ΗΡΩΙΝΗ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: ΗΡΩΙΝΗ..

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16

    ΗΡΩΙΝΗ..

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ/ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΛΥ Π ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ FORUM.Να σας πω καποια πραγματα για μενα,ειμαι 20 χρονον και κανω χρηση ηρωινης εδς και 3 χρονια καθε μερα και τα 2 χρονια ενδοφλεβια και σπανιως απο την μυτη.εχει προσπαθησει πολλες φορες ο πατερας μ να μ βοηθησει μεχρι κ π μ πηγενε να γινω ωστε να κανω χρηση μεσα στο σπιτι ωστε να μ προσεχει. εχει δωσει πολλες φορες λεφτα για μεθαδονες και subotex απο τν μαυρη αγορα αλλα τπτ εγω εκει στο μυαλο μ συνεχεια.τις τελευτεες 20 μερες κανω χρηση ανα 2 η 3 μερες αλλα της αλλες καταναλωνω τεραστιες ποσοτιτες χαπιων για να κρατηθω και να φτιαξει η ψυχολογια μ. μιλαμε για 15 χαπια xipnosedon" kai alla 7 me 10 vulbegal. εχω παθει ανοχη στα φαρμακα αυτα και δν μ πιανουν.αλλα αν δν πιω πρεζα θα φαω ολα μ τα λεφτα σε φαρμακα γιατι νιωθω καλυτερα η ετσι πιστευω εγω....θα κοιταξω να παω σε ψυχιατρο που δν παιρνει λεφτα γιατι δν υπαρχει η οικονομικη ανεση.ο πατερας μ μετα βιας τα βγαζει περα, και μ στεναχχωρει τ γεγονος οτι τν εχω κανει ν χασει καθε ελπιδα τ και εχει καταρευσει σαν ανθρωπος.(ειναι χωρισμενοι οι γονεις μ κ δν εχει π να μιλησει)ενω τν βλεπω δν κανω τπτ και δν ειναι οτι δν θελω δεν μπορω.εχω χασει τν εαυτο μ δν ειμαι αυτος π ειμουν και θελω πολυ να ξαναγινω οπωσ πριν αλλα νομιζω οτι σαν ενα μορω πρεπει να με παρει καποιος απο τ χερι και να μ δειξει πως να ζω ξανα και δν ενοω να διασκεδαζω αλλα να ζω σαν ανθρωπος χωρις να σκεφτομαι τ θα πιω ωστε να νιωσω καπωσ,καπωσ αλλιωσ,και μ τα χαπια δν μαστουριαζω οπωσ γινοτανε παλιοτερα μ φτιαχνουν τν διαθεσει. τ να πω..κουραστικα...και κυριως στεναχωριεμαι που γα... τν πατερα μ π δν φταει σε τπτ.. ευχαριστω περιμενω να μ γραψετε..ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    exeis akousei gia ton oikonomopoulo;;kserw polla paidia filous mou pou phgan ekei gia na kopsoun..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by ΓΙΑΝΝΗΣ1990
    αλλα αν δν πιω πρεζα θα φαω ολα μ τα λεφτα σε φαρμακα γιατι νιωθω καλυτερα η ετσι πιστευω εγω....θα κοιταξω να παω σε ψυχιατρο που δν παιρνει λεφτα γιατι δν υπαρχει η οικονομικη ανεση.ο πατερας μ μετα βιας τα βγαζει περα,
    Γιάννη γεια σου,
    το βασικό της υπόθεσης είναι να το πάρεις εσύ απόφαση πως θες να βγεις απ\'όλο αυτό.
    Έκανα κουοτ τη συγκεκριμένη φράση γιατί υπάρχει μια αντίφαση.Θα φας όλα σου τα λεφτά στην πρέζα και τα χάπια αλλά απ\'την άλλη δεν έχεις για να πας σε έναν ψυχίατρο...

    Το θες πραγματικά μέσα σου?
    Αν το θες υπάρχουν επιλογές.

    Απευθύνθηκες ποτέ σε ένα πρόγραμμα απεξάρτησης?έστω να κάνεις ένα τηλ.στις γραμμές υποστήριξης για θέματα ναρκωτικών?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ΓΙΑΝΝΗΣ1990 , δείχνεις να έχεις αποφασίσει να κάνεις οφ.
    ένας φίλος μου που έκανε χρήση παρακολουθείται χρόνια από ψυχίατρο και τα κατάφερε.
    πολύ τον βοήθησε και το 18άνω.
    δεν ξέρω αν υπάρχει ή δυνατότητα να μπεις σύντομα εκεί.
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    ΝΑΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Π ΔΙΝΕΙ ΔΝ Μ ΠΙΑΝΟΥΝ ΒΕΛΑΖΩ ΑΠΛΑ ΔΙΝΕΙ RONALGAL ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΟΠΩΣ ΣΤΕΝΤΟΝ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Τ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟ Π Τ ΠΑΣ..ΑΛΛΑ ΑΣ ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ..ΤΑ ΜΟΝΑ ΧΑΠΙΑ Π ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ Π ΕΓΡΑΨΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΛΑ Π ΔΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    ΑΡΣΙ ΝΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΝΩΝΗΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΟΠΟΥ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ..ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΝ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΝΑ ΜΝ ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΙΝΙΣΕΩΝ.ΔΕΝ ΜΝΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑΥΤΟΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΝ ΣΤΡΑΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕς...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ξέρεις όλοι που πίνουν ηρωϊνη το ίδιο πρόβλημα έχουν.
    ο ειδικός θα σου δώσει τα κατάλληλα φάρμακα για να σου απαλύνει τον πόνο.
    ξέρω πως οι πόνοι είναι φρικτοί από το φίλο μου.

    σε ψυχίατρο έχεις πάει?
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    ΚΑΙ ΑΡΣΙ ΛΕΦΤΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΙΑ Η ΤΡΑΚΑ Η ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ Η ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ν Μ ΔΟΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ..
    \\

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    ama trws sunexeia mpoumple kai upnous tha sou kaei to sukwti na ksereis.enas filos 21 xronwn thn pathse me ta xapia.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    ΒΡΙΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    οταν λες την πατησε??τ επαθε τ συκωτι τ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by ΓΙΑΝΝΗΣ1990
    ΒΡΙΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...

    είναι ό,τι καλύτερο.
    θα δεις πόσο θα σε βοηθήσει στα σωματικά.
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    σε ανοιχτο το έψαξες?

    αν έχεις διάθεση διάβασε κι αυτό
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=621&page=1

    περιγράφει την πορεία και την έξοδο απ\'την κατάσταση.μεγάλη δύναμη ψυχής.
    μπορεί ίσως τελικά....να αξίζει τον κόπο να χάσεις λίγο καιρό την ελευθερία κινήσεων αλλά να ξανακερδίσεις τη ζωή...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    ΓΙΑΝΝΗ καλησπέρα σου!!

    νομίζω οτι πρέπει να δεις τα κέντρα απεξάρτησης ,όσο είναι νωρίς!!

    κοιτα πιο ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία σου και ακολούθα το,

    μην απογοητεύεσαι, όλα αλλάζουν,

    ειναι δύσκολο , μα μην κάθεσαι στο σκοτάδι και την λήθη,

    και μην περιμένεις να φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο,

    επούλωσε τα τραυματά σου τώρα που είναι μικρά και είσαι τόσο νέος!!

    η ηρωίνη μόνο κατηφόρα έχει...... κάτι μέσα σου πονάει πολύ για να αναζητησεις τόσο δυνατο παυσίπονο,

    δεν είναι για πάντα η αναλγησία όμως........και απο οτι λες εχει τελειώσει το ταξίδι του μέλιτος !!
    ζήτα βοήθεια , και ξαναζήτα δεν είναι ευκολα,

    ΑΛΛΑ είναι εφικτό να ζήσεις πάλι καθαρός και ευτυχισμένος

    και τότε θα σαι εσύ ο ΗΡΩΑΣ της ζωής σου!

    καλή δύναμη σου εύχομαι

    το ξημέρωμα να σου δώσει το σθένος να ακολουθήσεις το δρόμο της ζωής!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    re file etsi kai autos epine zampon 3 xronia,kai mazi me to zampon etrwge kai koumpia,mpouple,xanax,stedon,akeneton,lexus e kai phge gia eksetaseis sto nosokomeio kai tou eipan oti auta kaine to lipos tou sukwtiou kai to katastrefoun me ton kairo..gia na ksereis,ap oti tou eipe o giatros,einai protimotero na pineis zampon para na trws koumpia..thn zhmia pou sou kanei h preza sta 15 xronia,sthn kanoun ta koumpia sta 6 xronia..ase pou sou peftoun ta dontia,sou xalane thn kardia,genika se kaine teleiws epeidh einai kathara psuxofarmaka,kai an ta pairneis gia polu kairo apoktas thn psuxopatheia pou giatreuoun.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •