Μια ομορφη μερα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136

    Μια ομορφη μερα..

    Ξυπνησα νωρις το πρωι κι ημουν καλα.Πολυ καλα.Ολα ειναι ομορφα,ολα μου αρεσουν κι εγω ακομη μου αρεσω.Ειμαι ομορφη νομιζω.Ντυνομαι,αναβω το πρωτο τσιγαρο,εχω την εντυπωση πως τα χερια μου τρεμουν αλλα δε δινω σημασια,δε μπορω να δωσω σημασια γιατι εχω τοσα να σκεφτω θεε μου και κυριως τοσα να κανω.Μολις παρω τα λεφτα που περιμενω θα ανοιξω ενα τεραστιο φροντιστηριο,τι λεω δυο θα ανοιξω ολοκληρη αλυσιδα και θα βγαζω πολλα λεφτα.Η μηπως καλυτερα να εφτιαχνα ενα θεατρο στην πολη,ναι αυτο θα κανω το θεατρο μου αρεσει πολυ,κι απο αυριο θα βαλω μπρος για παιδι κι ο γιος μου θα ναι πολυ περηφανος για μενα,αληθεια τι κατευθυνσεις να του δωσω για τις σπουδες του,αλλα τι λεω εγω σιχαινομαι τα παιδια την ελευθερια μου θελω και σημερα λεω να παω με επιτελους με το Γιωργο,η μηπως να παρω τηλεφωνο το Μηνα,αλλα τι να φορεσω οταν βγουμε ειναι ακομη πρωι δε μπορω να περιμενω μεχρι το βραδυ δε μπορω.Ανοιγω τη ντουλαπα τα βγαζω ολα εξω..Τζιν και φορεματα ολα μαζι κουβαρι.Δοκιμαζω το ενα ρουχο πισω απο το αλλο,το τσιγαρο στο στομα μου εχει σβησει,η κρεβατοκαμαρα βρωμαει γιατι καπνιζω καπνιζω καπνιζω.Θελω τωρα να βαφτω πολυ,να γινω σαγηνευτικη,τραβαω μια δυνατη γραμμη με το eyeliner,τι ειπες καλε μου;ειναι πολυ πρωι γιατι βαφτηκα ετσι;Μα δεν καταλαβαινεις ανοητε ανθρωπε τα ματια μου ειναι πρασινα,ειμαι υπεροχη,εσυ τι εισαι;Δε μιλας ε;Ασε με ησυχη λοιπον,ο γατος πειναει,τον ταιζω,θα παρω το αυτοκινητο,οχι δε μπορεις να με σταματησεις θα παω για ψωνια για καφε,στο διαολο θα παω.Μιλαω συνεχεια μιλαω με ολους ολοι με αγαπουν,μα ειμαι τοσο εξυπνη,τι λες καλε μου ειναι απογευμα;κιολας;που θες να παω;στο γιατρο μου;οχι,οχι εχω δουλειες,σε λιγο θα βραδιασει πρεπει να βγω αμα θες μην ερχεσαι εγω θα παω να πιω,τι παλι απο πισω μου τρεχεις μα τι ειμαι μωρο και θα παθω τιποτα;Σκασιλα μου ελα,μη με τραβας να φυγουμε ουτε ενα μπουκαλι κρασι δεν ηπιαμε κι αυτη η συζητηση με το συναδελφο σου φαινεται ενδιαφερουσα,βλεπεις πως με κοιταει χεχεχ.Οχι σου λεω,δε θελω να παω σπιτι,σταματα το αμαξι,σταματα το τωρα.Τι ειπες;Δεν ειμαι καλα;Χρειαζομαι βοηθεια;Μα ειμαι καλα.Ειμαι πολυ καλα.Παρα πολυ καλα.Κατεβαζω τον καθρεφτη να βαλω κραγιον.Ειμαι πολυ καλα και τα δακρυα κυλανε.Ειμαι πολυ καλα κι η ανασα μου κοβεται.Ειμαι πολυ καλα μα νιωθω τοσο δυστυχισμενη,τοσο απελπισμενη,αληθεια σου λεω μη με παρακαλας να σταματησω,δε μπορω να σταματησω να κλαιω,δε μπορω σου λεω,σταματα να τρεχεις,γιατι πας τοσο γρηγορα,που με πας;Δημητρα,κοιταξε με ,η τυπισα ειναι ξανθια μου πιανει το χερι συνεχιζω να κλαιω ουρλιαζω πεφτω στο πατωμα ο τυπος με σηκωνει και με ξαπλωνει ανασκελα,αφηστε με να φυγω,δημητρα θελω να συνεργαστεις,μου λεει η τυπισσα ξανα,στο διολο ολοι σας εγω πηρα πτυχιο με 10 κι ας κλαιω συνεχεια,κατι σου λενε,βγαζεις καποια κουτια,παντα μαζι σου τα χεις τοσο με φοβασαι;Δε μπορουν να μου κανουν ενεση στο χερι,ο τυπος με σηκωνει καθιστη στο φορειο,με στηριζουν πανω σου και κλαιω ακομα μα τωρα κλαις κι εσυ και ξαφνικα νιωθω ενα καψιμο πισω.Ολα θα πανε καλα,ειδες τωρα που περασε η ωρα δεν κλαιω πια,βαλε με στο αμαξι,πηγαινε με σπιτι,βγαλε μου τα ρουχα κι ασε με λιγο να κοιμηθω.Ισως να ειμαστε κι οι δυο τυχεροι κι αυριο να μην ξυπνησω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γράφεις τόσο όμορφα...Τι ήθελες να γίνεις όταν ήσουν παιδί;Γιατί να μην το κυνηγήσεις τώρα;Ξέρεις κάτι Δήμητρα;H κοινωνία έχει κάτι ηλίθιους τρόπους να μας διδάσκει τα \"μέχρι τότε\"και \"μέχρι πότε\"της.Αλλά γιατί να ισχύει αυτό αλήθεια;
    Για σκέψου λιγάκι,τι σημαίνει επιτυχία για σένα;Mπορεί να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από ό,τι είναι για τους άλλους.Μήπως δεν αφουγκράζεσαι τα θέλω σου,μήπως τα θέλω των άλλων σε καταπίεσαν στη ζωή σου;
    Eύχομαι να είσαι καλά κοπέλα μου,μην απελπίζεσαι,μην το βάζεις κάτω,μην εύχεσαι να μην είσαι αύριο εδώ.Μέσα σε όλα αυτά που περνάς βρίσκεται και το κλειδί της ελευθερίας σου,αρκεί να μπορέσεις να το βρεις,κάθε μας εμπειρία,ακόμη κι η πιο οδυνηρή μπορεί να μας προσφέρει και κάτι,μία ρανίδα γνώσης.Όχι,δε χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ καλά πάντα.Κανείς μας δεν είναι.Ούτε χρειάζεται να το υποκρίνεσαι,μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.Άντε,με το καλό να νιώσεις σύντομα πιο αισιόδοξη και να θέλεις να παλέψεις για να κερδίσεις τη ζωή σου πίσω!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    Originally posted by Dimitra23
    Ισως να ειμαστε κι οι δυο τυχεροι κι αυριο να μην ξυπνησω..
    ίσως να είμαστε κι οι δύο τυχεροί κι αύριο να ξυπνήσεις σταθεροποιημένη..πόσο καιρό είσαι πάνω;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    Δεν κοιμηθηκα,οποτε δεν περιμενω και να ξυπνησω.θα ειναι περιπου μια εβδομαδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    ε, αλλάζει τότε...ίσως να είμαστε κι οι δύο τυχεροί και να κοιμηθείς σήμερα...
    με τον γιατρό σου μίλησες; πήρες τίποτα για τον ύπνο;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μια καλημερα στα παιδια εδω....


  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    Ημουν σε καταθλιψη πολυ καιρο και με εχει μπουκωσει με seroxat kai wellubutrin.Ηρεμηστικα δεν εχω καθολου μονο αντιψυχωσικα rispelen αλλα αυτα μου τα ειχε σταματησει.θα την παρω τηλ.σε λιγο να μου πει τι να παρω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    2 αντικαταθλιπτικά και μια βδομάδα πάνω; τι να κόψεις θέλεις να πεις...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    To original post είναι φοβερό πάντως. Πάρα πολύ δυνατό. Θα μπορούσες να γράψεις ένα καταπληκτικό βιβλίο σε πρώτο πρόσωπο νομίζω.



    Εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα. Περαστικά σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    PETRAN,η αυπνια κι η αρρωστια μου ειναι δυνατες και please δε με λυποσαστε καθολου?Να μου βαζετε τωρα ιδεες πως θα γινω συγγραφεας να κανω χειροτερες μανιες λες και μου λειπει η αισθηση μεγαλειου???:P
    Anyway,ευχαριστω για τη συμπαρασταση,πηρα ενα rispelen και κοιμηθηκα κανενα τριωρο το μεσημερι.Τωρα αρχιζω και πεφτω,νιωθω κουρασμενη.Μακαρι να κοιμηθω το βραδυ κανονικα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    Α και ξεχασα..Καλη μου rain and wind,οταν ημουν μικρη ηθελα να γινω ψυχιατρος.Μετα με πηγαν στον ψυχιατρο κι αλλαξα γνωμη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Dimitra23 , αυτό ήταν το πρώτο up επεισόδιο σου ?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Dimitra μου θυμησες τη φιλη μου την ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ! απο την Υδρα! Εχεις διαβασει βιβλια της?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    Originally posted by Dimitra23
    PETRAN,η αυπνια κι η αρρωστια μου ειναι δυνατες και please δε με λυποσαστε καθολου?Να μου βαζετε τωρα ιδεες πως θα γινω συγγραφεας να κανω χειροτερες μανιες λες και μου λειπει η αισθηση μεγαλειου???:P
    Anyway,ευχαριστω για τη συμπαρασταση,πηρα ενα rispelen και κοιμηθηκα κανενα τριωρο το μεσημερι.Τωρα αρχιζω και πεφτω,νιωθω κουρασμενη.Μακαρι να κοιμηθω το βραδυ κανονικα.
    χαίρομαι γιατί με τις απαντήσεις σου φαίνεται πως ξέρεις τι έχεις και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την αντιμετώπιση της διπολικής. επίσης, χαίρομαι που κοιμήθηκες! προσγειώσου όσο το δυνατό πιο ομαλά ε!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Dimitra23
    PETRAN,η αυπνια κι η αρρωστια μου ειναι δυνατες και please δε με λυποσαστε καθολου?Να μου βαζετε τωρα ιδεες πως θα γινω συγγραφεας να κανω χειροτερες μανιες λες και μου λειπει η αισθηση μεγαλειου???:P
    Anyway,ευχαριστω για τη συμπαρασταση,πηρα ενα rispelen και κοιμηθηκα κανενα τριωρο το μεσημερι.Τωρα αρχιζω και πεφτω,νιωθω κουρασμενη.Μακαρι να κοιμηθω το βραδυ κανονικα.



    Το σκέφτηκα και αυτό που είπες λολ. Οκ, ok, εντάξει δεν είναι και κανα τρομερό κείμενο :P:P

    (ξέρεις τώρα διάλογος

    -Ουαου αυτό το κείμενο είναι τρομερό
    - Thanks! αλλά μην μου βάζετε ιδέες χε
    - Καλά εντάξει δεν είναι πολύ καλό
    - Τιιι???? Δεν είναι πολύ καλο!???
    -Όχι! \'Οχι! Φυσικά και είναι!
    - Είναι!?? Δηλαδή εννοείς ότι είμαι η καλύτερη συγγραφέας ever!?
    - Όχι...εντάξει...είναι καλό αλλά όχι...το απόλυτο...
    - Όχι!?Δηλαδή δεν είναι από τα καλύτερα που έχεις διαβάσει ρε!?
    - Μα...ναι...ναι!! Όχι!...Είναι...
    - ...



    λολ )


    just kidding :P


    Άντε κουράγιο, προσπάθησε να ηρεμήσεις για να κοιμηθείς κιόλας .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •