ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

    Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι οσα γραφω ειναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ αληθεια και αν καποιος το αμφισβητει δικαιωμα του..δε θα κατσω να ορκιζομαι κιολας..
    Αλλο αυτο που πραγματικα θελω να πω ειναι οτι εχω ΒΑΡΕΘΕΙ και εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να γραφω για τους ********υς τους κωλοψυχαναγκασμους μου εδω και οπουδηποτε αλλου...
    Βλεπω τα γαμημενα τα ποστ και μου σπανε τα νευρα..
    Ειχα ξεχασει αυτο με το σορτσακι και τωρα που το ειδα εδω ξανα, το θυμηθηκα και κολλησα ξανα..ειναι σαν μια εικονα που με χτυπαει ΔΥΝΑΤΑ στο κεφαλι και δε λεει να σταματησει να το κανει...σα να καρφωνεται και να με απειλει οτι δε θα το κουνησει απο εκει...
    Ετσι μου ρχεται να ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ οπως κανει ο Λαζοπουλος..
    Γαμω την κωλοασθενεια...μου καταστρεφει τη ζωη μου...μου καταστρεφει τα παντα..τις στιγμες, τα ονειρα μου, τα σχεδια μου, τα πιο απλα και τα πιο σημαντικα πραγματα...μου τα τσακιζει ολα..
    Παει περασε ενα ολοκληρο καλοκαιρι με ********υς ψυχαναγκασμους, με σκουπιδακια, με κολληματα, με ταλαιπωρια..
    Περασε ενα ολοκληρο καλοκαιρι με τον μαλακα τον ψυχιατρο να λειπει διακοπες και γω να μην εχω κανει ουτε μια επισκεψη σε γιατρο..
    Περασε ενας ολοκληρος χρονος παιρνωντας αυτα τα αχρηστα φαρμακα τα ladose που μου τα εγραψε αυτος ο αχρηστος γιατρος, που καθε φορα ηταν μες στην τρελη χαρα και μου εσπαγε τα νευρα ο χαζοχαρουμενος..
    Εχασα το χρονο μου με τους αχρηστους και ανικανους απο το δημοσιο νοσοκομειο, που με κανανε ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο ο,τι ημουν...
    Εχασα το χρονο μου στα κωλοσαιτ \"κοινωνικης δικτυωσης\" ψαχνωντας για γνωριμιες και εφημερο σεξ, φτανωντας σε σημειο να παρακαλαω κιολας γι αυτο.
    Εχασα το χρονο μου στο κωλοfacebook, περνωντας 8ωρα και 10ωρα καθε μερα εκει, χαζευοντας το προφιλ του καθε ασχετου και περιμενωντας να μου απαντησει.
    Εχασα το χρονο μου, μαζευωντας ο,τι ******** σκουπιδακι εβρισκα στην ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ και ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ και ΕΛΛΕΕΙΝΗ πολη που λεγεται ΑΘΗΝΑ..
    Μου εχουν σπασει τα νευρα...ετσι μου \'ρχεται να...κι εγω δεν ξερω τι..
    Θελω επιτελους να μπει ενα ******** τελος σε αυτη την κωλοασθενεια...ταλαιπωρηθη� �α πολυ..κι αλλο; Δε φτανει αυτο που περασα; Πρεπει να φτασω στο σημειο που θα σκεφτομαι την αυτοκτονια;
    Δηλαδη ελεος ρε πουστη μου...γιατι να το περασω ολο αυτο;
    Μηπως για να φτασω να γραψω αυτο το κειμενο; Και που το εγραψα τι; Και που εγραψα ολα αυτα τα αθλια ποστ που τα βλεπω και μου προκαλουν αηδια και θελω οσο τιποτα να σβηστουν αλλα ξερω οτι δε γινεται επειδη δεν θα το επιτρεψουν οι διαχειριστες; Ξερουν ομως οι διαχειριστες απο ιψδ ή δεν ξερουν; Ξερουν οτι εμενα μου κανει πολυ κακο να βλεπω αυτα τα ποστ;
    Τελος παντων, ειμαι θυμωμενος...
    Αλλα ισως τελικα αυτο χρειαζομαστε εμεις οι ψυχαναγκαστικοι...να τα παρουμε στο κρανιο, να επαναστατησουμε, να εξοργιστουμε, να αντιδρασουμε καπως ακραια..δηλ.συγγνωμη, περιμενετε πως λεγοντας μου τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ του τυπου \"προσπαθησε να αντιστεκεσαι\" εσεις και οι δηθεν ειδικοι με αυτον τον τροπο με βοηθατε εμενα και τους αλλους; Δηλ.πραγματα το πιστευετε αυτο;
    Μηπως τελικα με ολα αυτα τα αυτονοητα λογακια ολοι εμεις δε βοηθιομαστε;
    Μηπως χρειαζομαστε κατι πολυ διαφορετικο και εντονο απο τα λογια συμπαραστασης του φορουμ και τη δηθεν βοηθεια των ειδικων;
    Α, και μια και το θυμηθηκα, ηθελα να το πω εδω και καιρο, που ειναι ολοι οι ψυχολογοι, ψυχιατροι και λοιποι ειδικοι; Γιατι ποτε δεν μπαινουν στον κοπο να δωσουν μια εστω μικρη απαντησουλα και συμβουλη σε καποιον που τη χρειαζεται εδω περα; Μηπως επειδη δε θα παρουν τα πολυτιμα ΛΕΦΤΟΥΔΑΚΙΑ τους για τις πολυτιμες συμβουλες που θα προσφερουν;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Γάμησε και και τα σκουπιδάκια και τα αρχιδάκια και ζήσε την ζωή που σου απέμεινε γιατί κάθε λεπτό είναι πολύτιμο.Ξέχασε τα και προχώρα το ίδιο έκανα και εγώ γράφω τις εμμονές στα τέτοια μου και τελειώνει.Εγώ ήμουν χειρότερα από εσένα αλλά αποφάσισα να ζήσω έστω μια μέρα όπως οι υπόλοιποι φυσιολογικοί άνθρωποι παρά μέσα στα σκατά των ψυχαναγκασμών.Και σκουπίδια είχε το μενού,και λέξεις,και χρώματα και αριθμούς και τελετουργικά με την σκέψη μου και από όλα τα σκατά που μου έφαγαν 15 χρόνια από την ζωή μου.Ούτε ψυχίατροι ούτε φάρμακα ούτε ψυχολογική υποστήριξη και τέτοια δεν κάνουν τίποτα αν δεν αρχίσει η επανάσταση από μέσα σου.Την οργή που έχεις βγάλε την στις γαμημένες εμμονές και την ασθένεια και πες ότι θέλω να ζω σαν άνθρωπος normal και όχι σαν ζώο.Όλα στην σκέψη μας είναι.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    γιατι ψαχνεις στο ιντερνετ για σεξ??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Επιτέλους!
    Στέφανε διαβάζω σχεδόν όλα τα ποστ σου αλλά είναι το 1ο που βλέπω επιτέλους να μιλάς για σένα εξω απ\'τους ψυχαναγκασμούς.
    Ναι,κι εγώ πιστεύω πως η οργή και η αγανάκτηση που βγάζεις είναι για ένα βήμα παραπέρα(σχετικά μ\'αυτό που έγραψες πως ίσως ο ψυχαναγκασμός να χρειάζεται επανάσταση και εξοργισμό) .
    Αλλά για να ρθει αυτή η αγανάκτηση και ο πόθος να θεραπευτεί η ασθένεια έγινε και μια διαδικασία,άρα οι ειδικοί δε μας είναι άχρηστοι ή ότι προσπάθεια κάνουμε και δεν έχει εμφανή άμεσα αποτελέσματα.

    Τώρα όσων αφορά το τελευταίο που λες για τη συμμετοχή ειδικών,γνώμη μου είναι πως 1ον διαγνώσεις δε γίνονται απ\'το ίντερνετ,άρα καλώς δε συμβουλεύουν ειδικοί με το βάρος της ταμπέλας του ψυχολόγου.Η ευθύνη είναι μεγάλη για έναν επαγγελματία,δεν είναι όπως κάνουμε εμείς εδώ κουβεντούλα χωρίς να το πολυσκεφτούμε.Κι επίσης άλλο να σου πω τα παραπάνω εγώ ή κάποιος άλλος κι άλλο ψυχολόγος,άλλο βάρος θα δώσεις,άλλη επιρροή θα έχουν τα λεγόμενα.Κι αν η επιρροή είναι λάθος λόγω της ανακρίβειας της κατάστασης?
    Άρα ουδεμία σχέση με τα χρήματα,δε νομίζω πως έχει...
    Και 2ον ...
    Το φόρουμ προσωπικά το βλέπω σαν μια παρέα ανθρώπων με κοινές εμπειρίες,προβληματισμούς πάνω σε θέματα ψυχολογίας και ψυχικής υγείας και όχι τόσο σα θεραπευτικό μέσο ώστε να υπάρχει η ανάγκη ειδικών(άλλωστε όπως προανέφερα πιστεύω πως δε θα γινόταν ούτος ή άλλος).


    *Αν σ\'εκνευρίζει τόσο ο γιατρός σου γιατί δεν τον αλλάζεις?
    Κι επειδή τον είπες και άχρηστο μάλλον δεν τον έχεις και πολύ εμπιστοσύνη ε?
    ή όσα έγραψες ήταν πάνω στα νεύρα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    Originally posted by stephanos
    Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι οσα γραφω ειναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ αληθεια και αν καποιος το αμφισβητει δικαιωμα του..δε θα κατσω να ορκιζομαι κιολας..
    Αλλο αυτο που πραγματικα θελω να πω ειναι οτι εχω ΒΑΡΕΘΕΙ και εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να γραφω για τους ********υς τους κωλοψυχαναγκασμους μου εδω και οπουδηποτε αλλου...
    Βλεπω τα γαμημενα τα ποστ και μου σπανε τα νευρα..
    Ειχα ξεχασει αυτο με το σορτσακι και τωρα που το ειδα εδω ξανα, το θυμηθηκα και κολλησα ξανα..ειναι σαν μια εικονα που με χτυπαει ΔΥΝΑΤΑ στο κεφαλι και δε λεει να σταματησει να το κανει...σα να καρφωνεται και να με απειλει οτι δε θα το κουνησει απο εκει...
    Ετσι μου ρχεται να ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ οπως κανει ο Λαζοπουλος..
    Γαμω την κωλοασθενεια...μου καταστρεφει τη ζωη μου...μου καταστρεφει τα παντα..τις στιγμες, τα ονειρα μου, τα σχεδια μου, τα πιο απλα και τα πιο σημαντικα πραγματα...μου τα τσακιζει ολα..
    Παει περασε ενα ολοκληρο καλοκαιρι με ********υς ψυχαναγκασμους, με σκουπιδακια, με κολληματα, με ταλαιπωρια..
    Περασε ενα ολοκληρο καλοκαιρι με τον μαλακα τον ψυχιατρο να λειπει διακοπες και γω να μην εχω κανει ουτε μια επισκεψη σε γιατρο..
    Περασε ενας ολοκληρος χρονος παιρνωντας αυτα τα αχρηστα φαρμακα τα ladose που μου τα εγραψε αυτος ο αχρηστος γιατρος, που καθε φορα ηταν μες στην τρελη χαρα και μου εσπαγε τα νευρα ο χαζοχαρουμενος..
    Εχασα το χρονο μου με τους αχρηστους και ανικανους απο το δημοσιο νοσοκομειο, που με κανανε ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο ο,τι ημουν...
    Εχασα το χρονο μου στα κωλοσαιτ \"κοινωνικης δικτυωσης\" ψαχνωντας για γνωριμιες και εφημερο σεξ, φτανωντας σε σημειο να παρακαλαω κιολας γι αυτο.
    Εχασα το χρονο μου στο κωλοfacebook, περνωντας 8ωρα και 10ωρα καθε μερα εκει, χαζευοντας το προφιλ του καθε ασχετου και περιμενωντας να μου απαντησει.
    Εχασα το χρονο μου, μαζευωντας ο,τι ******** σκουπιδακι εβρισκα στην ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ και ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ και ΕΛΛΕΕΙΝΗ πολη που λεγεται ΑΘΗΝΑ..
    Μου εχουν σπασει τα νευρα...ετσι μου \'ρχεται να...κι εγω δεν ξερω τι..
    Θελω επιτελους να μπει ενα ******** τελος σε αυτη την κωλοασθενεια...ταλαιπωρηθη� �α πολυ..κι αλλο; Δε φτανει αυτο που περασα; Πρεπει να φτασω στο σημειο που θα σκεφτομαι την αυτοκτονια;
    Δηλαδη ελεος ρε πουστη μου...γιατι να το περασω ολο αυτο;
    Μηπως για να φτασω να γραψω αυτο το κειμενο; Και που το εγραψα τι; Και που εγραψα ολα αυτα τα αθλια ποστ που τα βλεπω και μου προκαλουν αηδια και θελω οσο τιποτα να σβηστουν αλλα ξερω οτι δε γινεται επειδη δεν θα το επιτρεψουν οι διαχειριστες; Ξερουν ομως οι διαχειριστες απο ιψδ ή δεν ξερουν; Ξερουν οτι εμενα μου κανει πολυ κακο να βλεπω αυτα τα ποστ;
    Τελος παντων, ειμαι θυμωμενος...
    Αλλα ισως τελικα αυτο χρειαζομαστε εμεις οι ψυχαναγκαστικοι...να τα παρουμε στο κρανιο, να επαναστατησουμε, να εξοργιστουμε, να αντιδρασουμε καπως ακραια..δηλ.συγγνωμη, περιμενετε πως λεγοντας μου τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ του τυπου \"προσπαθησε να αντιστεκεσαι\" εσεις και οι δηθεν ειδικοι με αυτον τον τροπο με βοηθατε εμενα και τους αλλους; Δηλ.πραγματα το πιστευετε αυτο;
    Μηπως τελικα με ολα αυτα τα αυτονοητα λογακια ολοι εμεις δε βοηθιομαστε;
    Μηπως χρειαζομαστε κατι πολυ διαφορετικο και εντονο απο τα λογια συμπαραστασης του φορουμ και τη δηθεν βοηθεια των ειδικων;
    Α, και μια και το θυμηθηκα, ηθελα να το πω εδω και καιρο, που ειναι ολοι οι ψυχολογοι, ψυχιατροι και λοιποι ειδικοι; Γιατι ποτε δεν μπαινουν στον κοπο να δωσουν μια εστω μικρη απαντησουλα και συμβουλη σε καποιον που τη χρειαζεται εδω περα; Μηπως επειδη δε θα παρουν τα πολυτιμα ΛΕΦΤΟΥΔΑΚΙΑ τους για τις πολυτιμες συμβουλες που θα προσφερουν;
    διεκρινα οργη στεφανε, μπορεις αυτη την οργη να την κατανειμεις στον ψυχαναγκασμο σου? δειξε στον εαυτο σου ποσο δυνατος εισαι.. αυτη την οργη χρησιμοποιησε την να \"χτυπησεις\" τον ψυχαναγκασμο σου,οχι τον εαυτο σου.:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μπραβο Στεφανε μασ που ξεσπασ...ξεσπα... ειναι ενα βημα αυτο...και ναι αφου δεν τον εχεισ σε υπολυψη τον γιατρο σου..δοκιμασε καποιον αλλον ισωσ μπορεσει να σε στηριξει καλητερα...

    κανε ενα βηματακι και αυτο θα φερει αλλα με την σειρα του..

    ολα καλα θα πανε!!κουραγιο και καλη δυναμη..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας.
    Και συγγνωμη αν τα εβαλα μαζι σας, η αληθεια ειναι οτι οι απαντησεις σας ειναι εξαιρετικες και οφειλω να τις ξανακοιταξω, πιστευω μπορουν να με βοηθησουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εάν ξαναβλέποντας τα threads που έχεις ανοίξει εδώ κι αλλού όπως ανέφερες βασανίζεσαι από τέτοια αρνητικά συναισθήματα,τότε συμπεραίνω-δικαιολογημένα θαρρώ-πως τα threads που ανοίγεις δε σου είναι βοηθητικά.

    Ίσως η ανάγκη να μιλάς και να περιγράφεις λεπτομερειακά τους ψυχαναγκασμούς σου να γίνεται κι αυτή ένας ψυχαναγκασμός.Και αντί να βρίσκεις πιθανή διέξοδο από το άγχος,να στο εντείνει,καθώς οι\"αποδείξεις\"του,οι καταθέσεις ψυχής που κάνεις στα διάφορα fora,να φτάνουν να γίνονται κι αυτές ένας επιπρόσθετος βραχνάς.Να γιατί θυμώνεις με σένα και με όσους σου αποκρίνονται.Γιατί δεν είναι η λύση σου η συζήτηση,είναι η αντίσταση.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    11
    ΑΜΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΣΣΑΝΙΖΟΥΝ...ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΡΟΠΟ.ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΘΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟ..... ΥΠΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ..... ΨΑΞΕ ΒΑΘΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΔΕΣ Τ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΗΝΥΓΑ ΤΟ.... ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΣΠΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΒΡΗΣΚΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΟΥΣΙΑ.... ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.... ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΑΚΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗ ....ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ <ΜΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΗΤΑΝ?> ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΨΑΞΕ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΘΑ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΝΙΚΗΤΗΣ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •