αρρυθμίες - αγχος??? - Page 82
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 82 of 132 FirstFirst ... 3272808182838492 ... LastLast
Results 1,216 to 1,230 of 1973
  1. #1216
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    12
    Έχω βάλει ναι. Υπερκοιλιακες κάνω κ μαλιστα ο γιατρός μου είπε πως ενώ μέχρι κ αυτος κάνει κακές εκτακτες,εγώ δεν κάνω ούτε μια! Εσύ τι κάνεις?

  2. #1217
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Κι εμένα οι περισσότερες είναι υπερκοιλιακές. Κάνω και λίγες κοιλιακές, άλλα ακόμα και αυτές σε μια υγιείς καρδιά είναι ακίνδυνες. Αυτό που λές ότι η καρδιά σου χτυπάει άρρυθμα για κάποια δευτερόλεπτα, το παθαίνεις συχνά;

  3. #1218
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    12
    Οχι συχνά. Τη πρωτη φορα που τ επαθα μ κράτησε για 5 με 10 λεπτά μη σ πω. Κ τρελάθηκα. Είπα πάει πέθανα. Πήγα στο νοσοκομείο και μέχρι να φτάσω πέρασε. Από τότε τ εχω παθει άλλες 5-6 φορές. Μέσα στο μήνα να το κάνω σκέψου 2 φορές με 3! Αλλά καμία φορά δ κράτησε όσο η πρώτη. Κρατάει δευτερόλεπτα. Απλως φοβάμαι γιατί κ εκακτες έκανα παλιά λίγες κ τωρα κανω ακόμη και όταν περπαταω ή σκηβω. Ή μετά από τρέξιμο. Είναι το μόνο που με πάει πίσω εμένα. Γενικά δ φοβάμαι κατο αλλο πια.

  4. #1219
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Κι εμένα, το μόνο πράγμα που φοβάμαι είναι αυτές οι έκτακτες και ας μου έχουν πει ότι δεν κινδυνεύω, όταν με πιάνουν δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Πάντως αυτό που λες οτι σε πιάνει το παθαίνω κι εγώ, χρόνια τώρα. Εγώ το αντιλαμβάνομαι σαν να είναι συνεχόμενες έκτακτες. Κι εγώ επίσης μέχρι πρότινος είχα λίγες έκτακτες την μέρα, και ξαφνικά μέσα σε ένα τρίμηνο, άρχισαν να με πιάνουν συνέχεια και να μη σταματάνε και τώρα αναγκάστηκα να παίρνω τρία χάπια την μέρα, β αναστολείς.

  5. #1220
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Παιδιά κ εγω τις εχω.τις τρεμω.να μην σου βρίσκουν κατι αλλα να υπάρχουν.Πολύ σπαστικό.ξέρετε πως στέλνουμε μυνήματα σε κάποιον χρηστη εδω in box?

  6. #1221
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Παιδιά εμένα το κακο είναι ότι ούτε στα χολτερ ουτε στους υπέρηχους ούτε πουθενά δεν έχουν δει καμία.Εκεί νευριαζω πιο πολυ.και σε ψυχολογο είμαι προσπαθώ αλλα είναι άνισος αγώνας.τι να πω κουράστηκα.υγεία σε όλους εύχομαι.

  7. #1222
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Quote Originally Posted by sasv View Post
    Παιδιά κ εγω τις εχω.τις τρεμω.να μην σου βρίσκουν κατι αλλα να υπάρχουν.Πολύ σπαστικό.ξέρετε πως στέλνουμε μυνήματα σε κάποιον χρηστη εδω in box?
    Πηγαίνεις πάνω στο όνομα του χρήστη που θέλεις να στείλεις μήνυμα, κάνεις κλίκ και σου βγάζει επιλογή "προσωπικό μήνυμα", το επιλέγεις και του στέλνεις μήνυμα. Άλλα νομίζω για να μπορείς να δεις αυτή την επιλογή, πρέπει να έχεις γράψει γύρω στα 50 μηνύματα στο φόρουμ.

  8. #1223
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    12
    Γιατί σου έδωσε β αναστολεις? Έχεις τόσες πολλές? Εμένα δεν ν έδωσαν τπτ. Αυτά τα χάπια κανονικά δέν είναι για την καρδιά?

  9. #1224
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Σε ευχαριστώ που απαντησες.τουλάχιστον ξέρω οτι δεν είμαι μόνος μου.και εγω ολο με γιατρούς μιλαω.

  10. #1225
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Quote Originally Posted by Ntenia View Post
    Γιατί σου έδωσε β αναστολεις? Έχεις τόσες πολλές? Εμένα δεν ν έδωσαν τπτ. Αυτά τα χάπια κανονικά δέν είναι για την καρδιά?
    Οι β αναστολείς είναι μια ομάδα, που λειτουργεί σε πολλά συστήματα του οργανισμού. Ένα από αυτά είναι και η καρδιά, όπως χρησιμοποιούνται και για την υπέρταση, εγώ βέβαια δεν έχω υπέρταση. Τις έκτακτες τις έχω εδώ και 8 χρόνια, συνήθως έκανα γύρω στις 10 όλη μέρα. Οι γιατροί μου έλεγαν να μην δίνω σημασία κι εγώ έτσι έκανα. Το τελευταίο τρίμηνο όμως, άρχισαν να αυξάνονται είχα γύρω στις 50 την μέρα. Όμως αυτό που με ενοχλούσε περισσότερο είναι πως όταν ξεκινούσαν, είχα συνέχεια έκτακτες για καμιά ώρα. Έτσι ο καρδιολόγος μου είπε να πάρω β αναστολείς, είναι χαμηλή η δοσολογία που μου έχει δώσει, επειδή με ενοχλούν εμένα προσωπικά τόσο πολύ. Εσύ πόσες έκτακτες έχεις την μέρα;

  11. #1226
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    12
    Εγω ξεκινησα με 1 τ μερα πριν 1 χρονο και τωρα καποιες μερες δ κανω καμια. Καποιες αλλες κανω καμιά 10αρια.κ ο γιατρος στην καταγραφη δε μ βρηκε πολλες.απλως εχω διαβάσει πως όσο περνάνε τα χρονια αυξάνονται και βλεπω πως κ εγω κάνω πιο συχνά. Ειδικα σε περιοδους με μεγάλο άγχος μετα το φαγητο κανω πολυ έντονες. Σταματησα να τις φοβάμαι ομως κ πιστεύω πως βοηθαει πολυ στο να μειωθούν. Τωρα μονο αυτη τ αρρυθμια φοβάμαι που σ λεω

  12. #1227
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Σε βοηθησαν τα χάπια;με την εναλλαγή του καιρού αυξάνονται οι έκτακτες;εμένα μου εδωσε λιγο interal.Αλλά επειδή εχω κανονικές σφίξεις φοβάμαι να το παρω.

  13. #1228
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Με την εναλλαγή του καιρού, δεν βλέπω να με επηρεάζουν. Τα χάπια ναι, μέχρι στιγμής με έχουν βοηθήσει, μου τις έχουν μειώσει και δεν με πιάνει αυτό το συνεχόμενο που με έπιανε, και πάλι μέχρι στιγμής, αργότερα δεν ξέρω τι θα γίνει. Άλλα τι να το κάνεις, μου έχει δημιουργηθεί μεγάλη ανασφάλεια, από τις έκτακτες και αυτό το πράγμα το συχαίνομαι. Το interal δοκίμασε το, αφού σου το έδωσε ο γιατρός. Δεν ξέρω τι δοσολογία σου έχει πει, εσύ μπορείς να ξεκινήσεις με ένα τέταρτο και βλέπεις πως θα πάει, αν δεν σου προκαλεί βραδυκαρδία, μπορείς να το αυξήσεις, όσο σου έχει πει ο γιατρός. Αν πάλι δεν σε βοηθήσει αυτό, υπάρχουν και άλλοι β αναστολείς που μπορείς να δοκιμάσεις, μέχρι να βρεις κάποιον που θα σε πιάσει, πάντα σε συνεννόηση με το καρδιολόγο σου. Εσύ πόσες έκτακτες καταλαβαίνεις να κάνεις την μέρα;

  14. #1229
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Εγω γενικά οχι πολλές3-5την εβδομάδα.όμως εχω ένα επεισόδιο κολπικής μαρμαρυγής.ευτυχώς μονο ενα.τον Αύγουστο του 16 έκανα έκτακτες μια ολόκληρη μερα.Τώρα πριν καμιά Εβδομάδα ξεκινησαν καθε μερα 10-15.ολες οι εξετάσεις μια χαρά.απο που σκατα έρχονται δεν ξερω.και σε ψυχολογο είμαι αλλά παιδιά όπως κ εσείς τις τρεμω.Τώρα φοβάμαι να παω κ για περπάτημα μπας και τις νιωσω κ εκεί.

  15. #1230
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    O καρδιολόγος μου έχει πει ότι είναι αυτόνομες. Δηλαδή δημιουργούνται από μόνες τους, χωρίς αιτία. Ο ψυχολόγος σε έχει βοηθήσει καθόλου;

Page 82 of 132 FirstFirst ... 3272808182838492 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •