Η «εισβολή» στην κοιλιά μου . - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Νομιζω πως καταλαβα τι θελεις να πεις και χωρις να το διαβασω :P

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    ηρθε το ιππικο :Ρ
    (συγνωμη-συγνωμη, αλλα μια περιληψη δε λες να βαλεις)

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Remedy
    ηρθε το ιππικο :Ρ
    (συγνωμη-συγνωμη, αλλα μια περιληψη δε λες να βαλεις)


    Είναι ψύχωση, έχει κάτι μηχανισμούς εκεί, η ψυχοθεραπεία μαζί με τα φάρμακα μπορεί να βοηθήσει


    /End



    :P

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    χεχε,γεια σου ρε PETRAN με τα φανταστικά σεντόνια σου.:P
    Μου έλειψαν.Πώς πήγες με τις εξετάσεις σου,δεν είχες γράψει κάπου πως θα έδινες το Σεπτέμβρη και μελετούσες;Μας έβγαλες ασπροπρόσωπους;:D

    Δηλαδή ρε συ,ο εγκέφαλός μας είναι hardwired για τη θρησκεία;Θα πηδηχτώ από το παράθυρο,από την πόρτα,από τα παντζούρια,από τα μπαλκόνια και από τα κουφώματα αν ισχύει κάτι τέτοιο.Πάω να το ψάξω.:mad::mad::P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    πολυ ωραιο αυτο που εγραψες PETRAN, εξηγει πολλα.

    Ομως μηπως ειμαστε και hardwired να βλεπουμε τα πραγματα \"μακροσκοπικα\".

    Δηλαδη οταν μου λενε οτι το συμπαν ειναι 13 δισ ετων και οτι ειναι τεραστιο σε μεγεθος πως θα το αντιληφθει
    αυτο ο εγκεφαλος μου.

    Μηπως ολες αυτες οι θρησκειες πηγαζουν απο το να βλεπεις μακροσκοπικα το περιβαλλον σου ;

    Εχω την αισθηση οτι οσοι ειναι χαζοι και ασχολουνται μονο με τα καθημερινα δεν παθαινουν ψυχωση
    και οσοι εχουν αντιληφθει τις πραγματικες διαστασεις του περιβαλλοντος που ζουμε αρχιζουν και τα χανουν..

    Μηπως ο εγκεφαλος εχει ενα αλλο \"mode\" το μακροσκοπικο το οποιο αμα βαλεις μπρος αρχιζεις και τρελαινεσαι ;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {{{{...που ακόμα και ο ίδιος ο εσωτερικός διάλογος και οι φυσιολογικές αισθητηριακές και κινητικές εμπειρίες να δίνουν την αίσθηση ότι \"έρχονται απ έξω\" (η να \"φέυγουν\" προς τα \"έξω\" π.χ. όλοι διαβάζουν την σκέψη μου). }}}}-----------------------------------------------------------------------------------<< παρολα αυτα ,,,, οφειλουμε να ομολογησουμε πως υπαρχει μια συνολικη υποτιμηση των μαρτυριων ολων ανεξερετως των ανθρωπων που καταθετουν αναλογες εμπειριες ,,,,,,λ.χ. τι πα να πει : δινουν την αισθηση ; .... αρνουμαστε ας πουμε σε καποιον οτι ακουει εναν ηχο η μια φωνη (λεγοντας του οτι κατι ... του δινει την αισθηση... πως ακουει κατι, δεν το ακουει πραγματικα !!..) με το σκεπτικο ,και απαντωντας του, οτι αν ακουει αυτος μια φωνη, γιατι δεν την ακουμε και μεις ;(!) , αφου ειμαστε διπλα του ;(!) ______________ λεει τελικα αυτο τιποτα ; , μηπως ειναι ενα συνηθες εφυολογημα για οσους δεν θελουν, η δεν μπορουν να επεκταθουν στο ζητημα-προβλημα; Καθημερινα ολοι βρισκομαστε σε αποσταση αναπνοης με συνανθρωπους μας , και παρολου που δεν ΑΚΟΥΜΕ τον εσωτερικο τους διαλογο (που ολοι κανουν-με συνεχως ) δεν τον αρνουμαστε ,,, ,αρνουμαστε ομως καθετα , οτι σε αυτον τον εσωτερικο διαλογο του αλλου, ενδεχεται να συμβαινει και κατι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ . κατι που επειδη εμεις και οι πολλοι δεν βιωσαν-με δεν σημαινει και οτι δεν υπαρχει , οτι δεν συμβαινει,,,,,,ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ -και γιατι οχι- ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ,,,,,,,,και ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ \'\'ΔΙΝΕΙ\'\' ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ειναι σχεδον ασεβια νομιζω προς τους πασχοντες , που με επιμονη ισχυριζονται οτι βιωσαν κατι , κανονικα ,πραγματικα , αισθητηριακα , αν και οχι με τον \'\'συνηθες\'\' τροπο,,,,,,,,,,,να τους διαψευδουμε , χωρις να τους δινουμε καν \'\'το τεκμηριο της αθωοτητας \'\' (οπως λενε στα δικαστηρια),,,τσουβαλιαζοντ ας ολα αυτα που μας μαρτυρουν κατι απ τον ορο ΨΕΥΔαιΣθΗσΕΙς . ,,,,μηπως εμεις οι υπολοιποι τελικα εχουμε μια ΨΕΥΔΟαντιληψη ; ,,,μηπως εμεις ειμαστε οι ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ .

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4
    Η εμπειρία μου έχει να κάνει με την συνεχή και αδιάκοπη παρουσία μιας ξένης προς εμένα οντότητας . Από την στιγμή που εγώ διαχώρισα την παρουσία αυτή σε κάτι «ξένο» και το χαρακτήρισα «εισβολέα» από την στιγμή εκείνη και μετά έφυγε η τρομερή θολούρα στο μυαλό μου και μετατράπηκε σε αντιπαράθεση . Για να γίνει αυτό το βήμα έπρεπε να μελετήσω επί ωρών σε βιβλία και ίντερνετ για να κατανοήσω την πληροφορία που είχα ότι δηλαδή πρόκειται για το πνεύμα του όνου. Τώρα τι φύση έχει ένα πνεύμα και γιατί κατοικεί στην περιοχή της κοιλιάς δεν έχω απαντήσεις . Αυτό που ξέρω είναι ότι «ζει» και «υπάρχει». Δεν υπάρχει ποιο δυσάρεστο πράγμα να πρέπει να ζεις δύο πραγματικότητες η μια για την κοινωνική σου ζωή που όλα πρέπει να είναι προγραμματισμένα και εντάξει έτσι ώστε να εργάζεσαι και να συναναστρέφεσαι με τους άλλους ανθρώπους και η άλλη πραγματικότητα που έχει να κάνει με εσένα και τον εσωτερικό σου κόσμο που να βρίσκεται σε μια διαρκή αντιπαράθεση με «κάτι». Μπορεί δεν ξέρω να υπάρχει κάποια δυσλειτουργία στο σώμα μου που να μου το προκαλεί όλο αυτό ,αλλά δεν μπορεί 11μιση χρόνια να μην είχε εκδηλωθεί και με μια άλλη μορφή. Για το ερώτημα εάν έχω κάποια προβλήματα με το πεπτικό μου σύστημα θα έλεγα ότι έχει μια φυσιολογική λειτουργία χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις . Πάντως η όλη κατάσταση πάει να γίνει μια «φυσιολογική» συμβίωση με δύο κατοίκους σε ένα σώμα . Είναι ένας συμβιβασμός που έκανα για να επιβιώσω και να μην καταναλώνω όλη τη ζωτική μου ενέργεια σε ένα αέναο «πόλεμο».

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {{{{{{Το μόνο στοιχείο ( και το σημαντικότερο ίσως ) που είχα ήταν ότι κατά την «είσοδο» του μέσα μου είχα τηλεπαθητικά την πληροφορία ότι αυτό που μπαίνει μέσα μου είναι το πνεύμα του γαιδάρου. }}}}}-----------------------------------------------------------------------------------------<<sethvsares ,εξακολουθεις μετα απο 11 μισι χρονια , και ολα αυτα που μεσολαβησαν , να το θεωρεις ως \'\'το σημαντικοτερο στοιχειο \'\' ????

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    -και συνεχιζεις : {{Για να γίνει αυτό το βήμα,[που το θεωρεις καταλυτικο , θετικα], έπρεπε να μελετήσω επί ωρών σε βιβλία και ίντερνετ για να κατανοήσω την πληροφορία που είχα ότι δηλαδή πρόκειται για το πνεύμα του όνου. }}}------------------------------------------------??????---------------------- το ερωτημα ειναι ,,,σε τι συνίσταται αυτη σου η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    α και πες μας,,, αν θες ,,,, στα ελληνικα τι σημαινει το νικ σου . για τη σημειολογια !

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •