Νιωθω οργη!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10

    Νιωθω οργη!

    Καλησπέρα σας, γράφω πρώτη φορά σήμερα στο site αυτό παρόλο που έχω μπει αρκετές φορές και διαβάζω διάφορα.
    Λοιπόν, ο λόγος που αυτή τη στιγμή νιώθω οργή αφορά τον θείο μου ο οποίος χθες το πρωί ήρθε μεθυσμένος να πάρει το 8 μηνών παιδί του απο το σπίτι μας (το κρατάμε εμείς επειδή η γυναίκα του δουλεύει και αυτός σαν γενικότερα άχρηστος άνθρωπος εκτός από το ότι δν δουλεύει δεν μπορει ούτε το μωρό να συντηρήσει) και επειδή η γιαγιά μου του πρότινε να πάει να κοιμηθεί αφού δεν είναι σε θέση να μείνει με το μωρό και μετά να ρθει να το πάρει άρχισε να βρίζει και να την χτυπάει, μετά μπήκε η μαμά μου στη μέση και άρχισε να της βαράει το κεφάλι στον τοίχο και τέλος βγήκα απο το δωμάτιο εγώ, με έπιασε απο τα μαλλιά χωρίς να χω μιλήσει καν αλλά μπήκαν ανάμεσα μας να μας χωρίσουν κ έτσι δν μ κανε τπτ περισσότερο. Κατόπιν φυσικα και κάλεσα την αστυνομία και του κανα μήνυση αλλά νιώθω οτι δεν μου φτάνει! έχω εξοργιστεί, βράζω!! Ξέρετε άλλον τρόπο να τον καταγγείλω;; αν όχι για ξυλοδαρμό, να τον αναφέρω ως ανίκανο πατέρα και αλκοολικο;
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    προνοια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    για ξυλοδαρμο μπορεις να τον καταγγειλεις νομιζω.

    τωρα για ανικανο πατερα, δεν ξερω! ισως για αμελεια ανηλικου να μπορεις.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    κάτι περισσότερο από ότι έχω ήδη κάνει δλδ, δεν γίνεται;; τα περί πρόνοιας τα χω ψάξει ήδη και είναι νομίζω λίγο επικίνδυνο από την άποψη ότι εγω δεν θέλω να τους πάρουν τα παιδιά, εγω θέλω απλά αυτος να πληρώσει! να μπεί φυλακή, δεν ξέρω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    ισως να απομακρυνουν αυτον μονο απο το παιδι η μανα ειναι ενταξει θα το εχει αυτη....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    27
    Λυπαμαι πολύ που βλέπω μια ιστορία που μου θυμίζει πολύ το σπίτι μου παλια....εγώ με όλο το θάρρος φυσικά , επειδή προέρχομαι από οικογένεια με 3 αλκοολικά άτομα , η μητέρα του μωρού τι κάνει για όλα αυτά ? Εκείνη γνωρίζει την επικυνδινότητα της κατάστασης?
    Φυσικά δεν κρίνω τίποτα και κανένα , η ερώτηση μου προέρχεται καθαρά από προσωπική εμπειρία.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    για τετοια θεματα θα πρεπει να ρωτησεις δικηγορο!

    εγω πχ εχω μαυρα μεσανυχτα απο νομικα ζητηματα!

    edit: μπορεις να ρωτησεις καποια πραγματα νομικης φυσεως ανωνυμα εδω:

    http://experts.pathfinder.gr/index.php?view=3&topic=385
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    renia μου, η μάνα τρώει το ξύλο της ζωής της.. το προηγούμενο βράδυ απο το περιστατικό αυτό την είχε σαπίσει στο ξύλο. αλλά το κακό είναι πως κι αυτή πίνει, όχι σ\'αυτό τον βαθμό αλλά δεν παύει να πινει! της είπα να πάμε μαζί στα αρμόδια τμήματα αλλά φοβάται μου λέει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ να κάνω πολλά.. μου είπαν να τον πάω στον εισαγγελέα αλλά το πολύ να τον κλείσω στο ψυχιατρείο για 48 ώρες! η μανα του παρόλο που έφαγε κ αυτη ξύλο (η γιαγιά μου δλδ) δεν θέλει να τον καταγγείλει, η μαμά μου θέλει αλλά εμείς οι δυο δεν έχουμε σοβαρό αποτέλεσμα.. και δεν θέλω καθόλου να τον αφησω έτσι!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    27
    Σε καταλαβαίνω.....έχω περάσει ακριβώς τα ίδια ....τι να πω ? Υπάρχουν εκεί ομάδες υποστήριξης για οικογένειες αλκοολικών και για τους αλκοολικους ( ΑΑ και ΑΛΑΝΟΝ) φυσικά δωρεάν. Αν θα ήθελε η ίδια να απευθυνθεί καλό θα ήταν. Εγώ τουλάχιστον βοηθήθηκα....Αν θες πληροφορίες να σου δόσω να απευθυνθείς πολύ ευχαρίστως .....( δεν ξέρω αν είναι κατά των κανόνων του φορουμ αυτο )

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    θελεις να μου στειλεις σε u2u? απλα θα θελα να σε ενημερωσω πως οτι κανω θα το κανω μονη, εκεινη δεν θελει να ανακατευτει! μου εδωσαν κ απο το τμημα τηλεφωνα απο δυο γραφεια αν θελει να παει η ιδια αλλα δεν θελει! οποτε θα τον κυνηγησω μονη μου, οσο μπορω!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    27
    Δεν έχω πρόβλημα φυσικά ! Απλά νομίζω πως αν δε καταλάβουν οι ίδιοι το πρόβλημα , ότι και να κάνεις εσύ θα είναι λίγο.....

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    ενδεχομενως ετσι να ναι αλλα δεν μπορω να τα παρατησω ετσι!! ο ανθρωπος με εχει φερει στα ορια μου, οχι τοσο επειδη σηκωσε χερι σε μενα αλλα οταν ειδα τη γιαγια μου στο πατωμα τρελαθηκα! ορκιστηκα πως θα τον καταστρεψω!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    27
    Ο θυμός δε βοηθάει σε τίποτα....εγώ έχω σώσει τη μητέρα μου από βέβαιο θάνατο και είδα πολλά.....είναι φυσιολογικό να νιώθεις θυμό , παρόλαυτά , αυτά τα άτομα τελικά πρέπει περισσότερο να τα λυπασαι , παρά να τα μισεις.....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    βασικα δεν με εξοργιζει τοσο το γεγονος σαν γεγονος οσο το οτι το παιζει μαγκας τωρα! οτι και καλα ηταν και πολυ ανδρικιο αυτο που εκανε!!! περιφανευοταν παντα που ειναι τοσο \"αντρας\" ωστε να δερνει γυναικες! τα λεει και γελαει.. ε αυτο θελω, να του κοψω το γελιο!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    27
    σε καταλαβαίνω απόλυτα.....σου έστειλα u2u ελπίζω να το πήρες γιατί πρώτη φορά στέλνω και δε ξέρω αν το έκανα σωστα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •