Eμπειρια απο το effexor - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 190
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μπραβο!! γτ ελειπες?ειχες παει πουθενα??
    Μπα , καπου βαρεθηκα το φορουμ , το μπουχτιζεις κποια στιγμη ......εχω αρχισει κι βολτουλες ,........

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω το παθαινω καποιες φορες κ κοβω ναι...η βαριεμαι καποιες αλλες..
    αλλες παλι βαριεμαι τοσο πολυ στην δουλεια ,που μπαινω ασυστολα.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Mε το φετινο κρυο , αραιωσαν οι εξοδοι , και μη δουλευοντας εχω μπολικο ελευθερο χρονο , αλλα δεν θελω ναμπαινω στο φορουμ , διοτι ετσι αναβαλλω την δραστηριοποιηση μου ...... κι εγω 75 mg εφεξορ παιρνω , το θεωρω πολυ καλο απο ολα ταντικ/κα ........

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να βαζεις μετρο..εγω εχω συγκεκριμενες ωρες που μπαινω φορουμ κ φβ...
    με μετρο ολα..δλδ πχ λεω το πρωι θα μπαινω κ μετα τελος..
    για το φβ μπαινω μονο το βραδακι...προσπαθω λοιπον ετσι να μην κανω εξαρτηση..
    το εφεξορ με κραταει πολυ καλα τελικα! σημερα ειχα μια ταραχη κ ημουν οκ..εκλαψα..αλλα ημουν νορμαλ.
    με το λαντοζ οποτε ειχα ταραχη...ενιωθα να χανομαι...θολωνε το κεφαλι μου..
    με το εφεξορ δεν επαθα κατι τετοιο..πρωτη φορα αντιμετωπιζω μια στραβη με τοσο ψυχραιμια..

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Παιδια ειμαι κι εγω σε αγωγη με εφεξορ! Πέμπτη μέρα 75 mg! Εχω ημικρανιες(ψυχοσωματικο). Λοιπον: Νοιώθω έντονη ξηροστομία, έχω δυσκοιλιότητα και δεν κοιμάμαι καθόλου καλά. Ο πονοκέφαλος καλύτερα. Τελος δεν κοιμαμαι καθολου καλα το βραδυ. Αργω να αποκοιμηθω, ξυπναω μεσα στη νύχτα και αργώ να ξανακοιμηθω! Α και εχω μια μελαγχολικη διάθεση. Μπορει να ειναι και απο την αυπνια! Επισης ειμαι κατα των ψυχοφαρμακων. Δεν τα πιστεύω καθολου αλλα απελπίστηκα απο τους πονοκεφαλους!! Πήρα τη γιατρο μου ειπε οτι αυτα θα φυγουν σε λιγες μερες . Αν δεν φυγουν το σταματαω!!

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχω κ γω ημικρανιες κ δεν μου περασαν ποτε με το εφεξορ..λυπαμαι που το λεω..το παιρνω 2 μηνες τωρα κ ειχα 6 κρισαρες ημικρανιες , τις οποιες αντιμετωπισα με τριπτανη επι τοπου πυροσβεστικα.
    για τις ημικρανιες δινουν αντιεπιληπτικο συνηθως...
    αλλα για να ειπε ετσι η γιατρος, σαφως ξερει καλυτερα..

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τα ψυχοφαρμακα ειναι απαραιτητα για οσους τα χρειαζονται....εχω γαδ βαρια κ καταθλψη κ το αντικαταθλιπτικο με βοηθησε να ειμαι εξαιρετικα καλα! λειτουργικη κ με ποιοτητα ζωης..σε τι δεν πιστευεις ακριβως?

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Έχεις δίκιο ο πονοκέφαλος είναι τυχαίο οτι είναι καλύτερα. Διότι προ ολίγου με ξαναέπιασε. Εγώ ειμαι χάλια από τότε που τα ξεκίνησα! Και το τοπαμακ νευρικοτητα μου έφερνε. Τι να πω? Μάλλον επειδή γενικότερα εχω μια ευαισθησία στο στομάχι μου και δεν μπορώ εύκολα να καταπιώ χάπια . Ισως γι αυτό ειμαι και αρνητική.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τοτε παρε ενα ειδικο κατι , δεν ξερω πως τα λενε, για να προστατευεις το στομαχι σου..
    η κατι ακομα φυσικοτερο οπως γαλακτοβακιλους που βοηθανε το γαστρεντερικο..
    σιγα μην περασουν οι πονοκεφαλοι απο τωρα με το αντικαταθλιπτικο..
    καταρχην με το που το ξεκινησεις μετα απο κανα 40-50-60 μερες βλεπεις διαφορες..ειναι πολυ αργα φαρμακα..δεν υπαρχει περιπτωση τωρα να κανει κατι σε ο.τιδηποτε..ειναι φαρμακα που χτιζουν κ θελουν απειρο χρονο..
    μη βιαζεσαι..
    αντικαταθλιπτικο σου εδωσε μονο για την ημικρανια??? δεν ειχες κ τιποτ αλλο/?

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ευχαριστω και πάλι αnxious! Οκ να παρω προστασια στομαχου αλλα η αυπνια ? δεν παλευεται!! Εχω ιστορικο καταθλιψης αλλα δεν την αντιμετωπισα ποτε φαρμακευτικα. Γενικα έχω άγχος , περνάω δύσκολη φάση στη ζωή μου , είναι πολλά. Αλλά οι πονοκέφαλοι οι σχεδον καθημερινοι με έστειλαν στο γιατρο .....

  11. #116
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    6
    Γεια σας παιδιά, είμαι ο Δημήτρης. Τον Μάιο του 2015 ξεκίνησε η ΓΑΔ. Πήρα Effexor για 9 μήνες και μου πέρασε. Είχα φτάσει μέχρι τα 300mg. Μπορώ να πω οτι τα έκοψα σταδιακά μόνος μου, οταν αποφάσισα οτι είμαι καλα! Όμως μετά από 1 χρόνο δηλαδή( πριν από 2 μήνες μάλλον υποτροπίασα. Δηλαδή τα ίδια. Το ίδιο γάμ άγχος χωρίς λόγο. Είμαι στη φάση που παίρνω μόνο λίγο Traxene καθημερινά. 10mg. Αλλά μολις πάω να το μειώσω τα ίδια. Φοβάμαι οτι δεν θα τα καταφέρω να μείνω χωρίς χάπια. Δεν θελω να παίρνω παλι χάπια. Γράφω κυρίως για να πω τον πόνο μου και 2 γιατί.... που είστε οοοολοι εσείς ρε παιδιά! Γύρω βλέπω μόνο ευτυχισμένους ανθρώπους, και εμένα που μέσα μου είμαι όπως είμαι!! Ξέρετε σου δίνει λίγο χαρά να αισθάνεσαι οτι δεν είσαι μόνος.

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εδω ειμαστε... γυρω σου..απλα κρυβομαστε....... φοβομαστε μη μας παρουνε χαμπαρι...χεχε..
    χαλαρωσε κ γω εφεξορ παιρνω κ με βοηθαει πολυ!
    γιατι θες να μην παιρνεις φαρμακα..κ τι θα γινει ΑΝ παιρνεις φαρμακο???
    τι σε ενοχλει??

  13. #118
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    6
    Άκου θα σου το πω όπως το νιώθω. 1. Φοβάμαι μήπως πάθω καμία αρρώστια από το φάρμακο και 2. Δεν μπορώ να είμαι νόμιμο πρεζακι! Πριν παρεξηγηθείς σου θυμίζω οτι έπαιρνα Effexor για 9 μήνες. Άρα ξέρω! Έχω περάσει αυτό τον δρόμο. Απλά και μόνο η ιδέα οτι πρέπει να παρω το χάπι μου, δηλαδή τη δόση μου, για να είμαι καλα με κάνει να θελω να το παλέψω μόνος μου. Αλλά δεν ξέρω κατα ποσό μπορώ και σε ποσό χρόνο. Έχω και ενα παιδι, δεν έχω πολλά περιθώρια να μην είμαι καλα....

  14. #119
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    6
    Θα μου πεις: Τότε φίλε κάτσε και υπέφερε και θα έχεις δίκιο! Αλλά αφού το είχα ξεπεράσει. Παλι τα ίδια, παλι;

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by DogTare View Post
    Θα μου πεις: Τότε φίλε κάτσε και υπέφερε και θα έχεις δίκιο! Αλλά αφού το είχα ξεπεράσει. Παλι τα ίδια, παλι;
    αυτο ακριβως θα σου πω.. οπως επισης οτι το εφεξορ δεν ειναι πρεζα.. εμενα τουλαχιστον δεν με κανει να χανομαι, να βαραω νταγκλες, να κοιμαμαι ή να νιωθω φτιαγμενη...
    με κανει κ νιωθω νορμαλ..
    αν παθαινες καποια αρρωστια αλλη? τι θα εκανες?δεν θα επαιρνες το χαπακι σου..
    απο τις πεποιθησεις μας αρρωσταινουμε...
    κατσε κ χτυπησου κ μη παρεις χαπακι..τι να σου πω..

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •