τι εμαθα σημερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11

    τι εμαθα σημερα

    ειμαι ο pou_zoume και επειδη ξεχασα τον κωδικο εκανα εγγραφη με νεο νικ.

    λοιπον τι εμαθα σημερα.

    εμαθα

    -το ποσα λιγα ξερω για τον κοσμο
    -το ποσα λιγα ξερω για τον εαυτο μου και το ποσο πολλα ξερουν αλλοι ανθρωποι για μενα που δεν εχουν συναναστραφει καν μαζι μου
    -το ποσο ευκολα βαζουμε φωτια σε οτι δεν ξερουμε (εμεις οι ανθρωποιο.. γενικα μιλαω)
    -το ποσο δυσκολο ειναι να αποδεχτω μερικα πραγματα οπως:

    το γεγονος πως εισπρατω αδιαφορια απο γνωστους και εχθροτητα απο οχι και τοσο γνωστους αλλα και το γεγονος πως εισπρατω εχθροτητα απο καποιους αλλους γνωστους και αγαπη απο καποιους αλλους οχι και τοσο γνωστους.

    το γεγονος πως η ιδεα οτι "τα παντα μπορουν να καταρευσουν ανα πασα στιγμη" ευχαριστει μερικους και εχει προκαλεσει ενα νεο ειδος θρησκειας.

    το γεγονος πως ελαβα μισος παλαιοτερα και το εδωσα αλλου απο εκει που το παρελαβα.

    το γεγονος πως με το να μιλαει ενας ανθρωπος, οπως ενας επιστημονας, για τα εσω του, τις κοσμοθεωριες του και τις ανησυχιες του, τα δανειζει και σε ανθρωπους που δεν θα ηθελε να δανεισει.

    το γεγονος πως ο κοσμος ειναι ενα μεγαλο μηλο που στο περισσοτερο μερος του εχει σαπισει.

    για την ιστορια του κινγκ, το αυτο, υπο αλλη οπτικη. τι συμβολιζει. ενας κλοουν θα επρεπε να διασκεδαζει τα παιδια και να τους χαριζει γελιο ομως λενε πως το γελιο ειναι κακο, αρα το γελιο ειναι ενα κοινωνικο τερας.

    οτι η τρελα ειναι ενα παιδι που εχει χαθει, και εχει εγκλωβιστει σε εναν κοσμο μεταξυ ανηλικης και ενηλικης πραγματικοτητας.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Ρε συ Πουζούμε μου θυμίζεις εμένα ..... και εγώ έτσι ξεχνούσα τον κωδικό μου στην αρχή. Εγώ αυτό που έμαθα σήμερα και χθές είναι ότι η ελληνική κοινωνία επιτρέπει τον γάμο στα δεύτερα ξαδέλφια όπως επιτρέπει και τις εκτρώσεις...βρε που ζούμε........:P

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    δεν το παρακολουθησα το θεμα που λες.

    δεν μου ειπες σου αρεσαν αυτα που εγραψα. σκεφτομαι ακομα να αλλαξω το νικ μου σε now_is_nothing.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    παιδια σορρυ αλλα συνειδητοποιοντας .την κατασταση που επικρατει με τα μεγιστα επιπεδα μορφωσης που ολοι διαθετουμε και που ολοι θελουμε να γινουμε αρχηγοι σκεφτηκα το βασιλια λυρ του σεξπυρ. ασχετο με το θεμα αλλα οχι και τοσο.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by what_is_now
    δεν το παρακολουθησα το θεμα που λες.

    δεν μου ειπες σου αρεσαν αυτα που εγραψα. σκεφτομαι ακομα να αλλαξω το νικ μου σε now_is_nothing.
    Ναι γράφεις πολύ ωραία!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •