Όταν η κοπέλα των ονείρων σου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3

    Όταν η κοπέλα των ονείρων σου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση...

    Όταν η κοπέλα των ονείρων μου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση... και εμένα με βλέπει ήδη σαν φίλο της... Το έχασα το παιχνίδι ?

    Η ιστορία ξεκίνησε τυχαία μία μέρα που πήγα, χωρίς πολύ διάθεση, σε μία συγκέντρωση εθελοντών, γιατί με κάλεσαν και δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω. Εκεί, από την πρώτη στιγμή γνώρισα μία κοπέλα της ηλικίας μου, όμορφη, δυναμική, μεγάλο χαμόγελο! Δύο λεπτά μετά γνώρισα το παλικάρι της.... Όχι τίποτε ιδιαίτερο, αλλά είχαν 6 χρόνια σχέση ή οποία όπως με διαβεβαίωσαν πήγαινε υπέροχα.... Αυτή κι αν ήταν τάπα..Η μπάλα καλά καλά δεν έφυγε από τα χέρια μου.
    Να μην τα πολυλογώ, δεν μπορούσα να το καταπιώ έτσι αυτό, αλλά δεν είχα κι επιλογές. Η κοπέλα φαινόταν να περνά υπέροχα και όσο κι αν με πονούσε ήθελα να την βλέπω...έστω και σαν φίλος. Δεν ήθελα να χάσω την επαφή και ήθελα να την γνωρίσω καλύτερα, διατηρώντας ελπίδες για το μέλλον. Αλλά δεν ήθελα να με περάσει για φίλο. Απέφευγα να μιλάω για σχέσεις, την έβρισκα στην παρέα της πάντα μόνος ή με φίλους μου και μου βγήκε τις πρώτες μέρες, πάνω στην κουβέντα, πως όταν την είχα δει μου άρεσε, αλλά μας διέκοψαν μετά.
    Έτσι περνούσε ο καιρός. Άρχισα να καταλαβαίνω πως με το αμόρε δεν ήταν όλα ρόδινα καθώς ήταν σχέση από το λύκειο (είμαστε 25 χρονών τώρα). Αλλά αυτή έμενε μαζί του, έβγαιναν, φιλιόντουσαν και είχε και το in a relationship status στο Facebook! Λέω καβγαδάκι ήταν. Έπειτα πήγε στρατό το παλικάρι. Και καταλάβαινα πάλι ότι ψιλοχωρίσανε λόγω της απόστασης. Ένας φίλος μου, γυναικάς, μου είπε να της την πέσω. Μπορεί να είχε και δίκιο, αλλά δεν ένιωθα καλά, μιας και έκανα τον κατάσκοπο στην σχέση της και έπειτα ήταν σοβαρή σχέση για αυτήν και την σεβόμουνα.
    Έτσι με το ένα και με το άλλο, πέρασε ένας χρόνος και κλείσανε 7 χρόνια σχέση. Ναι, περάσανε επιτυχώς και τα 7 χρόνια φαγούρας. Όμως εγώ είχα απελπιστεί. Όλα κι όλα. Ωραία η κοπέλα, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω... να παντρευτεί για να ξεκολλήσω. Είχα δύο (επιφανειακές) σχέσεις, όμως την τελευταία μου, έτυχε και την γνώρισε και ήταν πρόσφατα (πριν κάνα μήνα).

    Και έπειτα σκάει η βόμβα. Μιλάμε για μεγατόνους, όχι αστεία: χωρίζει με τον δικό της! Και για βλακεία λόγο! Από τότε βγήκαμε μία φορά χτες όπου την βοήθησα με κάτι εθελοντικά και της έκανα παρέα σαν καλός μαλάκας φίλος της....και δεν ήξερα τι να της πω...Της είπα πώς ξέρει τι κάνει και πως έχω εμπιστοσύνη στις επιλογές της.. Δεν κλαιγόταν για το παρελθόν. Περνούσε πολύ καλά μαζί μου. Όπως θα καταλάβατε, την γουστάρω ακόμη και πολύ μάλιστα. Μου δίνει θετικά σημεία και πράσινα φώτα, αλλά τώρα πιστεύω χρειάζεται ένα φίλο στήριγμα και όχι έναν που 'έπαιζε τον φίλο της για να της την πέσει' ..... Ήμουν πολύ εντάξει απέναντί της, αλλά τον τελευταίο καιρό το παίζω πιο φίλος της και μάλλον για αυτό με συμπαθεί..

    Κουρτίνα Νο 1: Να περιμένω μερικές μέρες (όσες ξεκαθαρίζει τα πράγματα με το παλικάρι της + μερικές μέρες για να ηρεμήσει) και να την πέσω. Γρήγορα και δυνατά. Έχω ελπίδες, γιατί με συμπαθεί. Αλλά ντρέπομαι να της λέω: 'εγώ εσένα γουστάρω και την άλλη την χώρισα' -> θα με περάσει για πέφτουλα.Όσο για το τι πραγματικά πέρασα, δεν θα με πιστέψει (ούτε και την νοιάζει - too much information).

    Κουρτίνα Νο 2: να φύγω τρέχοντας και να μην την ξαναδώ... Με βλέπει σαν πολύ καλό φίλο της και, έλεος, πριν από ένα μήνα γνώρισε την κοπέλα μου (που την χώρισα φυσικά αμέσως).


    Θα την φάω την χυλόπιτα και δεν θα το αντέξω. Και δεν μπορώ να την αντικρίζω ξέροντας ότι τα σκάτωσα τόσο άσχημα....

    Δεν πίστευα ότι θα το πω αυτό, αλλά: βοήθεια παιδιά!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    οπωσ μου πε και ενασ φιλοσ μου κι ειχε δικιο οι γυναικεσ δεν καταλαβαινουν απο χωρισμουσ με το που χωρισε ειναι ετοιμη για αλλη σχεση αν δεν την εχει βρει ηδη πριν χωρισει οπωσ ειναι το πιο συνηθεσ

  3. #3
    Originally posted by just.steve
    Όταν η κοπέλα των ονείρων μου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση... και εμένα με βλέπει ήδη σαν φίλο της... Το έχασα το παιχνίδι ?

    Η ιστορία ξεκίνησε τυχαία μία μέρα που πήγα, χωρίς πολύ διάθεση, σε μία συγκέντρωση εθελοντών, γιατί με κάλεσαν και δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω. Εκεί, από την πρώτη στιγμή γνώρισα μία κοπέλα της ηλικίας μου, όμορφη, δυναμική, μεγάλο χαμόγελο! Δύο λεπτά μετά γνώρισα το παλικάρι της.... Όχι τίποτε ιδιαίτερο, αλλά είχαν 6 χρόνια σχέση ή οποία όπως με διαβεβαίωσαν πήγαινε υπέροχα.... Αυτή κι αν ήταν τάπα..Η μπάλα καλά καλά δεν έφυγε από τα χέρια μου.
    Να μην τα πολυλογώ, δεν μπορούσα να το καταπιώ έτσι αυτό, αλλά δεν είχα κι επιλογές. Η κοπέλα φαινόταν να περνά υπέροχα και όσο κι αν με πονούσε ήθελα να την βλέπω...έστω και σαν φίλος. Δεν ήθελα να χάσω την επαφή και ήθελα να την γνωρίσω καλύτερα, διατηρώντας ελπίδες για το μέλλον. Αλλά δεν ήθελα να με περάσει για φίλο. Απέφευγα να μιλάω για σχέσεις, την έβρισκα στην παρέα της πάντα μόνος ή με φίλους μου και μου βγήκε τις πρώτες μέρες, πάνω στην κουβέντα, πως όταν την είχα δει μου άρεσε, αλλά μας διέκοψαν μετά.
    Έτσι περνούσε ο καιρός. Άρχισα να καταλαβαίνω πως με το αμόρε δεν ήταν όλα ρόδινα καθώς ήταν σχέση από το λύκειο (είμαστε 25 χρονών τώρα). Αλλά αυτή έμενε μαζί του, έβγαιναν, φιλιόντουσαν και είχε και το in a relationship status στο Facebook! Λέω καβγαδάκι ήταν. Έπειτα πήγε στρατό το παλικάρι. Και καταλάβαινα πάλι ότι ψιλοχωρίσανε λόγω της απόστασης. Ένας φίλος μου, γυναικάς, μου είπε να της την πέσω. Μπορεί να είχε και δίκιο, αλλά δεν ένιωθα καλά, μιας και έκανα τον κατάσκοπο στην σχέση της και έπειτα ήταν σοβαρή σχέση για αυτήν και την σεβόμουνα.
    Έτσι με το ένα και με το άλλο, πέρασε ένας χρόνος και κλείσανε 7 χρόνια σχέση. Ναι, περάσανε επιτυχώς και τα 7 χρόνια φαγούρας. Όμως εγώ είχα απελπιστεί. Όλα κι όλα. Ωραία η κοπέλα, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω... να παντρευτεί για να ξεκολλήσω. Είχα δύο (επιφανειακές) σχέσεις, όμως την τελευταία μου, έτυχε και την γνώρισε και ήταν πρόσφατα (πριν κάνα μήνα).

    Και έπειτα σκάει η βόμβα. Μιλάμε για μεγατόνους, όχι αστεία: χωρίζει με τον δικό της! Και για βλακεία λόγο! Από τότε βγήκαμε μία φορά χτες όπου την βοήθησα με κάτι εθελοντικά και της έκανα παρέα σαν καλός μαλάκας φίλος της....και δεν ήξερα τι να της πω...Της είπα πώς ξέρει τι κάνει και πως έχω εμπιστοσύνη στις επιλογές της.. Δεν κλαιγόταν για το παρελθόν. Περνούσε πολύ καλά μαζί μου. Όπως θα καταλάβατε, την γουστάρω ακόμη και πολύ μάλιστα. Μου δίνει θετικά σημεία και πράσινα φώτα, αλλά τώρα πιστεύω χρειάζεται ένα φίλο στήριγμα και όχι έναν που \'έπαιζε τον φίλο της για να της την πέσει\' ..... Ήμουν πολύ εντάξει απέναντί της, αλλά τον τελευταίο καιρό το παίζω πιο φίλος της και μάλλον για αυτό με συμπαθεί..

    Κουρτίνα Νο 1: Να περιμένω μερικές μέρες (όσες ξεκαθαρίζει τα πράγματα με το παλικάρι της + μερικές μέρες για να ηρεμήσει) και να την πέσω. Γρήγορα και δυνατά. Έχω ελπίδες, γιατί με συμπαθεί. Αλλά ντρέπομαι να της λέω: \'εγώ εσένα γουστάρω και την άλλη την χώρισα\' -> θα με περάσει για πέφτουλα.Όσο για το τι πραγματικά πέρασα, δεν θα με πιστέψει (ούτε και την νοιάζει - too much information).

    Κουρτίνα Νο 2: να φύγω τρέχοντας και να μην την ξαναδώ... Με βλέπει σαν πολύ καλό φίλο της και, έλεος, πριν από ένα μήνα γνώρισε την κοπέλα μου (που την χώρισα φυσικά αμέσως).


    Θα την φάω την χυλόπιτα και δεν θα το αντέξω. Και δεν μπορώ να την αντικρίζω ξέροντας ότι τα σκάτωσα τόσο άσχημα....

    Δεν πίστευα ότι θα το πω αυτό, αλλά: βοήθεια παιδιά!

    Φίλε μου, πραγματικά είχα πολύ καιρό να διαβάσω ένα τόσο ειλικρινές μνμ , (και τοσο πολυ αντρικο). Με άφησες άναυδη...:)

    Η γνώμη μου είναι πως πρέπει να της δώσεις ένα στίγμα του τι νιώθεις, (για να ξερει), και μετά να εξαφανιστείς. Επτά χρόνια είναι πολλά, πρέπει να βιώσει μόνη της το τελος και να μην στηριχτεί σε πατερίτσες που αποκλείεται να ερωτευτεί.
    Σκέψου το.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    θα συμφωνησω με τη Θεοφανια

    Με ενα μονο αντιλογο. Δε θα ηθελα να βρισκομουν με τιποτα στη Θεση της κοπελας που εδιωξες.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Θεοφανία έχεις δίκιο, δεν θέλω να με δει σαν πατερίτσες. Θα της δώσω το στίγμα και θα φύγω...
    Researcher (συναδελφε :), δεν την εδιωξα και κλοτσηδόν! Δεν μιλάμε για μεγάλο έρωτα,αλλά για μια καλοκαιρινή εξαψη(και για εμένα και για αυτή).Αν ήταν μεγάλος έρωτας, τότε και αν θα είχα πρόβλημα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by just.steve
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Θεοφανία έχεις δίκιο, δεν θέλω να με δει σαν πατερίτσες. Θα της δώσω το στίγμα και θα φύγω...
    Researcher (συναδελφε :), δεν την εδιωξα και κλοτσηδόν! Δεν μιλάμε για μεγάλο έρωτα,αλλά για μια καλοκαιρινή εξαψη(και για εμένα και για αυτή).Αν ήταν μεγάλος έρωτας, τότε και αν θα είχα πρόβλημα!

    αν ήταν μεγάλος έρωτας με την πρώην σου , δεν θα ερωτευόσουν και αυτή που θέλεις τώρα!
    λέω εγώ τώρα.

    πάντως δεν θα ήταν κακό να της πεις πως χώρισες με την κοπέλα σου.
    και μετά βλέπεις.
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by pad
    οπωσ μου πε και ενασ φιλοσ μου κι ειχε δικιο οι γυναικεσ δεν καταλαβαινουν απο χωρισμουσ με το που χωρισε ειναι ετοιμη για αλλη σχεση αν δεν την εχει βρει ηδη πριν χωρισει οπωσ ειναι το πιο συνηθεσ

    έλα ρε συ παντ.
    κι εμείς άνθρωποι είμαστε.
    αν δεν θέλουμε να χωρίσουμε και μας χωρίζουν, βαλαντώνουμε στο κλάμα.

    ( πάλι διαφωνούμε :D )
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αχ,αυτοί οι ρομαντικοί δισταγμοί.Πόσο με συγκινούν.


    Χούφτωστη,χούφτωστη!!!:D


    Το πρωινό το πουλί πιάνει το σκουλήκι.Μη χρονοτριβείς,κυνήγα αυτό που θες.Άμα περιμένεις να σε δει αλλιώς από επιφοίτηση,σώθηκες.Να της κινήσεις το ενδιαφέρον αλλιώς για να σε δει κι αλλιώς.
    ;)

    Αχ ρε γμτ,όλα εμείς οι γυναίκες θα σας τα μαθαίνουμε;λολ

    Καλή επιτυχία φίλε.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Για την κουρτινα νουμερο 1 ---> αν της πεις οτι αυτην θελεις και χωρισες το πιθανοτερο ειναι να της αρεσει και οχι να σε θεωρησει πεφτουλα. αν ομως δεν της πεις οτι τη θελεις εδω και αρκετο καιρο τοτε ειναι που μπορει να θεωρησει οτι βρηκες ευκαιρια να της την πεσεις επειδη χωρισε και οχι επειδη τη θελεις πραγματικα.

    Για την κουρτινα νουμερο 2 ---> σοβαρα σκεφτεσαι να παρατησεις την ευκαιρια να δοκιμασεις εστω??

    Διευκρινισε στην κοπελα καταρχην οτι κ εσυ χωρισες , να δεις πως θα της φανει κ αν η ιδια της στο ελαχιστο δειχνει να ενδιαφερεται για κατι παραπανω μαζι σου και μετα βλεπεις.. Μην ξεχνας οτι οπως εσυ σκεφτεσαι οτι τοσο καιρο αυτη σε βλεπει φιλικα το ιδιο μπορει να σκεφτεται κ αυτη για σενα.

    Και κατι τελευταιο, νομιζω οτι της κοπελας της αρεσει να εχει σχεση γι\'αυτο κιολας ειχε και 7 χρονια, δε σημαινει οτι επειδη χωρισε θελει απαραιτητα να μεινει μονη της τωρα, παιζει ρολο ο λογος για τον οποιο χωρισε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    1. Δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας . 2. αν δεν υπαρχει ελξη και να της την πεσεις ............ 3. δηλαδη δεν αρκει να τη γουσταρεις , πρεπει και να σε γουσαρει 4. εδω που χεις φτασει , φαε τη γκομενα η τη χυλοπιτα , ΑΜΕΣΑ , δεν υπαρχει κατι αλλο να κανεις . καλη σου ορεξη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Originally posted by arktos
    Originally posted by pad
    οπωσ μου πε και ενασ φιλοσ μου κι ειχε δικιο οι γυναικεσ δεν καταλαβαινουν απο χωρισμουσ με το που χωρισε ειναι ετοιμη για αλλη σχεση αν δεν την εχει βρει ηδη πριν χωρισει οπωσ ειναι το πιο συνηθεσ

    έλα ρε συ παντ.
    κι εμείς άνθρωποι είμαστε.
    αν δεν θέλουμε να χωρίσουμε και μας χωρίζουν, βαλαντώνουμε στο κλάμα.

    ( πάλι διαφωνούμε :D )
    οτι θα διαφωνουσαμε ειναι το μονο σιγουρο χαχαχαχα!!!!
    τωρα κατα τα αλλα υπαρχουν 2 ειδων γυναικεσ αυτεσ που κανουν οτι θελουν στη σχεση και αυτεσ που υποχωρουν και επειδη τωρα τελευταια αυτεσ που κανουν κουμαντο εχουν αυξηθει και ειναι στη φαση η τον στρωνω η φευγει γι αυτεσ μιλαω αυτεσ λοιπον επειδη κανουν οτι θελουν ζυγιζουν συνεχεια την κατασταση τησ σχεσησ και αποφασιζουν τι θα κανουν με γνωμονα το συμφερον τουσ ετσι λοιπον αν θελουν να χωρισουν χωριζουν αν θελουν να πανε κατευθειαν με τον επομενο πανε κλπ αυτεσ λοιπον δεν τισ χωριζουν, αυτεσ αποφασιζουν που θα παει το πραγμα και κυριωσ πωσ θα παει και μη μου πεισ οτι αυτεσ ειναι μια κατηγορια γιατι θα σου πω παλι οτι οι περισσοτερεσ ετσι ειναι και κυριωσ οι μικροτερεσ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    6
    Originally posted by researcher


    Με ενα μονο αντιλογο. Δε θα ηθελα να βρισκομουν με τιποτα στη Θεση της κοπελας που εδιωξες.
    συμφωνω και εγω μη σου πω οτι παιζει να εχω βρεθει στη θεση της κοπελας..πολυυυυυυ ασχημο συναισθημα :(

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Warning! prosexe min katalikseis o filenadas tis sto telos...!

    Den ksero ti na kaneis mias kai den arkoun ta info sou gia tin ora, alla ksero ti na MHN kaneis...

    -MHN tis doseis OLO sou ton eafto (meiosi tis eikonas sou)
    -MHN MHN MHN MHN MHN MHN tin symboulebeis gia themata sxeseon ktl . Yparxei megali pithanotita na gineis o symboulos tis pou tha tou leei ola tis ta sxesiaka/sexoualika/oti thes themata pou tha exei me allous



    Skepsou ligo, ti mporei na thelei tora stin katastasi pou einai?

    OXI ti theleis ESY, alla afti ti mporei na thelei , kai na tis to doseis se mikres (MIKRES) posotites oste na sou zitaei kai allo meta..


    Gia arxi thelei HREMIA.


    allo?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •