θελω την συμβουλη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    θελω την συμβουλη σας

    γεια σας!λοιπον το δικο μου προβλημα ειναι το εξης:ειχα μια σχεση 2 χρονια κ για δυο χρονια ημασταν πολυ ευτυχισμενοι για ενα διαστημα τσακωνομασταν πολυ και για να μην πολυλογω χωρισαμε ασχημα.εκεινος θελησε να προχωρησει και τα εφτιαξε μετα απο κανα μηνα απ το χωρισμο με καποια κοπελα,αλλα και εγω κ αυτος υποφεραμε κ για τους επομενους μηνες ειχαμε ερωτικη επαφη επειδη δεν μπορουσαμε μακρια ο ενας απ τον αλλον κ λεγαμε οτι θα τα ξαναβρουμε, μετα απο μια σειρα απο ασχημα γεγονοτα χωρισαμε οριστικα κ δεν μιλαμε πλεον αλλα κ γω κ αυτος ειμαστε ακομα κ μετα απο 9 μηνες περιπου χωρισμου χαλια (οταν λεω χωρισμος εννοω απο οταν τυπικα δεν τα ειχαμε οχι οταν σταματησαμε να μιλαμε).εκεινος ρωταει καθε μερα για μενα κ λεει πως μ αγαπαει οσο τιποτα αλλο στον κοινο μας φιλο αλλα εχει μια σχεση κα αυτο οπως φαινεται δεν αλλαζει.εγω τους βλεπω καθε μερα μαζι θελω δε θελω και δεν ξερω τι να κανω δεν μπορω να το συνηθισω ακομα κ μετα απο τοσους μηνες.θελω να αλλαξουν τα πραγματα κ δεν ξερω πως..εχω προσπαθησει να τα ξαναβρουμε αλλα δε γινεται και εγω οταν τα βλεπω ολα αυτα δεν ειμαι καλα και θελω να ηρεμησω αλλα δεν ξερω πως!!


    περιμενω την γνωμη σας και την συμβουλη σας σας ευχαρισατω πολυ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    αυτος τα χει φτιαξει με αλλη. Εσυ οχι . Εσυ λες οτι και εσυ, ΚΑΙ ΑΥΤΟς, ειστε μετα απο 9 μηνες ..χαλια ! ,,,,,,,,,ενταξει για σενα να το πιστεψουμε οτι εισαι χαλια ,,,,,,,αλλα για αυτον... πως νομιζεις θα μας πεισεις ?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    12
    Θα σου πρότεινα να τα βρεις λίγο με τον εαυτό σου...να υπομείνεις λίγο ακόμα τον πόνο του χωρισμού...και να προχωρήσεις με τη ζωή σου. Θεωρώ ότι σου αξίζει κάτι καλύτερο από το να είσαι το τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση...γιατί απο ό,τι λες εκείνος βρίσκεται ήδη σε μια άλλη σχέση.

    Πρόσφατα χώρισα κι εγώ και μπορώ να καταλάβω πως αισθάνεσαι. Η ζωή όμως πρέπει να είναι χαρούμενη και μόνο εσύ μπορείς να την κάνεις χαρούμενη για σένα.

    Προχώρα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    σας ευχαριστω παρα πολυ..ειναι χαλια γιατι τον βλεπω καθε μερα γιατι οταν με κοιταει ειναι ετοιμος να βαλει τα κλαματα και ο κοινος κολλητος μας μου λεει πως ειναι κ αυτος μαθαινει πως ειμαι εγω καθε μερα!!εχετε δικιο αλλα οταν βλεπω ασχημα πραγματα καθε μερα δεν ειναι ευκολο να προχωρησω..και για να λεμε κ την αληθεια δεν ξερω αν θελω χωρις αυτον γιατι ηταν κατι πολυ εντονο..

    και εχεις δικιο δεν τα εχω βρει με τον εαυτο μου ωρες ωρες θεωρω πως εγω φταιω που εχουμε φτασει σε ενα σημειο που δεν μιλαμε καν..

    εσεις τι θα κανατε στη θεση μου αν τον βλεπατε καθε μερα με την σχεση του πως θα το αντιμετωπιζατε??και κατι ακομα τον δεκεμβρη κλεινουν ενα χρονο μαζι κ οταν το σκεφτομαι ποναω πολυ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Καλημερα
    Στις 2 μεσημεριατικα θα μου πεις ε ? ( τώρα ξύπνησα χα χα )
    Οσο θα ξημερώνει μια καινούργια ημέρα πάντα μα πάντα θα είναι στο χέρι σου να επιλέξεις τι να την κάνεις καλή η κακή και αν καταφέρεις να ζεις την μέρα σου ως μοναδική ίσως τότε να σκεφτείς διαφορετικά
    Ειμαι πολυ μεγαλύτερό σου και οτι κάνω ( όπως τώρα ) το κάνω γιατί όταν ήμουν και εγω στην ηλικία σου ήθελα να είχαν κάνει οι άλλοι και οι πειραματισμοί μου και οι λάθος ( εκ των πραγμάτων και κατόπιν εορτής ) σκέψεις συμβουλές με οδήγησαν μέσα απο μονοπάτια που δεν με έφεραν κοντά στο στόχο μου και με καθυστέρησαν χάνοντας πολύτιμο χρόνο
    Το μονο καλο που βγήκε απο την μέχρι σημερινή πορεία μου είναι οι εμπειρίες , που απέκτησα κατάκτησα ίσως και που μέσα απο τις δυσκολίες , σου εύχομαι να βγεις ποιο δυνατή
    Όσων αφορά την σημερινή θέση σου ολοι μέσα μας έχουμε μια μικρή χαμηλή και ήσυχη φωνή που την λένε Σοφία αυτη ξέρει να μας καθοδηγεί
    Ειναι αυτη που ισορροπεί στην λογική και στο συναίσθημα και που δυστυχώς δεν μπορούμε να την μεταβιβάσουμε στον άλλον και αντίστροφα πάντως στα περισσότερα ( για να μην ειμαι απόλυτος ) κάνουν τον κύκλο τους απλά τώρα είσαι ίσως προς τα κάτω Να είσαι σίγουρη πάντως πως κάποια στιγμή ολα θα γυρίσουν όπως ακριβώς ξεκίνησαν ίσως με έναν νέο έρωτα ( συνήθως αυτός είναι η αίτια για κάθε τι καινούργιο στην ζωή μας και οχι μόνο στις σχέσεις μας αλλά και στην εργασία στην σκέψη παντού )
    Να εχεις πίστη στον εαυτό σου και να μην τον θεωρήσεις σαν ενα σάκο του μποξ και απο την στιγμή που δεν θα μπορείς για τον οποιοδήποτε λόγο να ξεσπάς στους πραγματικούς υπαίτιους να ξεσπάς σε εσένα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σ!!

    εσυ τι θα με συμβουλευες να κανω οσο αφορα τα πρακτικα ζητηματα,εννοω που τον βλεπω με την σχεση του καθε μερα?και πως να νιωθω καλυτερα οταν βλεπω ασχημα πραγματα??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Σου ζήτω συγνώμη που δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω άμεσα ( λόγο συνθηκών και τόπου που βρίσκομαι )
    Σου εχω στείλει υ2υ ( είναι επάνω δεξιά σαν να λέμε μετά την στροφή στον Αγιο Διονύσιο είναι η είσοδος του λιμανιού στον πειραια )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •