ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ! ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ! ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ!

    Δεν ειμαι ο μονος που τον ενοχλει που οι δρομοι ειναι γεματοι σκουπιδια, βρωμικοι και αηδιαστικοι. Το λεει και ο Σταυρος Θεοδωρακης σε συνεντευξη του στο περιοδικο ΑΝΕΚΟΡΑΜΑ :

    "Ενοχλουμαι που οι δρομοι μας εχουν ολη την τριτοκοσμικη ασχημια. Απο πλαστικες σακουλες μεχρι χαλασμενα και καταπατημενα πεζοδρομια. Περνας απο περιοχες που υποψιαζεσαι οτι τα σπιτια μεσα ειναι μια χαρα και εξω ειναι ολα παραμελημενα. Αυτη η αδιαφορια μας για τον δημοσιο χωρο ποτε με στεναχωρει και ποτε με θυμωνει".

    Εμενα παλι αυτη η αδιαφορια μας για το δημοσιο χωρο με εκανε ρακοσυλλεκτη...

    Y a mucha honra
    Stefanos la del barrio soy...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    υπαρχει μια μικρη διαφορα στεφανε. οτι αυτος δεν καθεται ψυχαναγκαστικα να μαζευει ολα αυτα τα σκουπιδακια που μαζευεις εσυ.

    αλλο να μας αρεσει μια καθαρη αθηνα, κ αλλο να εχει καποιος ΙΨΔ κ να μαζευει σκουπιδακια!

    άλλα σε κανανε ρακοσυλλεκτη! η τελειομανια σου, η αναγκη να εχεις τον ελεγχο κ άλλα που δεν ξερω!

    τι δικαιολογιες σκαρφιζεται ενας ανθρωπος που δε θελει να αντιμετωπισει το προβλημα του!
    Last edited by Lou!; 08-07-2011 at 00:50.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    υπαρχει μια μικρη διαφορα στεφανε. οτι αυτος δεν καθεται ψυχαναγκαστικα να μαζευει ολα αυτα τα σκουπιδακια που μαζευεις εσυ.

    αλλο να μας αρεσει μια καθαρη αθηνα, κ αλλο να εχει καποιος ΙΨΔ κ να μαζευει σκουπιδακια!

    αλλα σε κανανε ρακοσυλλεκτη! η τελειομανια σου, η αναγκη να εχεις τον ελεγχο κ αλλα που δεν ξερω!

    τι δικαιολογιες σκαρφιζεται ενας ανθρωπος που δε θελει να αντιμετωπισει το προβλημα του!



    Είναι όπως το "δεν είμαι εγώ παρανοικός, οι άλλοι που συνωμοτούναι εναντίον μου με κάνουν παρανοικό"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Είναι όπως το "δεν είμαι εγώ παρανοικός, οι άλλοι που συνωμοτούναι εναντίον μου με κάνουν παρανοικό"
    λολ! :D

    [βαθυστοχαστο σχολιο. μετραει το εσωτερικο μου βαθος. ενταξει, επρεπε να σκαρφιστω κατι για να γραψω 10 χαρακτηρες!]
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    [βαθυστοχαστο σχολιο. μετραει το εσωτερικο μου βαθος. ενταξει, επρεπε να σκαρφιστω κατι για να γραψω 10 χαρακτηρες!]
    τι εννοεις;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Δεν ειπα οτι φταιει μονο η Αθηνα. Ειπα οτι φταιει ΚΑΙ η Αθηνα. Το περιβαλλον που ζουμε μας επηρεαζει. Φανταζεστε να μενατε σε μια πολυ φτωχη βρωμικη και παρακμιακη πολη; Πως θα νιωθατε; Πρεπει επιτελους μερικοι εδω μεσα να υπολογισετε και τους κοινωνικους παραγοντες της ιψδ και οχι μονο τους ψυχολογικους.

  7. #7
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Stefane,
    δεν υπάρχει καμία συσχέτιση στατιστικώς σημαντική της ΙΨΔ με κοινωνικούς παράγοντες και μάλιστα σαν αυτούς που αναφέρεις.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Και εσυ που το ξερεις; Εχεις κανει ερευνα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ στεφανε ψυχολογος ειναι για να στο λεει παει να πει οτι ξερει
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Και ψυχολογος να ειναι, δε μπορει να ειναι σιγουρος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,689
    Quote Originally Posted by stefanos_la_del_barrio View Post
    Δεν ειμαι ο μονος που τον ενοχλει που οι δρομοι ειναι γεματοι σκουπιδια, βρωμικοι και αηδιαστικοι. Το λεει και ο Σταυρος Θεοδωρακης σε συνεντευξη του στο περιοδικο ΑΝΕΚΟΡΑΜΑ :

    "Ενοχλουμαι που οι δρομοι μας εχουν ολη την τριτοκοσμικη ασχημια. Απο πλαστικες σακουλες μεχρι χαλασμενα και καταπατημενα πεζοδρομια. Περνας απο περιοχες που υποψιαζεσαι οτι τα σπιτια μεσα ειναι μια χαρα και εξω ειναι ολα παραμελημενα. Αυτη η αδιαφορια μας για τον δημοσιο χωρο ποτε με στεναχωρει και ποτε με θυμωνει".

    Εμενα παλι αυτη η αδιαφορια μας για το δημοσιο χωρο με εκανε ρακοσυλλεκτη...

    Y a mucha honra
    Stefanos la del barrio soy...
    μα ολους μας ενοχλει μια βρωμικη πολη.
    αλλα δεν γινομαστε ρακοσυλλεκτες, οσο βρωμικη κι να ειναι.
    δεν μας νοιαζει ΑΠΟ ΤΙ ειναι ολα αυτα τα σκουπιδια που την κανουν βρωμικη. μας αρκει να τα μαζεψει ο δημος!
    απο την αλλη.
    οσο καθαρη και να ειναι μια ΠΟΛΗ, μα ΟΣΟ ΚΑΘΑΡΗ, ακομα κι αν την σφουγγαριζουν καθε μερα.
    δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην εχει μικροσουπιδακια που καποιος πεταξε, απο καποιον επεσαν κλπ.
    καποιος με ΙΔΨ θα ασχολουνταν ακομα και μ αυτα, δεν χρειαζεται μια βρωμικη πολη για να ασχοληθει με τα μικροσκουπιδακια.
    αλλωστε δεν θυμαμαι να μας ειπες καμια φορα οτι γυρισες απο την βολτα σουσ την πολη με κανεναν χαλασμενο καναπε...
    παντα ανεξιχνιαστα μικροσκουπιδακια που με το ζορι φαινονται, μαζευεις..
    αυτα δεν τα γλυτωνει, ποτε, μια πολη...
    ειναι ενδιαφερον παντως, κι ισως θα πρεπε να το ψαξεις, γιατι προσπαθεις με τοση ζεση, να φορτωσεις το προβλημα σου καπου εξω απο εσενα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by stefanos_la_del_barrio View Post
    Δεν ειμαι ο μονος που τον ενοχλει που οι δρομοι ειναι γεματοι σκουπιδια, βρωμικοι και αηδιαστικοι. Το λεει και ο Σταυρος Θεοδωρακης σε συνεντευξη του στο περιοδικο ΑΝΕΚΟΡΑΜΑ :

    "Ενοχλουμαι που οι δρομοι μας εχουν ολη την τριτοκοσμικη ασχημια. Απο πλαστικες σακουλες μεχρι χαλασμενα και καταπατημενα πεζοδρομια. Περνας απο περιοχες που υποψιαζεσαι οτι τα σπιτια μεσα ειναι μια χαρα και εξω ειναι ολα παραμελημενα. Αυτη η αδιαφορια μας για τον δημοσιο χωρο ποτε με στεναχωρει και ποτε με θυμωνει".

    Εμενα παλι αυτη η αδιαφορια μας για το δημοσιο χωρο με εκανε ρακοσυλλεκτη...

    Y a mucha honra
    Stefanos la del barrio soy...
    Η καθαριότητα των πόλεων θα έπρεπε να απασχολεί καταρχάς αυτούς στους οποίους ανήκουν οι πόλεις. Στείλε μια επιστολή στον δήμαρχο της πόλης σου και κάνε παράπονα. Με το να κάνεις παράπονα σε ένα φορουμ που γράφουν άνθρωποι που κινούνται γύρω από την αγορά της ψυχικής υγείας δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ουουου σιγα μην τους απασχολει αυτους που δουλευουν στο δημο η καθαριοτητα, στη θεσσ πριν κανα μηνα ειχε εκτροχιαστει η κατασταση με τα σκουπιδια σε υπερβολικο βαθμο, περνουσες κ ηταν κ αντιαισθητικο κ επικινδυνο για την υγεια, ρε συ καροτ νομιζεις αμα στειλεις επιστολη θα σκοτιστουνε γι αυτο το θεμα?? το πολυ πολυ να την πεταξουν, αντε να στειλω μια στον μπουταρη να δω τι θα με πει λολλ !!!!!!!!!!!! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Τι λέει το zyprexa;
    By online in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 55
    Last Post: 25-03-2012, 11:01
  2. Λεει συνεχως ψεμματα!
    By reana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 30-07-2011, 18:15
  3. Ξεχναει τι λεει
    By SIRXAN2002 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-02-2010, 16:01
  4. Το atarax τι λεει ?
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-09-2009, 00:21
  5. Replies: 0
    Last Post: 26-01-2006, 11:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •