ΚΥΗΣΗ & XANAX
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2

    ΚΥΗΣΗ & XANAX

    KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΟ.ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΙΩΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 19.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΦΟΡΗΤΗ.ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ,Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΠΗΛΘΕ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΕΛΗΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΑΜΕΝΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ XANAX KAI MONO.H ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ 1 ΤΟΙΣ 1000 ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΕ 1,6 ΤΟΙΣ 1000 ΓΙΑ ΛΑΓΟΧΕΙΛΟ,ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΣΤΕΡΗΤΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝΕΡΘΕΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΒΟΛΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΣΥΝΑΧΙ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΑΥΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    γεια σου...βασικα δεν μασ ρωτασ κατι..

    αλλα θα σου πω ωσ νεα μαμα.. πωσ για τα παιδακια μασ κανουμε τα παντα..
    και θα δεισ πωσ οταν με το καλο γεννηθει δεν θα θελεισ ουτε depon να του δινεισ συχνα..γιατι οπωσ και να εχει ειναι φαρμακο..

    και το μωρακι ειναι πολυ μικρο..και καθαρο..πολυ ευαισθητο ..

    φανταζομαι πωσ ξερεισ πωσ εισαι μαλλον εθυσμενη στο φαρμακο αυτο..
    εγω θα σου ελεγα να κανεισ μεγαλη προσπαθεια και να το κοψεισ τουλαχιστον μεχρι να γεννηθει..σκεψου μονο πωσ καθε φωρα που το περνεισ εσυ για να ηρεμησεισ.. το παιρνει κι εκεινο.. του δινεισ μια ξενη ναρκωτικη φαρμακετικη ουσια..ενω εχει καθε δικαιωμα να νιωθει υγιεσ και να μεγαλωσει μεσα σου.. οπωσ θα επρεπε..φυσικα χωρισ επιπλεων ουσιεσ...

    σκεψου κατι αλλο..οταν γεννηθει θα του δινεισ ηρεμιστικα οποτε αγωνεται??οχι βεβαια.. τοτε με ποιο δικαιωμα να του δινεισ τωρα..που ειναι ακομη τοοοσο ευαισθητο..

    μην αγχωνεσαι..αν χρειαστει περνα περισσοτερεσ ωρεσ σε ομορφο ηρεμο περιβαλλον.. ακου μουσικη.. κοιμησου πολυ..ζητα απο τον συντροφο σου να σου σταθει..να σε παρει αγκαλια..να νιωσεισ ασφαλησ οταν το εχεισ αναγκη..
    και ολα θα πανε καλα..

    να δεισ τι ωραια θα ειναι η ζωη σου και οταν θα ερθει στην ζωη το μωρακι...
    ολο χαρεσ...

    χαλαρωσε και ασε την φυση να κανει κουμαντο..

    ακτοσ βεβαια αν ειναι πολυυυυυ δυσκολη η κατασταση..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2
    Mα δυστηχως μιλαμε για περιπτωση που υπαρχει παθολογικο αγχος.Σαφως και δεν θελω να παιρνω τωρα που ειμαι εγκυος αλλα και γενικα ποτε δεν μου αρεσε να ειμαι υποχειριο ουτε και του ντεπον,αλλα στιγμη που δεν εχω αλλη επιλογη εψαξα να δω τι θα μπορουσα να κανω ωστε να μην παθουμε και οι δυο κατι κακο.Η μονη αλλη επιλογη θα ηταν η εκτρωση και να πω εγω αλλα και τοσες αλλες γυναικες αντιο στην μητροτητα αλλα και αυτο ειναι επισης ασχημο.Πιστεψε με αγωνιζομαι καθε μερα.Μετραω τις ωρες.Και να σου τονισω και κατι.Ο συνροφος μου λειπει για 8 εβδομαδες εκτος ελλαδας,γονεις δεν εχω,παρα εναν φιλο που προσπαθει λιγο ηθικα να με βοηθησει.Η επιχειρηση μου μολις εκλεισε καταλαβαινεις τι ζω!Θα ηθελα να με βαλετε ολοι στις προσευχες σας!Και αν εχει και καποια γυναικα παρομοια εμπειρια ας μας την πει!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    δεν πιστευω στον Θεο για να προσευχηθω για σενα ροκμαμα.
    ευχομαι ομως να μην επηρρεασει σε τιποτε το παιδακι σου η εξαρτηση σου απο το φαρμακο και να ειναι υγιες και αρτιμελες.
    δεν ειναι καταλληλη η χρονικη στιγμη για να μιλησουμε για αλλες επιλογες, δεδομενης της ασθενειας σου και της εξαρτησης απο ενα φαρμακο.
    εισαι ηδη εγγυος και με την θεληση σου.
    τωρα σημασια εχει να προσπαθησεις για το καλυτερο και να πανε ολα καλα.
    για αλλες ομως κοπελες στην ιδια κατασταση, υπαρχουν κι αλλες επιλογες, οπως το να κανουν παιδι αφου γινουν καλα και απεξαρτηθουν, η να υιοθετησουν ενα παιδακι.

    ελπιζω στο μελλον ο αντρας σου να ειναι περισσοτερο καιρο μαζι σου απο αυτο που μας λες για να βοηθησει κι εσενα και το παιδακι σας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Γεια σου αγαπητή μέλλουσα Μαμά…
    Βασίλης λέγομαι
    Καταρχήν θεωρώ εντελώς λαθος την μεμονωμένη χρηση του xanax για μεγάλα χρονικα διαστήματα.
    Επισης θεωρώ λαθος στο να είσαι και καπως απόλυτη στο να συνεχίσεις τη χρήση του χωρις να αναζητάς τροπους για να το κόψεις εντελώς.
    Και φυσικα δεν παίρνω καθολου υπόψη το γεγονος της εγκυμοσύνης…
    Η δικια μου εμπειρία με το συγκεκριμένο φαρμακο είναι πολύ άσχημη.
    Οι παρενέργειες που ειχα ηταν πάρα πολλές.
    Όλα αυτά τα φαρμακα είναι ναι μεν αλλά…
    Η γνωμη μου είναι οπωσδήποτε να επισκεφτείς τον ψυχολόγο σου και να προσπαθήσετε μαζι να σε βοηθήσει να κόψεις το xanax η τουλαχιστον να το ελαττώσεις.
    Είναι σαν να εχεις σπάσει το πόδι σου και να παίρνεις παυσίπονα…

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •