υπερβολικο αγχος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Ναι, μαλλον ειμαι πιο ελαστικη απο οτι θα επρεπε με αυτα τα θεματα. Οι οδηγιες αν θυμαμαι καλα, δεν εγραφαν οτι απαγορευεται (μονο σε κατι τετοιο εγω μπορει να υπακουα), αλλα οτι δεν ενδυκνειται και οτι μπορει απλως να εντεινει τη δραση του φαρμακου. Ωστοσο με την ενταση και το αγχος που εχω, δεν καταλαβαινω διαφορα. Παιρνω και ladose(αντικαταθλιπτικα) κι οταν ειχα αναφερει στο γιατρο μου οτι καμια φορα πινω λιγο, δεν ειχε κανει καποιο σχολιο, γενικα κι αφηρημενα ειπε \'\'προσπαθησε να το αποφευγεις\'\', οποτε δεν με τρομαξε. Θα τον ρωτησω παντως και για τα ζαναξ την επομενη φορα. Ρωτησα εδω γιατι καπου ετυχε να διαβασω οτι καποιος σε συνδυασμο με το αλκοολ ειχε προβλημα και θορυβηθηκα λιγο.
    Ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    πες της να μην ερθει εισαι ολοκληρος αντρας.τι θα ερθει να κανει?να σου μαγειρευει?να σε νταντευει?θα τα καταφερεις και μονος σου δε νομιζεις?..η μηπως οχι?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Εχω γραψει την ερωτηση κι αλλου, αλλα εδω ειναι μαλλον πιο σχετικο το θεμα.
    Θελω να ρωτησω αν εχει παρατηρησει κανεις αλλαγες στο βαρος του απο τη χρηση ζαναξ. Παχαινει?
    Μια φιλη μου ειπε οτι εβαλε μερικα κιλα, αλλα βεβαια δεν μπορω να ξερω αν ευθυνεται αυτο.
    Ευχαριστω

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1
    Αγαπημενε φίλε παθουσα και εγω !!! μπορω να σου πω πως το εχω θεσει σε ελεγχο και μπορω και ζω την ζωη μου φυσιολογικα χωρις να το αφηνω να την επηρεαζει !!! Πρωτον αγαπησε τον εαυτο σου ! Δευτερον αφησε τον εαυτο σου ελευθερο και αστον να σε καθοδηγησει αυτος !!! Τριτον σταματα να το ψυριζεις τοσο πολυ γιατι καμμια φορα οσο περισσοτερο σκαλιζουμε κατι τοσο περισσοτερο πελαγωνουμε !!! Τα αντιεμετικα και ολα τα συναφη σε βοηθανε μονο και μονο στο να καθυσηχαζεις το μυαλο σου οτι αφου πηρα το χαπι δεν θα με πιασει ! Μπορεις να παιρνεις μια ζωη χαπια πιστευω πως τοτε θα κανεις μεγαλη ζημια στον εαυτο σου !!! Να απασχολεις τον εαυτο σου συνεχεια !! Κανε κατι που σε ευχαριστει !!!! Το αγχος εμεις το δημιουργουμε και εμεις του επιτρεπουμε να εισβαλει ετσι βιαια στην ζωη μας !!! Και να σου πω και κατι την χρονια αυτην εκανα εμετο αρκετες φορες μια φορα λογω ιωσης και μια λογω κολικο νεφρου δεν επαθα τπτ ! μολις εκανα εμετο γελουσα πραγματικα στο λεω !!! Εγω καποια στιγμη αρχισα να προσευχομαι και πιστεψε με με βοηθησε πολυ πανω απ ολα αυτο που σου λειπει ειναι η γαληνη της ψυχης σου !!!! Ελπιζω να σε βοηθησουν οι συμβουλες που σου εδωσα !!!! Και θυμησου η ζωη ειναι μικρη απλα κρατας το νομισμα απ την λαθος μερια γυρνα το ντε !!!!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    2
    4 χρονια ταλαιπωρουμε με αυτη τη βλακεια,το παθαινω σε οτιδηποτε αγνωστο η σε οτιδηποτε που δεν ειναι στη καθημερινοτητα μου,π.χ εξω με μια κανουρια παρεα,ενα ταξιδι,καινουρια δουλεια.
    Το παθαινω οταν ειμαι αρκετες μερες στο σπιτι και μετα πρεπει να βγω εξω.Ειμαι εποχιακος υπαλληλος και τα καλοκαιρια η καθημερινοτητα μου ειναι εντονη,για καποιον παραξενο λογο εκει μπορω να πω οτι δε το παθαινω τοσο συχνα.
    Ακομα δεν εχω δει καποιον γιατρο και προσπαθω με το καιρο να το περιορισω.Εχω μια εντυπωση οτι αν πινω καφε+καπνισμα γινεται πιο ευκολο να μου συμβει.
    Καποτε ακουγα για τετοια πραγματα σχετικα με το αγχος και δεν ηξερα τη σημαινουν και γιατι τα παθαινει ο κοσμος,τωρα πλεον τα ξερω και απο τη καλη και απο την αναποδη.Ολο αυτο ξεκινησε πριν απο μια συνεντευξη για δουλεια,μεχρι να παω να δω τον υπευθυνο πρεπει να σταματησα στο δρομο με το αμαξι 3-4 φορες να ξερασω.
    Δε θα το ελεγα ακριβως εμετο,ειναι ανα πραγμα σαν βηχας που οδηγει σε εμετο στο τελος.Προς το παρον ακομα το εχω και συνεχιζουμε μαζι χερακι χερακι να δουμε τι θα γινει στο τελος.
    Φυσικα θα συμφωνησω με τον πιο πανω φιλο οτι ολα ειναι στο μυαλο.

  6. #36
    Quote Originally Posted by stamtakis View Post
    4 χρονια ταλαιπωρουμε με αυτη τη βλακεια,το παθαινω σε οτιδηποτε αγνωστο η σε οτιδηποτε που δεν ειναι στη καθημερινοτητα μου,π.χ εξω με μια κανουρια παρεα,ενα ταξιδι,καινουρια δουλεια.
    Το παθαινω οταν ειμαι αρκετες μερες στο σπιτι και μετα πρεπει να βγω εξω.Ειμαι εποχιακος υπαλληλος και τα καλοκαιρια η καθημερινοτητα μου ειναι εντονη,για καποιον παραξενο λογο εκει μπορω να πω οτι δε το παθαινω τοσο συχνα.
    Ακομα δεν εχω δει καποιον γιατρο και προσπαθω με το καιρο να το περιορισω.Εχω μια εντυπωση οτι αν πινω καφε+καπνισμα γινεται πιο ευκολο να μου συμβει.
    Καποτε ακουγα για τετοια πραγματα σχετικα με το αγχος και δεν ηξερα τη σημαινουν και γιατι τα παθαινει ο κοσμος,τωρα πλεον τα ξερω και απο τη καλη και απο την αναποδη.Ολο αυτο ξεκινησε πριν απο μια συνεντευξη για δουλεια,μεχρι να παω να δω τον υπευθυνο πρεπει να σταματησα στο δρομο με το αμαξι 3-4 φορες να ξερασω.
    Δε θα το ελεγα ακριβως εμετο,ειναι ανα πραγμα σαν βηχας που οδηγει σε εμετο στο τελος.Προς το παρον ακομα το εχω και συνεχιζουμε μαζι χερακι χερακι να δουμε τι θα γινει στο τελος.
    Φυσικα θα συμφωνησω με τον πιο πανω φιλο οτι ολα ειναι στο μυαλο.
    Και γω καπως ετσι ημουν!!! Δεν αντεξα ομως κ μετα απο 4 μηνες πηγα σε ψυχιατρο!!! Δυσταζα να σου πω την αληθεια γιατι πιστευα οτι θα τα καταφερω μονη μου! Αλλα δεν... βρες εναν καλο ψυχολογο η ψυχιατρο

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by xa.ra View Post
    Και γω καπως ετσι ημουν!!! Δεν αντεξα ομως κ μετα απο 4 μηνες πηγα σε ψυχιατρο!!! Δυσταζα να σου πω την αληθεια γιατι πιστευα οτι θα τα καταφερω μονη μου! Αλλα δεν... βρες εναν καλο ψυχολογο η ψυχιατρο

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ο οποιος σου εδωσε καποια αγωγη η το αντιμετωπισες αλλιως?Τωρα πως εισαι?

  8. #38
    Quote Originally Posted by stamtakis View Post
    Ο οποιος σου εδωσε καποια αγωγη η το αντιμετωπισες αλλιως?Τωρα πως εισαι?
    Αγωγη την οποια τη σταματησα νωριτερα για αλλους λογους και δυστηχως εχω κανα μηνα που ξαναρχιζουν τα συμπτωματα. Οταν επερνα τα χαπια ημουν πραγματικα πολυ καλα!!! Μονο 1 περιστατικο ειχα 1 ωρας!

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    χα. αυτο τοχει και η μανα μου. λεγεται εμετοφοβια. εγω παλι αν βαριστομαχιασω..απλα τα βγαζω και ησυχαζω. αν υπαρχει οργανικη αναγκη για εμετο, τοτε πρεπει να το αφησουμε να γινει.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •