Σκεψεις..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077

    Σκεψεις..

    Μου αρεσει να μοιραζομαι τις σκεψεις μου μαζι σας,καποιες φορες σκεφτομαι οτι με καποιες συζητησεις ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΙΟΜΑΣΤΕ.

    Δεν ξερω αν ειναι θεμα ωριμοτητας ή μυρηκαζω,αλλα ζω κατι πρωτογνωρο για μενα.
    ..περναω μια περιοδο "επεξεργασιας".κι ενω παντοτε ηθελα να τελειωνω μ αυτο,να το ξεπεταξω,τωρα απολαμβανω την διαδικασια!!
    Δεν νιωθω αυτη την ανυπομονησια να "βγω" σε μια απαντηση..αλλα να εξετασω διεξοδικα την κατασταση..
    Πρεπει να παρω αποφασεις,μα δεν νιωθω αυτη την πιεση να καταληξω για να παω παρακατω..
    Ωριμαζω η κολλαω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ζεις ενα δικο σου, \"aha moment\" ?

  3. #3
    Και μέχρι τις 8 Δεκέμβρη έτσι θα είμαστε κοπελιά. Θ απολαμβάνουμε το ψάξιμο μας...:)

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    ειναι σαν αυτο πολυ λενε πως πολλες φορες δεν εχει σημασια ο προορισμος...αλλα το ταξιδι για να φτασουμε εκει!εμενα μου φαινεται ευχαριστο και ισορροπημενο....αρκει οταν πρεπει να δρασεις για κατι να παρεις αποφασεις και να μη χαθεις στις σκεψεις...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μπολτακο,
    βοηθησε με λιγο!!!\"aha\" απο το ελληνικο \"τωωρααα καταλαααβαααα\"?

    Θεοφανια,
    κατσε να δω τον αστρολογικο μου χαρτη..μμμμ...τα Λιονταρια πετανε λεει αυτον το καιρο...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    οι υδροχοοι τι κανουν βρε κοριτσια???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by mariadimitra
    ειναι σαν αυτο πολυ λενε πως πολλες φορες δεν εχει σημασια ο προορισμος...αλλα το ταξιδι για να φτασουμε εκει!εμενα μου φαινεται ευχαριστο και ισορροπημενο....αρκει οταν πρεπει να δρασεις για κατι να παρεις αποφασεις και να μη χαθεις στις σκεψεις...
    :)) στις καλες μου ετσι το σκεφτομαι κι εγω...σαν να ευλογαω τα γενια (που δεν εχω) μου ενα πραγμα..
    αλλα ειναι μια αλλαγη για μενα,σαν να εκοψα ταχυτητα και παω με νεκρα..και διαπιστωνω οτι με ευχαριστει..

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Φωτεινη......σημασια εχει να ειμαστε εμεις καλα!!μονο ετσι θα μπορουν να ειναι καλα αυτοι που ειναι κοντα μας!καιρος να σταματησουμε να κανουμε αυτα που ευχαριστουν τους αλλους επειδη απλα...αυτα ειναι αποδεκτα.....οσο δεν ενοχλεις,δεν προσβαλεις και δεν καταπιεζεις καποιον συνανθρωπο σου κανε αυτο που ευχαριστει ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Αφωτεινή
    μπολτακο,
    βοηθησε με λιγο!!!\"aha\" απο το ελληνικο \"τωωρααα καταλαααβαααα\"?
    Ναι, αλλα 10 φορες πιο ισχυρο και δυνατο αυτο το \"τωρα καταλαβα\" , σε βαθμο που να σου αλλαξει την πορεια της ζωης σου.

    Τα aha moments , ειναι αυτα τα κομβικα σημεια στις ζωες μας που νοιωθουμε σαν να φωτιζομαστε λιγο πριν κανουμε σκονη τα προβληματα μας με μια απλη κινηση που απλα...δεν την ειχαμε σκεφτει μεχρι στιγμης, ισως και για χρονια ολοκληρα.


    Αυτα τα aha moments , ειναι σπανια να συμβουν , και οποτε συμβουν ειναι μοναδικη η αισθηση , κυριως γιατι νοιωθεις σαν να κανεις ντουζ απο αυτοπεποιθηση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by Boltseed
    Originally posted by Αφωτεινή
    μπολτακο,
    βοηθησε με λιγο!!!\"aha\" απο το ελληνικο \"τωωρααα καταλαααβαααα\"?
    Ναι, αλλα 10 φορες πιο ισχυρο και δυνατο αυτο το \"τωρα καταλαβα\" , σε βαθμο που να σου αλλαξει την πορεια της ζωης σου.

    Τα aha moments , ειναι αυτα τα κομβικα σημεια στις ζωες μας που νοιωθουμε σαν να φωτιζομαστε λιγο πριν κανουμε σκονη τα προβληματα μας με μια απλη κινηση που απλα...δεν την ειχαμε σκεφτει μεχρι στιγμης, ισως και για χρονια ολοκληρα.


    Αυτα τα aha moments , ειναι σπανια να συμβουν , και οποτε συμβουν ειναι μοναδικη η αισθηση , κυριως γιατι νοιωθεις σαν να κανεις ντουζ απο αυτοπεποιθηση.
    Τοτε λοιπον ναι, ζω \"aha moments\" και πραγματικα πριν το ντουζ αυτοπεποιθησης τρωω σκαμπιλια ξεγυρισμενα...
    Πως δεν εβλεπα?
    Γιατι μαζοχιστηκα τοσο ασχημα?
    Τι κακο εχει το να νιωθω καλα?
    Ειναι αργα για μενα?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •