αρρυθμίες - αγχος??? - Page 77
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 77 of 132 FirstFirst ... 2767757677787987127 ... LastLast
Results 1,141 to 1,155 of 1973
  1. #1141
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Δεν εχω να πω κι εγώ κάτι, αν έχεις διαβάσει τα Post μου ζω μ αυτές από τα 19 μου, είμαι τώρα πια 47 άνοιξα το thred στα 40 μου περνώντας ένα εφιαλτικό καλοκαίρι και μην έχοντας κάπου να κρατηθώ. το παλεύω όπως μπορώ αλλά κακα τα ψέματα ο δαίμονας ζει μέσα μου. Τα θετικά της υπόθεσης είναι ότι άρχισα να ζωγραφίζω να παίζω κιθάρα να μαθαίνω πράγματα οτιδήποτε μπορεί να με κρατάει απασχολημένο από αρνητικές σκέψεις. Εχω πει και σε όσους ενδιαφέρονται και διαβάζουν τα μηνύματα μου όποιος θέλει μια πιο άμεση σύνδεση για αλληλουποστήριξη ας μου στείλει pm για να ανταλλάξουμε skype η κάποιο άλλο μέσω δικτύωσης γιατί είναι πολύ σημαντικό οταν είσαι σε φάση πανικού να υπάρχει κάποιος να σου μιλήσει.

  2. #1142
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Δεν εχω να πω κι εγώ κάτι, αν έχεις διαβάσει τα Post μου ζω μ αυτές από τα 19 μου, είμαι τώρα πια 47 άνοιξα το thred στα 40 μου περνώντας ένα εφιαλτικό καλοκαίρι και μην έχοντας κάπου να κρατηθώ. το παλεύω όπως μπορώ αλλά κακα τα ψέματα ο δαίμονας ζει μέσα μου. Τα θετικά της υπόθεσης είναι ότι άρχισα να ζωγραφίζω να παίζω κιθάρα να μαθαίνω πράγματα οτιδήποτε μπορεί να με κρατάει απασχολημένο από αρνητικές σκέψεις. Εχω πει και σε όσους ενδιαφέρονται και διαβάζουν τα μηνύματα μου όποιος θέλει μια πιο άμεση σύνδεση για αλληλουποστήριξη ας μου στείλει pm για να ανταλλάξουμε skype η κάποιο άλλο μέσω δικτύωσης γιατί είναι πολύ σημαντικό οταν είσαι σε φάση πανικού να υπάρχει κάποιος να σου μιλήσει.
    Νίκο πώς μπορώ να σου στείλω pm? Εγώ θέλω πολύ να ανταλλάξουμε κάποιο μέσο κοιν.δικτύωσης και να τα λεμε

  3. #1143
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    στο πάνω μέρος της οθόνης δίπλα στο today's posts
    Last edited by Nicos70; 28-02-2017 at 22:18.

  4. #1144
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Εμμμ χρησιμοποιεις υπολογιστη η tablet?

    laptop! Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάποια επιλογή για μηνύματα

  5. #1145
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    στο πάνω μέρος της οθόνης δίπλα στο today's posts

  6. #1146
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    στο πάνω μέρος της οθόνης δίπλα στο today's posts

    Λοιπόν το προσπάθησα πολύ αλλά δεν μου αβγάζει επιλογή για private messaging ουτε στα δικά μου settings ουτε στο δικό σου username αν κάνω κλικ.Αν θες δοκίμασε να μου στείλεις εσύ μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος!

  7. #1147
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Για να μη βασανιζομαστε στο skype [email protected]

  8. #1148
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Για να μη βασανιζομαστε στο skype [email protected]

    OK σου εστειλα αιτημα!

  9. #1149
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Για να μη βασανιζομαστε στο skype [email protected]
    Νίκο εγω παρόλο που προσπαθώ να το δεχτώ οτι έτσι θα πορευτώ στη ζωή μου,και το παλεύω να πηγαινω βολτες,να βγαίνω να κάνω πραγματα (με το φόβο πάντα) νομιζω οτι χωρίς κανα ιντεράλ η κανα ζαναξ δε γίνεται...Αυτό αλλάζει ποτέ? Εφτασα 34 και ακόμα ετσι είμαι

  10. #1150
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by manos32 View Post
    Νίκο εγω παρόλο που προσπαθώ να το δεχτώ οτι έτσι θα πορευτώ στη ζωή μου,και το παλεύω να πηγαινω βολτες,να βγαίνω να κάνω πραγματα (με το φόβο πάντα) νομιζω οτι χωρίς κανα ιντεράλ η κανα ζαναξ δε γίνεται...Αυτό αλλάζει ποτέ? Εφτασα 34 και ακόμα ετσι είμαι
    Φιλε Μανο εγω ειμαι 47, και δεν εχει αλλαξει κατι, και σκεφτομαι οτι αν γυριζα το χρονο πισω στα 34 θα εκανα οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα που τοτε φοβομουν. Γιατι παντα λες αχ αν κανω αυτο μπορει να παθω αυτο αν κανω εκεινο μπορει να μην τα καταφερω. Στο φιναλε καθε μερα πεθαινουμε 100 φορες εχει κατι πιο τραγικο;τι χειροτερο να παθεις

  11. #1151
    Παιδιά το χειρότερο απ'ολα είναι αυτός ο καταραμένος φοβος και ότι πια δε νιώθουμε σχεδόν ποτέ εντελώς ξένοιαστοι κι ανέμελοι.Εμένα αυτό μου'χει λείψει..Εντωμεταξυ τις 3 τελευταίες εβδομάδες έχω πιο συχνά αυτές τις άθλιες συνεχόμενες έκτακτες που φτερουγίζει η καρδιά για κάποια δευτερόλεπτα,περίπου 4 φορές μέσα σ'αυτες τις 3 εβδομάδες.σας συμβαίνει εσάς αυτό κι αν ναι πόσο συχνα(στο περίπου ενοειται)

  12. #1152
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by litoa View Post
    Παιδιά το χειρότερο απ'ολα είναι αυτός ο καταραμένος φοβος και ότι πια δε νιώθουμε σχεδόν ποτέ εντελώς ξένοιαστοι κι ανέμελοι.Εμένα αυτό μου'χει λείψει..Εντωμεταξυ τις 3 τελευταίες εβδομάδες έχω πιο συχνά αυτές τις άθλιες συνεχόμενες έκτακτες που φτερουγίζει η καρδιά για κάποια δευτερόλεπτα,περίπου 4 φορές μέσα σ'αυτες τις 3 εβδομάδες.σας συμβαίνει εσάς αυτό κι αν ναι πόσο συχνα(στο περίπου ενοειται)
    Πραγματι αυτος ο φοβος ειναι ο,τι χειροτερο,μας περιοριζει και ριχνει την ποιοτητα της ζωης μας! Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω ειμαι πολυ φοβισμενη και πολυ θυμωμενη που βιωνω κατι τετοιο. Εγω εδω και ενα μηνα περιπου(απο εκει που ειχα εκτακτες που που,μερικες φορες την εβδομαδα) αρχισα να εχω καθε μερα σχεδον ολη μερα καθε λιγο και λιγακι!Την πρωτη εβδομαδα φρικαρα και πηρα σβαρνα ενα σωρο γιατρους,το χολτερ εδειξε 200 εκτακτες μεσα σε μια μερα αλλα οι γιατροι τις χαρακτηρισαν αραιες και μου ειπαν να παω σπιτι μου και να μην δινω σημασια(ευκολο να το λες)! Οποτε μην ανησυχεις,οι δικες σου ειναι πολυ αραιες.Υποθετω εχεις παει σε καρδιολογο και σου εχει πει κι εσενα οτι δεν εχει κατι η καρδια σου! Αν οντως ειναι ετσι τοτε απλα πρεπει να αποδεχτεις οτι εχεις αυτο το θεμα που ειναι ακινδυνι μεν,ενοχλητικο και τρομακτικο δε και να συμφιλιωθεις καπως με την ιδεα! Τα λεω σε εσενα για να τα ακουω κι εγω,μη φανταστεις οτι εγω ειμαι τοσο ψυχραιμη απλα το προσπαθω,οσο γινεται!

  13. #1153
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Έχω καιρό να γράψω κάτι, άλλα σας παρακολουθώ συνέχεια. Είστε πολύ μεγάλη παρηγοριά για μένα. Είστε οι μόνοι που μπορείτε να με καταλάβετε. Το τελευταίο διάστημα δεν είμαι καθόλου καλά. Νιώθω να έχω το χάρο με το δρεπάνι πάνω από το κεφάλι μου. Από τότε που ξεκίνησαν οι καταραμένες οι έκτακτες , τις έχω κάθε μέρα. Συνήθως ήταν μεμονωμένες, μια τώρα, μια μετά. Τον τελευταίο καιρό όμως τα πράγματα έχουν αλλάξει. 'Όταν με πιάνουν, με πιάνουν κατά ρυπάς. Τις έχω συνέχεια. Κάνω μια έκτακτη, μια κανονική μετά πάλι μια έκτακτη και ου το κάθε εξής και αυτό κρατάει για κάποια λεπτά και τρελαίνομαι, με πιάνει πανικός. Σας παρακαλώ πείτε μου εσείς το έχετε αυτό ή σε εσάς είναι μεμονωμένες; Είμαι έτοιμη πάλι να πάρω σβάρνα τους καρδιολόγους και να πλακωθώ στα χόλντερ και στα τρίπλεξ. ΔΕΝ ΑΝΤΈΧΩ ΆΛΛΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!!!!!!!

  14. #1154
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ37 View Post
    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Έχω καιρό να γράψω κάτι, άλλα σας παρακολουθώ συνέχεια. Είστε πολύ μεγάλη παρηγοριά για μένα. Είστε οι μόνοι που μπορείτε να με καταλάβετε. Το τελευταίο διάστημα δεν είμαι καθόλου καλά. Νιώθω να έχω το χάρο με το δρεπάνι πάνω από το κεφάλι μου. Από τότε που ξεκίνησαν οι καταραμένες οι έκτακτες , τις έχω κάθε μέρα. Συνήθως ήταν μεμονωμένες, μια τώρα, μια μετά. Τον τελευταίο καιρό όμως τα πράγματα έχουν αλλάξει. 'Όταν με πιάνουν, με πιάνουν κατά ρυπάς. Τις έχω συνέχεια. Κάνω μια έκτακτη, μια κανονική μετά πάλι μια έκτακτη και ου το κάθε εξής και αυτό κρατάει για κάποια λεπτά και τρελαίνομαι, με πιάνει πανικός. Σας παρακαλώ πείτε μου εσείς το έχετε αυτό ή σε εσάς είναι μεμονωμένες; Είμαι έτοιμη πάλι να πάρω σβάρνα τους καρδιολόγους και να πλακωθώ στα χόλντερ και στα τρίπλεξ. ΔΕΝ ΑΝΤΈΧΩ ΆΛΛΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!!!!!!!

    Μαρία μου καλησπέρα! Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι οτι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοτίβο στις έκτακτες! Πότε είναι αραιές, πότε συνεχείς, πότε ήπιες, πότε πολύ έντονες, δεν βγάζεις άκρη! Πάντως αυτό το συνεχόμενο το έχω κι εγώ κάποιες φορές και άλλα άτομα από εδώ μέσα.Παίρνεις κάποιο χάπι να σε βοηθάει όταν είσαι έτσι, είτε αντιαρρυθμικό είτε αγχολυτικο? Αν οχι, συζήτησέ το με έναν γιατρό να σου δώσει κάτι να σε βοηθήσει, όχι γιατί κινδυνεύεις να πάθεις κάτι αλλά γιατί ο φόβος αυτός που νιώθεις(και νιώθουμε όλοι) είναι το χειρότερο πράγμα!

  15. #1155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Vicky24 View Post
    Μαρία μου καλησπέρα! Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι οτι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοτίβο στις έκτακτες! Πότε είναι αραιές, πότε συνεχείς, πότε ήπιες, πότε πολύ έντονες, δεν βγάζεις άκρη! Πάντως αυτό το συνεχόμενο το έχω κι εγώ κάποιες φορές και άλλα άτομα από εδώ μέσα.Παίρνεις κάποιο χάπι να σε βοηθάει όταν είσαι έτσι, είτε αντιαρρυθμικό είτε αγχολυτικο? Αν οχι, συζήτησέ το με έναν γιατρό να σου δώσει κάτι να σε βοηθήσει, όχι γιατί κινδυνεύεις να πάθεις κάτι αλλά γιατί ο φόβος αυτός που νιώθεις(και νιώθουμε όλοι) είναι το χειρότερο πράγμα!
    Οποιος θέλει μου στέλνει το σκαιπ του να τα λέμε κι απο κει, δεν το γράφω εδω απλά γιατί εχω το ονοματεπώνυμό μου αλλά οποιος θέλει μου στελνει το δικο τ και τον βρίσκω..Ολοι είμαστε τοσο ιδιοι μ αυτά

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •