ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

    Σημερα ειχα χαλια μερα.4 ωρες σχολη με ενα απιστευτα βαρετο μαθημα.Μετα οταν γυρισα σπιτι ημουν πτωμα και κοιμηθηκα μεχρι τις 8 το βραδυ.
    Οταν βγαινω εξω το κεφαλι μου βουιζει.Δεν αντεχεται η Αθηνα.Φασαρια, πολυ φασαρια.Ενα βουητο που σε τρελαινει.
    Μαζευα παλι σκουπιδακια.Σημερα μαζεψα πολλα.Η τσαντα που ειχε αδειασει η μαμα μου, τωρα γεμισε ξανα...
    Ενιωθα τοσο παρακατιανος, τοσο βρωμικος με τοσα σκουπιδακια πανω μου...
    Με ειχε πιασει πονοκεφαλος.
    Το αλλο που εχω παθει, και που δεν το ειχα πριν, ειναι οτι κολλαω με πολυυυυυυυυυ μικρα πραγματακια.Οταν λεω μικρα, το εννοω.Το παραμικρο μπορει να με ενοχλησει.Το παραμικρο καθομαι και το παρατηρω μεχρι να βεβαιωθω τι ειναι.Ασχολουμαι με τριχες...Κυριολεκτικα.
    Και ενα αλλο, που συμβαινει σπανια ομως, ειναι που καποιος μου λεει κατι, και εγω τον ξαναρωταω δευτερη φορα, για να βεβαιωθω τι ειπε, και αν δεν το κανω, κολλαω.
    Εχω γεμισει τωρα μια σακουλα γεματη σκουπιδια.
    Μηπως πρεπει επιτελους να κατσω να τα ελεξγω; Να σημειωσω οτι αυτο δεν το εχω κανει ποτε.Μπορει να βοηθησει, μπορει να παρω μια ιδεα τι υπαρχει πανω κατω στους δρομους, και σε τι μορφη ειναι, πως γινεται οταν αλλοιωνεται.
    Αλλα βαριεμαι τοσο πολυ να το κανω ρε παιδια.Δε θελω το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις γυρισω σπιτι να ειναι αυτο, ενω εχω τοσα αλλα καλυτερα να κανω.Παντα λεω οτι θα το κανω αλλα το αναβαλω, το ξεχναω και μετα η μαμα πεταει τα σκουπιδια.Το ιδιο βιολι και φετος; Ελεος...
    Απο την αλλη, δε θελω να το κανω, επειδη φοβαμαι μηπως μετα δυσκολευτω να τα πεταξω, μηπως κολλησω σε καποιο και θελω να το κοιταω ξανα και ξανα...και επισης σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι ασκοπο, αφου μετα θα δω παλι αλλα σκουπιδακια πολυ διαφορετικα και παλι θα τα μαζεψω...
    Πειτε μου ρε παιδια, τι να κανω;
    Προτεινετε μου κατι.
    Μηπως υπαρχουν ασκησεις ειδικες για ιψδ και συγκεκριμενα για τα δικα μου συμπτωματα;
    Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου;
    Πειτε μου κατι που μπορει να με βοηθησει, ο,τι και αν ειναι αυτο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Originally posted by stephanos
    .....Δε θελω το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις γυρισω σπιτι να ειναι αυτο, ενω εχω τοσα αλλα καλυτερα να κανω.
    ποια ειναι αυτα τα αλλα, καλυτερα πραγματα που εχεις να κανεις εκτος απο το να ασχολεισαι με τα σκουπιδακια? μπορεις να μας τα απαριθμησεις και να μας τα περιγραψεις?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    τηλεοραση, διαβασμα, ιντερνετ, να γραψω στο μπλογκ μου, να διαβασω αλλα μπλογκ, να διαβασω περιοδικα, να μιλησω με τους φιλους μου, να παω βολτα, να παω για ψωνια, να ασχοληθω με τον εαυτο μου, να ξεκουραστω, να κανω μπανιο, να παω γυμναστηριο, να κανω μια νεα ενδιαφερουσα γνωριμια...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    18
    γιατι δεν ζητας την βοηθεια καποιου ειδικου?

  5. #5
    Γιατί δεν κάνεις όλα αυτά τα ενδιαφέροντα πράγματα που λες ότι θα μπορούσες να κάνεις; ευχάριστο που έχεις τόσες εναλλακτικές επιλογές.

    Γιατί δεν προσπαθείς να ελέγξεις αυτές τις σκέψεις σου; να τις ξεχωρίσεις, αυτές είναι παράλογες, οι άλλες καλές. Να αναγνωρίσεις τις παράλογες καθώς ξεκινούν να δημιουρούνται στο μυαλό σου και να πεις αυτό που ξεκίνησα να σκέφτομαι δεν είναι λογικό και να βάλεις εκεί τα δυνατά σου να διώξεις τη σκέψη. Απευθύνθου σε κάποιο ειδικό να σε μάθει πως να ελέγχεις τη σκέψη σου.
    γιάννης

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •