Παραθέτω ορισμένα θέσφατα (copy-paste) όπως τα έχω βρει σε κάποια άλλα sites ..

“«Όταν νοιαζόμαστε πραγματικά για τον εαυτό μας, τότε είναι δυνατόν να νοιαζόμαστε πολύ βαθύτερα για άλλους ανθρώπους. Όσο πιο ευαίσθητοι και ανοιχτοί είμαστε στις δικές μας ανάγκες, τόσο περισσότερο ικανοί είμαστε να δώσουμε αγάπη απλόχερα στους άλλους»”
-E. LeShan

“«Μπορείς να ανακαλύψεις περισσότερα για ένα άτομο σε μια ώρα παιχνιδιού παρά με έναν χρόνο συζήτησης»”
-Πλάτων

“«Και στο τέλος όλων αυτών που ψάχνουμε θα είναι να βρεθούμε εκεί από όπου ξεκινήσαμε Και να βλέπουμε το μέρος για πρώτη φορά»”
-T. S. Eliot

“«Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι τόσο ευτυχισμένοι όσο αποφασίσουν ότι είναι»”
-Αβραάμ Λίνκολν

“«Ένα 83% των διαζυγίων δεν θα λάμβαναν χώρα εάν οι σύντροφοι έκαναν τις σωστές ερωτήσεις ο ένας στον άλλο»”
-Anonymous

“«Είναι πραγματικά σπάνιο να χωρίσει κανείς έχοντας καλές σχέσεις. Γιατί αν είχε καλές σχέσεις, τότε δεν θα χώριζε»”
-Μαρσέλ Προυστ

“«Τι υπέροχη έκπληξη, να ανακαλύπτεις ξαφνικά πόσο “μη μοναξιά” είναι το να είσαι μόνος»”
-E. Burstyn

“«Υπάρχουν τρεις πλευρές σε κάθε διαζύγιο: η δική του, η δική της και των παιδιών. Σκεφτείτε το. Δείτε το αντικειμενικά και εξετάστε τις επιλογές σας»”
-Anonymous

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν οι άντρες και οι γυναίκες πραγματικά ταιριάζουν. Ίσως να ήταν καλύτερο αν έμεναν δίπλα και απλά αντάλλασσαν επισκέψεις που και που.”
-Katharine Hepburn

“«Διάβασα και περπάτησα μίλια τη νύχτα στην παραλία, γράφοντας άθλια στιχάκια και ψάχνοντας αέναα για κάποιον υπέροχο που θα εμφανιζόταν μέσα από το σκοτάδι και θα άλλαζε τη ζωή μου. Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι αυτός ο κάποιος θα μπορούσε να είμαι εγώ»”
-A. Quindlen

Η εμπειρία είναι ο πιο σκληρός δάσκαλος. Πρώτα σου βάζει διαγώνισμα και μετά σου κάνει το μάθημα.
Richard Denny

Τύχη είναι αυτό που συμβαίνει όταν η προετοιμασία συναντά την ευκαιρία.
Bits & Pieces

Αν δεν σκέφτεστε το μέλλον, δεν μπορείτε να έχετε μέλλον.
John Galsworthy

Δύο πράγματα δεν γυρίζουν πίσω. Ένα βέλος που έχει εκτοξευθεί και μία χαμένη ευκαιρία.
anonymous

“«Το γήρας δεν σε προστατεύει από την αγάπη, αλλά η αγάπη –ως έναν βαθμό- σε προστατεύει από το γήρας»”
-Anonymous

“Στην πολιτική, αν θες να ειπωθεί κάτι, ζήτα το από έναν άντρα. Αν θες να γίνει κάτι, ζήτα το από μια γυναίκα”
-Margaret Thatcher

Το άτομο που πάει μπροστά είναι αυτό που κάνει περισσότερα απ΄ όσα είναι απαραίτητα και συνεχίζει να το κάνει."
Richard Denny

Η επιτυχία πολύ σπάνια συμβαίνει κατά ΤΥΧΗ.
ΣΧΕΔΙΑΖΕΤΑΙ

"Οι νικητές σ΄ αυτή τη ζωή σκέφτονται συνεχώς <Μπορώ>, <Θα το κάνω>, <Είμαι>. Οι ηττημένοι, απ΄ την ʼλλη, εστιάζουν τη σκέψη τους στο τι θα έπρεπε να είχαν κάνει ή τι δεν έκαναν."
Dennis Waitle


Οι κορυφαίοι σ΄ όλο τον κόσμο κάνουν τα πράγματα να συμβούν. Έχουν φιλοδοξίες και κινούνται βάσει των στόχων τους. Δεν αναγνωρίζουν απλά τις ευκαιρίες, τις αρπάζουν.
anonymous

Πριν πάτε στο επόμενο βήμα, θα πρέπει να έχετε κάποια στοιχεία, όπως όνειρα , φιλοδοξίες , στόχους , πρέπει να έχετε δηλαδή κάποια κίνητρα , έτσι ώστε να προσπαθήσετε να τα κάνετε πραγματικότητα.
anonymous

Ο έξυπνος παραδέχεται, ο ψεύτης δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
anonymous
“«Τα συναισθήματα που μαζεύεις, κρύβεις και αρνιέσαι καθορίζουν τη ζωή σου, γιατί τα συναισθήματα δεν μπορούν ποτέ να απαρνηθούν. Πρέπει να φανερωθούν, να αντιμετωπιστούν και να ιαθούν αν θες να κάνεις μια νέα αρχή»”
-Rhonda Britten

“«Να προτιμάς πάντα να είσαι ένα καλό πρωτότυπο του εαυτού σου παρά το κακέκτυπο κάποιου άλλου»”
-Judy Garland