ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ

    Εμένα μισώ..και αυτούς που λένε ότι σε αγαπάνε και σου μαχαιρώνουν την καρδιά.Μόνο τον εαυτό τους,πως θα φανούν οι καλοί,οι σωστοί.Κανείς δεν αγαπάει πραγματικά.Κανείς δε θέλει να σε βλέπει ευτυχισμένη και να χαίρεται.Έχω κλάψει τόσο πολύ...πως με τόση ευκολία κάποιοι βρίζουν τους άλλους και θεωρούν τον εαυτό τους τον δίκαιο?Είναι αναίσθητοι και φαίνονται ευαίσθητοι?Πως γίνεται αυτό?πως θα γίνω έτσι?μου λένε πως μόνο πληγώνω?εγώ γιατί νιώθω πως πληγώνομαι 1000 φορές πιο πολύ?πως γίνεται να με αγκάλιαζε,να έλεγε πως είμαι η ζωή του και τώρα έγινα ένα σκουπίδι?πως γίνεται να χωρίζεις να ρίχνεις όλο το φταίξιμο στον άλλον και να βγαίνεις,να γλεντάς,να κοιμάσαι ήσυχος?πως γίνεται να ναι τόσο κυνικοί κάποιοι??πως?και γιατί δεν είμαι έτσι κι εγώ?γιατί πονάω τόσο?γιατί είμαι κλεισμένη και θέλω να μη βλέπω κανέναν,να μη μου μιλάει κανένας,να μη με ακουμπάει κανένας?γιατί πονάω?

  2. #2
    κάθομαι και γράφω..λες και κανείς θα με ακούσει ποτέ...λες και κανείς θα με πιστέψει...θα μου δώσει σημασία...κ..λοζωή...πάγωσε η ψυχή μου...δεν αντέχω άλλο

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    34
    Τί έπαθες ;

  4. #4
    βασικά δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς...θα πει όποιος το διαβάζει πως λέω σαχλαμάρες,απλός χωρισμός,νεανικός έρωτας.Αλλά πάνε μήνες που υποφέρω.Υποφέρω που όλοι είναι τόσο κυνικοί.Που άφησα να μου μαχαιρώσει ένας την ψυχή.Και τόσοι άλλοι άνθρωποι.Με κούρασα και μένα//Από μικρή,θλίψη μόνο θυμάμαι...

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    34
    Καλά κάνεις και τα λες. Αυτή τη στιγμή και μόνο στο φόρουμ μπορεί να χωρίζουν άλλα 10 άτομα, σκέψου ότι συμπάσχετε, δεν είσαι μόνη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elenh
    βασικά δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς...θα πει όποιος το διαβάζει πως λέω σαχλαμάρες,απλός χωρισμός,νεανικός έρωτας

    Γεια σου elenh
    Tα συναισθηματα που νοιωθουμε , δεν τα θεωρω καθολου σαχλαμαρες,. Απο οποια αιτια και αν προερχονται :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  7. #7
    πως γίνεται να προκαλούνται συναισθήματα από το ψέμα?αγκάλιαζες κάποιον που σε έλεγε ζωή του και τώρα σε λέει θάνατο του.Άρα ψεύτικο ήταν...Ανύπαρκτο...Γιατί πονάει όμως?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Tα συναισθηματα ,δεν δημιουργουνται ετσι ξαφνικα
    απο το πουθενα ,οποια και να ειναι αυτα.
    Τα γενναν οι ομορφες στιγμες,οι ασχημες στιγμες,στιγμες που ζησαμε,οι δικες μας στιγμες
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    εγινε κατι?

  10. #10
    Σκέψεις..μόνο σκέψεις...αυτά που λέω αρχικά.Σκέψεις που με στοιχειώνουν και ένα τέλος δίχως τέλος.Σαν να σε τραβάνε συνεχώς πίσω και να μη μπορείς να ξεφύγεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    σε καταλαβαινω απολυτα...εχω χωρισει εδω και πολλους μηνες ποναω πολυ και αυτος εχει σχεση και δειχνει οτι ποναει και αυτος και λεει στον κολλητο του οτι μ αγαπαει οσο τιποτα αλλο αλλα η επιλογη ηταν δικη του..δεν βγαζεις ακρη..δεν μπορω να σου δωσω καποια συμβουλη γιατι περναω και γω κατι αναλογο απλα θελω να σου πω οτι σε καταλαβαινω..ο χρονος ολα τα γιατρευει λενε..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Originally posted by elenh
    πως γίνεται να προκαλούνται συναισθήματα από το ψέμα?αγκάλιαζες κάποιον που σε έλεγε ζωή του και τώρα σε λέει θάνατο του.Άρα ψεύτικο ήταν...Ανύπαρκτο...Γιατί πονάει όμως?

    Με τον ίδιο τρόπο που προκαλούνται συναισθήματα από την αλήθεια.
    Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι η ζωή, ένας κύκλος, αρχίζει και τελειώνει, τίποτα σε αυτήν την ζωή δεν κρατάει για πάντα, είτε όμορφο, είτε άσχημο. Η ουσία είναι να χαίρεσαι τα πράγματα που έζησες και όχι να λυπάσαι που τέλειωσαν, είναι νομίζω το πιο δύσκολο κομμάτι, αλλά το πιο ουσιαστικό. Όπως επίσης να μαθαίνεις από την κάθε σφαλιάρα της ζωής, όχι για να μάθεις να γυρνάς μάγουλο, αλλά να βρεις τρόπους να πονάει κάθε φορά λιγότερο.
    Κάθε χωρισμός είναι ένας μικρός θάνατος, τον πενθούμε και συνεχίζουμε…

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    πως γίνεται να προκαλούνται συναισθήματα από το ψέμα?αγκάλιαζες κάποιον που σε έλεγε ζωή του και τώρα σε λέει θάνατο του.Άρα ψεύτικο ήταν...Ανύπαρκτο...Γιατί πονάει όμως? <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<το σωμα δεν νοιαζεται αν αγκαλιαζει ενα ψεμα η μια αληθεια .....τωρα του λειπει η αγκαλια και θελει ΧΡΟΝΟ να μαθει ξανα να μην ποναει ,,,εκτος αν βρεις εναν ΕΡΩΤΑ αλλον ,,,,,,γιατι ο ερωτας με ερωτα περναει ,,,,,,,,,,,,,,,,,αλλιως υπομονη .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elenh
    Σκέψεις..μόνο σκέψεις...αυτά που λέω αρχικά.Σκέψεις που με στοιχειώνουν και ένα τέλος δίχως τέλος.Σαν να σε τραβάνε συνεχώς πίσω και να μη μπορείς να ξεφύγεις...
    Ελενα ,περιμενω καληνυχτα αποψε καλη μου:)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •