Προβλημα στυσης(?)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    5

    Προβλημα στυσης(?)

    Γεια σας.Ειμαι 18 χρονων και εχω ενα αναλογο προβλημα.
    Λοιπον πρωτα απ' ολα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μεχρι πριν 1-2 μηνες.
    Λοιπον, ποιο ειναι το προβλημα μου ακριβως?
    Λοιπον, ενω ειχα στυση κανονικα(Ειτε αυνανιζομουν ειτε απλα εβλεπα μια κοπελα/γυναικα που με γκαυλωνε)τωρα εαν δεν αυνανιστω ή εαν η κοπελα μου δεν μου τον παιξει δεν μου σηκωνεται(Καμια φορα σηκωνεται εαν δω καποιο πορνο)
    Τι σκατα εχω παθει?Το μονο που μπορω να πω και ισως φταει κιολας(Ωντας κατι το οποιο μου προκαλεσε ψυχολογικο down) ειναι οτι σε αυτους τους 2 μηνες εχασα δυο αγαπημενους και πολυ κοντινους μου συγγενεις.Αλλα γιατι να συνεχιζει αυτο το προβλημα?Δεν θελω να παω σε καποιον ψυχολογο ακομη και δεν ξερω που να βρω ισως κατι να διαβασω για να με βοηθησει ή κατι να κανω.Δεν ξερω, το θεωρω μεγαλο προβλημα να ειμαι 18 χρονων και να μου σηκωνεται μονο με αυνανισμο ή πορνο.
    Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Γεια σου!
    δηλαδή με κοπέλα δεν εχεις στύση αν καταλαβα καλα?
    νομιζω πως απο τη στιγμη που όταν είσαι μόνος σου αυνανίζεσαι τότε σίγουρα δεν είναι λειτουργικό.
    Αρα είναι στο μυαλο σου όπως είπες ψυχολογικό..
    σε απασχολεί δλδ συχνά το γεγονός οτι έχασες τους 2 συγγενεις σου ώστε να σε εμποδίζει στο σεξ με άλλη κοπελα?
    Σκεφτεσαι κατι οταν είσαι με τη κοπελα σου κ δεν μπορείς? ή όχι?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    5
    Εχω, εαν πρωτα γινει ο αυνανισμος(Ειτε απο μενα ειτε απο αυτην)δηλαδη απο μονο του δεν..
    Το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οτι δεν σηκωνεται με φυσικο τροπο(δηλαδη.. hands free)
    Οχι καθε μερα αλλα σχετικα ναι με απασχολει και με καταρακωνει ψυχολογικα(Ωστοσο δεν επηρεαζει την επιδοση μου)
    Ισως το μηνυμα που εγραψα να μην ηταν ακριβως σαφες και ζητω συγνωμη.
    Μπορω να κανω σεξ,μου σηκωνεται απλα για να μου σηκωθει πρεπει οπωσδηποτε(τωρα πλεον) ενας απο τους δυο μας να βαλει το..χερακι του.
    (ελπιζω τωρα να εθεσα σωστα το θεμα)
    (Παρεπιπτοντως ευχαριστω για την απαντηση )

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    αν δηλαδή κανετε προκαταρκτικά δε βοηθάει?
    ή να τα κανετε για περισσότερη ώρα?
    έτσι με τη μια πως να σηκωθει?!
    αν κανετε μερες να βρεθείτε?
    δε ξερω κ τι να πω βασικά.. προτάσεις δίνω..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    5
    Οχι, ενω παλια μου σηκωνοταν κανονικα στα προκαταρκτικα τωρα τιποτα.
    Και το χειροτερο ειναι οτι σχετικα εγινε σε ακυρη φαση απο την μια μερα στην αλλη που λεει ο λογος και ετσι δεν το ειχα συνδεσει με τιποτα.Και δεν ξερω τι ακριβως να κανω για να το ξεπερασω.(Προφανως δεν φταιει η κοπελα, η οποια δειχνει κατανοηση)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Δεν καταλαβαινω ακριβως τον προβληματισμο. Στα προκαταρκτικα περιλαμβανεται και η χειρομαλαξη :P.
    Οι περισσοτεροι αντρες χρειαζονται μια χειρα βοηθειας, δεν αποτελει προβλημα αυτο, απο την στιγμη που επιτυγχανεται στυση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    εγω ειδικός δεν είμαι αλλά αν χαλαρώσεις γενικά... κ απασχολείς το μυαλό σου με άλλα διαφορα θεματα θα ήταν καλύτερο πιστεύω..
    κανε γυμναστική, βγες με τους φίλους σου.. οτιδήποτε έχεις περαν απο τις υποχρεώσεις σου..
    κ φυσικά βγες κ με τη κοπελα σου..καντε κατι ρομαντικό να αλλάξει η ατμόσφαιρα...ε!!
    οι συμβουλες μου βασικά ψιλοακυρες είναι :) δε ξερω κ τίποτα αλλά πιστευω είναι θεμα κολληματος μυαλου κ έτσι κ ασχοληθεις με αλλες υποχρεωσεις θα το ξεχασεις..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    5
    Αρα να μην προβληματιζομαι ιδιαιτερα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Καθολου θα ελεγα, ειλικρινα. Συνηθως οπως το περιγραφεις συμβαινει ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    εγω αν καταλαβα όταν βρισκεσαι με τη κπελα σου δε σου σηκωνεται καθολου ουτε με τα προκαταρκτικά..
    ρε curtains είναι αυτο δλδ οκ? τι να πω...
    εκτος αν καταλαβα κτ λαθος

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    5
    Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες/γνωμες/προτασεις.Θα προσπαθησω να κανω(ξανα) αυτα που μου προτεινε ο Gothly.
    Ισως να ειναι κατι το οποιο θα φυγει.
    Ηθελα καπου να το πω κρατωντας την \"Ανωνυμια\"(λεμε τωρα) που προσφερει αυτο το ιντερνετ και σε ανθρωπους που δεν τους ξερω και ετσι δεν θα μπορουν να με δειχνουν με το δαχτυλο ;)
    Και παλι ευχαριστω, καλο σας βραδυ και καλη συνεχεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Θα χρειαστει να γινω υπερβολικα λεπτομερης βρε παιδια.
    Εννοω οτι το να χαιδευεις τα ιδιαιτερα σημεια του αλλου, να παιζεις με αυτα και τα λοιπα, ναι ειναι προκαταρκτικα.
    Δηλαδη δεν βλεπεις την κοπελα, την φιλας και τσουπ, σηκωνεται σωνει και καλα. Αυτο συνηθως συμβαινει σε πολυ νεαρες ηλικιες. Εμενα μου ακουγεται εντελως φυσιολογικο. Εκτος αν καταλαβα εγω κατι λαθος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Originally posted by curtains
    Θα χρειαστει να γινω υπερβολικα λεπτομερης βρε παιδια.
    Εννοω οτι το να χαιδευεις τα ιδιαιτερα σημεια του αλλου, να παιζεις με αυτα και τα λοιπα, ναι ειναι προκαταρκτικα.
    Δηλαδη δεν βλεπεις την κοπελα, την φιλας και τσουπ, σηκωνεται σωνει και καλα. Αυτο συνηθως συμβαινει σε πολυ νεαρες ηλικιες. Εμενα μου ακουγεται εντελως φυσιολογικο. Εκτος αν καταλαβα εγω κατι λαθος.
    εχμ
    καποιο λαθος κανεις...
    πρωτα απ ολα ο φιλος που ρωταει ΕΙΝΑΙ σε πολυ νεαρη ηλικια.
    εκτος αυτου,οχι, δεν ειναι απαραιτητη η επαφη του μελους για να επιτευχθει η στυση...
    επιτυγχανεται ευκολα με ερεθισματα,ακουστικα, οπτικα, ακομα και απλες σκεψεις σε υγιεις αντρες και οπωσδηποτε χωρις να ειναι απαραιτητη η αφη στην αρχη της πραξης.....
    οοοοολα αυτα, συμβαινουν πολυ πιο εντονα σε πολυ νεαρες ηλικιες, αλλα εξακολουθουν να συμβαινουν και σε μεγαλυτερς, πλην...των ηλικιων και των αντρων οπου ξεκινανε προβληματα κυκλοφορικα,ουρολογικα, κλπ(παντα συμπεριλαμβανονται και τα ψυχολογικα στα οποια προβληματα)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    περιμενωΟνομα
    σιγουρα κατι αλλαξε και σιγουρα η στυση ειναι πιο ευκολη σε γενικες γραμμες, απ οτι περιγραφεις.
    αλλα
    το γεγονος οτι εγινε απο την μια μερα στην αλλη οπως μας ειπες, και το νεαρο της ηλικιας σου, μας λεει οτι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απιθανο να συμβαινει κατι οργανικο.
    αν ειχες κιολας θλιβερα περιστατικα στην ζωη σου τον τελευταιο καιρο οπως μας ειπες , αλλα ισως και κατι αλλο που δεν εχεις ακομα εντοπισει, πιθανοτατα ο λογος ειναι ψυχολογικος
    προσωπικα, δεν θεωρω απαραιτητο να πας σε καποιον ψυχολογο προς το παρον, ΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ και οχι και καποια αλλα θεματα-αγχη-δυσλειτουργιες, οτιδηποτε, κι αυτο γιατι λειτουργεις κανονικα στο σεξ, απλα δεν εχεις τον ερεθισμο που ειχες
    θα προτεινα να αφησεις λιγο καιρο να περασει , ηρεμωντας, για να δεις αν ο λογος ειναι τα προσφατα λυπηρα γεγονοτα η κατι που επιμενει...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ελα μωρε που θες και ...χανς φρι !!!!,,,,,,δουλεψε το εκει οπως δουλευει , και με τον καιρο θα επανελθεις στην προηγουμενη φαση,,,,εισαι και μικρος με τα χρονια εχει να περασεις πολλες φασεις ,,,,,,,και κυριως να καταλαβεις οτι δεν ειναι μια στανταρ κατασταση , αλαζει και κυριως με τις συναισθηματικες μεταβολες και τα γεγονοτα ........

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •