Blogs στο e-psychology.gr - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχω και εγω ενα blog...αλλα δεν το θεωρω blog γιατι ειχα αναρτησει 3 αρθρα ολα και ολα και το παρατησα , κυριως γιατι γραφω εδω και εκφραζομαι και γενικως εαν ασχολιομουν λιγο παραπανω με τους υπολογιστες , τοτε καλυτερα να ημουν καλωδιομενος με αυτους λολ.

    Παντως δεν το βρισκω ασχημη ιδεα που και που γιατι πολλες φορες θελω να αναρτησω κατι και το σκεφτομαι γιατι ειναι πολυ εξιδεικευμενο γιατι το ενα...γιατι το αλλο
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Αναφέρθηκε παραπάνω ένα μπράβο για την ιδέα και ένα ερωτηματικό για το πως θα μπορούσε να ανταγωνιστεί αυτή η ιδέα τις μεγάλες κλασσικές αντίστοιχες υπηρεσίες.

    Η αλήθεια είναι, πως δεν υπηρξε... καμία ιδέα. Δεν ήταν κάτι που σκεφθήκαμε ή προγραμματίσαμε και σίγουρα δεν είναι κάτι που αν υλοποιηθεί, θα υλοποιηθεί με πρόθεση να ανταγωνιστεί ή με στόχο κάπου να φτάσει.
    Το θέμα προέκυψε όταν μελετούσαμε τα features του νέου λογισμικού, οπότε και είδαμε πως μεσα στο λογισμικο, παρέχεται μια σχετική δυνατότητα.
    Μας φάνηκε ενδιαφέρουσα περίπτωση, έσπευσα λοιπόν να θέσω το ερώτημα στα μέλη του φόρουμ, μιας και αυτά αφορά.

    Στην πορεία της συζητησης ωστόσο, άρχισαν να με εξιτάρουν όλες αυτές οι προτάσεις που κατατέθηκαν από τον Σάββα και γενικά όλη αυτή η συζήτηση. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, μέσα στο Σαββατοκύριακο θα γνωρίζουμε και live τις δυνατότητες και της αδυναμίες του λογισμικού, οπότε θα μπορούμε να δούμε πως κι αν θα προχωρήσουμε.

    Βεβαίως, ίσως ειναι αξιολογίσιμο ότι μόλις 10-15 μέλη ψήφισαν στη σχετική ψηφοφορία και ισως αυτό είναι μια ένδειξη μη ενδιαφέροντος.

    Σε κάθε περίπτωση, μια τελευταία σκέψη μου είναι πως θα μπορούσαν να τρέξουν και οι δυο υπηρεσίες που προτάθηκαν. Δηλ. τόσο ένα συλλογικό μπλογκ (το οποίο οσο το σκέφτομαι, τόσο πιο πολύ μου αρέσει ως ιδέα) αλλά και ξεχωριστά μπλογκ ανά μέλος, για όσους επιθυμούν έναν αυτόνομο χώρο για να εκφράζουν τις σκέψεις τους.

    Κι αν τυχόν οι αδυναμίες του λογισμικού είναι απαγορευτικές για να τρέξουν και οι 2 \"υπηρεσίες\", τότε οπως και ο κιπ ανέφερε, μπορούμε από τη μια να τρέξουν τα αυτονομα μπλογκς για τα μέλη του φόρουμ κι από την άλλη, εκτός του φόρουμ αλλά εντός του e-psychology να δημιουργηθεί, με άλλο λογισμικό (ίσως με ένα από τα γνωστά που κυκλοφορουν γι αυτη τη δουλειά) ένα συλλογικό μπλογκ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •