ΜΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ-ΝΤΡΟΠΑΛΟΤΗΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22

    ΜΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ-ΝΤΡΟΠΑΛΟΤΗΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

    Καλησπέρα,

    Μετά από μια μεγάλη σχέση που είχα έπαθα το εξης.Με προσεγγιζουν αλλες γυναικες, με φλεταρουν και δεν μπορω να κανω σχεση μαζι τους.Ντρεπομαι να τους ζητησω να βγουμε εξω, δεν εχω αυτοπεποιθηση, δεν μπορω να κανω ποια καμακι.Δεν εχω τι να πω, φοβαμαι την αποριψη ή μηπως με φλεταρει για αυτοεπιβεβαιωση.Πως αντιμετωπιζετε αυτό;;Με πλήγωσε η προηγουμενη σχεση.Τι κανω τωρα;Φοβαμαι οτι θα μεινω μονος..Δεν μπορω να κανω το αποφασιστικο βημα, και ολο αυτο με εχει κανει να εχω χαλια ψυχολογια

  2. #2
    Πόσο καιρό έχεις χωρίσει με την κοπέλα σου?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    2μήνες

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    3
    Το ότι μια κοπέλα σου φέρθηκε άσχημα δε σημαίνει πως θα το κάνουν όλες. Μάθε να μην κλείνεις ανθρώπους σε μπουκαλάκια. Φυσικά, εκει έξω, θα βρείς πολλές πάστες ανθρώπων. Ανώριμες κοπέλες που έχουνε ως χόμπι τους να παίζουνε με το ανδρικό φύλο, αλλά και αλλές που αξίζουν την αγάπη σου και θα στην ανταποδώσουν. Απλόχερα. Και μαζί θα ζήσετε κάτι όμορφο. Για όσο διαρκέσει.

    Δεν είναι κρίμα λοιπόν, να κλείνεσαι στον εαυτό σου, και να μην δίνεις ευκαιρίες?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    Συμφωνω, το θεμα ειναι , πως το αντιμετωπιζω, Βεβαια ο χρονος απαλυνει τα παντα, αλλα.......

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    3
    Πως το αντιμετωπιζεις? Πολυ απλα. Πρεπει να δουλεψεις με τον εαυτο σου. Να πιστεψεις σε σενα. Και οταν γνωριζεις εναν νεο ατομο, να πατας αρχικα στην γη. Να μην ενθουσιαζεσαι και να μην δινεις τονε αυτο σουμε την μια. Συντομα η ζωη φερνει δοκιμασιες που θα σου αποδειξουν κατα ποσο το νεο ατομο που γνωρισες ΑΞΙΖΕΙ την παρεα σου. Και τοτε μπορεις να δοθεις και να το απολαυσεις.

  7. #7
    Originally posted by papn28
    2μήνες

    κοιτα, ειναι πολύ νωρίς ακόμη για νεα σχεση και μπορει να είσαι ακόμη κολλημένος εκεί, αλλα να μη θες να το παραδεχτεις και αυτο να σε κόβει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    Μπορεί να ειναι και αυτό,Απλως προσπαθησα με μια αλλη και δεν εγινε τιποτα.Ισως αυτό με εριξε λίγο.....Το κλειδι ειναι να πιστευω σε εμενα.Ευκολο να το λες ομως...Παλια ειχα πολυ αυτοπεποιθηση...Τωρα 0..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    αν τα ειχατε χρονια ειναι πολυ νωρισ ακομα το κολπο με τισ γκομενεσ ειναι ενα αρχαιο και αποτελεσματικο οταν γνωριζεισ μια κοπελα βγαλε τελειωσ απο το μυαλο σου οτι θεσ να τη μαμησεισ δεσ την σα φιλη σα γνωστη σαν το φιλο σου οτιδηποτε οσο σκεφτεσαι τι καλα που θα ταν να εισασταν μαζι η εχω ελπιδεσ και τα σχετικα το πουλακι πεταει ειναι σαν να εχουν ρανταρ και να πιανουν και τα παραμικρα κυματα πωσ καταλαβαινουν αυτουσ που τα εχουν και πανε και κολλανε ετσι ειναι κι αυτο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Originally posted by papn28
    Καλησπέρα,

    Μετά από μια μεγάλη σχέση που είχα έπαθα το εξης.Με προσεγγιζουν αλλες γυναικες, με φλεταρουν και δεν μπορω να κανω σχεση μαζι τους.Ντρεπομαι να τους ζητησω να βγουμε εξω, δεν εχω αυτοπεποιθηση, δεν μπορω να κανω ποια καμακι.Δεν εχω τι να πω, φοβαμαι την αποριψη ή μηπως με φλεταρει για αυτοεπιβεβαιωση.Πως αντιμετωπιζετε αυτό;;Με πλήγωσε η προηγουμενη σχεση.Τι κανω τωρα;Φοβαμαι οτι θα μεινω μονος..Δεν μπορω να κανω το αποφασιστικο βημα, και ολο αυτο με εχει κανει να εχω χαλια ψυχολογια
    γιατι να κανεις καμακι?
    δεν ειναι τσιπουρες οι γυναικες....
    κανε, παρεα!
    ετσι κι αλλιως σε πλησιαζουν, αυτο μας ειπες, αλλα δεν ξερεις πως να συνεχισεις.
    δεν χρειαζεται να προσπαθεις να παιξεις τον ρολο του επιβητορα η καποιον αλλον ρολο.
    απλα μιλα μαζι τους, βγειτε χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο κι ουτε απαραιτητα μονοι, κι αν ειναι να παει καπου αλλου η γνωριμια σας, θα παει.
    μην αγχωνεσαι...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •