ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΑ ΜΕΡΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΑ ΜΕΡΗ

    Την προηγουμενη βδομαδα επεμεναν οι δικοι μου να παμε στην Αγια Παρασκευη για την ορκωμοσια του αδερφου μου..ειχε ερθει ολο το σοι και δε μπορουσα να το αποφυγω..Δεν ηθελα με τιποτα να παω επειδη αποφευγω τις μακρινες περιοχες οπως ο διαβολος το λιβανι..
    Μαζεψα αρκετα σκουπιδακια, ολοκληρη σακουλα, και ημουν πολυ αγχωμενος μεχρι επιτελους να φυγουμε να ησυχασω..
    Οταν πηραμε το ταξι ειδα ενα σκουπιδακι στη μεση του δρομου, εκει που εχει δεντρα και κολλησα.
    Απο τοτε εχω κολλησει να ξαναπαω Αγια Παρασκευω (εγω μενω κεντρο) να παω να το βρω να το μαζεψω.
    Την επομενη μερα πηγαμε Παλαιο Φαληρο για βολτα, και παλι ειδα 2 πραγματακια και κολλησα..
    Βαριεμαι τοσο πολυ να παιρνω ταξι και να πηγαινω παλι εκει περα..γι' αυτο και το ανεβαλα τοσες μερες..
    Αποψε το βραδυ φευγω για Κρητη..
    Πρεπει να παω σε αυτα τα δυο μερη...αλλιως θα κολλησω μετα..δεν αντεχω στη σκεψη αυτη..
    Οι γονεις μου δεν σεβαστηκαν το οτι εγω δε θελω να απομακρυνομαι εξαιτιας του προβληματος μου..τωρα να τα αποτελεσματα.
    Και δεν εχω και λεφτα για ταξι..πρεπει να κλεψω απο τη μαμα μερικα..και η μαμα τωρα λειπει...
    Εχω αγχωθει..και αν παω σε αυτα τα δυο μερη και δω κατι αλλο και κολλησω;
    Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζω...
    Και μετα σκεφτομαι ολα αυτα τα σκουπιδια που εχω μαζεψει και τα εχω βαλει στο συρταρι...ποσο βαριεμαι να τα ελεγχω ολα αυτα...ποσο θα ηθελα να μην υπηρχαν..αλλα ποσο δυσκολο μου ειναι απλα να παρω την αποφαση να τα πεταξω ολα...
    Ποσο ευχομαι να μη μου συνεβαινε ολο αυτο φετος..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δες τι σου εγραψα στο αλλο τοπικ σου.

    ΥΓ: Μην τα πεταξεις. παρε ενα αναπτηρα κ καψ τα

    (μακρια απο το σπιτι κ οχι σε δασωδη περιοχη μην εχουμε αλλα....)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    λενε οτι η τελετη με την φωτια λυτρωνει.............σαν μεθοδος εξαγνισμου....δεν το χω κανει αλλα δν χανεις τπτ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Πως θα τα καψω; Πως; Που;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις μια υπερβαση,
    να τα βαλεις με γρηγορες κινησεις σε μια σακουλα και πετα εξω στο καδο.


    Κανε το πειραμα,
    μονο και μονο για να δεις πως νιωθεις.
    Αμα σε χαλαει,
    πας μετα και τα ξαναπαιρνεις δεν ειναι κακο, δικα σου ειναι.


    Αλλα καντο για να το συζητησουμε.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ρε παιδια τι μου λετε τωρα;
    Το θεμα ειναι αλλο.Οτι η μαμα μου επιμενει να κατεβουμε Κρητη αποψε και εγω δε θελω.Δε μπορω.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καλα δλδ το θεμα το ρακοσυλλεκτικο το ελυσες και το προβλημα που εμεινε ειναι η κρητη?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Δε θελω να κατεβω Κρητη αποψε επειδη μου κολλησε να παω σε αυτα τα δυο μερη...
    και επισης δεν ειμαι σε φαση να κανω ταξιδι τωρα..
    αν παω κρητη δε θα ειμαι μονος..
    αν μεινω εδω θα ειμαι.
    δε με εμπιστευονται οι δικοι μου.θελουν να κατεβω κρητη για να τους βοηθησω στη μετακομιση.δεν τους νοιαζει οτι εγω εχω ψυχαναγκασμους.δε μπορουν να το καταλαβουν...:(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    στεφανε η σχεση σου με τους γονεις σου πως ειναι?

    τα πας καλα? η μηπως ειναι πολυ ελεγκτικοι?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    10
    Στέφανε γειά. Διαβάζω εδώ και τόσο καιρό τους προβληματισμούς σου και ομολογώ οτι αν και έχω εντυπωσιαστεί με την ένταση των συμπτωμάτων σου δεν πιστεύω οτι κάνεις φάρσα γραφόντάς τα, ότι δηλαδή δεν είναι αλήθεια όσα γράφεις όπως υποπτεύονται κάποια άλλα παιδιά εδώ στο φόρουμ. Επίσης αν και καταλαβαίνω πλήρως την αγανάκτησή τους (επειδή σε διαβάζουν καιρό) δεν βρίσκω σωστό να σε κολλάνε στον τοίχο γιατί απλά δεν έχουμε το δικαίωμα αυτό και ίσως αυτό σε κάνει να νιώθεις χειρότερα. Τέλος πάντων μια άποψη εκφράζω και εγώ φιλικά δεν έχω σκοπό να εναντιωθώ σε κανένα. Στέφανε, οι καταναγκασμοί σε έχουν κυριολεκτικά στοιχιώσει.
    Το οτι είναι περίεργοι και στερούνται λογικής δεν μου κάνει εντύπωση, γιατί πολλοί καταναγκασμοί είναι έτσι δυστυχώς. Καλό θα ήταν να αποκτήσεις έστω και τον ελάχιστο έλεγχο πάνω τους. Αυτό όμως δεν μπορείς να το κάνεις ολομόναχος... Το φόρουμ δεν σου παρέχει τη βοήθεια που χρειάζεσαι...Μην τρέφεις άλλες αυταπάτες. Ξεκίνησε συστηματικά συνεδρίες με ψυχολόγο. Βρες και ένα ψυχίατρο να σου ρυθμίζει τη δόση του χαπιού (αν παίρνεις) και τα πράγματα σιγά σιγά θα φτιάξουν. Απο ότι έχω καταλάβει ενδίδεις ουσιαστικά σε όλους σου τους καταναγκασμούς με τεράστιο κόστος. Οσο θα ενδίδεις σε αυτούς τόσο αυτοί θα έρχονται. Οκ το ξέρω νιώθεις ανακούφιση και στην κατάσταση πανικού που είσαι η όποια ανακούφιση είναι τεράστιο δώρο για σένα. Αλλά μετά θα προκύψει κάτι άλλο, θα αναζητάς πάλι ανακούφιση κοκ. Νιώθεις οτι δεν είναι δίκαιο αυτό που σου συμβαίνει και όντως κανείς δεν αξίζει τέτοια ταλαιπωρία. Είναι όμως δίκαιο να το αντιμετωπίζεις με αυτό τον τρόπο; Θα αναζητάς πάντα ένα ταξί να έρθει να σε πάρει απο το σπίτι για να πας στα διάφορα μέρη να τσεκάρεις σκουπιδάκια; Πιστεύεις και εσύ το γνωστό \"οκ μια τελευταία φορά θα το κάνω και μετά θα το σταματήσω;\" Δεν στα λέω όλα αυτά για να κάνω την έξυπνη. Οταν όμως οι δικές μου σκέψεις φούντωσαν ως εκεί που δεν με έπαιρνε πια άνοιξα το χρυσό οδηγό και βρήκα ένα τηλέφωνο ψυχιάτρου. Πήγα χωρίς να το πω σε κανένα, ήταν απαράδεκτος και απίστευτα ψυχρός, έφυγα σα χαμένη απο το ιατρείο του αλλά μετά δεν εγκατέλειψα, πήγα σε άλλο. Αλήθεια πιστεύεις οτι όλο αυτό είναι κάτι που μπορεί να φύγει απο μόνο του ή μπορείς να το καταπολεμήσεις μόνος σου;. Ασχετα αν οι γονείς σου σε καταλαβαίνουν ή όχι το σίγουρο είναι οτι πρέπει να έρθουν και αυτοί μαζί σου στο γιατρό, να μιλήσει και σε αυτούς και να αρχίσεις να το πολεμάς βήμα βήμα. Εστω και μια μικρή πρόοδος θα είναι σημαντική για σένα. Εχω καταλάβει οτι αποφεύγεις να πας στο γιατρό αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Αν δεν σου αρέσεις αυτός που πας πήγαινε σε άλλον. Μην περιμένεις όσοι δεν έχουν το πρόβλημα να σε καταλάβουν απόλυτα. Αυτό δεν γίνεται και δεν έχει τελικά και τόση σημασία. Γιατί πες οτι σε καταλάβαιναν τί θα γινόταν; Θα πηγαίνατε όλοι μαζί με το αυτοκίνητο να συλλέγετε σκουπιδιάκια; Εσύ θα το έκανες αυτό στο παιδί σου; Τί θα έκανες αν ήσουν στη θέση τους; Επικέντρωσε στη θεραπεία σου. Αφού τόσοι ιδεοψυχαναγκαστικοί βοηθηθήκαμε σημαντικά μπορείς και εσύ. Ξεκίνα σήμερα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    στεφανε ξερω πως το εννοεις οτι δεν θες να φυγεις. κ εγω κυριακη παω εξοχικο και δεν θελω να παω γιατι θα με πιεζουνε κ θα με κοιτανε ολη μερα για να τρωω και δεν θελω αμα τρωω δεν μπορω να ανασανω!επισης θα ναι ολη την ωρα να με κριτηκαρουν οταν ξεσπαω σε νευρα η οχι κ θα με ακολουθουν οποτε παιρνω ψαλιδι για ν ακοψω μια κλωστη η μαχαιρι για να κοψω βουτηρο.

    αμα τα πεταξεις τα σκουπιδακια θα πας να τα ξαναπαρεις.αμα καουνε δεν θα τα βρισκεις. ισως σε λυτρωσει. αντε στην ταρατσα του σπιτιου σου παρε ενα μεταλικο καδο βαλτα μεσα ριξε λιγο οινοπνευμα και βαλε φωτια να πανε στο διαολο.

    να ναι κ καποιος μαζι σ ομως ε μν πας μονος σου.

    καψτα να δεις τι θα γινει

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •