Πιστευετε οτι θα ηταν δυνατο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Πιστευετε οτι θα ηταν δυνατο...

    καποιος ανθρωπος ο οποιοσδηποτε και εαν ηταν αυτος , εαν εβγαζε τα εσωψυχα του , να μη τσιμπαγε και μια διαγνωση?


    Καλα μια διαγνωση θα την τσιμπαγε σιγουρα σε καποια περιοδο της ζωης του... λολ.... αλλα και γενικα μιλωντας?


    Τελικα απαξ και εισαι λειτουργικος προς εσενα δηλαδη τα κουτσοβολευεις και ωφελιμος προς το κοινωνικο συνολο τυφλα να εχουν οι δοκτωραδες...απο κει και περα τα αλλα ολα ειναι θεωριες για αγριους:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    με εκτιμηση...
    διαβασα σχεδον οσα εχεις ανεβασει..πηρα το θαρρος...
    γιατι επιτρεπεις στον εαυτο σου να πιστευει οτι εσυ ισως εισαι ο\"λοξος\"...
    μην το κανεις αυτο..η παραπανω δηλωση ειναι και η απαντηση σε αυτα που προαναφερθικαν στο δικο μου θεμα...δεν ειναι αναγκη να στηριζομαστε στις διαγνωσεις,φιλων,γιατρων,υ� �ολοιπων..οσο κακο ισως και αν ακουγετε απο μερια μου...οι ανθρωποι ημαστε χειροτερα και απο προβατα..
    αν δεν ακολουθουμε το κοπαδι.ημαστε εξοριστει...και δεν γαμιουντε κιολας..με συγχωρεις....
    ολοι κοιτανε τα λαθη των αλλων για να καλυπτουν τα δικα τους κενα...
    λοιπον,αυτη την αγελη..εγω,εγω,εγω,δεν την επιλεγω...καλυτερα εναν και καλο,παρα 10 και ανισοροπους δηθεν,να μου καταλογουν συνεχεια πραξεις συμπεριφορας που δεν αρμοζουνε σε αυτους...τοτε συνειδητοποιης,,,απλα....πως δεν ειναι φτιαγμενη για σενα...κοιτα γυρω σου...με ματια ανοιχτα ομως..... προσπαθησε...να εισαι δυνατος..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι εγω πρεπει να προσεξω τον εαυτο μου και να επιζησω ,ειμαι σε αυτο το σταδιο...ενα αγριμι , αλλα αργοτερα οταν ξεφορτωθω ολους αυτους θα μπορεσω να χαρω και τη ζωη.

    Οπως μου ελεγε ενας ο κοσμος ειναι κακος για αυτο stay low...ναι μενω low αλλα οχι επειδη το επελεξα επειδη με πατησαν , ελπιζω να βρω ευτυχια μακρια απο την κολαση αυτη.

    Ενα αγριμι γιατι προτρεχει ο πατος της πυραμιδας...τροφη,στεγη,δου� �εια και θα ερθουν και τα αλλα.

    Γιατι γινεσαι κακος με τους ανθρωπους? Ειναι απλως ανθρωποι.

    Ναι λοιπον αγαπω τους ανθρωπους δεν μπορω να ζησω χωρις αυτους , αλλωστε επικοινωνω μαζι σας με την παραμικρη ευκαιρια , προσπαθω να εξισοροπησω τα πραγματα να μη φυγω με την πικρα στο στομα και να με καταδυναστευει ...αλλα με αυτην θα φυγω:(
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by keep_walking
    Τελικα απαξ και εισαι λειτουργικος προς εσενα δηλαδη τα κουτσοβολευεις και ωφελιμος προς το κοινωνικο συνολο τυφλα να εχουν οι δοκτωραδες...απο κει και περα τα αλλα ολα ειναι θεωριες για αγριους:)
    Πάντως πιστέυω πως κάπως έτσι πάνε και οι διαγνώσεις.Δηλαδή ανεξάρτητα απ\'τις σκέψεις και τα εσώτερα αν κάποιος είναι λειτουργικός στη ζωή του και ικανοποιημένος γενικότερα δεν θα πάρει και διάγνωση.

    Με άλλα λόγια όντως σχεδόν όλοι οι άνθρωποι μπορεί να νιώθουν,σκέφτονται πράγματα που παραπέμπουν σε διαγνώσεις αλλά όλο το ζήτημα είναι η αντιμετώπιση και ο χειρισμός τους.
    Οι ψυχικές ασθένειες άλλωστε έχουν πρώτο σημάδι τη λειτουργικότητα σε διάφορους τομείς στη ζωή του ανθρώπου.
    Αυτό πιστεύω είναι και το γεγονός που μας παραπέμπει στον ψυχίατρο-ψυχολόγο...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μελοδραματικος...αλλα οχι μιλαω για τροφη,στεγη,δουλεια με αξιοπρεπεια μεσα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ουφ , ας μη χαλασω το ιδιο μου το νημα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Σιγά μην το χαλάσεις...τα αυθόρμητα είναι τα καλύτερα :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γιατι επιμενεις να εισαι καλος με τους ανθρωπους?

    Ισως φυσικο αντανακλαστικο...να σας γαμησουμε ? Πολυ ευχαριστως κυριοι περαστε.

    Παρτε το καφε σας μαλακα....Σας ευχαριστω πολυ.

    Μπορω να αναπνευσω εγω ή μολυνω το περιβαλλον. Αρκει να μη φυσας προς την μερια μας ζωον. Οκ θα προσπαθησω να μην αναπνεω.

    Αλλα ξερω να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου....αλλα τα ορια της εξαθλιωσης που με εφτασαν δεν περιγραφονται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by keep_walking
    .... προτρεχει ο πατος της πυραμιδας...τροφη,στεγη,δου� �εια και θα ερθουν και τα αλλα.
    Πόσο δίκιο έχεις σ\'αυτό!Χωρίς τα παραπάνω...δεν μπορούμε να περάσουμε στο παραπάνω σκαλοπάτι ομαλά.Και βάζω πληθυντικό γιατί για το 1ο αγωνίζομαι κι εγώ.Οπότε επικεντρώνομαι εκεί και μετά βλέπω και τα υπόλοιπα τα οποία φαντάζουν ψιλοπολυτέλεια τώρα,μην πω χοντρο-

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειμαι λιγο γκρινιαρης σε αυτο γιατι εχω τους δικους μου...αλλα θελω ανεξαρτησια και να ΦΥΓΩ , να ζησω την ζωη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ηδη το παλευω αλλα ειπα να πω δυο κουβεντες να ξεφορτισω:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    me too...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    εγώ πάλι,επείγομαι-καίγομαι και δε μου\'ρχονται καν συναισθήματα φορτίσματος.χτύπησαν καμπάνες έκτακτης ανάγκης:P
    ουφφφφ θα το παλέψουμε και θα νικήσουμε!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπαρχουν και ωραιες αναμνησεις...δεν ειναι ολα ασχημα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •