Σημερα θα σας μιλησω για την κολαση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Σημερα θα σας μιλησω για την κολαση...

    που εχω ζησει.

    Μοναξια απεριγραπτη...να προσπαθω να ειμαι ευγενικος , να σκιζομαι κυριολεκτικα για τους αλλους και να παιρνω φτυσιμο.

    Να κερναω ποτο τη μια μερα μπας και ρθουν και πουν καμμια κουβεντα και την αλλη να μη μου λενε ουτε καλημερα.

    Να προσπαθω και να προσπαθω και να σε φτυνουν καταπροσωπο.

    Νε εχεις πιστεψει οτι εισαι καθυστερημενος , οτι εισαι βλαμμενος , οτι κατι εχουν οι εκφρασεις του προσωπου σου και να μη παιρνεις ουτε μια δευτερη προταση απο εναν σερβιτορο...πανω απο τρεις λεξεις που λεει ο λογος να μην τους εχω αποσπασει.

    Και η μοναξια , τοση μοναξια που εχω γινει αγριο παιδι πλεον.

    Κοντευουν οι ανθρωποι να γινουν αφηρημενα συμβολα και τα ονοματα χωρις νοημα...να μην υπαρχουν καν για μενα.

    Κολαση...αυτο εζησα οσο και αν προσπαθησα με ολες μου τις δυναμεις.

    Εγω μπορει να μην ειμαι αρκετα καλος , ισως να εχω κανει καποιο βαναυσο εγκλημα δεν ξερω ( α ο φοβος λολ) , χρειαστηκε να καταλαβω οτι δεν φταιω εγω...οχι δεν φταιω σε τιποτα , εχω ζησει σχεδον αμεμπτα , εχω παλεψει για την κουβεντα που θα αποσπασω απο τον αλλο.

    Και μην τολμησεις και λυγισεις , γιατι οι αλλοι θα προσπαθησουν να σε τσακισουν στην κυριολεξια.

    Εμεινα αρκετα μονος , εχω γινει ναι σχεδον αγριο παιδι , δεν υπαρχουν συζητησεις , δεν υπαρχουν πολλα αλλα εγω απο αυτη την κολαση θα φυγω.

    Βοηθεια? ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΖΗΤΑΩ.

    Αει σιχτηρ...μπορει να γεννηθηκα στραβα , η ζωη δεν ηταν γεματη ροδοπεταλα για μενα αλλα κανεις δεν με προετοιμασε για αυτην την κοινωνικη κολαση.

    Καποιος μου ειπε αυτα ειναι τα πραγματικα προβληματα?

    Χαχαχα κανε μια συζητηση την εβδομαδα...και εκεινη ουσιαστικα να σε φτυνουν και ελα να μου μιλησεις εμενα μετα για κολαση.

    Ελα να μου μιλησεις για το πως νοιωθεις και τι ιδεα αποκτας για τον εαυτο σου.

    Ειναι περα απο καθε φαντασια , τι στιγμα και τι παπαριες , εδω μιλαμε για αδιανοητες καταστασεις.


    Ο θεος να με κανει να ξεφυγω και να μην εχω αλλιωθει υπερβολικα , να πιστεψω στον εαυτο μου οτι κατι αξιζω....οτι μου αξιζει τουλαχιστον να ζησω.Υπο σκεψη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    κολαση! οπως το λες!

    ποσο σημαντικη αληθεια η αποδοχη και για την δικη μου ζωη!

    ποσο αληθεια σημαντικη!

    και δεν δινεται γαμωτο. γιατι?????

    δεν ξερω τι ακριβως γινεται στον τοπο σου

    αλλα ειναι στ αληθεια τοσο δυσκολο και μοναχικο! τοσο αδιανοητα χαλια το να μην υπαρχει!


    και τοσο ανθρωπινο που το ζητας!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Γενικά αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα. Άλλοτε΄έντονο και άλλοτε όχι.
    Λείπει η αποδοχή. Και μάλιστα από καλό κόσμο.
    Προσπαθώ να είμαι εντάξει, συνεπής, ανοικτός, ευγενικός και πάλι δε γίνεται τίποτε.
    Μου έχει κοστήσει στην αυτοεκτίμηση και στην ικανότητα να κάνω σημαντικά βήματα στη ζωή η κατάσταση αυτή.
    Με την πάροδο του χρόνου δημιούργησα λίγες σκόρπιες φιλίες με τους οποίους έχω πολύ καλή επικοινωνία. Είναι λίγες. Και τους θεωρώ ως το κάτι που έχω για να μην νοιώθω πλήρως μόνος. Οι παραπάνω ή σχεδόν όλοι με διαγράφουν πλήρως εκτός για όσο χρόνο εγώ τους θυμάμαι επικοινωνόντας μαζί τους.
    Τι φταίει άραγε;
    Διορθώνεται;
    Εγώ έχω κάνει πολλή προσπάθεια να το αλλάξω , αλλά ελάχιστη βελτίωση είδα.
    Μήπως ξεκινά από την παιδική ηλικία; απο εκεί ξεκίνησε για μένα το πρόβλημα.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ημουν μονος στην παιδικη ηλικια , δεν επαιζα καν με τους αλλους 9 στις 10 αλλα φοιτητης ημουν υπερκοινωνικος.

    Μετα ηρθε η αρωστια , με αφησαν και τα στηριγματα που ειχα (δικαια μαλλον) και εμεινα μονος εχοντας χασει τις κοινωνικες μου δεξιοτητες.

    Ε κουτσα , στραβα φτασαμε εδω που ειμαστε , δηλαδη παρε ενα πιστολι και πυροβολα τον εαυτο σου λολ , θεε μου κανε με δυνατο να ξεφυγω και να μπορεσω να ορθοποδησω (ειμαι και αθεος αλλα δεν παιζει ρολο).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    κηπ, σαν φοιτητής ήσουν υπερκινητικός...
    τί άλλαξε από τότε?
    μόνο η ασθένεια ήταν αυτή που σε απομώνεσαι ?
    έχω την εντύπωση πως απλά έχεις πέσει λίγο τώρα που είναι και φθινόπωρο.

    α, και μην κερνάς ποτά καλέ, διανύουμε οικονομική κρίση. :D
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπερκοινωνικος οχι υπερκινητικος λολ.

    Ειμαι καθαρος απο ποτα.


    Δεν προκειται για γκομενοδουλεια.

    Και σιγα μην με πιστεψετε λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει απλως να πρεπει να φιλησω το πατωμα...ισως να γλυψω κανα παπουτσι , ισως να βγω με ενα καπελλο και να πω ελεηστε τον φτωχο τω πνευματι (που δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το πως αισθανομαι τωρα) , υπαρχω και εγω μιληστε μου παρακαλω πολυ....οχι μαλλον τοτε θα με σκοτωσουνε με πετρες γιατι δεν χωραει σε αυτο τον κοσμο καμμια αδυναμια.


    Αυτο δεν ειναι γκρινια αγαπητοι συμφορουμιτες ειναι οργη και μισος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    keep_walking έχεις δικιο , η μοναξια είναι ανυπόφορη. πραγματικά.
    μένεις με τους γονείς σου;
    εγω ναι κ παλι δε λεμε τίποτα.. να σου πω κ γω δεν έχω φιλες πλεον έκοψα με όλες κ δεν εχω κ γω κανεναν να μιλησω(ίσως μονο την οικογενεια μου -για να μη με πουν κ αχαριστη-ομως χωρις επικοινωνια)
    να φανταστεις το κινητο μου δε το χρησιμοποιω αφου δε μιλαω με κανεναν εκτος απ\'την οικογενεια μου αν χρειαστεί.

    αυτα που έγραψες είναι τόσο αληθινά αλλά κ τοσο άσχημα..
    γιατι ΄λες οτι δεν είσαι πλεον κοινωνικός;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    βρε κηπ,δυστυχως με τα προβληματα που εχουμε,ολοι απομονωμενοι ειμαστε..

    σου το ξαναειπα,φυγε το συντομοτερο!κ μεχρι να γινει αυτο φροντισε να μην σε χαλαει το καθε γιδι που θα σου γυριζει

    την πλατη..

    TON KEEP ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το φορουμ με βοηθησε οσο μπορουσε , ακομα ειναι ο μονος διαυλος επικοινωνιας που εχω με τον κοσμο (χεχε αν θελαν να με στειλουν στα θυμαρακια δεν τα καταφεραν ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ).


    Ρε γαμωτο ο κοσμος στο ιντερνετ μου μιλαει...λες να μην ξερει οτι εχει απεναντι του αραγε ενα βδελυγμα της φυσης?

    Εχω γραφτει απο το 2006 και συνεχεια ανακτω δυναμεις εδω , θα με ειχαν κομματιασει προ πολλου.

    Ας βρω την δυναμη και να γινω ενα βημα παραπερα μηπως αλλαζοντας περιβαλλον βρω και εγω γαληνη και αποδοχη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    γαληνη και αποδοχη

    γαληνη και αποδοχη


    γαληνη και αποδοχη


    αχ δεν χορταινω να γραφω τουτες της λεξεις!!!!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ππππφφφφφφφφφφφφφφφ βδελυγμα? Παλια λολ...αυτοι την φορα ξερω οτι εγω ειμαι ενταξει , τουλαχιστον ξερω αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    κηπ, ο τρόπος που γράφεις κάτι μου θυμίζει...
    δεν πιστεύω να....
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω που με ακουτε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι αρκτος , δεν εχω υποτροπη.

    Μου κοψες λιγο τα ποδια ,απλως δεν με πιστευετε...λογικο και εγω τα ιδια θα ελεγα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •