μαυρος καθρεφτης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15

    μαυρος καθρεφτης

    Φοβαμαι να κοιταχτω στον καθρεφτη...ειμαι τοσο ασχημη αραγε και δεν μπορω να κανω σχεση; Υστερα σκεφτομαι πως σπανια καποιο αγορι που γνωριζω μου φαινεται ενδιαφερον κι αν μου φανει,ειναι 101% σιγουρο πως τα συναισθηματα δεν ειναι αμοιβαια. Τί να κανω; Εχω φτασει 18 χρονων γομαρα κ ακομη δεν εχω κανει τιποτα(με αγορι). Εχω φτασει 18 χρονων κ δεν εχω κανεναν να με παρει αγκαλια κ να μου πει οτι ολα θα πανε καλα,οτι ειμαι ομορφη,οτι ειναι διπλα μου,οτι με αγαπαει. . . Μου λειπει κατι,νιωθω τοσο κενη...τοσοι ανθρωποι γυρω μου κ κανεις κοντα μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    εισαι μολις 18,δεν σε πηραν δα και τα χρονια..υπαρχουν ατομα και σε μεγαλυτερες ηληκιες που δεν εχουν κανει τιποτα..να εχεις αυτοπεποιθηση,να δειξεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου,να αγαπησεις εσυ ηιδια τον εαυτο σου και θα δεις οτι θα βρεθει τοτε καποιος για σενα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33
    Γλυκειά μου, γιατί βιάζεσαι τόσο; Είσαι μόλις 18 χρονών, δε σε πήραν δα και τα χρόνια. Και ξέρεις, όσο κάνεις σπασμωδικές κινήσεις και κινήσεις απελπισίας θα πέφτεις ίσως σε λάθος ανθρώπους. Χαλάρωσε, αφέσου στη ζωή και κάνε γνωριμίες χωρίς απαραίτητα απώτερο σκοπό να κάνεις σχέση και θα δεις πως θα έρθει μόνο του. Έχε αυτοπεποίθηση και αγάπησε τον εαυτό σου. Ό,τι βέβαια δε σου αρέσει προσπάθησε να το αλλάξεις για να νιώσεις εσύ καλύτερα. Όταν πιέζεις καταστάσεις συνήθως το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο καλό.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    θα συμφωνησω απολυτα με την στιλβη..απολυτα!δεν θα σου πω κατι παραπανω..

    μην βιαζεσαι βρε ολα θα ερθουν..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Σαν μεγαλύτεροι, όλοι λίγο πολύ θα σου πούμε για το πόσο μικρή είσαι και ότι έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου, πράγματα σίγουρα αληθή. Παρόλα αυτά, θυμάμαι τον εαυτό μου την περίοδο 14-17 ετών που ένιωθα τόσο μα τόσο μόνη.. Και δεν ήταν οι παρέες που μου έλειπαν, ένιωθα αυτήν την ερωτική έλλειψη συγκεκριμένα. Έχοντας \"φάει\" ουκ ολίγες απορρίψεις θεωρούσα τον εαυτό μου άσχημο και ανίκανο να αποκτήσει μία σχέση.. Έβλεπα γύρω μου τους συμμαθητές μου να τα \"φτιάχνουν\" και με έπιανε απελπισία. Σε αυτές τις ηλικίες τα συναισθήματα τα βιώνουμε πολύ έντονα και πολλές φορές τα δραματοποιούμε.. moonlight_walker, αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι πιστεύω πολύ στον έρωτα και ότι θα έρθει την κατάλληλη στιγμή.. Θα μου πεις ότι λέω βλακείες τώρα, αλλά πραγματικά το πιστεύω. Όσο το κυνηγάς κάτι τόσο δε θα κάθεται, άσε που αν θα κάτσει, θα είναι λύση ανάγκης και κάτι πολύ κατώτερο των προσδοκιών σου. Με τα χρόνια θα βρεις τον εαυτό σου και τις ισορροπίες σου, τα καλά σημεία αλλά και τα άσχημα. Όλα θα πάνε καλά, θα δεις. ;)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    moonlight_walker Καλησπέρα κ από μένα...Λες ότι είσαι \"18 χρονών γομάρα\"...Για να σε ανεβάσω λίγο μάθε πως έχω μια φίλη η οποία είναι 29 ΧΡΟΝΩΝ ΓΟΜΑΡΑ κ δεν έχει νιώσει το παραμικρό από αυτό που αποζητάς εσύ!!!
    Μην έχεις την απαίτηση να τα έχεις ζήσει όλα απ\' αυτή την ηλικία...Μέχρι τα 20 μου νόμιζα ότι το να κάνεις έρωτα είναι απλά να σε χουφτώνουν στο στήθος και να σε φιλάνε στο λαιμό..(!)
    Υπάρχουν περιπτώσεις που κοπέλες δεν έχουν νιώσει κάτι τέτοιο μέχρι τα 30 τους κ μετά έρχεται κάποιος κ καταλήγουν να είναι παντρεμένες μαζί του κ να έχουν δημιουργήσει οικογένεια!!!
    Γι\' αυτό μη κάνεις σα κάποια που την έχουν πάρει τα χρόνια....Υποθέτω πως είσαι στην αρχή της φοιτητικής σου ζωής...Ζήστην....!!!
    :D
    Every morning we are born again

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...Δικαιο εχετε, δν ειμαι κ μεγαλη κ εχω κ αρκετα μεγαλες προσδοκιες. Οποτε θα το γυρισω αλλου το θεμα ή μαλλον θα εξετασω μια προεκταση του. Σκεφτομαι πως τελικα εχω μια προκαταληψη. Θελω να πω πως μου ειναι δυσκολο να \"ζησω\"τη φοιτητικη μου ζωη(στον ερωτικο τομεα αναφερομαι) εξω απ τα ορια μιας σχεσης. Μηπως ειμαι πολυ συντηρητικη; Μηπως δεν ειναι φτηνη οποια κανει σεξ με οποιον την ελκυει; Κ αν δν ειναι φτηνη, δν υπαρχει μεγαλος κινδυνος να πληγωθει αν μετα απο τετοιο δοσιμο \"φαει κολλημα\" κ μετα φτυσιμο; Απλα μερικοι προβληματισμοι κ αν μπορειτε πειτε μου κ τις δικες σας αποψεις για το θεμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    160
    Εγώ είμαι 20 και δέν τα έχω νοιώσει αυτά.
    Βέβαια μου τα είχαν ζητήσει και είπα όχι(Ufo)
    αλλά και εγώ θέλω αυτό που θές.
    Θέλω κάποιον να με καταλαβαίνει
    κάποιον να με παίρνει αγκαλιά
    κάποιον να του λέω τα προβλήματα μου
    αλλά τίποτα.Και να πείς ότι είμαι άσχημη.
    Όλοι μου λένε ότι είμαι όμορφη και εγώ το βλέπω.
    Σκέφτηκα μήπως φταίει ο τρόπος μου.
    Όποτε με κοιτάζει
    κάποιο αγόρι ντρέπομαι απίστευτα και απομακρύνομαι
    από το σημείο.Επίσης όταν μου πιάνουν τήν κουβέντα
    δέν τους κοιτάζω κάν από την αμηχανία. Ίσως να γίνεις
    λίγο πιό χαλαρή να βοηθήσει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    να πω κ εγω μια γνωμη..καλο ειναι οταν ξεκιναει η αισθηματικη ζωη να μην κρινουμε εκ πρωτης οψεος καποιον..

    αυτος ειναι ετσι,ο αλλος γιουβετσι..οταν κοσκινιζεις τα πραγματα το μονο που καταφερνεις ειναι να μενεις μονη.

    δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις ανθρωπους,βεβαια δεν εννοω το αλλο ακρο δλδ,οτι κατσει!μια ντεμι κατασταση..

    ποσες γυναικες ειναι μονες επειδη ο ενας τους ξινιζει κ ο αλλος τους βρωμαει?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    Παλια ειχα τρελη αμηχανια με τους αντρες,πλεον ομως μπορω να ανοιξω κανονικα κουβεντα μαζι τους,να τους κοιταζω στα ματια κλπ. Ομως δεν ειχα ποτε αντρα κολλητο,δεν μιλησα ποτε με αντρα για θεματα που με \"πορωνουν\" ωστε να τον νιωσω κοντα μου
    (τυχαιο;δε νομιζω:P). Ισως φταιει κ η χαμηλη μου αυτοεκτιμηση γιατι παντα οταν με συγκινησει καποιος, σκεφτομαι οτι δεν ειμαι αρκετα ομορφη/ενδιαφερουσα για εκεινον...
    Παντως Sehrazat χαλαρη ειμαι, αυτο λοιπον δεν φταιει στν περιπτωση μου.
    dora-agxos προτινεις δηλαδη να συμβιβαστω; Να κανω μια σχεση με καποιον ακομη κ αν δεν με ενθουσιαζει;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by moonlight_walker
    Παλια ειχα τρελη αμηχανια με τους αντρες,πλεον ομως μπορω να ανοιξω κανονικα κουβεντα μαζι τους,να τους κοιταζω στα ματια κλπ. Ομως δεν ειχα ποτε αντρα κολλητο,δεν μιλησα ποτε με αντρα για θεματα που με \"πορωνουν\" ωστε να τον νιωσω κοντα μου
    (τυχαιο;δε νομιζω:P). Ισως φταιει κ η χαμηλη μου αυτοεκτιμηση γιατι παντα οταν με συγκινησει καποιος, σκεφτομαι οτι δεν ειμαι αρκετα ομορφη/ενδιαφερουσα για εκεινον...
    Παντως Sehrazat χαλαρη ειμαι, αυτο λοιπον δεν φταιει στν περιπτωση μου.
    dora-agxos προτινεις δηλαδη να συμβιβαστω; Να κανω μια σχεση με καποιον ακομη κ αν δεν με ενθουσιαζει;
    οχι ειπα μια γενικη αποψη..
    καλο ειναι παντως να δοκιμαζεις βρε..
    βγες εστω με καποιον για εναν καφε..δεν σου κανει?γεια σου!:)
    εισαι κ μικρουλα ακομα..θα δεις μεγαλωνοντας θα αλλαξεις,
    θα ανεβει κ η αυτοπεποιθηση,ολα θα γινουν..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Πιστεύω πως πρέπει να κάνεις αυτό που νιώθεις.. Αν δε σε εκφράζει να κάνεις sex με όποιον απλά σε ελκύει, τότε να μην το κάνεις.. Αν μπεις στο τριπάκι να κάνεις πράγματα που δε σε εκφράζουν απλά και μόνο για να τα κάνεις, τότε θα νιώσεις ακόμα χειρότερα και θα μειωθεί η αυτοεκτίμησή σου.. Αν θέλεις να ερωτευτείς κάποιον για να κάνεις κάτι μαζί του αυτό δε σημαίνει ότι είσαι συντηρητική αλλά ότι είσαι επιλεκτική, πράγμα θετικό κατά τη γνώμη μου. Όσο αυτό που λες για τη \"φοιτητική ζωή\", προσαρμόζεται ανάλογα με το χαρακτήρα του καθενός.. Θα έρθει και ο έρωτας, όταν πρέπει να έρθει.. moonlight_walker, μην προσπαθείς να είσαι κάτι άλλο από αυτό που είσαι.. Γιατί θα είναι απλά μάταιος κόπος.. Όσο περνούν τα χρόνια κατασταλλάζεις σε αυτό που θες να είσαι και αποδέχεσαι τον εαυτό σου..:)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33
    Αυτό που είπες για τις περιστασιακές σχέσεις εμένα προσωπικά σαν άνθρωπο δε με εκφράζει και από ό,τι έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου δεν είναι και αυτό που ψάχνεις εσύ. Για παράδειγμα το σεξ της μιας βραδιάς ή μια σχέση που καλύπτει αποκλειστικά αυτό τον τομέα δεν προσφέρει παρά μόνο σωματική απόλαυση και φυσικά δεν καλύπτει το συναισθηματικό κομμάτι που εσύ έχεις ανάγκη. Συμφωνώ με την dora-agxos στο να βγεις για έναν καφέ με κάποιον έστω και αν δε σε ελκύει γιατί όλες οι σχέσεις σχεδόν έτσι ξεκινάνε, από μια απλή γνωριμία. Μην περιμένεις δηλαδή τον κεραυνοβόλο έρωτα για να βγεις με κάποιον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Αγαπητή «Περπατουρα του Φεγγαριού»…
    Ολοι σου λενε το εξης στερεότυπο «Να μην ανησυχείς γιατι είσαι μικρη ακόμη και μην στενοχωριέσαι θα έρθει και η σειρά σου»
    Και εγω ρωτώ
    Τι είναι για να ερθει η σειρά σου? Περιμένεις σε καμιά ουρα για να πληρώσεις κανενα λογαριασμο?Εαν σε καθησυχάζουν αυτά μπορεις να τα λάβεις υπόψη σου.

    Εγώ δεν θα σου πω αυτό.
    Και δεν θα σου το πω γιατι θελω να το παίξω πιο έξυπνος αλλα γιατί το πιστεύω
    Επιπλέον για εμένα μπορει να εισαι μικρή για τον εαυτό σου όμως εσαι μεγάλη και ενήλικη. Λογικότατο να αρχισεις να απορείς όταν βλεπεις γνωστους και φιλους να έχουνε ερωτικές σχεσεις ενώ εσυ όχι.

    Ειμαι σίγουρος ότι κατι κανεις λαθος με τους ανθρώπους που σε περιβαλουν.
    Ειμαι ακομη πιο σίγουρος ότι η συμπεριφορα σου προσδίδει αρνητικά και λαθος μηνύματα σε κάποιον που προσπαθει να σε πλησιάσει ερωτικα.
    Για το τέλος αφησα την εξωτερική εμφανιση που πρέπει να προσέξεις αν και για εμας τους άνδρες είναι ισως και το πρώτο που μας ενδιαφερει ειδικά σε ατομα της ηλικίας σου…

    Εχε υποψη σου ότι τους ανδρες τους αρέσει μια γυναικα όταν αποπνέει θηλυκότητα.
    Όχι κατ ανάγκη να είναι κουκλαρα. Αλλα να βγάζει από μεσα της ένα δυναμισμό και μια αυτοπεποίθηση.
    Εάν προσέξεις αυτους τους τομείς πιστεψε με δεν θα περιμένεις σε καμία ουρά και σιγουρα όχι για πολύ ακομη ….

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    Μαλλον πρεπει να ξεκινησω απο γνωριμιες δηλαδη. Αλλα εχω την αισθηση οτι τα αγορια που γνωριζω(γτ εχω γνωρισει καποια μεσω μιας φιλης) δεν με καλοβλεπουν. Ισως δειχνω εχθρικη,ισως δεν βρηκα τα καταλληλα ατομα. Παντως ακομη κ σ αυτους που μου κανουν κλικ κ θα δοκιμαζα πχ να πιω αυτο τον ριμαδοκαφε:P δεν μπορω να μιλησω. Δεν μπορω να πλησιασω αγνωστους κ ολοι μοιαζουν να εχουν σχηματισει ηδη τις κλικες τους...αγχωνομαι....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •