Bisexual
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: Bisexual

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    Bisexual

    επικρατει μια συγχυση στο κεφαλι μου..
    αναρωτιεμαι αν ειμαι Bisexual
    μπορει καποιος να με βοηθησει;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κ αν εισαι τι εγινε?ειναι τοσο κακο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Originally posted by mstrouf
    επικρατει μια συγχυση στο κεφαλι μου..
    αναρωτιεμαι αν ειμαι Bisexual
    μπορει καποιος να με βοηθησει;
    σαν πως να σε βοηθησει παιδι μου?
    καλη καρδια...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    χοχο, σε καλυψαν και οι 2..!

    Απο την μια και αν εισαι Bi τι σε πειραζει εσενα προσωπικα?

    Απο την αλλη με ποιον τροπο θα μπορουσε καποιος να σε βοηθησει σχετικα με το αν εισαι/δεν εισαι?

  5. #5
    μαρια μπες τσατ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    να μωρε... θελω να ξεκαθαρίσει το μυαλό μου
    με ελκύουν γυναίκες, αλλά πηγαίνω με άντρες απο φόβο οτι δεν είναι κοινωνικά αποδεκτώ
    πέρα από το οπτικό χάζεμα που εχω επιδωθεί αρκετές φορές, όταν βρήκα ανταπόκριση, δίστασα κ το βαλα στα πόδια με αυτό που ένιωθα, δλδ την λαχτάρα κ τον πόθο, δεν το έχω νιώσει με άντρα που έχω συνεβρεθεί τόσες φορές..
    εκτός απο αυτό, συνειδητοποιώ ότι είμαι bi κ φρικάρω, δεν μου κάθεται..
    εχω ενα δεσμό, με τις καλύτερες προθέσεις που είχα ως τώρα κ αναρωτιέμαι μηπως τον κοροιδεύω;
    να σημειώσω ότ δεν έχω δοκιμάσει, όσο κ αν το ποθώ, αν δοκιμάσω θα μου φύγει; κ αν όχι; αν λέω γίνει πιο έντονο κ μετά σιχαθώ τελείως τους άντρες; φοβάμαι.. καλύτερα να μην το κουβεντιάζω, ρεζίλι έγινα ήδη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    και γω ειμαι, που ειναι το κακο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Oποτε τελικα δε σε απασχολει το πως νοιωθεις εσυ, αλλα το πως θα νοιωσουν οι αλλοι αν μαθουν οτι εισαι bi (αν εισαι βεβαια).

    Νομιζω πως αρκετα προβληματα εχουμε ο καθενας για το τι σκεφτομαστε εμεις για εμας, αν ειναι τωρα να το παμε και στο τι σκεφτονται ΑΛΛΟΙ για εμας, τοτε αστα βραστα..!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    μπορεις να δοκιμασεις και με τα δυο φυλα και να δεις ποιο σε εκφραζει καλυτερα...σημασια εχει να αισθανεσαι εσυ καλα,να εισαι ευτυχισμενη και ικανοποιημενη...χωρις να βαζεις ταμπελες στον εαυτο σου και να κανεις πραγματα μονο επειδη ειναι κοινωνικα αποδεκτα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    χεστηκα τι θα πουν οι αλλοι.. εμενα με νοιαζει ο εαυτο μου και μονο αυτος. ειμαι παρτακιας?? οτι ειμαι, ειμαι για τον εαυτο μου. λογαριασμο δεν δινω σε κανεναν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    εμενα με νοιαζει τι θα πει ο κοσμος κ πολλες φορες, ακολουθω το δρομο του κοινωνικα αποδεκτου κ οχι αυτου που πραγματικα θελω κ ετσι σημερα συνειδητοποιησα οτι πολλες φορες υπηρξε στο παρελθον η ελξη μου με ατομα του ιδιου φυλου, αλλα δεν εκανα το βημα απο φοβο οτι δεν ειναι σωστο. αναρωτιεμαι αν ειμαι καταπιεσμενη σεξουαλικα, μεσα απο τις σχέσεις μου κ δισταζω στο να δοκιμάσω κατι που πολύ λαχταρω. δεν είναι οτι σιχαίνομαι τους ανδρες για να πω οτι ειμαι λεσβία, αλλά εχω νιώσει ερωτική ελξη προς το γυναικείο φύλο, άρα πρέπει να είμαι μπάι. αν δεν δοκιμάσω, ποτε δεν θα μάθω, αλλά δεν έχω τα κουράγια να υποβάλλω τον εαυτό μου σε κάτι τέτοιο κ φοβάμαι ότι θα γεμίσω τύψεις κ ενοχες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Tωρα ειναι σαν να λες ομως οτι αν καποιος σκεφτεται να σκοτωσει εναν αλλο , ειναι δολοφονος.

    η σκεψη απεχει πολυ απο την πραξη , ετσι δεν ειναι?

    Το οτι σου αρεσουν γυναικες δεν σε κανει λεσβια.
    Ακομα και αν πας \"δοκιμαστικα\" με γυναικα , παλι δεν θα λεγεσαι λεσβια. Τουλαχιστον ετσι εχω διαβασει απο ενα gay-lesbian ιστοτοπο..!! ΚΑτι θα ξερουν και αυτοι..~!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    50
    μια απτις καλυτερες μου φιλες, σε φασεις της ζωης της, πηγαινει με γυναικες...εχει σχεση με αγορι!!αλλα αυτο δεν την εμποδιζει να εκφραστει ερωτικα και να απελευθερωθει..μου εχει πει πως ειναι φοβερη εμπειρια γιατι οι γυναικες καταλαβαινουν απολυτα η μια την αλλη και ειναι πολυ τρυφερες στιγμες..δεν επιθυμει να κανει σχεση για την ωρα με γυναικα,ουτε χαρακτηριζει τον εαυτο της bisexual..και ετσι ζει την ζωη της χωρις ενοχες και φοβο...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    στρουμφ, καλό είναι σίγουρα πως εκφράζεις αυτά που νιώθεις.
    συμφωνώ με όλους πως δεν πρέπει να σε νοιάζει τί θα πουν οι άλλοι.
    αφήνεις τον ευατό σου ελεύθερο και βλέπεις.
    όχι να καταπιέσουμε τον ευατό μας και σε αυτό το τομέα.
    δεν φτάνει που το κάνουμε σε τόσους άλλους ?
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γράφεις πως σε ελκύουν οι γυναίκες αλλά λόγω της κοινωνικής ομοφοβίας(καλά κατάλαβα;)δεν έχεις τολμήσει ως τώρα να έχεις σεξουαλική επαφή με γυναίκα.Οι σεξουαλικές σχέσεις με το αντρικό φύλο πώς είναι;Ικανοποιείσαι στις επαφές αυτές,τις ετεροφυλοφιλικές ή είναι μία αγγαρεία εξ ανάγκης;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •