ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059

    ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΩΣ ΝΕΟΦΕΡΜΕΝΗ!!! ΛΟΙΠΟΝ,ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΩΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΛΛΕΣ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΦΕΛΕΣ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ?
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Εγω τα θεωρώ τρόπο διασκεδασης και τίποτα παραπάνω, όπως κάνουμε τα τεστακια στα περιοδικα. Αν ισχύουν την πάτησα, γιατί δηλώνουν οτι είμαι κοντά στην ευφυια του Αινστάιν!! χαχα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 2% ΤΩΝ ΠΙΟ ΕΥΦΥΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ... ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ...? ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΥΤΑΡΕΣΚΕΙΑ ΤΟΥ! ΑΝ,ΟΜΩΣ, ΙΣΧΥΕΙ... ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ!!! ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ. (ΧΑΧΑΧΑ)
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Alia, γνωρίζεις τι είναι η στάθμιση ενός τεστ σε ένα πληθυσμό καθώς και οι μετρήσεις εγκυρότητας και αξιοπιστίας του τεστ?

    Μήπως βιάζεσαι να αφορίσεις ένα εργαλείο πάνω στο οποίο η επιστημονική κοινότητα δεκαετίες τώρα δουλεύει?

    Προς τι αλήθεια αυτός ο αφορισμός?
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    εγω παντως συμφωνω οτι δεν υπαρχει εγκυροτητα σε αυτα τα τεστ για τον απλουστατο λογο οτι διαφορετικα αποτελεσματα θα σου βγαλει το τεστ αν εισαι πνευματικα κουρασμενος ή αγχωμενος ή σε καταθλιψη και διαφορετικα αν εχεις πνευματικη διαυγεια.
    εγω προσωπικα δεν εχω κανει αλλα ενας φιλος μου που ειναι ομολογουμενως πανεξυπνος το εκανε και τον εβγαλε ηλιθιο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟΣ. ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΕΞΙΣΟΥ ΕΓΚΥΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΩΝ ΤΕΣΤ ΙQ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΣΤΑΤΙΚΗ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΜΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ(:ΕΓΩ ΕΧΩ IQ ΤΟΣΟ). ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΛΠΙΔΑ. ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ(Π.Χ. Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ,ΠΑΤΑΚΗΣ) ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ, ΑΝ ΟΣΟΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΗΤΑΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ. ΑΝ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ \"ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ\". ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ. ΕΝΤΑΞΕΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΩΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΟΥΝ ΤΑ ΤΕΣΤ, ΩΣ ΕΚΕΙ. ΟΥΤΕ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΑΛΛΑ, ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΗ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΝ!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    υπαρχουν πολλα ειδη νοημοσυνησ νομιζω 8 αυτα που θυμαμαι ειναι το iq kai to eq(συναισθηματικη νοημοσυνη)για να εισαι ευφυια πρεπει να εχεισ υψηλο σκορ σε ολα, το να εχεισ υψηλο σκορ στο iq ειναι σαν να λεμε οτι κανεισ γρηγορα απλεσ πραξεισ αριθμητικεσ λογικεσ κλπ ειναι σαν να λεσ οτι εχουμε 30 βαθμουσ και να μην λεσ αν εχει υγρασια που παιζει τεραστιο ρολο στη θερμοκρασια -μπορει μια μερα με 30 βαθμουσ και χαμηλη υγρασια να ειναι πιο καλα ανεκτη απο μια μερα με 28 βαθμουσ και υψηλη υγρασια -ουτε κι αν φυσαει που κι αυτο παιζει ρολο γενικα το τεστ iq κατι δειχνει αλλα αν συνυπολογισεισ οτι για να παρουμε μια απλη αποφαση πρεπει να κανουμε χιλιαδεσ πραξεισ διαφορων ειδων ειναι σαν να βλεπεισ την κορυφη του παγοβουνου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    εχω μια απορια:

    τα ΙQ τεστ που κυκλοφορουν στα περιοδικα, ειναι τα πραγματικα IQ τεστ? γιατι εχω ακουσει οτι τα πραγματικα τεστ δεν κυκλοφορουν κ δινονται μονο σε επαγγελματιες.

    για μενα παντα τιθεται ενα θεμα εμπειριας κ πρακτικης εξασκησης κ πως το διαχωριζεις αυτο απο την νοημοσυνη καθεαυτη. δεν ξερω αν αυτο που λεει ο νικος για σταθμιση κ μετρησεις εγκυροτητας κ αξιοπιστιας διορθωνουν αυτο το προβλημα.

    θελω να πω οτι ο,τι νοημοσυνη κ να εχουμε, μπορουμε σιγουρα να βελτιωθουμε με την εξασκηση κ την επαναληψη πανω σε κατι, ειτε αυτο λεγεται μαθηματικα, ειτε γλωσσα, ειτε ζωγραφικη, ειτε λογοτεχνια ειτε ακομα κ επιλυση γριφων που εχει ενα IQ test. με λιγα λογια, αν λυσω το πρωτο IQ test θα σκοραρω σιγουρα λιγοτερο απο οτι αν κανω προπονηση λυνοντας αλλα 20 τετοια τεστ, κ μετρηθω στο 21ο. κ ολα αυτα σε διασημα πχ ενα μηνα, δεν ειναι αναγκη να επικαλεστω μεγαλο χρονικο διαστημα για να εχουν γινει κοσμογονικες αλλαγες απο μεταβολες σε αλλους παραγοντες.

    με εντελως παρομοια συλλογιστικη, αν δωσουμε ενα ΙQ τεστ (εστω οτι δοκιμαζονται μια φορα, χωρις να εχουν ξαναδει τετοια τεστ) σε εναν ανθρωπο που το επαγγελμα του ειναι χειρωνακτικο, κ σε εναν ανθρωπο που ειναι πχ καθηγητης πανεπιστημιου σε τομεα μαθηματικων, ειναι πιθανον η εμπειρια του δευτερου να τον βοηθησει να σκοραρει μερικες μοναδες παραπανω απο αυτο που θα σκοραρε ο ιδιος ανθρωπος (ο μαθηματικος) αν εκανε κ αυτος τη χειρωνακτικη δουλεια αντι να λυνει ολη μερα μαθηματικα προβληματα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Aυτο το θεμα με την νοημοσυνη μου θυμισε ενα επεισοδιο απο την απιστευτη σειρα του 85 , \"Twilight Zone\" με τιτλο επεισοδιου (ολα ανεξαρτητα και ασχετα μεταξυ τους)


    Examination Day


    http://www.youtube.com/watch?v=cLvu_bPqaL0


    Ειναι 10 λεπτακια μονο ολο το επεισοδιο-ιστορια, δειτε το , καρα-αξιζει..!



    .

    Σχετικα με τα του θεματος η Λου ειπε οτι ηθελα να πω ;D

    Ενα IQ τεστ εξαρταται απο αρκετους παραγοντες. Ξερω ατομα πανεξυπνα απο χωρια που παρολα αυτα δε θα μπορουσαν να φτασουν ουτε στην δευτερη σελιδα ενος τετοιου τεστ μιας και δεν θα καταλαβαιναν καθολου τα σχηματα εκει . Παραδοξως αυτα τα ατομα εχουν 500 φορες περισσοτερες πιθανοτητες να επιζησουν παραπανω απο εμας σε καθε συνθηκες , αυτο και μονο ισως να μην τους κανει και τοσο χαζους τελικα heh

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Χμμ... μόνο που κανένα... υψηλό IQ δεν έχει νόημα αν δεν υπάρχει εξισορρόπηση με επίσης αυξημένο EQ... \'Χέστηκε η φοράδα στο Γενί - Τζαμί\' - για να το πω και επιστημονικά - για το αν κάποιος λύνει μαθηματικές εξισώσεις, αλλά όταν πρόκειται για τη λειτουργικοτητά του ή και την ίδια του την επιβίωση ακόμη... \'έχεζε ψηλά κι αγνάντευε...\' ... :D ... υπάρχει τεράστια σοφία συμπυκνωμένη μέσα στις λαϊκές ρήσεις. Ούτε κι αυτοί που τις εξέφρασαν δε τη γνωρίζουν. Και αλήθεια;... σκεφτήκατε ποτέ γιατί η \'επιστημονική\' γνώση διατυπώνεται πάντα σε γλώσσα ξύλινη;... μα γιατί είναι πολύ περισσότερο προσβάσιμη από όσο προσπαθούν κάποιοι να μας πείσουν φυσικά... ;) ...

    http://www.youtube.com/watch?v=VbkKYTfUVx0

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Originally posted by pad
    υπαρχουν πολλα ειδη νοημοσυνησ νομιζω 8 αυτα που θυμαμαι ειναι το iq kai to eq(συναισθηματικη νοημοσυνη)για να εισαι ευφυια πρεπει να εχεισ υψηλο σκορ σε ολα, το να εχεισ υψηλο σκορ στο iq ειναι σαν να λεμε οτι κανεισ γρηγορα απλεσ πραξεισ αριθμητικεσ λογικεσ κλπ ειναι σαν να λεσ οτι εχουμε 30 βαθμουσ και να μην λεσ αν εχει υγρασια που παιζει τεραστιο ρολο στη θερμοκρασια -μπορει μια μερα με 30 βαθμουσ και χαμηλη υγρασια να ειναι πιο καλα ανεκτη απο μια μερα με 28 βαθμουσ και υψηλη υγρασια -ουτε κι αν φυσαει που κι αυτο παιζει ρολο γενικα το τεστ iq κατι δειχνει αλλα αν συνυπολογισεισ οτι για να παρουμε μια απλη αποφαση πρεπει να κανουμε χιλιαδεσ πραξεισ διαφορων ειδων ειναι σαν να βλεπεισ την κορυφη του παγοβουνου
    ... κι όχι μόνο... γεια σου ρε Παντ με τα ωραία σου!...

    :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το iq τεστ ειναι σοβαρο τεστ για αυτο το χρησιμοποιουν επιχειρησεις για να πρσλαβουν προσωπικο , ακομα και η Ελλαδα για να προσλαβει δημουσιους υπαλληλους σε κατι αντιστοιχο (τεστ δεξιοτητων ΑΣΕΠ) κλπ κλπ.

    Δεν ειναι ομως το παν...και εγω θα θελα αλλους 10 ποντους μποι ή γραμμωμενους κοιλιακους αλλα δεν εχω c\'est la vie.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΟΥΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ. ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ. ΑΥΤΗ, ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΤΕΡΜΟΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΜΙΓΩΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by ALIA
    ΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΟΥΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ. ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ. ΑΥΤΗ, ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΤΕΡΜΟΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΜΙΓΩΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.
    Ok βγαλαμε σκαρτα τα τεστ νοημοσυνης που χρησιμοποιουνται κατα κορον , το τεστ δεξιοτητων του ασεπ , τα τεστ στον τομεα των εκπαιδευτικων.

    Ποιο τεστ εμεινε...τα τηλεκουιζ και οι πανελληνιες?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ! ΑΠΛΩΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΤΕΣΤ, ΟΠΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΥΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΙΧΝΕΥΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑΣ!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •