Πείτε τις φοβίες σας!! - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 316
  1. #166
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Δεν φοβάμαι τίποτα. Δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος
    Καζαντζακης

    και εγω στο καπακι.

  2. #167
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    33
    Φοβάμαι ότι θα μείνω.....στο ράφι!!
    Θέλω να παντρευτώ και να προλάβω τουλάχιστον να κάνω ένα παιδάκι... αλλά πολύ φοβάμαι ότι όταν έρθει η ώρα...εαν έρθει ποτέ...δεν θα μπορώ πλέον να κάνω...

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Originally posted by krino
    Δεν φοβάμαι τίποτα. Δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος
    Καζαντζακης

    και εγω στο καπακι.
    Και φοβάμαι και ελπίζω πολλά. Eίμαι άνθρωπος
    Ex_hus

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Να\'χε μια καταθλιψούλα ο Καζαντζάκης;;;

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by dinad
    Φοβάμαι ότι θα μείνω.....στο ράφι!!
    Θέλω να παντρευτώ και να προλάβω τουλάχιστον να κάνω ένα παιδάκι... αλλά πολύ φοβάμαι ότι όταν έρθει η ώρα...εαν έρθει ποτέ...δεν θα μπορώ πλέον να κάνω...
    Γίνε προσφορά και όλο και κάποιος θα σε αγοράσει..Τι γράφω η χριστιανή!Ε,όχι.Σιγά τον φόβο..

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πάντως το σκεπτικό του Καζαντζάκη μου θυμίζει λίγο κινέζικη φιλοσοφία,νιρβάνα και εσωτερικό άδειασμα.Νομίζω ότι στην Νιρβάνα αυτός είναι ο απαιτούμενος στόχος...

  7. #172
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    37
    Ωχ καινουργια φοβια σημερα....Δεν θα ξαναδω αυτον που θελω ποτε!!!

  8. #173
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ex_hus
    Originally posted by krino
    Δεν φοβάμαι τίποτα. Δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος
    Καζαντζακης

    και εγω στο καπακι.
    Και φοβάμαι και ελπίζω πολλά. Eίμαι άνθρωπος
    Ex_hus

    Καλυτερα ελευθερος παρα ανθρωπος.
    (η οτι αλλο)

    krino

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Originally posted by krino
    Originally posted by ex_hus
    Originally posted by krino
    Δεν φοβάμαι τίποτα. Δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος
    Καζαντζακης

    και εγω στο καπακι.
    Και φοβάμαι και ελπίζω πολλά. Eίμαι άνθρωπος
    Ex_hus
    Καλυτερα ελευθερος παρα ανθρωπος.
    (η οτι αλλο)
    krino
    Καλύτερα (διαβάστε) Καζαντζάκη (ή ότι άλλο) παρά Εx_hus
    Εx_hus

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Σωστός ο παίκτης....Πολύ πεσσιμιστές μωρέ και αυτοί οι καλλιτέχνες..Ένα αντικαταθλιπτικό το ζητούσε ο οργανισμός τους..Διάβασε Καρυωτάκη ,που εν τέλει κι αυτοκτόνησε,να χαρείς το νόημα της ζωής...

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Λες να το βρήκε ΤΕΛΙΚΑ το νόημα???
    Και εμείς ακόμα να το ψάχνουμε>>????

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ε στον θάνατο το βρήκε κι αυτός το νόημα της ζωής;;;Το νόημα του θανάτου ίσως...

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Μόνο που ο ανιχνευτής πνευμάτων μου δεν πιάνει με το υπερπέραν προσωρινά για τεχνικούς λόγους και δεν εντοπίζω το σήμα Καρυωτάκη..Πρέπει να καλέσω τον διάμεσο να μου τον επισκευάσει...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Επικοινωνείτε με τον τηεφωνητή του συνδρομητή Καρυωτάκης-μακαρίτης...Ευχαριστούμε που καλέσατε την Ghostet...

  15. #180
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1
    Καλησπερα σε ολους,

    Ειμαι καινουριο μελος,

    Ψαχνω να βρω λυση στο προβλημα μου και ισως εχω κανει μια αρχη,
    Εχω κρισεις πανικου αγχωδες διαταραχη και κοινωνικη φοβια ή διαταραχη όλα αυτά εμαθα ότι τα εχω μετα από επισκεψη που εκανα σε ένα ψυχιατρο.

    Όλα αυτά μου ειπε είναι μια μαχη που πρεπει να δωσω με τον εαυτο μου χωρις φαρμακα απλα να κατανοησω τι εχω και να το αντιμετοπισω κατά προσωπο. Να μην αναζητω ασφαλεια και να μην αποφευγω καταστασεις λογω τον ανυποστατον καταστροφικων σκεψεων που κανω.

    Δυσκολα, πολύ δυσκολα , ψαχνω να βρω το γιατι μου ετυχε αυτό αν και παντα ημουν λιγο ντροπαλη και ειχα αγχος αυτό δεν με σταματουσε στο να ειμαι κοινωνικη αγαπητη στο κοσμο και παντα αντιμετωπιζα τις καταστασεις με χιουμορ.

    Τωρα η μονη μου εξοδος είναι να παω στην δουλεια υπο συνθικες που δημιουργω (αποφευγω τα metting). Αν και λαχταραω να παω να πιω και εγω ένα καφε σαν ανθρωπος μονο στην προταση που θα μου γινει « Παμε για καφεδακι» βουιζουν τα αυτια μου και νιωθω ότι κοβοντε τα ποδια μου και αμεσως σκευτομαι τι δικαιολογια θα βρω τωρα; Θυμωνω με τον εαυτο μου πολύ, γιατι να γινετε αυτό; Σχεδον αποφευγω τα παντα και νιωθω μεγαλη μοναχια (μιας και ουτε σχεση εχω ) τι να κανω δεν ξερω;

    Πρεπει να αρχισω έναν αγωνα με τον ιδιο μου τον εαυτο και είναι δυσκολο κάθε φορα που νιωθω τα σωματικα συμπτωματα το βαζω στα ποδια και θυμωνω για την φυγη μου που δεν το αντιμετωπισα ηδη ο κοσμος γυρω μου εχει καταλαβει ότι κατι δεν παει καλα νιωθω ότι θελουν να βοηθησουν αλλα δεν είναι αυτοι η λυση ειμαι εγω.

    Από χθες χωρις συνταγη γιατρου αρχισα να περνω το Bespar είναι υπιο αγχωλιτικο επιδη ειμαι και φοβιτσιαρα αρχισα μισο το πρωι και μισο το βραδυ και σε 7 μερες θα το πινω 1 το πρωι και ένα το βραδυ, ελπιζω να με βοηθησει λιγο και αυτό στον αγωνα που θελω να κανω και να ρχισω να αντιμετωπιζω τις καταστασεις όπως , να παω για ένα καφε, να βγω μια βολτα, να παω στο metting τις εταιριας και να μην νιοτηω ότι μου κοβετε ο αερας όταν θα πρεπει να πω και εγω τιν αποψη μου ..

    Δεν ξερω .. αν εχετε καποια συμβουλη από δικες σας εμπειριες θα χαρω να ακουσω
    Αν και το εχω αποφασισει να το παλεψω , φοβαμε μην τα κανω θαλασσα , η κατασταση αυτή είναι εδώ και ένα μιση χρονο και δεν αντεχω άλλο, ημουν κοινωνικη με δραστηριοτητες και ορεξη για ζωη εκανα ονειρα για το μελλον, όχι ότι τωρα δεν κανω αλλα τα θελω χωρις αυτό, θελω και παλι να νιωσω καλα και ελευθερη και όχι να ειμαι συνέχεια σε μια ανησυχια να ζω το τωρα και να μην κανω αρνητικες σκεψεις για το αυριο. Και πανω από όλα να νιωθω καλα σωματικα χωρις να σερνω το κορμι μου.
    Ευχαριστω εκ τον προτερων

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •