Τι σκέφτεστε; - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 1532 FirstFirst ... 5191991001011021031111512016011101 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 22967
  1. #1501
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    εχω διαβασει τοσαααα για την αυτοεκτιμηση!
    ειναι σε μενα πια προφανες οτι πρεπει να εχεις την σπιθα μεσα σου,να την κρατας αναμμενη ακομα και με τα χνωτα σου..
    πως η υπερβολικη αυτοεκτιμηση μπορει να γινει ψυχοφθορα?ανετα!!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  2. #1502
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Tωρα μου θυμισες τον Βουδα :p
    Xωρις αστεια, ο Βουδας ελεγε ότι η ενεργητικη αναζητηση ενος σκοπου, εχει να μας μαθει πολυ λιγα πραγματα, και ειναι καλυτερο να αφηνεις να σε οδηγει το ποταμι της ζωης, και το ερωτημα αυτο να το παρασερνει το ρευμα..

    zzzZZZZennnnNNnnn
    Μ΄αρέσει το ζεν.:P
    Τώρα αν θα το μπορέσω ποτέ θα σε γελάσω.
    Για πες μας και μας για την αυτοεκτίμηση. Έχω μπερδευτεί με όλα τα self, self το ένα, self το άλλο.
    Λέω τώρα. Self esteem. Self image. Self schema. Self identity. Self consciousness. Self awareness. να σας χέσω το σελφ σας μέσα!λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #1503
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οι ρόλοι στις οικογένειες είναι συστημικοί. Το έχω θεωρητικά, στην πράξη να δούμε τώρα,λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #1504
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Σκέφτομαι πως έτσι που χάνομαι από όλους κι όλα, όταν με ψάξω δεν θα με βρω.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  5. #1505
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by narnia View Post
    Σκέφτομαι πως έτσι που χάνομαι από όλους κι όλα, όταν με ψάξω δεν θα με βρω.
    να πετας πισω σου βοτσαλακια :)

  6. #1506
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by narnia View Post
    Σκέφτομαι πως έτσι που χάνομαι από όλους κι όλα, όταν με ψάξω δεν θα με βρω.
    ναρνια μου κι εγω χανομαι κατα καιρους..απο ολους και απο ολα,κι οταν γυριζοντας και οι φιλοι μου ΔΕΝ με μαλωνουν,τοτε νιωθω την αγαπη τους και την ελευθερια του να ειμαι χωρις να απολογουμαι..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σκεφτομαι οτι επιτελους ειμαι ηρεμη κ ισορροπημενη....κ προτιμω αυτη τη αισθηση απ τα extreme mood swings....
    Σκεφτομαι επισης γ@$ω τον σκατοκαιρο κ το σκατομοντεμ μου μεσα.....:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #1508
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Nιωθω οτι οσο φτωχυνε ο κοσμος σημερα που εφυγε ο μυστικος πρακτωρ 000, δεν ειχε φτωχυνει σαραντα χρονια που τα τρωνε ολοι οι καρεκλατοι και μας φτασανε στην χρεωκοπια..

  9. #1509
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    ναρνια μου κι εγω χανομαι κατα καιρους..απο ολους και απο ολα,κι οταν γυριζοντας και οι φιλοι μου ΔΕΝ με μαλωνουν,τοτε νιωθω την αγαπη τους και την ελευθερια του να ειμαι χωρις να απολογουμαι..
    τι καλα να ειχα και εγω φιλους να ΜΗΝ με μαλώνουν ......όμως δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ φιλο .... γενικως!!!! τυχερήηηη!!!

  10. #1510
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Σκεφτομαι τον Θαναση Βεγγο και ποσο θα μου λυψει η παρουσια του στην τηλεωραση.Μακαρι να αναυπαθει η ψυχουλα του.:(

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Εκπεμπω σηματα απο κεντρικη Ελλαδα σημερα ,δεν μπορω να σταθω σε ενα μερος ολα με κυνηγανε και με παιρνουν στο κατοπι Ποτε θα σταματησω να τρεχω ? Κ ουραστηκα δεν φευγει ο πονος ,αλλα γινεται δυνατοτερος μεσα μου,και εχω βαρεθει να ακουω οτι ειμαι δυνατη και οτι θα τα καταφερω .Δεν ειμαι δυνατη ρεεεεε !!!!!!!!! που να παρει ο διαολος δεν ειμαι !!!!!!!!!!!!!! ολοι σπανε , ποση δυναμη να εχει καποιος ??? Ποσες αντοχες ?? Δεν μπορω αλλο..Αισθανομαι καραγκιοζης του εαυτου μου .Ξερω οτι θελουν να μου απαλυνουν τον πονο μου οι φιλοι μου ,αλλα εγω δεν μπορω να ακουσω ,ειμαι κουφη δεν μπαινουν μεσα μου αυτα που μου λενε δεν τα χωνευω ..

    Απλα μου λειπεις τοσο πολυ μικρε μου viking.


    στα πμ θα απαντησω οταν μπορεσω . Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ ,και το λεω μεσα απο την καρδια μου .

    http://www.youtube.com/watch?v=8nj-ucZDFQY
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  12. #1512
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Tι εχεις κοπελα?

  13. #1513
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Εκπεμπω σηματα απο κεντρικη Ελλαδα σημερα ,δεν μπορω να σταθω σε ενα μερος ολα με κυνηγανε και με παιρνουν στο κατοπι Ποτε θα σταματησω να τρεχω ? Κ ουραστηκα δεν φευγει ο πονος ,αλλα γινεται δυνατοτερος μεσα μου,και εχω βαρεθει να ακουω οτι ειμαι δυνατη και οτι θα τα καταφερω .Δεν ειμαι δυνατη ρεεεεε !!!!!!!!! που να παρει ο διαολος δεν ειμαι !!!!!!!!!!!!!! ολοι σπανε , ποση δυναμη να εχει καποιος ??? Ποσες αντοχες ?? Δεν μπορω αλλο..Αισθανομαι καραγκιοζης του εαυτου μου .Ξερω οτι θελουν να μου απαλυνουν τον πονο μου οι φιλοι μου ,αλλα εγω δεν μπορω να ακουσω ,ειμαι κουφη δεν μπαινουν μεσα μου αυτα που μου λενε δεν τα χωνευω ..

    Απλα μου λειπεις τοσο πολυ μικρε μου viking.


    στα πμ θα απαντησω οταν μπορεσω . Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ ,και το λεω μεσα απο την καρδια μου .

    http://www.youtube.com/watch?v=8nj-ucZDFQY
    αγαπη μου...φωναξε οσο πιο δυνατα μπορεις!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ειμαι δυνατη..ΔΕΝ ΘΕΛΩ να βρισκετε δεδομενη τη δυναμη μου...ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  14. #1514
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by sandy78 View Post
    τι καλα να ειχα και εγω φιλους να ΜΗΝ με μαλώνουν ......όμως δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ φιλο .... γενικως!!!! τυχερήηηη!!!
    Αυτο που ηθελα να πω σαντυ μου,ειναι οτι πραγματικοι φιλοι ειναι αυτοι που μενουν εκει,σταθεροι χωρις εγωισμους και ανταγωνισμους,χωρις να πεισμωνουν και που σε αφηνουν να εισαι εσυ..που σε δεχονται οπως εισαι και δεν χρειαζεται να γινεσαι κατι αλλο για να τους ευχαριστησεις..
    κι εγω δεν ειχα καταλαβει ποιος ειναι πραγματικα φιλος μου..οταν αρχισα να ειμαι οπως νιωθω ,τοτε ειδα, και μαλιστα μπορω να σου πω οτι καποιοι με εξεπληξαν θετικα και καποιοι αρνητικα!τουλαχιστον αξιζει να παρεις το ρισκο και να ξερεις ποιος ειναι φιλος και ποιος οχι..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  15. #1515
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Σκέφτομαι ότι μόλις κρέμασα την πεντακάθαρη και μυρωδάτη κουρτίνα μου. Και τέλειωσε. Η γενική καθαριότητα.
    Ξεπατώθηκα σήμερα από το απόγευμα αλλά το σπιτάκι μου λάμπει.

    Σκέφτομαι ότι πάνε 11 χρόνια που ζω μόνη μου. Και την παλεύω..
    Σκέφτομαι ότι πέρασαν άνθρωποι πολλοί απ' το σπίτι αυτό.
    Φίλοι, επισκέπτες, εραστές, σύντροφοι, περαστικοί.. Σκέφτομαι ότι είναι ένα γεμάτο σπίτι. Το σπίτι μου. Και το αγαπώ.
    Ακούς, crazy? Που γκρινιάζεις όταν λυγίζεις, δήθεν εσύ όλα τα μπορείς, που πονάς όταν σκοντάφτεις και πέφτεις και ματώνεις γόνατα? Ακούω. Είναι και φορές που καθόλου δεν μπορώ. Και δεν πειράζει. Και την παλεύω ρε..

    Σκέφτομαι ότι πέρσι, τέτοια μέρα, Τρίτη, έφυγε ο πατέρας μου απ' το πατρικό μου και δεν επέστρεψε ποτέ.
    Σκέφτομαι ότι εγώ ήμουν μακρυά.
    Σκέφτομαι ότι εκείνο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Σκέφτομαι ότι ξύπνησα ξαφνικά μες το χάραμα μ' ένα φόβο να με λούζει στον ιδρώτα και την ίδια στιγμή στο πατρικό μου η μητέρα μου άκουγε ό,τι πιο επώδυνο είχε ακούσει στη ζωή της. Σκέφτομαι ότι έτρεχα σαν ζόμπι στην Αθήνα να βρω εισιτήρια να επιστρέψω. Το κέντρο ήταν γεμάτο μπάτσους. Πορείες στο παρά πέντε.
    Σκέφτομαι ότι λίγο αργότερα 3 άνθρωποι κι ένα αγέννητο παιδί πέθαιναν μέσα στη Μαρφίν.

    Σκέφτομαι ότι εκείνο το ταξίδι της επιστροφής μου φάνηκε το πιο μεγάλο της ζωής μου. Στο τραίνο. Μόνη μου.
    Ένα ταξίδι τριάντα χρόνων.

    Σκέφτομαι ότι πλησιάζει καλοκαίρι. Σκέφτομαι ότι ναι, ξεχειμώνιασα και φέτος. Κολύμπησα σε μια θάλασσα πολλούς χειμώνες βάθος. Και τώρα ανυπομονώ να βουτήξω στη θάλασσα εκεί έξω.
    Στο απέραντο μπλε της που όλα τα ξεπλένει..

    Σκέφτομαι αυτό το δικό μου κομμάτι. Εδώ. Να το ακούσουμε μαζί..

    http://www.youtube.com/watch?v=HwDrFuBgJxM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •