η σεξουαλικη ταυτοτητα του σημερινου homo sapiens και η σχεση της με την εξουσια της ηδονης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11

    η σεξουαλικη ταυτοτητα του σημερινου homo sapiens και η σχεση της με την εξουσια της ηδονης

    στις μερες μας δυσκολα ξεχωριζει κανεις τους αντρες απο τις γυναικες. οι ομοφυλοφυλοι μπορουν μεσω της ιατρικης επιστημης να αλλαξουν τα βιολογικα τους χαρακτηριστικα και να μην φαινεται καθολου η διαφορα, ετσι για παραδειγμα οι περισσοτεροι αρσενικοι του πλυθησμου να εχουν παρευρεθει με αλλους ανθρωπους, αρσενικους και αυτους, τους οποιους δηλαδη γεννησε ο μπαμπας και η μαμα τους αγορακια αλλα που στην συνεχεια αλλαξαν με την βοηθεια της επιστημης τα βιολογικα τους χαρακτηριστικα. γιατι ομως οι ανθρωποι μπορει να εξελιχθουν με τετοιο τροπο ετσι ωστε να μισησουν την εκ γενετη τους σεξουαλικη ταυτοτητα.

    οι ερευνες εως σημερα εχουν να αποκαλυψουν ενα ποσοστο κοντα στο 20%, παλαιοτερα ηταν 10%, που παραδεχεται πως εχει παρεβρεθει σεξουαλικα με ομοφυλο τους, γυναικες και ανδρες. πολλες φορες μαλιστα ακουμε για κακομοιρηδες που πηγαν να το "κανουν" με τραβεστι και τους το αποκαλυψαν αργοτερα, σε φαση μη ετοιμοτητας οι γνωστοι τους. expect the unexpected λενε στα αγγλικα, τουτεστιν, μπορει να συμβουν τα παντα στη ζωη.

    η σεξουαλικη ταυτοτητα του ανθρωπου προσδιοριζει και την κοινωνικη ταυτοτητα του ατομου, καθως και την επιρροη στο κοινωνικο συνολο. ετσι, οταν λεμε εξουσια συνηθως φερουμε στο νου κυβερνησεις και στρατους. εξουσια ομως δεν ειναι μονο το διορισμενο κρατος. εχει και η σεξουαλικοτητα μεσριδιο στην εξουσια. η ισχυρη σεξουαλικοτητα. η ευα που θα αναγκασει εκεινη τον αδαμ να φαει το μηλο, και οχι ο αδαμ την ευα.

    ο σημερινος homo sapiens, δηλαδη το μοναδικο ειδος (συμφωνα με την ιστορια μας) ανθρωπινης κοινωνιας που επιβιωσε απο την παλαιολιθικη εποχη ειναι το ζωο νικητης του πλανητη Γη. ειναι το ζωο στο οποιο του δωθηκε γη και υδωρ. ειναι η φωτια που χωριστικε στα δυο. την ουρα την πηρε ο ανδρας και την φωτια η γυναικα. η ηττημενη πλεον φυση περασε σε δευτερη μοιρα. η εποχη του διαστηματος εχει προ καιρου αρχισει. διαστημα, το τελευταιο συνορο ελεγε σε μια πινακιδα στην ταινια wall-e. η κατακτηση του διαστηματος ειναι η ελπιδα. για τα παιδια που υψωσαν το αναστημα τους στον πατερα η την μητερα, γιατι οπως ειπαμε η σεξουαλικοτητα μαγνητιζει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    μου αρεσει να γραφω σε αυτο εδω το φορουμ. ειστε ανθρωποι με ευαισθησιες αρα και διψα για μαθηση. ολα θα σας τα μαθω, μην ανυσηχειτε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ενα θα σου πω.. ολα ειναι σχετικα..

    γιατι οχι η σεξουαλικη ταυτοτητα δεν προσδιοριζει και την κοινωνικη ταυτοτητα .. βλεπε πχ :μοδιστρουσ υψιλησ ραπτικησ..


    επισεισ δεν μασ δινεισ να καταλαβουμε ποια θεση περνεισ..
    εισαι ομοφοβικοσ ανθρωποσ???

    αυτο ειναι το θεμα??...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by what_is_now
    μου αρεσει να γραφω σε αυτο εδω το φορουμ. ειστε ανθρωποι με ευαισθησιες αρα και διψα για μαθηση. ολα θα σας τα μαθω, μην ανυσηχειτε.
    οσο για αυτο το σχολιο σου..ελπιζω να το ειπεσ γλυκα και απλα..γιατι αν οχι τοτε εχει εντονη χμ.. την αισθηση τησ μεγαλομανιασ και του οτι μασ βλεπεισ σαν ανθρωπακια που ΕΣΥΥΥΥ μπορεισ να μαθεισ καποια πραγματα...

    ειναι με δυο λογια καπωσ προσβλητικο.. αλλα ειμαι σιγουρη πωσ το ειπεσ χαμογελοντασ.. ετσι .. γλυκουλικα..πανω στην ροη του λογου..

    γιατι ξερεισ ολοι μαθαινουμε ο ενασ απο τον αλλον.. λογο τησ επαφησ μασ και τησ διαφορετικοτητασ μασ...

    ετσι ειναι..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    η εξουσια τησ ιδονησ ηταν παντα η ιδια .. ενονη και αναμφισβητητη... ανα τουσ αιωνεσ ... ειτε στουσ ανθρωπουσ που επιλεγουν για συντροφο ατομο του ιδιου ειτε ατομο του αντιθετου φυλλου...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λαθος δεν ειχα κατι να πω...εδω αλλου πηγα να ποσταρω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    γεια σου adzik. ομοφοβικος, εννοεις αν φοβαμαι τους ομοφιλοφιλους? δεν ξερω αν φοβαμαι τους ομοφιλοφιλους αλλα γνωριζω πως μερικοι απο αυτους εχουν προσφερει πολλα στις τεχνες και την ψυχαγωγια. παντως δεν συναναστρεφομαι με ομοφιλοφιλους οποτε δεν μπορω να εκφερω καποια γνωμη.

    οχι, δεν σας θεωρω ανθρωπακια οπως λες. το εννοω πως οποια γνωση η οποια τροφη για σκεψη εχω να προσφερω θα το προσφερω οσο πιο ωφελημα μπορω εκει που επελεξα να το προσφερω.

    ισως το δευτερο μηνυμα μου σε αυτο το θεμα να φανηκε καπως. ζηταω συγνωμη. εδειξα λιγη αλαζονια. δεν ειμαι παντογνωστης, ουτε καν πολυγνωστης. αλλοι ανθρωποι γνωριζουν πολυυυ περισσοτερα απο μενα. ζηταω συγνωμη και απο εσενα και απο οποιονδηποτε θιχτηκε απο το δευτερο μηνυμα καθως και σε ευχαριστω που μου το υπενθυμισες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    Originally posted by what_is_now
    ..... παντως δεν συναναστρεφομαι με ομοφιλοφιλους οποτε δεν μπορω να εκφερω καποια γνωμη.
    ...
    για πες μας τωρα, που το ξερεις αυτο....

    δεν φορανε ολοι οι ομοφυλοφιλοι πουδρα ξερεις.
    εκτος αν εχεις κανει προταση για συνευρεση σε ολους σου τους φιλους, αρνηθηκαν, και συμπερανες οτι δεν ειναι ομοφυλοφιλοι..
    αν εγινε κατι τετοιο,μπορει απλα να μην σε γουσταρουν...

  9. #9
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by what_is_now
    ..... παντως δεν συναναστρεφομαι με ομοφιλοφιλους οποτε δεν μπορω να εκφερω καποια γνωμη.
    ...
    για πες μας τωρα, που το ξερεις αυτο....

    δεν φορανε ολοι οι ομοφυλοφιλοι πουδρα ξερεις.
    εκτος αν εχεις κανει προταση για συνευρεση σε ολους σου τους φιλους, αρνηθηκαν, και συμπερανες οτι δεν ειναι ομοφυλοφιλοι..
    αν εγινε κατι τετοιο,μπορει απλα να μην σε γουσταρουν...

    αχαααααααα!!! Όντως έτσι είναι.
    επικρατεί μια άποψη πως οι ομοφυλόφιλοι κουνιούνται και βάφουν βλεφαρίδα κάτω από βγαλμένο φρύδι.
    Θα σας τρομάξω, αλλά εχω φίλο ομοφυλόφυλο που κάθε φορά που βγαίνουμε έχει φοβερή πέραση στις γυναίκες, (είναι βέβαια και κούκλος)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    δεν το αμφισβητω. εδω στη γη ολα εχουν και απο μια εξηγηση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Nα εξετάσεις την πιθανότητα να τρέφεις ένα είδος κρυφο ομοφοβίας,που-ίσως-δεν έχει\"βγει στη φόρα\",οπότε και δεν έχεις δουλέψει ώστε να την εξαλείψεις.Θα τονίσω πως αποτελεί δικαίωμα κάθε πλάσματος να διαχειρίζεται την έννοια του φύλου του όπως γουστάρει.Να το αλλάξει,να το ισιώσει,να το στραβώσει,λολ,να το τουμπάρει,να το τροποποιήσει.Δεν καταλαβαίνω δηλαδή γιατί ένα άτομο που γεννιέται ως γυναίκα αλλά αισθάνεται άντρας δεν έχει δικαίωμα να διαμορφώσει τα φυλετικά του χαρακτηριστικά χρησιμοποιώντας τα μέσα και τη γνώση που παρέχει η επιστήμη,ώστε να ταιριάζει η εικόνα που βλέπει στον καθρέφτη του με την ψυχολογία του φύλου του.Και το ίδιο φυσικά ισχύει για έναν άντρα που γεννήθηκε ως γυναίκα.Η διαφορετική έμφυλη έκφραση μπορεί να εμπεριέχει φυσικά τη διάθεση για τροποποίηση των βιολογικών χαρακτηριστικών,μπορεί όμως και όχι.Τέσπα,άλλη συζήτηση.

    Και χαίρομαι για την απάντηση που έδωσες στην πολύ σωστή παρατήρηση της Αdzik.Γιατί κι εγώ στράβωσα λιγάκι.;):P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    11
    δεχομαι να μιλησω για τον εαυτο μου εφοσον μου θετεις τετοια ερωτηματα. ερωτηματα που δεν θελουν και τοση σκεψη βασικα. συναισθηματικα ειμαι ενας πληγωμενος, παραδομενος απο τον ερωτα ανθρωπος. ερωτικα αισθανομαι ελξη για το γυναικειο φυλλο και δηλωνω πως ειμαι αδυναμος μπροστα στην μαγεια του ερωτα. το μετεφρασα πιο πανω ως εξουσια γιατι για μενα η γυναικα ειναι εξουσια καταρχας στο κρεβατι, συμβολιζει το αντικειμενο του ποθου, την ομορφια για την οποια επεσε η τροια, τη βασιλισα που θα παραγει μελι και θα το επιτυχει αυτο εφοσον χτισει την σεξουαλικοτητα της. για εμας τα πραγματα ειναι πιο ξεκαθαρα, ειμαστε παιδακια πολλες φορες καθολη τη διαρκεια της ζωης μας, γινομαστε λιγοτερο παιδιακια οσο μεγαλωνουμε, μας αρεσει να παιζουμε τα στρατιωτακια, τους κλεφτες και αστυνομους και αισθανομαστε δυνατοι οταν εχουμε επιρροη σε αλλους και κοιταμε να χτισουμε ισχυρη προσωπικοτητα, αλλοι επενδυουν στο \"πλουσιο\" σωμα τους και οσοι δεν διαθετουν απο την φυση τους \"πλουσιο σωμα\" επενδυουν στον νου τους. ειμαστε ομως και επικυνδυνα παιδακια γιατι παιζουμε με τη φωτια, θελουμε να φευγουμε τελευταιοι απο την καρεκλα μας, στο παιχνιδι της καρεκλας. ως εδω αυτα τα οποια ειναι λιγο πολυ γενικα.

    η σεξουαλικοτητα οπως ειπα και πιο πανω ειναι γιονιακο προτυπο, κοινωνικη επιρροη και ατομικες επιλογες σαφως και εχει βιολογικη βαση, αναλογως την αναπτυξη των ορμωνων του ατομου αλλα και υπαρχουν φορες που παρατηρουμε απο μωριακη ηλικια, γεννετικος κωδικας δηλαδη και επιπλοκες.

    εσυ λες δηλαδη πως μια γυναικα μπορει να αισθανεται ανδρας σε ενα σωμα γυναικας. μπορω να το καταλαβω αυτο. ενας ανθρωπος βρισκει την θεση του και αναπτυσει την φυσιογνωμια του με βαση τα κοινωνικα προτυπα, δηλαδη οι γυναικες πρεπει να ειναι τρυφερες και οι ανδρες σκληροι. κατι το οποιο δεν ειναι τοσο απλο αφου ενα κομματι τρυφεροτητας εχει \"δικαιωμα\" να το εχει ο καθε ανθρωπος, για τα παιδια του και για τους συνανθρωπους του.

    δεν στεκει να λεμε οι ανδρες πρεπει να ειναι σκληροι και οι γυναικες τρυφερες αν και αυτο εχει βαση και στην σωματικη δυναμη, τουτεστιν νους πλαθεται απο το σωμα. η να λεμε οι ανδρες δεν κλαινε. ξερεις ποσες φορες εχω κλαψει εγω για γυναικα, το σκληρο αντρακι κατα ταλλα. δεν ντρεπομαι γι\'αυτο, αν και εχω ντραπει που στο παρελθον εβλεπα σεξουαλικα αντικειμενα και οχι ανθρωπους με σεξουαλικοτητες.

    η πρωτη μου μεγαλη σχεση ηταν ολιγο φεμινιστρια, θαρρω ετσι λεγεται, ηταν δηλαδη πολυ χαρακτιριστικη και γνωστης η κοπελα με τα δικαιωματα των γυναικων. μου εξηγησε το πως σε μερικες χωρες οι γυναικες θυσιαζοντουσαν στην κυριολεξια για να αποκτησουν το δικαιωμα της ψηφου και αλλα δικαιωματα. λιγο πριν την γνωρισω ειχα αρχισει να βλεπω τις γυναικες σαν αντικειμενα σεξουαλικα με κενα αισθηματα. ημουν μαζι της για λιγα χρονια εως οτου χωρισαν οι δρομοι μας και εχω πλεον να την δω παρα πολλα χρονια, ουτε εχω ακουσει απο εκεινη νεα της. ειναι δηλαδη για μενα το love story που δεν περιμενα να εχω ποτε στη ζωη μου αλλα που το βρηκα και οταν το εχασα προσπαθησα να το ψαξω ξανα διχως να καταφερω να το βρω αφου κοινωνιες απο κοινωνιες οι ανθρωποι αλλαζουν. η τρυφεροτητα που ελαβα απο τη γυνη και που εχασα πιο μετα ηταν για μενα ενα μαθημα.

    στην εποχη μας οι γυναικες ειναι πιο σκληρες, γι\'αυτο και ειπα δυσκολα ξεχωριζει κανεις τους αντρες απο τις γυναικες. εχει χαθει αυτη η τρυφεροτητα η εγω δεν μπορω να την βρω τοσο ευκολα. προπαντως προσπαθω να μην κανω το λαθος να ταυτισω την γυναικα με αντικειμενο, ουτε εκεινη να με δει σαν υποκειμενο. εστω και αν στον κοσμο μας το συναισθημα και ο σεβασμος ειναι ειδη προς εξαφανιση.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by RainAndWind
    Nα εξετάσεις την πιθανότητα να τρέφεις ένα είδος κρυφο ομοφοβίας,που-ίσως-δεν έχει\"βγει στη φόρα\",οπότε και δεν έχεις δουλέψει ώστε να την εξαλείψεις.Θα τονίσω πως αποτελεί δικαίωμα κάθε πλάσματος να διαχειρίζεται την έννοια του φύλου του όπως γουστάρει.Να το αλλάξει,να το ισιώσει,να το στραβώσει,λολ,να το τουμπάρει,να το τροποποιήσει.Δεν καταλαβαίνω δηλαδή γιατί ένα άτομο που γεννιέται ως γυναίκα αλλά αισθάνεται άντρας δεν έχει δικαίωμα να διαμορφώσει τα φυλετικά του χαρακτηριστικά χρησιμοποιώντας τα μέσα και τη γνώση που παρέχει η επιστήμη,ώστε να ταιριάζει η εικόνα που βλέπει στον καθρέφτη του με την ψυχολογία του φύλου του.Και το ίδιο φυσικά ισχύει για έναν άντρα που γεννήθηκε ως γυναίκα.Η διαφορετική έμφυλη έκφραση μπορεί να εμπεριέχει φυσικά τη διάθεση για τροποποίηση των βιολογικών χαρακτηριστικών,μπορεί όμως και όχι.Τέσπα,άλλη συζήτηση.

    xexexexex ετσι ετσι..:):):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ομοφυλόφιλη δεν είμαι.Αλλά τι σχέση έχει αυτό αλήθεια με ό,τι έγραψα παραπάνω;Είναι απαραίτητο να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος ή τρανς για να υποστηρίζει τα δικαιώματα των συνανθρώπων του που ανήκουν σε αυτές τις κοινότητες,στα πληθυσμιακά αυτά κομμάτια;

    Εμείς οι ετέρο φέρουμε την ευθύνη της καταπίεσης που έχουν δεχθεί,άρα και δική μας ευθύνη να κατανοήσουμε το μέγεθος της ευθύνης αυτής.

    Στο γιν γιανγκ πιστεύω πάντως.Ωραίο κι αυτό,να το συζητήσουμε.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    41
    κοιτα σου λεω την γνωμη μου. η σεξουαλικη ζωη του καθε ανθρωπου ειναι μερος της προσωπικης του ζωης, ειναι ενα λεπτο θεμα, ταμπου στις περισσοτερες κοινωνιες οχι ομως και στις παρεες. δημοσια μιλαμε για πολιτικα και θρησκευτικα ενω με την παρεα μας η τους φιλους μας μιλαμε για το σεξουαλικο/ ερωτικο, για τις σχεσεις συνηθως. φανερα βλεπουμε πως ελεω ελειψης φιλων πολλοι ανθρωποι μοιραζονται τα προβληματα τους σε καποιο φορουμ στο διαδυκτιο οχι παντα με την καλυτερη καταληξη. σκεψου δηλαδη να γραφω εγω για την πρωην γκομενα μου και εκεινη να χρησιμοποιει το γκουγκλ τρανσλατορ και να τυχει να διαβασει κατι που γραφω εγω και να με καταλαβει απο αυτα που λεω. αυτοματως οτι δεν θα επρεπε να ξερει θα το μαθει. εννοειται πως καθε προσωπικη καταθεση εμπειριων η σκεψεων ειναι ενα πεταμα του εαυτου μας, μιας αναμνησης η επιθυμιας που θελουμε να φυγει απο μεσα μας και να πεταξει ψηλα στον αερα.

    βασικα αυτο ηθελα να πω για αρχη. οτι το σεξουαλικο ειναι ενα ταμπου, ποσο μαλλον για ανθρωπους που καταλαβαινουν πως δεν εχουν κοινα αποδεκτες σεξουαλικες προτιμησεις.

    αυτο βεβαια ισχυει και στους εταιροφυλους. μπορει καποιος να εχει φετιχ με τις γοβες η τα καλσον. η σεξουαλικη ταυτοτητα του καθε ανθρωπου ειναι ενα ειδος πληροφοριας που τον απογυμνωνει μπροστα στον υπολοιπο κοσμο. εχεις δει ποτε να βγει καποιος στην τηλεοραση και να πει αυνανιζομαι κρυφα απο το ταιρι μου καποια βραδυα με το αντικειμενο της σεξουαλικης μου επιθυμιας. λιγο δυσκολο να το πει ο ιδιος αλλα θα το πουν αλλοι γιαυτον. λεπτο ζητημα λοιπον το σεξουαλικο και σαφως και εχεις το δικαιωμα να υποστηριζεις τα δικαιωματα των ομοφυλοφυλων η καθε σεξουαλικης ομαδας που παρεκκλινει απο το κοινα αποδεκτο.

    εν παση περιπτωση ζουμε σε εποχη οπου τα μυστικα δυσκολα φυλλασονται. ο καθε ανθρωπος ειναι ευαλωτος απο δυο τρεις πληροφοριες για την προσωπικη του ζωη. απο τον υπαριθμο ενα ως τον τελευταιο. δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο πιστευω. το παιχνιδι παιζεται εδω και καιρο και θα φανει στη συνεχεια τι καταλληξη θα εχει αυτη η ταπεινοση και απογυμνωση της σεξουαλικοτητας στην σημερινη εποχη της πληροφοριας και του γρηγορου δυκτιου.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •