ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝ ΦΙΛΙΕΣ....ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΩ ΜΙΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7

    ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝ ΦΙΛΙΕΣ....ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΩ ΜΙΑ...

    Καλησπερα...Ηθελα κ εγω καπου να μιλησω...Δεν εχω παρεες πλεον...Καμια παρεα που να νιωσω οτι κολλαω μαζι με αυτη...Απο το σχολειο δεν ημουν ετσι...ειχα καποιες παρεες οι οποιες τελικα αποδειχθηκαν εντελως λαθος ατομα καθως αλλη την επεσε στο αγορι μου,αλλη ηταν κομπλεξικια κ μονο εγω δεν το ειχα παρει χαμπαρι απο ολους τους αλλους γυρω μου,κλπκλπ...Οι παρεες μου στο πανεπιστημιο αποδειχθηκαν μια απο τα ιδια καθως αλλη κοπελια την επεσε σε καποιον που μου αρεσε κ ειχαν προηγηθει αρκετα σκηνικα μαζι του,η αλλη ηταν μια ζωη στον κοσμο της αλλη υπηρξε αισχρα τσιγκουνα κ μιζερη κ γενικα πολλες κοπελες που γνωριζα φεροντουσαν κ φερονται τοσο περιεργα αλλα κ υπεροπτικα...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΠΙΑ...ΕΧΩ ΞΕΚΟΨΕΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ''ΠΑΡΕΕΣ'' κ μονη μου πια συντροφια ειναι η αγαπημενη μου ξαδερφη η οποια τωρα τελειωνει το λυκειο,καθως κ το παιδι που εχουμε σχεση.Η σχεση αυτη δεν ειναι κ οτι πιο τελειο ειχα ποτε,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΤΑΡΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΠΙΑ....Ουτ ευκολοπιστη ειμαι ουτε αθωα ωστε να γινομαι θυμα οποιουδηποτε,ουτε τιποτα το περιεργο...Φυσιολογικο ατομο ειμαι που του αρεσει να ναι κοινωνικο κ να συμμετεχει παντου...Εχω κανει τα παντα ζωγραφικη χορο γυμναστηριο ξενες γλωσσες υπολογιστες κα αλλα ολες οι προσπαθειες ηταν ματαιες..Πολλοι μου εχουν πει οτι λογω της (απ οτι λενε) εντυπωσιακης εμφανισης οι πιο πολλες κοπελες με ζηλευουν κ με βλεπουν παντα ανταγωνιστικα...Εγω το μονο που ηθελα να ΔΩΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΙΛΙΚΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ Κ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ σε ατομα που θα αξιζουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....Ολα ηταν αποτυχιες...ειμαι στο τελος των σπουδων μου κ με βλεπω μονη εντελως...δεν εχω καθολου την πολυτελεια πια να κανονισω για ψωνια η για βολτα με κοριτσοπαρεα..Ολα αυτα μου θυμιζουν τα παιδικα χρονια του γυμνασιου που τοτε (νομιζα εστω) οτι ειχα φιλες...Κλεινω τα ματια μου καμια φορα κ ονειρευομαι κατι περασμενες ξεχασμενες στιγμες απο ολα τα ατομα που με προδωσαν...Δεν κρυβω οτι δακρυζω κιολας...Νιωθω απομονωμενη κ οτι δεν θα μπορεσω ποτε να ζησω αυτες τις υπεροχες στιγμες που βλεπω να ζουνε παρεες γυρω μου...Η σχεση υπαρχει μεν αλλα ειναι μια απλη σχεση...κ κανεις δεν εγγυαται ποσο θα κρατησει,δεν μπορω να βασιστω μονο σε αυτη..Μονο την ξαδερφουλα μου εχω που την υπεραγαπω κ αυτη το ιδιο...Ευτυχως που υπαρχει στη ζωη μου...
    ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΕΜΠΙΣΤΗ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΦΙΛΗ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ... :΄-(
    ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΘΙΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ...ΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΚΟΡΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗ...
    ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    14
    Περναω ακριβως την ιδια κατασταση ειμ ακριβως στ τελευταιο ετος.εχω μεινει τελειως μονη πλεον,μιας κ το μονο ατομο που ειχα διπλα μ κ ηταν ολος μου ο κοσμος ,το αγορι μ,με αφησε(αν κ οταν τον ειχα ,ενιωθα περιπου οπως εσ,οτι ειν κατι συνηθισμενο,αργα συνηδειτοποιησα ποσο πολυτιμος ηταν γιαμενα).φιλες φιδια δν ειχα,απλα με διεγραψαν απτ ζωη τους γ τους δικους τ λογους κ πλεον απλα υπαρχουν καποια ατομα γ να ξεχνιεμαι κ να πινω εναν καφε.
    δε ξερω τι συμβουλη να δωσω.
    ξερω μονο πωσ νιωθω απαισια κ εχω αναγκη απο ασφαλεια κ πραγματικη αγαπη, εμπιστοσυνη κ κατανοηση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    κανεις δεν μπορει να εχει μια αποψη για το τι φιλη μπορεις να εισαι και το τι φιλες η \"φιλες\" συναντησες στην ζωη σου αν δεν σε γνωρισει...
    το σιγουρο ειναι οτι καμια δεν κανει περα καποια κοπελα επειδη ειναι πολυ ομορφη :)
    εχω φιλες και πολυ ομορφες και λιγοτερο ομορφες που επισης εχουν φιλες...
    μηπως δεν εισαι καλη παρεα?

    απ οτι ειδα ομως θεωρεις οτι ολες ηταν ακαταλληλες η σαν χαρακτηρες η σαν συμπεριφορες και ολες σε προδωσαν.
    μονο εσυ εισαι σωστη? σου φαινεται πιθανο αυτο?
    μηπως υπαρχει περιπτωση να φταις καπου και να μη θελεις να το δεις η να τη το εχεις βρει ακομα?
    γιατι δεν συζητας με καποιον που εμπιστευεσαι και ξερει απο πιο κοντα την ζωη σου και τις σχεσεις σου να σου πει μηπως βλεπει κατι προβληματικο στην δικη σου συμπεριφορα?
    ειναι απο σχεδον μεχρι τελειως απιθανο να φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο εσενα...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7
    capricorn ειλικρινα σε νιωθω οσο δεν φανταζεσαι...αυτο το κενο αυτο το αδειο αισθημα ακομη κ αν εισαι στο ιδιο τραπεζι με αλλα 10 ατομα κ πινετε καφε ειναι τοσο ασχημο...να θελεις να ανοιξεις την καρδια σου κ να φοβασαι...οι σχεσεις καλο ειναι αν τις διαχωριζουμε απο παρεες...γιατι οσο κ να μας νοιαζονται δεν μπορουν να μας συμμεριστουν τις στιγμες που θελουμε μια γυναικεια γνωμη..δεν μας καταλαβαινουν σε πολλα δυστυχως οι αντρες....ομως απο φιλες φιδια εχω δει πολλα στη ζωη μου...πιστεψε με....πολλες κοπελες στη θεση μας γινονται κ αυτες το ιδιο \'\'φιδια\'\' για να μπορεσουν αν επιβιωσουν κ ετσι μεταπηδουν απο τη μια ψευτικη φιλια στην αλλη περνωντας απλα καλα για την παρτη τους...ομως...δεν ξερω...δεν νιωθω ετσι...ειμαι πιο ρομαντικη ως ανθρωπος....θελω να λεγομαι κ πιστευω στην εννοια του ΑΝΘΡΩΠΟΥ...ισως γ αυτο κ εμεις να ειμαστε τα τελευταια δειγματα αυτης της εννοιας εν ετει 2010...
    remedy μου,καταλαβαινω τι εννοεις...φυσικα κ εχω ψαχτει αν φταιω...κ φταιω στο οτι με την μια εμπιστευτηκα ατομα πριν καν τα τσεκαρω αν μου ταιριαζουν ουσιαστικα...γιατι φαινομενικα ετσι δειχνανε...φατιω που εμπιστευτηκα χωρις να απαιτησω ανταλλαγμα,που ημουν φιλοτιμη,που βοηθουσα στα δυσκολα με αποτελεσμα ολα να γυρισουν μπουμερανγκ πανω μου..αλλη με εκμεταλλευτηκε,αλλη με προδωσε,αλλη γελουσε κ χαιροταν απο πισω μου ενω πονουσα,αλλες δυο ειχαν το θρασσος να εισβαλλουν στα προσωπικα μου ακομη κ φιλιες 8 ετων να χαλασουν μονο κ μονο για την παρτη τους...δεν διαχωριζω ποτε τις φιλες μου απο ομορφες η μη...παντα απο παιδι κοιτουσα να τα πηγαινουμε καλα πρωτα κ η εμφανιση επαιζε μικρο ρολο για μενα...δεν εχω τετοια κομπλεξ...κ ουτε βρισκω το λογο να εχω...οι αλλοι απορω αν εχουν κ αν ναι,γιατι εχουν...!
    Σας ευχαριστω κ τις δυο πολυ για την απαντηση σας...!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    \"ΦΙΛΙΑ ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ\"...μετα απο ωρα που καπνιζα προσπαθω να πληκτρολογησω αυτα που τηα ηθελα να γραψω για το θεμα φιλια...ΦΙΛΙΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΑΓΜΑ...μου ειχαν πει καποτε να προσεχω την επι 28 χρονια φιλη μου γιατι κοιταει καπως περιεργα...εμενα τουσ γυρω μου..μα τοσο πολυ τους κοβει τελικα??τοσο φτωχο ειναι το μυαλο τους?και μετα σκεφτηκα πως ο κοσμος αυτος χωρις φιλους καθρεπτιζει την μετριοτητα της δυστυχιας...σιγουρα η φιλια ειναι πολυ δυσκολη στις μερες μας..μια φιλια απαιτει πολλα περισσοτερα απο εναν ερωτα για να πετυχει..σε μια αληθινη φιλια υπαρχει ο αμοιβαιος σεβασμος..κατα την αποψη μου η φιλια ειναι το σημαντικοτερο πραγμα που εχει δημηουργησει ο ανθρωπος μετα την οικογενεια!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    JenM...δεν μπορεις να φανταστεις ποσο σε καταλαβαινω..σε καποια πραγματα που λες,ειναι σαν να βλεπω τον εαυτο μου...και εγω ημουν παντα η καλη,που εκανε τα παντα για τους φιλους της,στην κυριολεξια γινομουν χαλι να με πατησουν...καποια στιγμη που συνεβησαν δυσκολα πραγματα στη ζωη μου,τα οποια με εριξαν ψυχολογικα..καταλαβα ποιοι ειναι οι πραγματικοι μου φιλοι και τους υπολοιπους τους απομακρυνα με συνοπτικες διαδικασιες..επισης,φιλιες που εκανα στο πανεπιστημιο και αποδειχτηκαν φιασκο τους απομακρυνα και αυτους..και φροντισα να βγαινω,να ειμαι κοινωνικη και να γνωριζω συνεχεια κοσμο..απ αυτους που γνωρισα καποιοι εγιναν φιλοι με τους οποιους απλα βγαιναμε και περνουσαμε ωραια,καποιοι αλλοι εγιναν φιλοι για να με βοηθουν στα μαθηματα της σχολης..και με καποιους αλλους ηρθα πιο κοντα και αναπτυξαμε μια πιο ουσιαστικη σχεση(χωρις ομως να ανοιγομαι διοτι δεν τους ξερω καλα και θελω να κραταω μια πισινη-στο κατω κατω για πιο προσωπικα εχω την αδελφη μου-(οπως εχεις και εσυ την ξαδελφη σου)..σε πληροφορω φιλοι που με παρατησαν,τους εβλεπα μετα απο καιρο μονους τους η να κανουν παρεα με \"ακυρα\" ατομα,μερικοι προσπαθησαν να με προσεγγισουν και παλι....εγω ομως ειχα γινει super κοινωνικη και ηξερα τους παντες...και με λιγα λογια τους εδειξα πως δεν τους εχω αναγκη και περναω υπεροχα...να κανεις και εσυ το ιδιο!!!!!και να θυμασαι πως στο τελος θα βγεις νικητρια..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by JenM
    Εχω κανει τα παντα ζωγραφικη χορο γυμναστηριο ξενες γλωσσες υπολογιστες κα αλλα ολες οι προσπαθειες ηταν ματαιες..Εγω το μονο που ηθελα να ΔΩΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΙΛΙΚΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ Κ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ σε ατομα που θα αξιζουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....Ολα ηταν αποτυχιες...
    ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΕΜΠΙΣΤΗ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΦΙΛΗ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ... :΄-(

    ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΘΙΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ...ΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΚΟΡΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗ...
    Γεια σου Gem!


    Απομωνοσα καποια απο αυτα που εγραψες παραπανω.


    Ο λογος ειναι οτι , κατα την ταπεινη μου μπολτισιντιδικη γνωμη , οτι το \"προσπαθεις\" πολυ και ετσι το να κανεις φιλους δεν το βλεπεις κατα βαθος σαν μια χαρουμενη διαδικασια , αλλα σαν εναν γολγοθα, σαν να δινεις πανελληνιες..!


    Εχω γνωρισει ατομα που προσπαθουσαν να κανουν φιλιες και δεν τα καταφερναν επειδη τελικα λογω αυτης της \"στερησης για φιλια\" (γουατ?) που ειχαν , ακομα και οταν ξεκιναγαν μια φιλια γινοντουσαν κολιτσηδες και φορτικοι στα αλλα ατομα και ετσι τους εχαναν και αυτους.To θαυμαστο εδω ειναι οτι ΔΕΝ το καταλαβαιναν αυτο και ελεγαν συνεχεια \"μα τι κανω λαθος?\"

    Τραγικη ειρωνια ε? Να βαζεις τα δυνατα σου για να κανεις φιλους, και για αυτον ακριβως τον λογο να τους χανεις ταυτοχρονα.!


    Αν εισαι οντως τοσο εμφανισημη οσο λες (ναρκισε!!!) , ναι, υπαρχει ΟΝΤΩΣ αυτο το πιθανο ενδεχομενο να σε ζηλευουν ή γενικα να μην μπορουν να σε δουν φιλικα.

    Απο την μια οι αντρες για προφανη λογο θα σκαρφιζονται ψεματα οτι ειναι φιλοι σου , μονο για να ειναι κοντα σου,

    απο την αλλη οι γυναικες θα σε βλεπουν σαν πιθανο αντιπαλο τους , και το αμυντικο τους συστημα θα σε κραταει μακρυα τους για να μην νοιωθουν μειωνεκτικα μπροστα σου, για να μην τους φας τον γκομενο κτλ


    Τι μπορεις να κανεις για αυτο?

    Ασφαλως οχι να πας στην αντιθετη εκδοση του extreme makeover , αλλα να χρησιμοποεις αλλα σε εισαγωγικα \"οπλα\" (δεν μου αρεσει η λεξη) για να κερδιζεις τους αλλους, οπως το χαμογελο.

    http://communicatebetter.blogspot.com/2008/10/power-of-smile.html

    οπως καταλαβαινεις δεν κανω πλακα, το εννοω, να χαμογελας περισσοτερο, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ στον αλλο/η απεναντι σου ωστε να τον κανεις να ξεπερανει την ασπιδα της εμφανισης σου και να εστιαζει στο μεσα σου.


    Λες οτι εισαι φυσιολογικο ατομο, καλο κτλ


    Ηρθε η ωρα να το αποδειξεις αυτο..!!!!



    Show them what ya got!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    JenM , καλημέρα.
    αναρωτήθηκα πραγματικά πως ένας άνθρωπος με τόσες κοινωνικές επαφές να φτάνει στο σημείο να λέει : δεν βρίσκω φίλους.
    θα συμφωνήσω εν μέρει με τη ρεμέντι.
    είμαι υπέρ του τό ότι όταν αγαπάς συγχωρείς.
    οι φίλοι μου είναι παιδικοί.
    τους γνωρίζω από γυμνάσιο - λύκειο.
    κάποτε ήμασταν μία παρέα.
    με το πέρασμα των χρόνων συνέβαιναν διάφορα.
    π.χ. με τον τωρινό κολλητό μου κάποτε τσακωθήκαμε με ασήμαντη αφορμή και βρέθηκα με το ακουστικό του τηλ στο χέρι να αναρωτιέμαι γιατί βγάζει κακία απέναντι μου και πώς γινόταν να μου λέει όλα αυτά τα τρομέρα που μού είπε.
    αισθάνθηκα να με ζηλεύει για όλα.
    γιατί δεν μου είπε τη λέξη , αλλά όλα αυτά που άκουσα εκεί κατέληγαν.
    κάναμε να μιλήσουμε χρόνια.
    τυχαία συναντηθήκαμε σε ένα μαγαζί και ήρθαμε πάλι κοντά.
    είχα χαρεί πολύ, αλλά το έκρυβα ( το έπαιζα κιόλας γιατί ήθελα να τσεκάρω αν πραγματικά κατάλαβε τη μαλακία του ).
    από τότε έχουν περάσει αρκετά χρόνια.
    σήμερα είναι αυτός που θα τηλ στην πρώτη στραβή που θα μου τύχει.
    μπορεί να μιλάμε ατελείωτα και να συνεχίζουμε να έχουμε πράγματα να πούμε.
    νιώθω πως ακόμη τον γνωρίζω και αυτός το ίδιο.

    θέλω να σου πω πως πρέπει να επανεξετάζεις καταστάσεις.
    είναι σίγουρο πως όλοι κάνουμε λάθη.
    κι εσύ και αυτοί που έχεις πλάι σου.
    και να συγχωρείς.
    με αυτό βέβαια δεν εννοώ να κάνεις υποχωρήσεις.
    κάποιος είπε παραπάνω πως πρέπει να φροντίζεις για να συνεχίζετε η φιλία.
    συμφωνώ σε αυτό.
    δεν ξέρω αν κι εγώ βοήθησα στο να σκεφτείς κάτι επιπλέον για αυτά που σε προβληματίζουν.
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7
    SAS EYXARISTW POLU OLOUS GIA TIS APANTHSEIS SAS...ISWS FTAIEI K TO GEGONOS OTI ME EXEI PAREI APO KATW..ISWS PREPEI SYNTOMA NA DRASTIRIOPOIITHW PALI WSTE NA ARXISW NA APOKTW KOINWNIKES EPAFES PALI GIATI GIADIAFOROUS LOGOUS EMEINA PISW TON TELEYTAIO KAIRO...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •