πως κανουμε τωρα φιλους?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    πως κανουμε τωρα φιλους?

    Γεια σας

    πωσ περνατε το καλοκαιρι σας?
    χρωματακι πηραμε?

    εχω ξαναγραψει εδω μιας που εχω κατι θεματακια με τη καταθλιψη μου, αλλεσ φορεσ με την ευρεση θεραπευτη και αλλεσ φορεσ με τα ερωτικα μου ¨:P

    τωρα γραφω γιατι θα ηθελα να μαθω πωσ στο καλο κανει ενας ανθρωποσ νεα ανοιγματα και νεουσ φιλουσ και παρεεσ στην ηλικια των 25?

    επελεξα προ διετιασ να κοψω αρκετα κοντινα μου ατομα που σε καμια περιπτωση δεν θελω πισω.και βγαινοντασ απο 7ετη σχεση παλι θελοντασ και μη εχασα κοσμο γυρω μου.
    οι σπουδεσ μου, μια ελλαδα μια αγγλια με καναν ναμ ην εχω σταθερο κυκλο και τελοσ με τα λιγα ατομα που εχω κρατησει και με εχουν κρατησει για το καθημερινο, τουσ φιλουσ, νομιζω δυο μονο αγαπω.

    θα ηθελα να εχω και γω μια παρεα. να μαι παλι ενεργη στη ζωη με ατομα υγιη διπλα μου. να πηγαινουμε ρε παιδι μου τα χριστογενα για χιονοπελεμο και οχι οπωσ φετοσ που πηγα εγω και μια κολητη η οποια οσο μεγαλωνουμε τοσο διαφερουμε.

    πωσ να κανω παρεες?
    τι να αρχισω κανα αθλημα? στα 25? δυσκολο. να δεχομαι αγνωστουσ στο φεισμπουκ?? τι στο καλο

    παιδια οποισ μπορει να μου πει καμια ιδεα τον ευχαριστω εκ των προτερων

    καλο απογευμα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    πως κανεις φιλους στην ηλικια των 25?????
    χαχαχαχαχαχαχαχα
    σορυ που γελαω αλλα ακουγεται σαν να λες \"στην ηλικια των 75\"
    ακριβως οπως εκανες και στις αλλες ηλικιες ....
    δεν αλλαζει ο τροπος
    στους χωρους που κινεισαι.
    θεωρητικα, η σπουδαζεις η δουλευεις η κωλοβαρας οποτε εχεις χρονο για εξοδους...
    και στις τρεις περιπτωσεις συναντας κοσμο και μιλατε....
    καποιοι απο αυτους θα κανουν για φιλοι σου...
    ακομα κι απ το ιντερνετ, γιατι οχι?
    αν επιλεξεις το ιντερνετ ομως προσεχε γιατι εκει κυκλοφορει καθε καρυδιας καρυδι και ειναι εντελως τυφλη γνωριμια...οπως σε ενα μπαρ με εναν αγνωστο δλδ..ουτε ξερεις απο πουθε κραταει ουτε τι κουλαμαρα μπορει να σου παρουσιασει...
    γιαυτο αν επιλεξεις φιλιες απ το ιντερνετ, φροντισε να εχεις μιλησει πολυ μαζι τους πριν συναντηθεις, πριν ακομα δωσεις καν στοιχεια ταυτοτητας, για να αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28

    Μην στεναχωριέσαι και εγω δεν εχω πολλούς φιλους , διοτι ειναι πατρεμένοι και δεν εχουν χρόνο οποτε μπορεις θα τα λεμε καλό απογεύμα

    Originally posted by Remedy
    πως κανεις φιλους στην ηλικια των 25?????
    χαχαχαχαχαχαχαχα
    σορυ που γελαω αλλα ακουγεται σαν να λες \"στην ηλικια των 75\"
    ακριβως οπως εκανες και στις αλλες ηλικιες ....
    δεν αλλαζει ο τροπος
    στους χωρους που κινεισαι.
    θεωρητικα, η σπουδαζεις η δουλευεις η κωλοβαρας οποτε εχεις χρονο για εξοδους...
    και στις τρεις περιπτωσεις συναντας κοσμο και μιλατε....
    καποιοι απο αυτους θα κανουν για φιλοι σου...
    ακομα κι απ το ιντερνετ, γιατι οχι?
    αν επιλεξεις το ιντερνετ ομως προσεχε γιατι εκει κυκλοφορει καθε καρυδιας καρυδι και ειναι εντελως τυφλη γνωριμια...οπως σε ενα μπαρ με εναν αγνωστο δλδ..ουτε ξερεις απο πουθε κραταει ουτε τι κουλαμαρα μπορει να σου παρουσιασει...
    γιαυτο αν επιλεξεις φιλιες απ το ιντερνετ, φροντισε να εχεις μιλησει πολυ μαζι τους πριν συναντηθεις, πριν ακομα δωσεις καν στοιχεια ταυτοτητας, για να αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    αντα μου μην γραφεις στο πλαισιο που λεει θεμα.

    στο μεγαλο το κουτακι κατω θα γραφεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by Anta
    Originally posted by Remedy
    πως κανεις φιλους στην ηλικια των 25?????
    χαχαχαχαχαχαχαχα
    σορυ που γελαω αλλα ακουγεται σαν να λες \"στην ηλικια των 75\"
    ακριβως οπως εκανες και στις αλλες ηλικιες ....
    δεν αλλαζει ο τροπος
    στους χωρους που κινεισαι.
    θεωρητικα, η σπουδαζεις η δουλευεις η κωλοβαρας οποτε εχεις χρονο για εξοδους...
    και στις τρεις περιπτωσεις συναντας κοσμο και μιλατε....
    καποιοι απο αυτους θα κανουν για φιλοι σου...
    ακομα κι απ το ιντερνετ, γιατι οχι?
    αν επιλεξεις το ιντερνετ ομως προσεχε γιατι εκει κυκλοφορει καθε καρυδιας καρυδι και ειναι εντελως τυφλη γνωριμια...οπως σε ενα μπαρ με εναν αγνωστο δλδ..ουτε ξερεις απο πουθε κραταει ουτε τι κουλαμαρα μπορει να σου παρουσιασει...
    γιαυτο αν επιλεξεις φιλιες απ το ιντερνετ, φροντισε να εχεις μιλησει πολυ μαζι τους πριν συναντηθεις, πριν ακομα δωσεις καν στοιχεια ταυτοτητας, για να αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις..
    kI αλλη Αντα χωρισ φιλουσ?? ε δεν ξαναγεινε...
    για σου φιλεναδα.. δεν γραφεισ συχνα στο φορουμ μασ ε?... καλωσ ηρθατε και οι 2 σασ..


    κι εγω στο κλαμπ.... περασα πολλα και ειμαι επιλεκτικη και δυσκολη ..δεν το επιδειωξα απλωσ συνεβη... αν και πολυ ανοιχτη στουσ ανθρωπουσ...


    η φιλια νομιζω ειναι κατι που απλωσ συμβαινει..εχει να κανει με την συμπαθεια..με την χημεια.... δεν το επιδειωκεισ. απλωσ δεν πρεπει να ημαστε και αρνητικοι... η υπερβολικα δυσπιστοι..ισωσ μοναχα επιφηλακτικοι αρχικα..οσο μεγαλωνουμε τοσο πιο περιπλοκο γινεται συχνα..

    κι εγω εδω για να τα λεμε που και που :
    κι εγω 26 χρονων
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καλα τα λεει και η Ρεμ μασ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    σας ευχαριστω και τισ δυο!

    ειναι λιγο περιεργο, θελω ας πουμε να μοιραστω ενα προβληματισμο μου για μια απλη αποφαση οπωσ πχ πωσ να βολεψω μαζι δουλεια σπουδεσ και σπιτι, και δεν μπορω να βρω ενα ατομο να μιλησω σωστα. να τα βαλουμε κατω να τα βρουμε, να νιωσω οτι με νοιαζεται.
    τωρα ξεκιναω καινοργια δουλεια. θα μαι ανοιχτη, αλλα επειδη ειναι δουλεια και μαλιστα πολυ πολυ ανταγωνιστικη, δεν θα ναι ευκολοσ χωρος. στο μεταπτυχιακο δεν ειναι και πολυ θερμο το κλιμα. κανουν το μαθημα τουσ και φευγουν γιατι ειναι για εργαζομενουσ.
    στην πολικατοικια ειναι ολοι παντρεμενοι και με παιδια, και γω το 25χρονο χωρισ αντρα.ωραιααα...
    τι αλλο μενει? βγαινω με κατι παιδια αλλα ειμαστε μονο για νυχτα, σφηνακια και χορο. διασκεδαση δλδ. και διακοπεσ ουτε καν με αυτη την παρεα.
    απο το ιντερνετ δεν ξερω πωσ κανεισ φιλουσ και το γυμναστηριο το σταματαω.

    εσεισ πωσ την παλευεται??? ειναι κατι που γινεται απο μονο του? μηπωσ το ψαχνω πολυ?

    φιλια

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Remedy
    πως κανεις φιλους στην ηλικια των 25?????
    χαχαχαχαχαχαχαχα
    σορυ που γελαω αλλα ακουγεται σαν να λες \"στην ηλικια των 75\"
    ακριβως οπως εκανες και στις αλλες ηλικιες ....
    δεν αλλαζει ο τροπος
    στους χωρους που κινεισαι.
    θεωρητικα, η σπουδαζεις η δουλευεις η κωλοβαρας οποτε εχεις χρονο για εξοδους...
    και στις τρεις περιπτωσεις συναντας κοσμο και μιλατε....
    καποιοι απο αυτους θα κανουν για φιλοι σου...
    ακομα κι απ το ιντερνετ, γιατι οχι?
    αν επιλεξεις το ιντερνετ ομως προσεχε γιατι εκει κυκλοφορει καθε καρυδιας καρυδι και ειναι εντελως τυφλη γνωριμια...οπως σε ενα μπαρ με εναν αγνωστο δλδ..ουτε ξερεις απο πουθε κραταει ουτε τι κουλαμαρα μπορει να σου παρουσιασει...
    γιαυτο αν επιλεξεις φιλιες απ το ιντερνετ, φροντισε να εχεις μιλησει πολυ μαζι τους πριν συναντηθεις, πριν ακομα δωσεις καν στοιχεια ταυτοτητας, για να αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις..

    ρεμ ειναι δυσκολο οταν εχεις διωξει ανθρωπους απο κοντα σου στα 25 σου να κανεις νεα αρχη στην φιλια..
    οι εποχες ειναι δυσκολες για φιλιες..η μαλλον εμεις τα εχουμε κανει δυσκολα..
    αλλα μην σου φανταζει τρελο το γεγονος λογω του νεαρου της ηλικιας το να μην βρισκεις φιλους.
    σκεψου οτι στην ηλικια των 25 αυτοι που εχουν παρεες ειναι οι παιδικοι τους φιλοι κατα κανονα κ επονται οι γνωστοι μετα.

  9. #9
    ..εμεισ τα χουμε κανει δυσκολα σιγουρααα!!!

    Ακριβωσ αυτο που λεσ με τουσ παιδικουσ φιλουσ. και εμενα ποια δεν με εκφραζουν. οι μισοι παιρνουν ναρκωτικα,και οι αλλοι κανουν επιλογεσ στη ζωη τουσ που με βρισκουν καθετη.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by runner
    ..εμεισ τα χουμε κανει δυσκολα σιγουρααα!!!

    Ακριβωσ αυτο που λεσ με τουσ παιδικουσ φιλουσ. και εμενα ποια δεν με εκφραζουν. οι μισοι παιρνουν ναρκωτικα,και οι αλλοι κανουν επιλογεσ στη ζωη τουσ που με βρισκουν καθετη.
    ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα..κ εχω επιλεξει την μοναξια..

    ειμαι δυσκολη κ εγω ομως δεν λεω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    δωρα
    ειναι παντα δυσκολο να κανεις φιλους γιατι συνηθως μπερδευουμε τους φιλους με τους γνωστους και τις παρεες....
    απλα, δεν ειναι πιο δυσκολο στα 25...αυτο λεω....
    απ οτι φαινεται η φιλη μας βλεπει αρκετο κοσμο ,αλλα ψαχνει μια πραγματικη φιλια.
    υπαρχουν ανθρωποι που ζουν κλεισμενοι σπιτι τους, οποτε ειναι πραγματικα δυσκολο..
    οσο για το πως ειναι να ξαναβρισκεις φιλους ενω εχεις διωξει κοσμο απο κοντα σου λογω αλλαγης...παραστασεων, το ξερω καλα γιατι το εχω κανει κι εγω....
    και κατεληξα, οτι ανθρωποι υπαρχουν παντα.
    το θεμα ειναι να μη χασουμε την ορεξη μας για ζωη και για συναναστροφη.....και φιλοι θα ξαναβρεθουν...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Remedy
    δωρα
    \\ειναι παντα δυσκολο να κανεις φιλους γιατι συνηθως μπερδευουθμε τους φιλους μκε τους γνωστους και τις παρεες....
    απλα, δεν ειναι πιο δυσκολο στα 25...αυτο λεω....
    απ οτι φαινεται η φιλη μας βλεπει αρκετο κοσμο αλλα ψαχνει μια πραγματικη φιλια.
    υπαρχουν ανθρωποι που ζουν κλεισμενοι σπιτι τους, οποτε ειναι πραγματικα δυσκολο..
    οσο για το πως ειναι να ξαναβρισκεις φιλους ενω εχεις κοσμο απο κοντα σου λογω αλλαγης...παραστασεων, το ξερω καλα γιατι το εχω κανει κι εγω....
    και κατεληξα, οτι ανθρωποι υπαρχουν παντα.
    το θεμα ειναι να μη χασουμε την ορεξη μας για ζωη και για συναναστροφη.....και φιλοι θα ξαναβρεθουν...
    συμφωνω κ τελικα θα πω,το ψυθιριζω συνεχως στον εαυτο μου:οταν αφηνεις κατι σε αφηνει κ αυτο!

  13. #13
    οταν επιλεγεισ την μοναξια ισωσ δεισ οτι και πριν μονοσ εισουν. απλα δεν το αφινεσ στην επιφανεια. γιατι αν δεν εισουν μονη .., τοτε τι απεγινε ολο αυτο το γεμισμα??

    καλυνιχτα απο μενα προσ το παρον, παω για νανακια, αν εχει και τσατ εδω η αν οργανωνουμε κατι σε συνατησεισ οπωσ κανουν πχ ομαδεσ με αμακσια κτλ θα θηθελα να το μαθω!!!!

    φιλια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Κατά τη γνώμη μου,καλύτερα κάνε κάποιον δεσμό που ταυτόχρονα να είναι και ο καλύτερός σου φίλος.Κλείσου κι εσύ σε μια σχέση όπως κάνουν όλοι και άσε τώρα φίλους,γνωστούς και τέτοια,που όλοι έχουν για προτεραιότητα τον γκόμενο/α και στην πρώτη ευκαιρία σε παρατάνε.Κι εγώ έχω ξεκόψει με άτομα που ήταν χρόνια γνωστοί μου γιατί με το που έκαναν σχέσεις αρχίσαν να με γράφουν.Αν δεν υπάρχει έρωτας στη ζωή μας είμαστε ολομόναχοι,καταθλιπτικοί και γενικώς η ζωή μας είναι γκρίζα.

  15. #15
    γεια σου,
    συμφωνω ενμερει.
    αλλα και αυτο που λεσ.., ετσι απλα??? δεν εχω γνωρισει καποιον να ερωτευτω εδω και πολυ καιρο.
    το να κλειστω σε μια σχεση ομωσ δεν νομιζω πωσ θα με ικανοποιησει. και αυτο που λεσ οτι σε παρατανε ναι το κανουνε. Οχι εγω ομωσ. ειμαι υπερ των φιλων.
    και ναι η ζωη μου ειναι γκριζα αλλα δεν γινεται να βγω και να πω α οκ..εσυ με γουσταρεισ.., αρα ελα να ερωτευτουμε για να στρωσω τη ζωη μου. προσπαθησα με μερικουσ , ενα δυο εννοω αλλα στο διμηνο χωριζα. δε ν μπορουσα.

    παντωσ σου λεω ωσ ενα σημειο συμφωνω.
    σου ευχομαι και συ να χεισ βρει τον ερωτα σου και να σαι χαρουμενοσ λοιπον

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •