2-3 αγχωδεις διαταραχες και μετα απλα αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3

    2-3 αγχωδεις διαταραχες και μετα απλα αγχος

    Λοιπον πριν 3-4 μηνες περασα 2-3 αγχωδεις διαταραχες μετα απο λιγο ψαξιμο καταλαβα οτι ειναι αγχος ... τωρα εχω καταφερει να το περιορισω σε καποιες ταχυκαρδιες σε κομπο στο λαιμο και σε μικρες ζαλαδες ...σπανια με πιανει και ιδρωνω κι ολας....

    Ειμαι 19 ετων και δε μπορω να βρω την αιτια για ολο αυτο ... Η πιεστικη ισως σχεση μου με μια κοπελα ? η αγωνια μου να πετυχω στη σχολη μου ?η η φοβια μ για τις αρρωστιες ? Γενικα οποτε μου λεγανε για αρρωστιες με επιανε κατι ...

    Τωρα εχω φτασει σε μια κατασταση που αναρωτιεμαι .... τι φταιει ??? Ειμαι σε μια ηλικια που ολοι περνανε καλα ... τιι εχω ??? Ξερω οτι υπαρχει καποια αιτια ! Μηπως απο δικια σας εμπειρια μπορειται να με βοηθησετε να τη βρω και να την απομακρυνω ???

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23
    ΒΡΕΣ ΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΣΗΚΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΙΕΣ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ Η ΠΟΥ ΣΕ ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ ΑΚΡΗ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    Προσπαθω να σκεφτω τι μπορει να ειναι αυτο που με χαλαει εχω βρει καποιε πιθανες αιτιες αλλα το αγχος αυτο δε σταματαει παρ ολο που εχει ελατωθει καπως οφειλω να παραδεχτω ...αλλα συνεχιζει !!! Δεν εχω πια πανικους αλλα εχω ενα μονιμο αγχος ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    160
    Έχω και εγώ μόνιμο άγχος και αγόρασα ένα βιβλιό από το Ίντερνετ (Μήν φοβάστε τίποτα)που ένας ψυχολόγος μιλάει γιΑ το άγχος κλπ.Λέει ότι πίσω από το ανεξήγητο πολλές φορές άγχος η και φόβο κρύβεται κάποιο συμβάν που μας πλήγωνει η μας πλήγωσε κάποτε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Originally posted by dimcal
    Λοιπον πριν 3-4 μηνες περασα 2-3 αγχωδεις διαταραχες μετα απο λιγο ψαξιμο καταλαβα οτι ειναι αγχος ... τωρα εχω καταφερει να το περιορισω σε καποιες ταχυκαρδιες σε κομπο στο λαιμο και σε μικρες ζαλαδες ...σπανια με πιανει και ιδρωνω κι ολας....

    Ειμαι 19 ετων και δε μπορω να βρω την αιτια για ολο αυτο ... Η πιεστικη ισως σχεση μου με μια κοπελα ? η αγωνια μου να πετυχω στη σχολη μου ?η η φοβια μ για τις αρρωστιες ? Γενικα οποτε μου λεγανε για αρρωστιες με επιανε κατι ...

    Τωρα εχω φτασει σε μια κατασταση που αναρωτιεμαι .... τι φταιει ??? Ειμαι σε μια ηλικια που ολοι περνανε καλα ... τιι εχω ??? Ξερω οτι υπαρχει καποια αιτια ! Μηπως απο δικια σας εμπειρια μπορειται να με βοηθησετε να τη βρω και να την απομακρυνω ???

    Δηλαδή εγώ που είμαι 35 είμαι σε μια ηλικία που δεν περνάμε καλά?
    Μόνο όταν είσαι είκοσι περνάς καλά?
    Κάθε ηλικία έχει τα καλά της και τα κακά της. Πιστεύω

    Βέβαια για να είμαι ειλικρινής τελευταία πιάνω τον εαυτό μου να θέλει να γυρίσει πίσω το χρόνο πριν αρχίσουν όλα αυτά που έχω και αντιμετωπίζω τώρα..

    Πίσω στην αθωότητα και την ανεμελιά της εποχής εκείνης πριν από 15 χρόνια.
    Κάποια τραγούδια μείνανε για να μου θυμίζουν εκείνη την περίοδο και ακούγοντας τα μελαγχολώ..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    Originally posted by Sehrazat
    Έχω και εγώ μόνιμο άγχος και αγόρασα ένα βιβλιό από το Ίντερνετ (Μήν φοβάστε τίποτα)που ένας ψυχολόγος μιλάει γιΑ το άγχος κλπ.Λέει ότι πίσω από το ανεξήγητο πολλές φορές άγχος η και φόβο κρύβεται κάποιο συμβάν που μας πλήγωνει η μας πλήγωσε κάποτε
    τι γεγονος μπορει να ειναι αυτο ?? που με εχει επηρεασει τοσο πολυ ???? Δεν εχω περασει κατι τοσο μεγαλο .... Ειμαι απλα φοιτητης βγαινω εξω κανω βολτες διαβαζω .... απλα μια μερα επαθα διαταραχη πανικου και μετα αλλες 2 φορες μια στο τρενο και μια στο γηπεδο . Απο τοτε αρχισα να ψαχνω τι διαολο εχω και να σκεφτομαι και να προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι δεν τρεχει τπτ .... εχω καταφερει να μη ξαναπαθω κριση αγχους .. αλλα εχω ενα μονιμο θεμα με το αγχος ....υπαρχει ακομα .....κι αν σταματησει για λιγα δευτερολεπτα επανερχεται μολις το σκεφτω .... ειναι απιστευτο μεχρι και να κοιμηθω με επηρεαζει καποιες φορες ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •