ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΚΥΛΑΚΙ :(((
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΚΥΛΑΚΙ :(((

    Γυρισα σημερα το βραδυ, κατα τις 11 την ωρα που γυριζαν πισω και οι παππουδες μου.Παω στην αυλη και το σκυλακι μου ελειπε.Που ειναι ο Ροκο, ρωταω τη γιαγια.Δεν ειναι στο σπιτακι του; Ο Ροκο ελειπε, αλλα το λουρακι του ηταν εκει.Δεν ηταν η πρωτη φορα που το εσκαγε επειδη τον ειχαμε αφησει ελευθερο, αλλα αυτη τη φορα η γιαγια ηταν σιγουρη πως πριν φυγει το απογευμα τον ειχε δεσει καλα με το λουρακι του και τον ειχε αφησει στο σπιτακι.Την ρωτησα ξανα και ξανα αν ειναι σιγουρη.Ηταν σιγουρη.
    Πηγαμε με το αμαξι σε ολη τη γειτονια να τον ψαξουμε.Πουθενα...
    Θα τον κλεψανε...
    Κλεψανε το σκυλακι μου...το αγαπημενο μου σκυλακι...που το αγαπαω τοσο πολυ...που ειναι τοσο γλυκουλικο, τοσο μικρο, τοσο παιχνιδιαρικο, τοσο αθωο, σε κοιταει με αυτα τα ματακια και λιωνεις, ερχεται, τριβεται πανω σου, το χαιδευεις, πεφτει στα ποδια σου, καθεται ηρεμο στην αγκαλια σου...
    Το κλεψανε...
    Γιατι; Γιατι; Γιατι;
    Γιατι να κανει καποιος κατι τετοιο; Γιατι;
    Μου ειναι αδιανοητο.
    Μου ειναι αδιανοητο οτι υπαρχουν ανθρωποι τοσο διαστροφικοι, τοσο κακοι, τοσο σκληροι, τοσο αρρωστοι, τοσο ασυνειδητοι, τοσο απανθρωποι...
    Μου ειναι αδιανοητο οτι καποιος ανθρωπος, που μονο ανθρωπος δεν ειναι, εκλεψε ενα μικρο σκυλακι απο μια οικογενεια που το φροντιζει και το λατρευει...
    Μου ειναι αδιανοητη αυτη η κακια και η σκληροτητα του κοσμου...
    Γιατι το σκυλακι μας; Σε τι φταιει;
    Να το κανουν τι; Να το πανε που;
    Θελανε σκυλακι; Τοσα χαριζονται.Στην εφημεριδα με τις αγγελιες ειναι ενα σωρο σκυλακια που χαριζονται..
    Που θα το πανε;
    Τι θα το κανουν; Αυτο δε θελω ουτε να το σκεφτομαι, γιατι αν το σκεφτω θα αυτοκτονησω αμεσως, μη αντεχωντας την παρανοια αυτη του κοσμου, ειναι κατι που απλα δεν αντεχω...
    Εχθρους δεν εχουμε.
    Η γειτονια μας ειναι ασφαλης...ή τουλαχιστον ετσι φαινεται...τους γειτονες που γνωριζουμε ειναι ολοι καλοι ανθρωποι, αλλα δεν τους ξερουμε ολους...ποιος ξερει τι μοχθηρο τερας μπορει να υπαρχει στο διπλανο διαμερισμα...
    Γιατι μονο ενα τερας θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο...
    Το σκυλακι μου...το αγαπημενο μου σκυλακι που μου δινει τοση χαρα...σε μενα και σε ολη την οικογενεια μας...
    Η γιαγιουλα μου αρχισε να κλαιει...Η στεναχωρια μου ηταν διπλη...
    Μη στεναχωριεσαι γιαγια της λεω....σε παρακαλω..μη με κανεις να στεναχωρηθω διπλα..
    Ηταν η συντροφια μου, ειπε...
    Αυτη η φραση με συγκινησε...
    Ηταν η συντροφια μου...την σκεφτομαι και βουρκωνω..μου ρχεται να δακρυσω...Την αγαπαω τοσο πολυ τη γιαγια...θα ηθελα να ειμαι παντα μαζι της, να τη βλεπω χαρουμενη, δε μπορω να τη βλεπω να δακρυζει και να ειναι στεναχωρημενη, λυγιζω...
    Νιωθω πικρια, λυπη, στεναχωριο, θυμο, φοβο...
    Εκει που νομιζεις οτι η ζωη σου καπως μπηκε σε μια σειρα, ή οτι παει να μπει σε μια σειρα και σε μια ταξη, κατι γινεται...
    Ροκο, που εισαι; Σε αγαπαω μικρουλη.Σε αγαπαω πολυ.Γυρνα πισω γλυκουλη μου, σε παρακαλω :( :( :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Στέφανε γεια σου και λυπάμαι πολύ. Ξέρω πολύ καλά πώς νιώθετε. Δε ξέρω τί έκανες όλη τη μέρα σήμερα. Σου λέω τα εξής για αρχή:

    α) Βγάζεις φωτοτυπίες κάποια φωτογραφία του σκυλάκου που να φαίνεται όσο γίνεται καθαρότερα. Το όνομά του, το τηλέφωνό σου, γράψε κάτι και για αμοιβή. Αν έχει κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό τόνισέ το. Κολλάς τα αφισάκια σε όσα περισσότερα σημεία γίνεται.

    β) Ενημερώνεις όσους ανθρώπους γνωρίζεις απ\' την περιοχή, κυρίως αυτούς που έχουν σκυλάκια και τα βγάζουν βόλτα.

    γ) Παίρνεις όλους τους κτηνιάτρους της περιοχής τηλέφωνο και ενημερώνεις. Αν κάποιος βρει το σκυλάκι, ίσως το πάει σε κάποιο κτηνιατρείο.

    δ) Το κυριότερο. Επικοινωνείς με τα φιλοζωϊκά σωματεία των γύρω περιοχών - φαντάζομαι είσαι Αθήνα - και εξιστορείς την ιστορία. Αν έχουν φαξ, στέλνεις και το αφισάκι σου. Επίσης, κάνεις αναζήτηση για όσα σωματεία έχουν σάϊτ. Στέλνεις με ιμέηλ φωτογραφίες και το κείμενο για το Ρόκο.

    www.adespoto.gr
    www. strayshelp.gr
    www.zoofilia.gr

    Έχει και πολλά άλλα, ψάξε.
    Αν χρειαστείς κάτι, επικοινώνησε μαζί μου με μήνυμα. Εύχομαι να τον βρεις με όλη μου την καρδιά!

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    60
    ....get a blog στεφανε.....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Στέφανε και γω λυπάμαι πολύ ξέρω τι είναι να έχεις σκυλάκι και πώς συνδέεσαι μαζί του..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Τελικα βρεθηκε!! :))
    Ολα καλα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μπράβο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τελεια!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    στέφανε καλως το βρήκες!

    τα σκυλιά αν δε βάλει ο άνθρωπος το χεράκι του , επιστρέφουν στο σπίτι τους!

    μήπως να του βάλεις ένα μικροτσίπ στον κτηνίατρο για να μη το χάνεις?

    ή για να είναι πιο έύκολο να το βρίσκεις?

    ή για να δυσκολεύεις λίγο τους απαγωγείς?

    μια ιδέα λέω!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by 3wtiko
    μήπως να του βάλεις ένα μικροτσίπ στον κτηνίατρο για να μη το χάνεις?!
    ωραία ιδέα!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Τι καλά που το βρήκες το σκυλάκι σου πόσο χάρηκα..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28

    Μην στεναχώριεσαι πηστευω οτι θα γηρίσει πίσω κανε ολλες τις ενεργειες σου και σκέψου θετικά και εγω εχω τρεια σκυλακια το τομμυ την αρχοτο

    Originally posted by TheYellowLemonTree
    Στέφανε γεια σου και λυπάμαι πολύ. Ξέρω πολύ καλά πώς νιώθετε. Δε ξέρω τί έκανες όλη τη μέρα σήμερα. Σου λέω τα εξής για αρχή:

    α) Βγάζεις φωτοτυπίες κάποια φωτογραφία του σκυλάκου που να φαίνεται όσο γίνεται καθαρότερα. Το όνομά του, το τηλέφωνό σου, γράψε κάτι και για αμοιβή. Αν έχει κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό τόνισέ το. Κολλάς τα αφισάκια σε όσα περισσότερα σημεία γίνεται.

    β) Ενημερώνεις όσους ανθρώπους γνωρίζεις απ\' την περιοχή, κυρίως αυτούς που έχουν σκυλάκια και τα βγάζουν βόλτα.

    γ) Παίρνεις όλους τους κτηνιάτρους της περιοχής τηλέφωνο και ενημερώνεις. Αν κάποιος βρει το σκυλάκι, ίσως το πάει σε κάποιο κτηνιατρείο.

    δ) Το κυριότερο. Επικοινωνείς με τα φιλοζωϊκά σωματεία των γύρω περιοχών - φαντάζομαι είσαι Αθήνα - και εξιστορείς την ιστορία. Αν έχουν φαξ, στέλνεις και το αφισάκι σου. Επίσης, κάνεις αναζήτηση για όσα σωματεία έχουν σάϊτ. Στέλνεις με ιμέηλ φωτογραφίες και το κείμενο για το Ρόκο.

    www.adespoto.gr
    www. strayshelp.gr
    www.zoofilia.gr

    Έχει και πολλά άλλα, ψάξε.
    Αν χρειαστείς κάτι, επικοινώνησε μαζί μου με μήνυμα. Εύχομαι να τον βρεις με όλη μου την καρδιά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •