Η ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397

    Η ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ;


  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    εχω κάποια προβλήματα συμπεριφοράς και δεν ξέρω αν οφείλεται στα ψυχολογικά μου ή αν είναι ο τρόπος διαπαιδαγώγησης τα άτομα που συνάντησα ως τώρα ή τίποτα άλλο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    έχω παρατηρήσει ότι κάνω κάποια πράγματα που δεν καταλαβαίνω άλλα προκαλώ τους άλλους να μου επιτίθονται

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Γειά σας,
    Είμαι καινούρια εδώ και αυτό είναι το πρώτο μου thread σε αυτό το forum.
    Είμαι 16 χρονών και εδώ και κάποια χρόνια (συγκεκριμένα 6-7) νιώθω μιωμένη μπροστά σε άτομα που τα θαυμάζω για την κοινωνικότητά τους. Νιώθω χάλια με τον χαρακτήρα μου, με την εμφάνησή μου αλλά και με τον εαυτό μου, με αποτέλεσμα να κλείνομαι στον εαυτό μου και να είμαι ανοιχτή μόνο σε άτομα που τα γνωρίζω χρόνια και ξέρω περίπου τον χαρακτήρα και τις αντιδράσεις του.
    Πολλές φορές έχει τύχει να με παρακαλάνε να βγαίνω έξω, αλλά δεν αισθάνομαι άνετα με τόσο κόσμο.. και έτσι μένω μέσα..!!
    Επίσης ένα άλλο \"κόλλημα\" που έχω είναι τα μαλλιά μου.
    Τα έχω σχεδόν σε όλη μου την ζωή \"πιασμένα\" κοτσίδα απο την στιγμή που με κορόιδευαν κάτι παιδιά στο δημοτικό.
    Τι λέτε να κάνω?
    Ήθελα εδώ και πολύ καιρό να τα πώ σε κάποιον αλλά δεν μου δώθηκε η ευκαιρία..


    απο

    http://www.forums.gr/showthread.php?26676-%D0%F1%FC%E2%EB%E7%EC%E1-%EC%E5-%EA%FC%EC%F0%EB%E5%EE-%EA%E1%F4%F9%F4%E5%F1%FC%F4%E7%F4%E1%F2..


    ισως παρεις καποια ιδεα

    εγω το βρηκα καλο
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by janet
    γιατι δεν μου απαντατε;


    Με εμποδίζουν τα μάγια


    Πες, \"για-μα, για-μα, γιααα-μα\" 9 φορές κάτω από πανσέληνο για να λυθούν και μετά θα μπορώ να σου απαντήσω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Σοβαρά πάντως χρειάζεσαι βοήθεια. Πήγαινε σε ένα ψυχίατρο οκ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by PETRAN
    Σοβαρά πάντως χρειάζεσαι βοήθεια. Πήγαινε σε ένα ψυχίατρο οκ?
    Δεν καταλαβαινω γιατι το αποπερνετε ολοι το κοριτσι-μικρο κοριτσι ειναι και εχει μια διαταραχη προσωπικοτητας -ok!so what!
    Tο θεμα ομως ,που εβαλε ειναι πολυ ενδιαφερον!
    ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ Η ΑΣΧΗΜΗ (ΑΝΗΘΙΚΗ) ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by katerinaki
    Originally posted by PETRAN
    Σοβαρά πάντως χρειάζεσαι βοήθεια. Πήγαινε σε ένα ψυχίατρο οκ?
    Δεν καταλαβαινω γιατι το αποπερνετε ολοι το κοριτσι-μικρο κοριτσι ειναι και εχει μια διαταραχη προσωπικοτητας -ok!so what!
    Tο θεμα ομως ,που εβαλε ειναι πολυ ενδιαφερον!
    ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ Η ΑΣΧΗΜΗ (ΑΝΗΘΙΚΗ) ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ?

    Ποιος την αποπείρε? (εντάξει κανα αστείο ανάμεσα δεν έβλαψε κανέναν) Όλοι της λέμε πολύ σοβαρά να πάει σε έναν ειδικό γιατί φαίνεται ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Δεν έχει νόημα να αρχίσουμε να μιλάμε στα άπειρα θέματα που ανοίγει γιατί όσες φορές το έχουμε προσπαθήσει στο παρελθόν χάνεται η μπάλα.

    Και ποιος είπε ότι είναι μικρό κορίτσι με μια διαταραχή προσωπικότητας? Από ότι μας είπε δεν είναι μικρό και εγώ δεν νομίζω να έχει διαταραχή προσωπικότητας...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ναι, ενω εχει Asperger ας πουμε... Ο,τι να \'ναι. lol...

    Do go on.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by oboro
    Ναι, ενω εχει Asperger ας πουμε... Ο,τι να \'ναι. lol...

    Do go on.

    Γιατί το θεωρείς απίθανο? :P


    Μπορεί να έχει το οτιδήποτε το θέμα είναι να παέι σε κάποιον ειδικό αφού δεν έχει νόημα να κάνει θρεντς εδώ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Συμφωνοι, να παει. Και μαλιστα αν γινεται και σε ψυχολογο και σε ψυχιατρο, ωστε να ειναι οσο το δυνατον πιο καλυμμενη.


    Με τις τηλεδιαγνωσεις και το DSM στο χερι ειναι που τα παιρνω. :) Can you blame me?

    Υ.Γ. ναι το θεωρω απιθανο
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by oboro
    Συμφωνοι, να παει. Και μαλιστα αν γινεται και σε ψυχολογο και σε ψυχιατρο, ωστε να ειναι οσο το δυνατον πιο καλυμμενη.


    Με τις τηλεδιαγνωσεις και το DSM στο χερι ειναι που τα παιρνω. :) Can you blame me?

    Υ.Γ. ναι το θεωρω απιθανο

    Έτσι.


    Σιγά μην έκανα και επίσημα διάγνωση.

    Αν και λένε ότι οι τηλεδιαγνώσεις είναι το μέλλον λέει.

    Κάνε και εσύ μια τηλεδιάγνωση μπορείς


    (η καλύτερη τηλεδιάγνωση θα πάρει βραβείο ένα δωρεάν ψυχοθεραπευτικό ποστ)

  13. #13
    JANET ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.... ακομα και στη δική μου..................................

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    petran

    αν δεν κάνω λάθος είσαι ψυχολόγος

    αρα τον βρηκαμε τον ειδικό που χρειαζόμασταν


    ........και είμαι μικρό κορίτσι

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by PETRAN
    Σοβαρά πάντως χρειάζεσαι βοήθεια. Πήγαινε σε ένα ψυχίατρο οκ?
    μετα τα 30 λασκάρει λίγο η βίδα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •