αρρυθμίες - αγχος??? - Page 50
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 50 of 132 FirstFirst ... 40484950515260100 ... LastLast
Results 736 to 750 of 1973
  1. #736
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Αγαπητοι μου φίλοι η χρονιά μπήκε με μπαραζ εκτακτων.ειναι τόσο δυνατές που πονάω και οταν ειμαι ξαπλωμένος τραντάζετε το κρεββάτι. εχω μια καθε λίγου παλμούς ..πονάω ο γιατρός μου άλλαξε τα κονκορ και μου ειπε να ξαναρχισω τα ιντεραλ εχω 3 μερες που τα παίρνω δεν είδα καμια βελτίωση είμαι απελπισμένος........

  2. #737
    Κουράγιο και υπομονή ρε Νίκο,δε μπορεί θα βελτιωθεί η κατασταση..σε καταλαβαινω απόλυτα..αλήθεια σου έχουν πει ποτε για ablation;μήπως αν είναι τόσες πολλές οι έκτακτες είναι αυτή η λύση για σένα;θα μου πεις αν ηταν θα στο είχαν προτείνει οι γιατροι,απλα έτσι κουβέντα να γίνεται.και παλι μην το βαζεις κάτω!

  3. #738
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Νίκο σε νιώθω. Υπομονή .Και ξανά υπομονή .Οσο σκέφτομαι οτι μπορεί και το 2015 να έχω τέτοιες ενοχλήσεις με πιάνουν εντονοι φοβοι και απελπισία.. Και το χειρότερο χαλασα ενα σωρο λεφτά σ εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν. .Ο γιατρός και μένα ιντεράλ μου εγραψε των 40, μισό πρωί και μισό βράδυ.
    Last edited by manos32; 05-01-2015 at 01:16.

  4. #739
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Το αμπλατιον ειναι για να αντιμετωπιστει η μαρμαρυγη οχι οι εκτακτες εχω διαβασει για ατομα που εκαναν την επεμβαση και απάλαχθηκαν απο τη μαρμαρυγη αλλα οχι απο τις εκτακτες .

  5. #740
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Το αμπλέισον είναι για βλάβες που έχουν να κάνουν με το ηλεκτρικό συστημα τις καρδιάς, και ακόμα δεν είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα γιατί είναι καινούργια επεμβατική μέθοδος ακόμη. Πολύς κόσμος επαναλαμβάνει δευτερη και τρίτη φορά τον καυτηριασμό για να έχει σημαντική επιτυχία.. Και φυσικά ο οργανισμός σε πολλές περιπτώσεις ανακατασκεύαζει τα καμμένα νεύρα που εχουν καυτηριαστεί με αποτέλεσμα να έρχονται ξανά τα συμπτώματα.
    Ομως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΤΑΚΤΕΣ είχα ρωτήσει τους καρδιολόγους που πήγα.

  6. #741
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Και γω εδω στην παρεα σας...Μια ετσι μια γιουβετσι..
    Υπαρχουν περιοδοι που δεν νιωθω ουτε μια, αλλα υπαρχουν και φασεις που ανα 7-10 σφυξεις τσουπ εμφανιζονται..
    11/12/2006

  7. #742
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Παιδιά καλημέρα σας..Ξέρετε τι σκέφτομαι?Μήπως μας ψεκάζουν τίποτα ουσιες??Δε νομίζω να υποφέρει τοσος κόσμος απ αυτά ξαφνικά όπως εγώ και να μην μπορεί να βγάλει άκρη..Το λέω αλήθεια.Η να βάζουν τίποτα σ αυτά που τρώμε??

  8. #743
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ

  9. #744
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Μπορεί να εχεις και δίκιο..Ενας παθολόγος κάτι τέτοιο μου είχε πει..Οτι ζούμε εντελώς αντίθετα με το φυσικό μας περιβάλλον..

  10. #745
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Καλησπέρα παιδιά και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. Αν και εμένα η καινούργια χρονιά δεν μου μπήκε και τόσο καλά. Ταλαιπωρούμε εδώ και μέρες από μια ίωση με πυρετό και πόνο στο στήθος. Χρειάστηκε να ξεκινήσω αντιβίωση γιατί θα πάθαινα πνευμονία. Ρώτησα τον γιατρό αν επηρεάζουν στις έκτακτες και μου είπε ότι όλες οι αντιβιώσεις μπορεί να αυξήσουν τις ταχυαρρυθμίες αλλά δεν προκαλούν επικίνδυνες αρρυθμίες και πρέπει οπωσδήποτε να πάρω αντιβίωση. Πήρα την αντιβίωση και διάβασα τις παρενέργειες, τι το ήθελα. Έλεγε μέσα για μακρύ διάστημα gt(είναι ένα είδος αρρυθμίας επικίνδυνης για την ζωή) και για κοιλιακή ταχυκαρδία. Από τότε κάθε φορά που παίρνω το χάπι κάνω το σταυρό μου! Εχθές το βράδυ με το που το πήρα και ξάπλωσα για να κοιμηθώ με πιάσανε απανωτές έκτακτες, να τα λέω με πιάσανε οι παρενέργειες, φοβήθηκα πάρα πολύ. Ευτυχώς μετά από λίγο σταμάτησαν. Πάντως και εγώ πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πως γίνεται τόσος κόσμος να ταλαιπωρείτε ξαφνικά από αυτές τις έκτακτες. Είναι πράγματι πολύ περίεργο όλο αυτό. Έχει γίνει κάτι σαν επιδημία. Ενώ παλιά δεν συνέβαινε αυτό το πράγμα, δεν ξέρω τι φταίει και δεν πιστεύω ότι είναι μόνο το άγχος. Πάντως όσες έκτακτες και να έχεις, αμέτρητες, οι γιατροί λένε "δεν τρέχει τίποτα", δεν ξέρουν όμως πόσο τραγικό είναι όλο αυτό. Εγώ πιστεύω πια πως δεν υπάρχει λύση και αφού ξεκίνησαν δεν πρόκειται να σταματήσουν, θα τις έχουμε για πάντα.

  11. #746
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Ποιος ξέρει τι τρωμε, αυξητικές ορμόνες, πλαστικά, τι χλωριο πίνουμε στο νεράκι, τι βάριο αλλουμινιο και σιδηρο αναπνέουμε. (όλ αυτά τα έχω διαβάσει σε έρευνες ιατρών απ το 2010 στο ίντερνετ) . Δεν πιστεύω οτι μονο το στρες προκαλέι αυτά τα παλαβά.
    Κάντε ενα κόπο και ψάξτε να δείτε.. Οπως και για τις ακτινοβολίες που τρωμε απ τα πάντα. Τυχαία ο καρκίνος εγινε κρύωμα?
    Είμαι σίγουρος οτι μας δηλητηριαζουν.

  12. #747
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Γεια χαρα σε όλους.
    Μετα απο παρα πολυ καιρο απών απο φορουμ παλι πισω να μαθω πως ειναι οι πάσχοντες φιλοι μου.
    Το καλοκαίρι που μας πέρασε εκλεισα 1 χρονο απο τοτε που ξεσπασαν τα προβληματα τις καρδίας. Το Ιουνίου - Ιουλίου ξανα εκανα παλι εξετάσεις καρδιογραφημα υπερηχο κτλπ την ωρα που με εξεταζε ο γιατρός μου εκανα έκτακτες αλλα και υπέρ κοιλιακή ταχυκαρδία δεν με αφηνε να κουνιέμαι ο γιατρός για να το καταγράψει στο καρδιογράφημα και στον υπερηχο.
    Μου συνέστησε να παρω τα tenormin για 5 ημέρες μεχρι να παω στην ενδοκρινολόγο μιας και ελειπε στο εξωτερικό. Περνω τα χαπια δεν μπορω να πω οτι εκανα και τιποτα.
    Παω στην ενδοκρινολόγο και μου εκανε εξετάσεις τα παντα μαγνησιο θυρεοειδή καλιο αδρεναλινη κατεχολαμινεσ ρενινη επινεφρίδια κτλπ ουρα 24ωρου.
    Οι εξετάσεις ητανε καλές το μονο παλι μειων όπως περυσι ετσι και φέτος χαμηλο κάλιο οπωσ και ρενινη χαμηλο μια ουσία που σχετιζετε με το καλιο.
    Μου ζητησε να ελέγξω τα επινεφριδια με αξονικη να δουμε τη συμβαινει μου.
    Εγω δεν θελω να κανω αξονικές γιατί λίγους μήνες πιο πριν ειχα σοβαρα προβλημα στην μεση με φρικτό πονο λογο κήλης και παλι δεν πηγα και αφησα να περασει. Στην ουσια θα εκανα 2 αξονικές μεσα σε 6 μήνες οι γιατροί καπου το παρακανουν.
    Ο καρδιολόγος που με προσέχει δυσανασχετισε σχετικα με αξονικη επίσης μου ειπε το οτι εχω χαμηλο καλιο δεν ειναι αποδηξη οτι υπαρχει πρόβλημα επινεφριδίων μιας και δεν παρσουσιαζω υπερτασική κρίση ουτε η αδρεναλινη κτλπ ειναι σε υψηλεσ τιμές και πως το χαμηλο καλιο εχει να κανει και με οχι και τοσο καλη σιτηση.
    Μου συνέστησε καθε μερα μια μπανανα η φυσικο χυμο πορτοκαλι αποχή απο καφε και αλκολ.
    Εννοώ τελευταια ειχαν σταματήσει ειχα κανα δυο τρεις ολη μερα ξαφνηκα επεστρεψαν πινω όμως καφέδες κρασι μόλις βγαινω εξω δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει εκει η καρδια λειτουργει σωστα γιατι το αισθάνομαι μόλις βαζω το χερι στον καρπο να μετρησω παλμούς κανω συνεχεια έκτακτες παυση τι στο διαολο συμβαινει.
    Απο ψυχολογικής άποψης ειμαι καλα το εχω παρει αποφαση δεν θα μου φυγουν ποτε δεν στεναχωριέμαι όπως πριν απλώς με ενοχλούν και το εχω παρει αποφασει οτι καποια στιγμη η καρδια μου θα με προδώσει χωρίς να με φοβηζει.

  13. #748
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Αλεξ εχεις πμ.

  14. #749
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    καλημέρα ειχα μερες να μπω λόγω ταξιδιου και απ οτι βλεπω δεν εχει αλλάξει και κάτι. Δεν ανακαλυθφηκε ακομα η φιλοσοφική λίθος . απλά ηθελα να σασ πω μια καλημέρα και καλή δύναμη

  15. #750
    Καλησπερα και απο μενα , καλη χρονια και ολα αυτα σχετικα κτλ κτλ κτλ .Και εγω μετα απο ενα διαστημα απουσιας ξαναμπηκα και διαβασα τα νεα σας . Ε και σε μενα , μια ετσι μια γιουβετζι , αντιμετωπιζω φοβερη ενταση και αγχος , με τα παντα . Ακομα και οταν θελω να ηρεμησω . Πλεον οι αρρυθμιες ειναι το ενα σκελος του προβληματος , το αλλο ειναι τα υπερβολικα νευρα , εκτος εαυτου νευρα , η καταθληψη και καποιοι ψυχαναγκασμοι , οπου ολα αυτα που φερνουνε τις αρρυθμιες . Οπως παντα ετσι στα καλα καθουμενα , δεν 3ερω αμα θα περασει ποτε . Τελικα ο καινουργιος μου ψυχιατρος μου εγραψε να παρω το μινιτραν για να αντιμετωπισω καπως την καταθληψη τις αρρυθμιες και τα νευρα και να ηρεμησω καπως . Θα το παρω απο αυριο . Δεν ξερω αμα φταιει το περιβαλλον για ολα αυτα , ισως ο συγχρονος τροπος ζωης μας βαραινει ψυχολογικα δεν 3ερω

Page 50 of 132 FirstFirst ... 40484950515260100 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •