Oταν ο θυμος και το αγχος βραζουν στο στηθος σου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 87
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Oταν ο θυμος και το αγχος βραζουν στο στηθος σου...

    εχτες ειχα σκεχτικα καλο βραδυ, βγηκα ηπια χορεψα κλπ κλπ

    ξυπναω σμρ με κακασχημη διαθεση, ετοιμη να γδαρω......με ενοχλουσαν διαφορα απο χτες κ τα εφερνα στο μυαλο μου.....ενα γλυκο π εφαγα, ενα ατομο που μ μιλησε, πραγματα που επρεπε να χω τον ελεγχο να κανω η να αποφυγω κ μ βγηκαν αναποδα.....η δουλεια που βρηκα κ δεν θελω πια να δουλευω σε ηλιθια γραφεια, τοσο ματαια ολα κ τοσο εκνευριστικα. ποιο το νοημα να ζεις, στο μεσημεριανο τραπεζι αρχισε ο πατερας μ με την κριση στην ελλαδα κλπ κλπ.

    τι να το κανω!τι να το κανω!!!!γτ πρεπει να συμμορφωνομαι δεν αντεχω!δεν θελω να ναι ολη η ζωη μ μια δουλεια! και μαλιστα μια κωλοδουλεια σε ενα γραφειο γμτ την τρελλα μου να ντυνομαι σαν φλωρακι να βγαζω ολα μ τα σκουλαρικια κ να χαμογελαω συνεχεια σαν ζωο!το μισω!προτιμω να κοψω τις φλεβες μ κ να τις ποτισω με οινοπνευμα!

    οσο σκεφτομουν διαφορα.....ενιωθα να τσαντιζομαι τοσο που με ενοχλουσε στο στηθος...ενας ερεθιστικος θυμος....σιγουρα τον εχετε νιωσει. γτ να συμβαινουν ολα αυτα γιατι? ολοι οι αλλοι να ναι χαζοχαρουμενοι εκτος απο σενα!!!!!!!!!!!! και θυμωνω με τον εαυτο μ που δν μπορω να κανω κατι κ ειμαι με δεμενα τα χερια πλεον 1η φορα στην ζωη μου!!!ισως δν ημουν ετοιμη να βρω δουλεια ακομα, αλλα σκεφτικα οτι μηπως φταιει το οτι καθομουνα 6 μηνες...κ δν ειχα συνι8ησει επειδη απ τα 20 δουλευω.....

    παντως ο θυμος του να μν ελεγχω πραγματα μ την δινει, ειχα πει θα παω γυμναστηριο αυτη τη βδομ τουλαχιστον 3 φορες δεν πηγα καμια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!και τα σκατωσα 3 μερες με φαι!κ με ενοχλει το στομαχι μ να ναι πρισμενο μ την δινει θελω να τους πλακωσω ολους στο ξυλο!ειδηκα τους γονεις μ αλλα δν μπορω οποτε βγαινω εξω κ παρακαλαω να γινει καποιος τσακωμος να ηρεμισω...χτες μια βλαμμενη στο κλαμπ ηρθε κ πηρε το σκαμπο κατω απ τον κωλο μ κ δν ρωτησε κ αφου της το ειπα κ εκανε ενα '''ααααααα'' σαν την ηλιθια το πηρα πισω.....

    μετα η βλαμμενη εβαλε τον σερβιτορο να μ το ζητησει επειδη κ καλα ζαλιζοτανε!ειχε δν ειχε πηρε το σκαμπο κ επινε μπυρα καθιστη........πανηλιθια.....υπ� �τιμαει την νοημοσυνη μας....κατι τετοιες θελουν ξεμαλλιασμα....

    μετα ηταν μια αλλη που ηθελε να της κανουμε χωρο στην μπαρα να κατσει με 2 μαντραχαλαδες κ αλλες 2 μπαλοτσες, ηρθαν στις 3 στο μαγαζι κ ηθελαν κ χορο...εμεις ειμασταν ηλιθιες που πηγαμε απ τις 11......να πιασουμε γωνια.....δεν το πε σε μενα ομως, το πε στην κολιτη μ π ειναι ψυχοπονιαρα κ της εκανε χορο κ εκει πηγανα χωθω γτ αυτα ειναι καραγκιοζιλικια αλλα η αδερφη μ μ ειπε οχι αστους......στο τσακ το γλυτωσε αν κ χορευα κ την σκουνταγα επιτηδες αλλα δν εκανε τπτ γμτ........ΕΝΑ νευμα μονο παρακαλουσα ΕΝΑ απλο στραβοκοιταγμα κ θα................τεσπα μν το σκεφτομαι αλλο.......

    απο τα νευρα μ φυγαμε ξημερωματα κ πηγαμε να φαμε βαφλα καλο μ κανε ενα γλυκο μετα με πιασαν νευρα ομως που το φαγα ρε κερατο κ επισης δν μ κατεβηκαν τα ρουχα μ ακομα κ νευριαζω κ με την μανα που με ρωταει ''μα γιατι μα γιατι??''

    γκρ

    τι να κανω???δεν προλαβαινω ΟΥΤΕ τον γιατρο μ να παρω πια........εχω 1 μηνα να τον δω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θελω να κλαψω δεν θελω να ειμαι τοσο αδυναμη........και χοντρη......και απαισια........και στραβοξυλο........και οτιδηποτε.......θελω να αλλαξει η ζωη μου να κανω κατι αλλα τι να κανω μια ζωη θα ειμαι οπως οι αλλοι καταδικασμενη στην κωλογειτονια μ κ με 10πλασια νευρα κ ψυχωση........

    δεν θα μ βγει σε καλο μια μερα και φοβαμαι. δεν ξερω αν ειμαι τλκ ευαισθητη η κατι αλλο βασικα δεν ξερω ΚΑΝ τι ειμαι με κοιταω καθρευτη κ δν ξερω καν πως ειναι το σχημα μου....πως με βλεπει ο κοσμος?δεν μπορω να φανταστω πως ειναι προσπαθουσα να σκεφτω πως αν δεν με ειχα δει ποτε κ ημουν ενας αγνωστος τι θα σκεφτομουν αμα με εβλεπα στον δρομο αλλα εινα πολυ δυσκολο κ δν ξερω

    σορρυ για την φλυαρια αλλα ειμαι καργα μαστουρωμενη αυτη τη στιγμη το λεω μν νομιζετε πως με εχει πιασει κριση η κατι τετοιο ακριβως δν ειναι ετσι εχω μια κριση αλλα η λογοδιαροια ειναι απ την μαστουρα κ την διαθεση μ να τα γραψω να ακουσουν ατομα σαν κ σας που καταλαβαινετε
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    είσαι πάρα πολύ αυστηρή με τους ανθρώπους γύρω σου και με τον εαυτό σου φυσικά. μάλλον από εκεί ξεκινούν όλα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    γεια σου me! δεν εχω διαβασει αλλα μηνυματα σου αλλα απο αυτο καταλαβαινω οτι εισαι ενα πολυ ευαισθητο ατομο και οτι εχεις καταπιεσμενα συναισθηματα..
    για παραδειγμα εκει που λες οτι περιμενες να γινει κατι το παραμικρο για να ξεκινησεις καυγα, φαινεται οτι εχεις πολυ θυμο μεσα σου και ψαχνεις μια αφορμη για να το βγαλεις και να ανακουφιστεις.
    Σκεψου οτι την κοπελα ουτε καν την ηξερες και το συμβαν που εγινε δεν ηταν δα και τοοοσο σοβαρο! οποτε ο θυμος σου δεν δικιαολογειται!
    Νομιζω πως υποφερεις εδω και πολυ καιρο απο συνναισθηματα τα οποια τα κρατας μεσα σου και σε πνιγουν.
    Γλυκια μου ειμαι σιγουρη πως το προβλημα ειναι καπου αλλου..ισως σε ατομα που σε προδωσαν, που σε μειωσαν,που γενικα σου φερθηκαν ασχημα και σου εχουν αφησει μια αισθηση δυσφοριας και θυμου!
    αισθανομαι οτι βρισκεσαι εντελως χαμενη και μονη χωρις καποιο νοημα για να συνεχισεις..το εχω περασει κ εγω κ ξερω πως ειναι..
    ξεσπουσα σε ασχετα πραγματα και ανθρωπους..μια μερα ομως καθησα κ εγραψα τι πραγματικα ειναι αυτο που με ενοχλει...
    νομιζω πως και εσυ μεσα σου ξερεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Πολύ βαρύς όλος αυτός ο θυμός... Δεν τον ακουμπάς κάπου να ξαποστάσεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    θα σου πω εγω τι ειδα οταν ειδα τη φωτογραφια σου στο φορουμ ειδα μια ομορφη κοπελα με ιδιαιτερο στιλ που εμενα μ αρεσει λεπτη και κυριωσ δεν τησ φαινοταν στο ματι οτι εχει καποιο ψυχολογικο και ρωτα και τουσ αλλουσ να σου πουν τι ειδαν

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    3
    Πραγματικά δε σου περνάει από το μυαλό πόσο σε καταλαβαίνω
    <αρχισε ο πατερας μ με την κριση στην ελλαδα κλπ>
    <παντως ο θυμος του να μν ελεγχω πραγματα μ την δινει, ειχα πει θα παω γυμναστηριο αυτη τη βδομ τουλαχιστον 3 φορες δεν πηγα καμια!!>
    <ολοι οι αλλοι να ναι χαζοχαρουμενοι εκτος απο σενα>
    είναι σαν να ακούω εμένα μόνο που εγώ δε δέρνω, απλά στεναχωριέμαι. Πάντως μην υποτιμάς τόσο τους γύρω σου. Ειδικά αυτούς που αγαπάς. Γιατί κάποιος λόγος θα υπάρχει που τους αγαπάς. Δέξου τους και ας τους θεωρείς χαζοχαρούμενους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    συμφωνω με pad! :)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    παιδια ειμαι καινουρια και δεν εχω ιδεα ....πως μπορουμε να βαλουμε φωτογραφιες ??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    υπαρχει ενα θεμα πουμπορεισ να βαλεισ παλιο ψαξτο και βαλε αλλα να θυμασαι οτι δεν ξερεισ ποιοσ θα τισ δει και πωσ θα χρησιμοποιηθουν αλλοσ μπορει να τισ δει αλλοσ μπορει να τισ κατεβασει και δε ξερεισ αμα σε δει κανενασ γνωστοσ και μαθευτει αυτο που εχεισ!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Γλυκια μου... απλωσ σπουδασε κατι που σου αρεσει.. και θα κανεισ μια καλη αρχη για την ζωη σου.. κι εγω 3 ιεκ τελειωσα μεχρι να κατασταλαξω.. και τωρα παλι αλλαζω επαγγελματικο προσανατολλισμο..για πρακτικουσ λογουσ...

    τοσεσ σχολεσ υπαρχουν ..οι δημοσιεσ ειναι και απογευματινεσ..

    ετσι ειναι μικρη μου δυστηχωσ.. στην ζωη θα ζοριστουμε αρκετεσ φωρεσ..για να καταφερουμε κατι αλλο.. και οχι δεν εισαι μικρη για να δουλεψεισ.. εγω δουλευω απο τα 16 μου και καθε φωρα τραβαω τα ιδια ζορια με εσενα σε μια δουλεια που δεν μου αρεσει... προσπαθησε μεχρι να βρεισ κατι που να σου αρεσει..να βλεπεισ τα καλα που σου προσφερει καθε φωρα μια εργασια.. τα παντα εχουν να μασ διδαξουν κατι ..ακομη και οι κακεσ εμηρειεσ..


    ειναι απολυτα λογικο να σε θυμωνουν ολα αυτα τα πρεπει και τα γιατι... αν οι νεοι ενθρωποι σαν εμασ δεν ενιωθαν οπωσ νιωθεισ στο παρελθον..ακομη χουντα θα ειχαμε...

    και τωρα περναει η χωρα μ ια παααρα πολυ δυσκολη περιοδο.. και ναι ειναι λογικο και πρεπει να μασ θυμωνει.. αλλα πρεπει να κανουμε το καλητερο δυνατο για να επιβιωσουμε..

    βρεσ μια δουλεια για αρχη σσε μεροσ που δεν θα χρειαζεται να αλλαζεισ εμφανιση... αν γινεται..
    αλλιωσ κανε λιγη υπομονη και δεσ το σαν κατι πρακτικο και απαραιτητο..

    αν σκευτεισ πωσ εσυ εχεισ πχ την δυνατοτητα να εχεισ μια δουλεια ενω υπαρχει τοσοσ αστεγοσ κοσμοσ..

    η αν σκευτεισ πωσ εσυ μπορεισ να φασ ενα γλυκο και να θυμωσεισ ενω υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν φαει 5 μερεσ .. τοτε ισωσ ηρεμισεισ λιγο και το δεισ θετικα και διαφωρετικα...ε?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τα εκατό πρώτα χρόνια είναι δύσκολα.Μετά συνηθίζεις.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Γιατι δεν ασχολεισαι με πολεμικες τεχνες?? Σοβαρα το λεω! Και εγω εχω ευχηθει πολλες φορες να μπορω (και να ξερω πως) να δειρω καποιον! Τι καλυτερο απο ενα ελεγχομενο περιβαλλον οπου δεν θα βρεις και τον μπελα σου και θα ξεσπας και αφοβα? ;) :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειστε τοσο καλοι με τις απαντησεις σας ευχαριστω.

    αμα ηξερα τι φταιει θα το εγραφα και μετα θα το καιγα....αλλα ειναι δυσκολο. υπαρχει περιπτωση να φταινε ολοι εκτος απο μενα?

    pad γιατι ποιος φαινεται να χει ψυχολογικο προβλ .........κανεις σχεδον!!!!τοσους ανθρωπους περναω κ περνας καθε μερα απο διπλα κανεις δν ξερεις αν ειναι αυτος π φαινεται!

    πολεμικες τεχνες???χαχαχαχαχαχα αααμα εβαζα κα υτοσ το προγραμμα μ εκει να δεις που δν θα χα χρονο ουτε παιδι να κανω!!!που λεειο λογος.......

    οσο για τις σπουδες ειμαι 25 τι σκατα να κανω δεν γινεται!κ δν εχω κ λεφτα κ δν μπορω ΠΑΛΙ να μ τα βαλει ο πατερας μ για κατι που δν ειμαι σιγουρη κ δν εγκρινει!κ αν μετα αλλαξω γνωμη?φοβαμαι γμτ.....επειδη με ξερω....και μαλιστα πραγματα τα οποια ενδεχομενως να θελω να κανω δεν τα εγκρινει!!!!οποτε τι να κανω.....ειμαι 25 κ νιωθω καταδικασμενη!

    η κοπελα στο κλαμπ ναι εκανα κατι πολυ τρομερο.....καλα θα κανει να προσεχει γενικα που κανει το κακομαθημενο......

    επισης και ποιον δεν εχουν μειωσει η πληγωσει...δεν αποτελω εξαιρεση.μακαρι να μουν η εξαιρεση να μπορουσε καποιος να βοηθησει αλλα κανεις δεν μακουει!τους μισω ΟΛΟΥΣ!

    ναι εχουν ολοι τα προβληματα τους ισως να μν εχουν δουλεια φαι κλπ κλπ αλλα γιατι πρεπει να κοιταω τα χειροτερα δν μ κανει καλο!!!αλλαζει κατι αμα τα κοιταξω?νοιαζει τους αλλους για μενα? γιατι να με νοιαξει δεν ξερω.......δεν με νοιαζει!εγω ζηλευω να καλητερα δν νιωθω καλα με τα χειροτερα!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εγώ θα σου πω και το άλλο πάντως. πρόσεξε καμιά φορά με αυτές τις μαγκές μήπως φας εσύ το βρωμόξυλο.... υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που δεν αστειεύονται με αυτά.

    κοίτα λοιπόν να ηρεμήσεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και ποιος σου ειπε οτι ΔΕΝ εχω φαει ξυλο? και ποιος σ ειπε πως σκεφτομαι την ωρα που θολωνω ΑΝ θα φαω ξυλο για να προσεξω?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΘΟΛΟΥΡΑ που λεμε οτι δν σκεφτεσαι σαν τους φυσιολογικους ανθρωπους!ΑΥΤΟ ειναι κ το κυριο προβλ μ αμα δρ.φροιντ ΔΕΝ ειχε περασει απ το μυαλο μ αυτο που ειπες δν θα χα αναγκη να γραψω εδω μεσα!

    by the way θενκς ...............το ξυλο ειναι ενα θεμα για μενα.......περιεργο...ειτε δινω ειτε τρωω
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •