Δεν ειμαι πλεον ο ανθρωπος που ημουν περσι...περιπου την ιδια εποχη.

Τωρα στεκομαι πιο γερα στα ποδια μου παρολο που ειχα μια μεγαλη υποτροπη.

Αυτο που θελω να πω οτι σε ενα βεβαρυμενο περιβαλλον οταν αλλαζεις ριζικα προσωπικοτητα...τα πραγματα ειναι δυσκολα γιατι για τους αλλους εχεις ηδη την αρχικη ετικεττα , οποια και αν ειναι αυτη.

Πως λεμε η πρωτη εντυπωση μετραει?

Γιατι τοτε βγαζεις καποια συμπερασματα για τον απεναντι σου αλλα σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο αυτο που αντιμετωπιζω εγω.

Εχω γινει ναι μεν πιο επικοινωνιακος , στεκομαι καλυτερα στα ποδια μου με μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση...περαν της προσπαθειας να κοψω τα φαρμακα , αλλα οι αλλοι δεν μπορουν να το χωνεψουν και προτιμουν να αποφευγουν καθε επαφη , λογω του οτι δεν ξερουν τι μπορει να κουβαλαει ο καθενας στο κεφαλι , πραγμα απολυτως φυσιολογικο και εγω ισως αν ακουγα διαφορα για καποιο ατομο , το οποιο λογω του ενος και του αλλου ειναι και πολυ ιδιορυθμο (βλεπε διακοπη φαρμακευτικης αγωγης), θα ημουν ιδιαιτερα επιφυλακτικος και δεν θα ανοιγομουν , θα του ελεγα ενα γεια αλλα σιγουρα δεν θα εδινα πολυ μεγαλη βαρυτητα.

Δεν ειναι οτι φταιει καποιος , εγω κανω οτι μπορω...οι αλλοι ειναι επιφυλακτικοι αλλα λογω και της εσωστρεφειας μου τελικα το αποτελεσμα ειναι η μοναξια...να βγαινω μονος και να μην εχω επικοινωνια, το οποιο ουσιαστικα ειναι το μονο που με χαροποιει και με βοηθαει.

Προς το παρον αντιμετωπιζω πολλαπλα προβληματα οπως ανεργια αλλα πιστευω θα την βρω την ακρη καθως και μια καθοριστικη αλλαγη περιβαλλοντος , ειναι επιπονο ναι αλλα πιστευω οτι ειναι λιγοτερο επιπονο απο το να βλεπεις στους αλλους αυτην την επιφυλακτικοτητα και το δεν θελω να εχω πολλα παρε-δωσε μαζι σου.

Εαν βεβαια ημουν πιο εξωστρεφης τυπος και πιο ζα μαν φου να μπορουσα να το χειριστω αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω.

Δεν ξαναπαιζω με τα φαρμακα και θα κανω οτι μπορει να περασει απο το χερι μου ωστε να γυρισω αυτην την κατασταση...και ναι αρχικα φαινεται σαν δυσθεορατο βουνο εν μεσω και οικονομικης κρισης , αλλα πιστευω οτι τους επομενους μηνες θα κριθουν πολλα αρκει να δειξω την δυναμη να αντεπεξελθω στα θελω μου.

Ευχαριστω εσας και το φορουμ που μου δινεται η ευκαιρια να εκφραστω:)