αρρυθμίες - αγχος??? - Page 125
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 125 of 132 FirstFirst ... 2575115123124125126127 ... LastLast
Results 1,861 to 1,875 of 1973
  1. #1861
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Εγώ που ζαλίζομαι στις συνεχόμενες επομένως να ανησυχω...
    Ε δεν σημαινει οτι επειδή ζαλιζεσαι θα παθεις κ κατι παραπανω.. Ειναι συμπτωματα ολα αυτα δεν χρειαζεται να τα χουμε ολα... Ασε που πολλες φορες η ζαλη προερχεται κ απτον φοβο κ την αγωνία οταν συμβαινουν οι αρρυθμιες

  2. #1862
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Ε δεν σημαινει οτι επειδή ζαλιζεσαι θα παθεις κ κατι παραπανω.. Ειναι συμπτωματα ολα αυτα δεν χρειαζεται να τα χουμε ολα... Ασε που πολλες φορες η ζαλη προερχεται κ απτον φοβο κ την αγωνία οταν συμβαινουν οι αρρυθμιες
    Το ξέρω, αλλά το ότι δεν καταγράφεται ούτε καν έκτακτη στα χολτερ άρα και δεν ξέρω τι παίζει, με σκοτώνει. Πιάνομαι από όσα διαβαζω εδώ μπας και δώσω μια απάντηση για όσα βιώνω.

  3. #1863
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Το ξέρω, αλλά το ότι δεν καταγράφεται ούτε καν έκτακτη στα χολτερ άρα και δεν ξέρω τι παίζει, με σκοτώνει. Πιάνομαι από όσα διαβαζω εδώ μπας και δώσω μια απάντηση για όσα βιώνω.
    Δεν τυχαινει να γραφτεί φαντάζομαι οχι οτι νιωθεις εκτακτες κ δεν τις γραφει...κ μενα στο 5ο holder μετα απο χρονια καταγραψαμε το συμβάν....μακαρι να ειναι μονο κολπικες οι δικες σου... Ξερω ότι ειναι πολυ ενοχλητικες κ τρομακτικές αλλα εινακ ακίνδυνες κάτι είναι κ αυτο

  4. #1864
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ναι δεν έτυχε. Κάθε φορά που το βάζω για κάποιο λόγο δεν κάνω καν απλές έκτακτες.
    Τις έχω δυο χρόνια και είχα μάθει παλιά να ζω με αυτές και μετά από ένα σημείο γελούσα κιόλας. Απλά έχουν αλλάξει. Τις νιώθω μόνο αν ζοριστω, και είναι τέρμα περίεργες. Και αντς να εξηγήσεις τώρα στον γιατρό πως ακριβώς είναι εφόσον δεν έχει καταγράφει τίποτα. Με στέλνει σπίτι και μου λέει συνέχισε την γυμναστική. Έλα όμως που μετά δεν σταματάνε με τίποτα και με καθηλώνουν σε ένα κρεβάτι γιατί όταν τις νιώθω μου κόβονται και τα πόδια, ζαλίζομαι και νιώθω ότι θα πέσω κάτω.

  5. #1865
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Ναι δεν έτυχε. Κάθε φορά που το βάζω για κάποιο λόγο δεν κάνω καν απλές έκτακτες.
    Τις έχω δυο χρόνια και είχα μάθει παλιά να ζω με αυτές και μετά από ένα σημείο γελούσα κιόλας. Απλά έχουν αλλάξει. Τις νιώθω μόνο αν ζοριστω, και είναι τέρμα περίεργες. Και αντς να εξηγήσεις τώρα στον γιατρό πως ακριβώς είναι εφόσον δεν έχει καταγράφει τίποτα. Με στέλνει σπίτι και μου λέει συνέχισε την γυμναστική. Έλα όμως που μετά δεν σταματάνε με τίποτα και με καθηλώνουν σε ένα κρεβάτι γιατί όταν τις νιώθω μου κόβονται και τα πόδια, ζαλίζομαι και νιώθω ότι θα πέσω κάτω.
    Βαζε χολντερ οποτε μπορεις για πανω απο μια μερα κ κανε γυμναστικη ζορισου κανε οτι μπορείς για να τις προκαλεσεις μονο ετσι δυστηχως κ γω εβαλα σε περιοδο που ειχα συχνά το πρώτο 3μερο τπτ..... Στο επομενο 3μερο τσουπ να κατι.... Οπως λες κ συ λες κ μας δουλεύουν οι ατιμες οταν τις εχεις στο χερι εξαφανιζόταν.... Ελπιζω να τις πιασεις κ να ναι κατι οχι ανησυχητικο

  6. #1866
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    2
    Καλημέρα καλώς σας βρήκα και εγώ παθών με της καταραμένες της εκτακτες εδώ και 15 χρόνια που είμαι 48 χρόνον με έχουν σακάτεψει ψυχολογικα φτάσαμε να μην θέλουμε να βγούμε από το σπιτη καταντήσαμε χειρότερο και από ένα συνταξιούχο σπίτι δουλειά να περνεις άδεια από την δουλειά σου και αντί να την αξιοποιήσεις την χαραμιζεις με μιζέρια και κατάθλιψη δεν ξέρω πόσο θα αντέξουμε μας τρωι αυτό το ξέρω υπάρχουν πολύ χειρότερα από αυτό που νιώθουμε αλλά κ αυτό που έχουμε είναι ψυχοφορο και γιατρειά δεν βρίσκουμε

  7. #1867
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλημερα... ντινιακο πως σ ξεκινησαν εσενα;15 χρονια δν σταματησαν ποτε;

  8. #1868
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    2
    Καλησπέρα Ελπίδα!!.... Μπήκαν έτσι ξαφνικά στην ζωή μου δεν λέω είμαι αγχώδης έχω και μια πρόπτωση μητροηδους βαλβίδα ξεκίνησαν με ένα ήπιο τόνο 2 μ 3 την ημέρα και με την πάροδο του χρόνου αυξανοντουσαν μκαι με παραπάνω συμπτώματα όπως ταχυκαρδιες και αίσθημα παλμων σε καθημερινή φάση σχεδόν όπου πήγα για πρώτη φορά σε καρδιολόγο και μου βρήκε την πρόπτωση αλλά της εκτακτες δεν της πέτυχε με χολτερ μου είχε δώσει τοτε το tenormin το 25αρι δεν μπορώ να πω με έκανε δουλειά με ανακουφίσε για 2 χρόνια είχα πολύ ήπια συμπτώματα έλα μου ντε μετά από 2 χρόνια ξανα ήρθαν πάλι αντε πάλι να τρέχω σε γιατρούς αυτή την φορά σε έναν αρρυθμιολογο μου είχε δώσει το ιντεραλ πολύ καλό χάπι με έκανε δουλειά για 3 χρόνια είχα συμπτώματα αλλά πολύ αραιά αλλά ο οργανισμός μου φενεται τα συνήθιζε τα χάπια και με την πάροδο του χρόνου δεν με κάλυπταν τώρα έχει 20 μήνες που έχουν ξεφύγει πολύ σε χολτερ που της πετύχαμε επιτέλους εκανα και 1000 το 24ωρο κολπικες όλες αύξησα το ιντεραλ αλλά τίποτα η κρίσεις να με υποφέρουν καθημερινά κάθε κίνηση και έκτακτη ακόμη και οτα μιλάω καμία φορά κάνω εκτακτες απογοήτευση ξανά τηλέφωνα σε γιατρούς η αρρυθμιολογος μου πρωτεΐνε την κατάλυση παρότι έχω λίγες εκτακτες μου είπε θα ήταν δύσκολο να μου της καυτεριαση πάνω από 10 000 συνήθως κάνουν κατάλυση τέλος παντον μου πρωτεΐνε ένα γιλέκο χαρτογράφησε το οποίο θα το ακριβό πλήρωνα αυτό μου είχε πει τρεις εκτακτες να έκανα θα εστιαζαν ακριβώς που είναι και θα καυτεριαζαν την εστια η πιθανότητες που μου έδωσε για θεραπεία ήταν 75 με 80% και μπορεί να ξανά επανέλθουν σε 6 μήνες σε ένα χρόνο η 2 και να χρειαζόταν να ξανά κάνω τώρα από φόβο από διάφορους αλλούς γιατρούς μου είπαν να μην το κάνω δεν πειράζουν τέτοια όταν η καρδιά δεν έχει σοβαρό θέμα ούτε καν να παρουσιάζω κολπική μαρμαρυγη μόνο εκτακτες κολπικες και έτσι το άφησα και τώρα είμαι σε καθημερινή φάση με ένα digoxin 25mg την ημέρα και μισό concor τον 5 έχω καθημερινά 20 με 30 εκτακτες άλλοτε δυνατές άλλοτε πιο νορμάλ με κόμπο στο λαιμό ταχυκαρδιες αίσθημα παλμων πλακωμα στο στήθος τυχαίνει 3 /4 μέρες να είμαι πολύ καλά αλλά μετά πάλι τα ίδια... σας κούρασα ο καθένας με τον πόνο του που λενε

  9. #1869
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    29
    Geia sas paidia egw ime apo tin Kipro.. exei kairo pou vlepw to foroum sas psaxnontas parigoria.... exw ta idia provlimata me arrithmies kai ipoferw kai apo kriseis panikou.. ipoferw para poli..diavazontas ta sxolia sas niwthw apisteuti parigoria kai parea oti den ime moni pu ta pernw ola auta kai oti den ime trelli..

  10. #1870
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by S91 View Post
    Geia sas paidia egw ime apo tin Kipro.. exei kairo pou vlepw to foroum sas psaxnontas parigoria.... exw ta idia provlimata me arrithmies kai ipoferw kai apo kriseis panikou.. ipoferw para poli..diavazontas ta sxolia sas niwthw apisteuti parigoria kai parea oti den ime moni pu ta pernw ola auta kai oti den ime trelli..
    Καλησπερα. Ο καρδιολόγος τι λέει? Έχεις κάνει εξετάσεις? Έχεις βάλει χολτερ? Σου έχει δώσει β αναστολείς?

  11. #1871
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    29
    Εχω παει σε 3 καρδιολογους.. ειναι ολα οκ δεν βρισκουν κατι.. εβαλα και holter.. μου ειπαν να μην παρω κατι για αρρυθμιες και οτι ειναι αγχος και ειναι στο μυαλο μου.. Oμως ειναι πολυ συχνα και πολυ τρομακτικο..και με πιανει και οταν ειμαι χαλαρη και δεν σκρφτομαι κατι.. ετσι ξαφνικα σαν καθομαι κτλ.. χαλαει ολη η μερα..kαθε φορα που με πιανει η αρρυθμια φοβαμαι τοσο πολυ που παθαινω κριση πανικου και φοβαμαι οτι θα πεθανω.. και εχω συχνα δυσπνοια..μου ειπαν οτι εχω συνδρομο υπεραερισμου..πηγα σε ολους τους γιατρους να δω αν εχω κατι παθολογικο..δεν εχω..πηγα σε εναν γιατρο ο Θεος να τον κανει. Δεν ειχα αρρυθμιες τοτε.. ειχα αγχος αλλα οχι τοσο..παθολογος ειναι..δεν ηταν η ειδικοτητα του ομως μου εδειξε πως ξερει τι κανει και εγω στην απελπισια μου τον ακουσα..μου εδωσε cipralex. 10mg.. .που να ξερω απο δοσολογιες.. επρεπε να με ξεκινησει με λιγο λιγο απο οτι εμαθα μετα... μου ειπε να πιω ενα 10mg..ηταν πολυ για μενα απο οτι φανηκε δεν ξαναπηρα τετοια ουσια..επαθε shock το σωμα μου. Πηγα κλινικη με 160 παλμους kριση πανικου και ενιωθα καψιμο στους πνευμονες και στο λαιμο... φοβηθηκα νομισα οτι ειδα τον θανατο..μου εβαλαν οξυγονο και με βοηθησαν να ηρεμησω σιγα σιγα εμεινα πολλες ωρες μεσα..δεν τα ξαναπηρα..ομως χειροτερεψα απο εκεινο το shock.. απο τοτε εχω συνεχεια κρισεις πανικου αρρυθμιες.. επαθα κλειστοφοβια σαν δεν ειχα.. επαθα φοβιες που δεν ειχα.. ειμουν του εξω της παρεας κτλ.. τωρα δεν μπορω πολυ ωρα εξω στο κοσμο ουτε στους κλειστους χωρους.. οτι πονο νιωσω πανω μου η αισθανθω κατι νεο στο σωμα μου αμεσως νομιζω οτι ερχεται θανατος.. πολλες φορες κλαιω απο απελπισια...βλεπω εναν ψυχολογο με βοηθαει λιγο για λιγες μερες μπορει να νιωσω λιγο πιο καλα αλλα μετα παλι το ιδιο. Δεν θελω να ξαναπαρω φαρμακα φοβαμαι.. απο εκεινη τη μερα με το cipralex φοβηθηκα τοσο και δεν τα θελω φοβαμαι παρα πολυ.. προσπαθω μονη μου..μαρτυριο νιωθω φυλακισμενη..
    Last edited by S91; 16-08-2020 at 03:37.

  12. #1872
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες τζαι νομίζω εν καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα για να είναι μόνο δικό σου τζαι να το δουν πιο πολλά άτομα.
    Καλώς ήρθες

  13. #1873
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    29
    Ευχαριστω..!!

  14. #1874
    kai ego kipro eimai. poso xronia ehi pou talaiporise ?

  15. #1875
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    29
    2 χρονια περιπου..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •