ζηλεψα!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: ζηλεψα!!!

  1. #1

    ζηλεψα!!!

    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γειά σου πράσινη κλωστή. Λογικό είναι να ζηλέψεις αφού όλοι θέλουμε την ευτυχία. Εγώ είμαι η τελευταία που θέλω να σε κατηγορήσω, γιατί ζηλεύω κι εγώ η ίδια μιας και είμαι παχουλή. Κοίτα να αδυνατίσεις για να μην έχεις κανέναν να ζηλέψεις και να νιώθεις μειονεκτικά. Όλοι οι παχουλοί κάποια στιγμή το συνειδητοποιούν ότι κάτι δεν πάει καλά με το σώμα τους, ίσως ήρθε και η σειρά σου εσένα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    πρασινη κλωστη,

    κ εγω θα συμφωνησω μαζι σου! νομιζω οτι υπαρχει κ καλυτερος τροπος να το δεις το θεμα, πλην του να συγκρινεσαι με τη φιλη σου, να αισθανεσαι χαλια επειδη αυτη ειναι ωραιοτερη (οκ, μπορει κ να ειναι) κ να τη ζηλευεις!

    μπορεις απλα να παψεις να συγκρινεσαι με τη φιλη σου! εξυπηρετει σε τιποτα η συγκριση? εχει κανενα νοημα? και οι δυο ειστε δυο διαφορετικες κ μοναδικες κοπελες κ οι δυο εχετε τις χαρες σας αλλα κ τα ελαττωματα σας!

    αν το δεις ετσι, δεν θα νιωθεις μειονεκτικα κανοντας παρεα με τη φιλη σου, ειτε εισαι παχουλη ειτε εισαι τσιχλα. αντιθετα, αν εχεις το κακο χουι να συγκρινεσαι συνεχεια κ στα παντα με τους αλλους, ο,τι κ να κανεις κ οσο κ να βελτιωνεσαι υπαρχει κινδυνος ποτε να μην νιωσεις ευχαριστημενη, γιατι παντα θα βρισκεις μπροστα σου καποιον που θα ειναι καλυτερος απο εσενα σε κατι.

    οποτε πρωτα τα βρισκεις κ χτιζεις μια καλη σχεση με τον εαυτο σου, αποδεχομενη κ τις αδυναμιες σου, κ μετα φυσικα μπορεις να κανεις οσες διαιτες θελεις, αλλα για αλλους λογους!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    για μενα εχει να κανει

    με το συνδρομο \'\'αισθανομαι ενα τιποτα\'\'

    γενικως

    εγω το αισθανομαι

    οταν καποιος μιλα με περισσοτερο θαρρος απο μενα

    ειναι στα ματια μου πιο ελκυστικος απο εμενα

    οταν εχει λιγοτερα κιλα απο εμενα (και ειναι πανω κατω σε συγκρισιμο με εμενα σουλουπι)

    οταν καποιος ειναι πιο οργανωμενος απο εμενα

    πιο αποφασιστικος απο εμενα

    πιο κουλτουριαρης απο εμενα

    πιο πλουσιος απο μενα

    πιο στυλατος απο μενα...κτλ

    αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως το αισθημα οτι μειωνεκτουμε

    αντι του αισθηματος οτι εχουμε μοναδικοτητα ως προσωπα

    ειναι που μας χαλαει και δεν αφηνει πολλες φορες να εκφραστει η πιο ερωτικη - ερωτευσιμη πλευρα μας
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by researcher

    αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως το αισθημα οτι μειωνεκτουμε

    αντι του αισθηματος οτι εχουμε μοναδικοτητα ως προσωπα

    ειναι που μας χαλαει και δεν αφηνει πολλες φορες να εκφραστει η πιο ερωτικη - ερωτευσιμη πλευρα μας
    Εμένα αυτό που με χαλάει είναι όταν νιώθω ότι η εξωτερική μου εμφάνιση δεν αντιστοιχεί στη δική μου \'μοναδικότητα\' όπως εγώ τη βιώνω. Αν δηλαδή κοιταχτώ στον καθρέφτη και πω \'αυτή δεν είμαι εγώ\', εκεί ναι χρειάζεται κάτι να κάνω άμεσα.

  6. #6
    πρασινη κλωστη, είναι πολύ θετικό αυτό που ένιωσες.
    Είδες πως λειτουργεί το σύνολο σε μια κοπέλα που σέβεται τον εαυτό της.Είναι επίσης πολύ σημαντικό πως αυτό σε κινητοποίησε.
    Σίγουρα μόνο σε καλό θα σου βγει αυτή η αντίδραση.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by prasiniklosti
    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;
    το 99,9% του ανθρώπινου πληθυσμού ζηλεύει το αλλό 0,1% είναι ίσως κάποιοι άγιοι που έχουν καταφέρει να λυτρωθούν από τέτοια πάθη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by janet
    Originally posted by prasiniklosti
    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;
    το 99,9% του ανθρώπινου πληθυσμού ζηλεύει το αλλό 0,1% είναι ίσως κάποιοι άγιοι που έχουν καταφέρει να λυτρωθούν από τέτοια πάθη
    λολ! καλα, κ το αλλο 0,1% καποιο αλλο παθος απο την λιστα των αμαρτιων θα εχει οποτε το μονο σιγουρο ειναι οτι ολοι θα ψηνομαστε στην κολαση!!

    (ειχα παει σε ενα μοναστηρι το σ/κ κ επιασα κουβεντα με εναν παπα κ μου τα πε τραγικα ο ανθρωπος! οτι θα ψηνομαι στην κολαση, κ οτι εχω παρει λαθος δρομο! τουλαχιστον συμφωνησαμε οτι η κολαση ειναι συμβολικη)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by janet
    Originally posted by prasiniklosti
    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;
    το 99,9% του ανθρώπινου πληθυσμού ζηλεύει το αλλό 0,1% είναι ίσως κάποιοι άγιοι που έχουν καταφέρει να λυτρωθούν από τέτοια πάθη
    λολ! καλα, κ το αλλο 0,1% καποιο αλλο παθος απο την λιστα των αμαρτιων θα εχει οποτε το μονο σιγουρο ειναι οτι ολοι θα ψηνομαστε στην κολαση!!

    (ειχα παει σε ενα μοναστηρι το σ/κ κ επιασα κουβεντα με εναν παπα κ μου τα πε τραγικα ο ανθρωπος! οτι θα ψηνομαι στην κολαση, κ οτι εχω παρει λαθος δρομο! τουλαχιστον συμφωνησαμε οτι η κολαση ειναι συμβολικη)
    δλδ ούτε 0,1% δεν υπάρχει να πάει στον παράδεισο ε?

    λολ (παράδεισος εικονικός)

    αλλά εσύ λουσιφερ πράγμα τί σχέση έχεις με μοναστήρια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    τζανετουλα μαζι στην κολαση μας βλεπω! τουλαχιστον θα χουμε παρεα!

    εντιτ: ειχα παει εκδρομη το weekend με γκρουπ, κ μεσα στο προγραμμα περιλαμβανοταν επισκεψη σε ενα φημισμενο μοναστηρι, οποτε βρεθηκα, κ ετσι κ αλλιως μεταφυσικες ανησυχιες εχω! απλα ενταξει , αυτα που ακουσα δεν μου αρεσαν καθολου! (αν ειναι να συζητησουμε μεταφυσικαη θα ανοιξω αλλο θρεντ, εδω ειναι της κοπελας!)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by prasiniklosti
    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;
    Το έχεις σκεφτεί οτι και αυτή μπορεί να ζηλευει εσένα, χωρίς υπερβολές???? Εγώ πχ, ειμαι απο τις κοπέλες που βγαίνω και με προσέχουν όλοι. Κι όμως και ζηλευω πολύ, και κομπλεξ τρελά έχω, και θεωρώ οτι όλες είναι καλύτερες απο μένα. Μετά απο 2 χρόνια ψυχοθεραπείας συνειδητοποίησα οτι κανένας ουσιαστικά δεν με βοηθησε απο μικρή να αγαπήσω τον εαυτό μου. Η ομορφιά στην οικογένεια μου θεωρείτο μείονέκτημα και όχι προσόν. Φαντάσου οτι κάποτε θεωρούσα οτι με κοιτάνε είτε επειδή ειναι λερωμένα τα ρούχα μου, είτε για να με κοροιδεψουν!

    Ως ενα βαθμό πιστευω οτι η ζήλεια που ενιωσες ειναι θετική αφου θα σε κινητοποιήσει να πετύχεις κάποιους στόχους που οπως φαίνεται ήθελες καιρό. Αρκεί να μην φτάσεις στο σημείο που είχα φτάσει εγω, δηλαδή μην υποτιμάς τον εαυτο σου, είσαι πολύ καλη και το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να γίνεις καλύτερη!

    Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μπορείς να το ονομάσεις \"ευγενή άμιλλα\"για να μη νιώθεις ενοχές.Και φαίνεται να μην είναι ζήλεια με την έννοια σε φθονώ,δε θέλω να έχεις αυτό που δεν έχω εγώ,άρα με ποιότητες \"σκότωσε την κατσίκα του γείτονα\",λολ,αλλά με συγκρίσεις νοητικές που σε ωθούν στο να επαναπροσδιορίζεις την τωρινή κατάσταση,σε φέρνουν πιο κοντά στο να βλέπεις τον εαυτό σου καθαρότερα.Μη σε τιμωρείς για τα συναισθήματά σου,αποδέξου τα και χρησιμοποίησέ τα για να φτάσεις στο δικό σου επιθυμητό.

    Μην αγχώνεσαι,μη βάζεις στόχους που είναι δύσκολο έως αδύνατο να τους πιάσεις(όχι 15 κιλά σ\'ένα μήνα και τέτοια τραγικά δηλαδή),ένα κιλό την εβδομάδα είναι μια χαρά,χαλαρά,σταθερά και θα αδυνατίσεις δίχως να βάλεις σε κίνδυνο και την υγεία σου.

    Και μετά,όταν αδυνατίσεις,ευχαρίστησε τη φίλη σου που έγινε για σένα όχι ένα αντικείμενο ζήλειας,αλλά ένα παράδειγμα προς μίμηση.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    \'... Λογικό είναι να ζηλέψεις αφού όλοι θέλουμε την ευτυχία...\'

    Πιθανόν να είναι \'λογικό\' για αυτούς που δίνουν μεγάλο βάρος στην εξωτερική εμφάνιση και θεωρούν ότι είναι η κινητήριος δύναμη για αυτό που λέμε \'ευτυχία\' εν γένει. Με τη διαφορά ότι η ευτυχία δεν ορίζεται από συγκεκριμένα καλούπια, και είναι διαφορετική για τον καθένα. Επίσης, δεν έχει κανένα νόημα μια εξωτερική \'ομορφιά\' αν δεν υπάρχει εσωτερική. Υπάρχουν πάμπολλοι άνθρωποι που χάρη στον εσωτερικό τους πλούτο και τη συνεχή τους προσπάθεια για αυτοβελτίωση - ακόμη κι αν δε θεωρούνται εμφανίσιμοι εξωτερικά - είναι τελικά... πανέμορφοι... ;) ...

    \'... αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως το αισθημα οτι μειωνεκτουμε

    αντι του αισθηματος οτι εχουμε μοναδικοτητα ως προσωπα...\'

    Πολύ συμφωνώ με αυτό Ρισέρτσερ, καθώς και με αυτά που έγραψε η Λου. Αν όντως εκτιμούσαμε τη μοναδικότητά μας, δε θα μπαίναμε σε καμιά διαδικασία συγκρίσεων, δε θα ζηλεύαμε για πράγματα που κάποια απ\' αυτά για μένα προσωπικά είναι και τελείως ανούσια - το πιο πλούσιος από μένα πχ. ή ομορφότερος - και δε θα αναλωνόμασταν γενικότερα σε ένα άγχος \'άχρηστο\' όπως το λέω εγώ ή ακόμη και στο να επινοούμε προβλήματα και να κάνουμε τη ζωή δυσκολότερη απ\' ό,τι είναι έτσι κι αλλιώς. Όπως έγραψε και η Ρέϊν κάπου, όταν επιγκεντρωνόμαστε σε μας και βελτιώνουμε εμάς με σκοπό να είμαστε καλά με εμάς, όλα γίνονται ευκολότερα και αυτόματα φτιάχνουν και οι σχέσεις μας με τους άλλους. Το πώς τους βλέπουμε δηλαδή.

    \'... το 99,9% του ανθρώπινου πληθυσμού ζηλεύει το αλλό 0,1% είναι ίσως κάποιοι άγιοι που έχουν καταφέρει να λυτρωθούν από τέτοια πάθη...\'

    Αυτό είναι αλήθεια. Ο λόγος είναι αυτό που είπα και πιο πριν. Οι άνθρωποι αναλώνονται σε ανούσια κυρίως πράγματα, κυνηγούν ιδιαίτερα αυτό που λέγεται \'ευκολία\' και ζηλεύουν κυρίως ό,τι έχει να κάνει με την επίπλαστη ευτυχία. Αν το δούμε και λίγο πιο μέσα, γι\' αυτό το λόγο προτιμούν και να μη μπαίνουν σε πιο βαθιές διαδικασίες, στο να απαλλάξουν δηλαδή τους ίδιους τους εαυτούς τους από όλα αυτά τα \'εφευρήματα\'. Με λίγα λόγια, προτιμάνε να ζηλεύουν ας πούμε, παρά να κάτσουν και να κατανοήσουν το αν αυτό είναι κάτι σημαντικό τελικά κι αν αξίζει να φθείρονται για όλα αυτά που στην ουσία περνάνε και φεύγουνε.
    Προσωπικά, με έχει προφυλάξει πολύ από \'άχρηστα\' συναισθήματα ο χαρακτήρας που έχω αλλά και το ότι έχω προσπαθήσει να μη με ενοχλούν κάποια πράματα. Το ότι είμαι απαλλαγμένη ας πούμε από αυτό που λέγεται \'γυναικεία φιλαρέσκεια\' για μένα είναι πολύ καλό. Αλλά με βοηθά και η νοοτροπία μου να μη στέκομαι γενικά σε ο,τιδήποτε υλικό, μιας και θεωρώ την ευτυχία... άλλου είδους... μονοπάτια. Δεν είναι θέμα... αγιοσύνης λοιπόν, αλλά θέμα νοοτροπίας. Αυτό το 1% λοιπόν - ας πούμε - δεν ασχολείται με τους άλλους έτσι κι αλλιώς γιατί τη ζωή και την ευτυχία τη γυρεύει αλλού. Κι όχι μόνο δε ζηλεύουν και δεν αγχώνονται για αυτά που απασχολούν τους περισσότερους, αλλά αντιθέτως τον \'καλύτερο\' ή τον \'πιο βελτιωμένο\' εσωτερικά, τον αναγνωρίζουν, τον θαυμάζουν και επιθυμούν να τον φτάσουν χωρίς κανένα ίχνος ανταγωνισμού... ;) ...
    Αυτά σαν γενικότερη τοποθέτηση. Από κει και πέρα η φίλη που ένιωσε έτσι, αν όντως αυτό λειτουργήσει ως έναυσμα και κίνητρο για να προσέξει τον εαυτό της παραπάνω και να χάσει τα κιλά που την ενοχλούν, πολύ καλά θα κάνει. Μέχρι εκεί είναι καλά. Και μην αναλώνεσαι στους άλλους με αυτό τον τρόπο. Όταν θα νιώθεις καλά με σένα, το ίδιο όμορφη θα αισθάνεσαι και αυτό θα το εκπέμπεις έτσι κι αλλιώς... ;) ...

  14. #14
    Originally posted by frei
    Originally posted by prasiniklosti
    Είμαι μια κανονική κοπέλα. Καλή στο ύψος μου αλλα παχουλή αποτέλεσμα της θεραπείας που έκανα για δύο χρόνια. Πρίν απο ένα μήνα πήγα έφυγα ένα τριήμερο με μια πολύ καλή μου φίλη. Πολύ όμορφη χωρίς υπερβολές, ψηλή και αδύνατη. Βγήκαμε δύο βράδυα και ένοιωθα δίπλα της τίποτα. Δεν έκανε κάτι για να με μειώσει. Αντιθέτως η ίδια δεν κατάλαβε τίποτα αλλά εγώ τι να το κάνεις που ζήλεψα τόσο πολύ !!! Γύρισα στην Αθήνα και έχω πεισμώσει να αδυνατίσω και να ομορφίνω. Νομίζω πως δεν είναι σωστό που το σκέφτομαι έτσι. Ποιά η γνώμη σας;
    Το έχεις σκεφτεί οτι και αυτή μπορεί να ζηλευει εσένα, χωρίς υπερβολές???? Εγώ πχ, ειμαι απο τις κοπέλες που βγαίνω και με προσέχουν όλοι. Κι όμως και ζηλευω πολύ, και κομπλεξ τρελά έχω, και θεωρώ οτι όλες είναι καλύτερες απο μένα. Μετά απο 2 χρόνια ψυχοθεραπείας συνειδητοποίησα οτι κανένας ουσιαστικά δεν με βοηθησε απο μικρή να αγαπήσω τον εαυτό μου. Η ομορφιά στην οικογένεια μου θεωρείτο μείονέκτημα και όχι προσόν. Φαντάσου οτι κάποτε θεωρούσα οτι με κοιτάνε είτε επειδή ειναι λερωμένα τα ρούχα μου, είτε για να με κοροιδεψουν!

    Ως ενα βαθμό πιστευω οτι η ζήλεια που ενιωσες ειναι θετική αφου θα σε κινητοποιήσει να πετύχεις κάποιους στόχους που οπως φαίνεται ήθελες καιρό. Αρκεί να μην φτάσεις στο σημείο που είχα φτάσει εγω, δηλαδή μην υποτιμάς τον εαυτο σου, είσαι πολύ καλη και το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να γίνεις καλύτερη!

    Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!!
    Τι θα μπορούσε δηλαδή να ζηλέψεις απο μια απλή κοπέλα που παιρνάει απαρατήρητη ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by prasiniklosti


    Τι θα μπορούσε δηλαδή να ζηλέψεις απο μια απλή κοπέλα που παιρνάει απαρατήρητη ;
    κάτι που αυτη εχει κ πιθανοτατα μου λειπει.
    εκτος αν μιλάς αποκλειστικα σε επιπεδο εμφανισης.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •