O Μανιακός με το μαύρο τζιπ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    O Μανιακός με το μαύρο τζιπ..

    Σκεφτήκατε ποτε αυτοι οι άνθρωποι πώς καταλήγουν και κάνουν εγκλήματα? Απο τι μπορεί να έπασχε ο συγκεκριμένος ή οι άλλοι που κάναν φόνο? Ηταν προφανές πως είχε ψυχολογικά προβλήματα, όμως τί?
    Κατα την σύλληψη του δήλωσε οτι δεν μπορούσε να ελέγξει το μυαλό του, τί μπορει να είχε ο άνθρωπος αυτος και να τον έφερε σε τέτοιο σημείο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχω πολλα βιβλια για προφαιλερς και μπορω αμα τα ξεσκονισω να σου πω!μερικες φορες ειναι περιπλοκο. μερικες απλως ενα βιτσιο. ο συγκεκριμενος απλα ΔΕΝ επαιρνε τα φαρμακα του...........εχεις σκεφτει ποτε εμεις που ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα κ γονεις που ενδιαφερονται και που παιρνουμε τα φαρμακα μας κ προλαβαμε καποιο κακο, να ειχαμε αντι γιαυτο μειωμενη μορφωση,κακοποιηση κ αμελεια απο τους γονεις μας που θα καταληγαμε? θα σκοτωναμε οποιον να ναι........ο εγκεφαλος ειναι αποτελεσμα ελειψης φαιασ ουσιας ενζυμων,μορφωτικου επιπεδου κ φυσικα προσωπικων βιωματων......................
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Το οτι δεν μπορούσε να ελέγξει το μυαλό του με προβλημάτισε. Στην ΙΨΔ λένε οτι μπορεί να παρουσιάσεις σκέψεις επιθετικές και βίαιες, ο ψυχαναγκασμός θα μπορούσε να είναι κάλλιστα το να τι κάνεις πράξεις? Τι ψυχολογικά προβλήματα δηλαδή μπορεί να έχει κάποιος σαν αυτον?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα φυσικα πως να το ελεγξει!εκανε καποια αγωγη σταματησε, και παει!εδω εγω αμα δν παρω τα χαπια μ σε 3 μερες μετα νιωθω οτι αρχιζει να τρεμει το μυαλο μου.περιεργη αισθηση
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Α ξεχασα να σ πω πως πχ εγω που θελω να βαρεσω μερικες φορες κοσμο χωρις λογο στον δρομο, αμα ειχα καραμπινα η οδηγουσα ισως να το κανα ποιος ξερει.....τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι να τους χτυπισω με σφεντονα πχ απο το τρολει.......αντε να παρω ταξι για να χω να λεω πως το κανω με πολυτελεια
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Κάτσε ρεσυ, άλλο να λες θέλω να χτυπήσω κόσμο και άλλο να θέλεις να σκοτώσεις.., πώς το νιώθεις δηλαδή αυτο, απλά εκνευριζεσαι με ανθρώπους ή το βιώνεις ψυχοσωματικά? ( π.χ να βράζεις ολόκληρος και να έχεις την παρόρμηση πραγματικά να χτυπήσεις τον άλλον αλλα να το σταματάς )

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ακριβως βραζω οπως το πες. πριν την φαρμακευτικη μ αγωγη μ ξεφευγε κ χτυπουσα η πετουσα κατι σε καποιον για χαζους λογους. ειναι ενα αισθημα σαν θολουρα οταν σε κοροιδευει καποιος...αλλα στην πραγματικοτητα ισως να μν το κανει απλα ετσι να σ φαινεται. ο ανθρωπος με πολλα ψυχωτικα νευρα δεν καταλαβαινει απο αστεια πολλες φορες,δν τα ξεχωριζει.εχω φαντασιωθει οτι σκοτωνω μερικους......συγκεκριμενους .....ποιος μ λεει εμενα αν απο τα 10 μου μεχρι τωρα δεν ειχα γιατρο κ φαρμακα αν θα κανα το ιδιο?μπορει κ να το κανα...δν ξερω......γιαυτο υπαρχουν γιατροι που δικαζουν τους δολοφονους κλπ αν το κανουν εξαιτειας ψυχολογικης αμελειας η συναισθηματικης ασταθειας η εν βρασμο ψυχης κλπ.......ειχα ακουσει οτι για τις γυναικες υπαρχει στην αμερικη (δν ξερω για εδω) ενα ελαφρυντικο για ψυχολογικη ασταθεια στις μερες τησ εμμυνου ρησης η στην κλιμακτηριο!!!!!!!!!τρομερο????? !!!!!!!δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Και τί διάγνωση σου έκανε ο γιατρός?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχω διπολικη διαταραχη κατα κυριο λογο.....το γεγονος οτι δεν τρεφομουν σωστα με παρεπεμψε σε διαιτολογο και γενικα εχω νευρα απο αυτο, μειωμενη κορτιζολη και ελειψη σεροτονινης ηδου και η μανιοκαταθλιψη. υπερβολικη κυκλοθυμια σε συνδιασμο με αγχος κανει αυτο.....ιδψ ειχα για πολυ λιγο διαστημα παλια. αν κ μεχρι περυσι εμφανιζοταν σε μορφη χαρακωματων στα χερια η χτυπουσα το κεφαλι μου και ακουγα καμπανες,ακουστικη ψευδαισθηση.τεσπα τωρα δν ειναι τοσο εντονα. ενας ευκαιριακος γιατρος π ειχα ειπε οτι εχω αρχη σχιζοφρενικομορφης με μια λεξη αλλα δν προχωραει επειδη λαμβανω βοηθεια απο μικρη κ επισης δεν φαινεται με ΤΙΠΟΤΑ αν δεν με εχεις ζησει.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εσυ δν εχεις παρορμησεις ποτε να φερθεις βιαια καπου?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εγώ μετά απο κρίσεις πανικού και κάποια συναισθηματικά αδιέξοδα που μου προκάλεσαν αφόρητο άγχος κ πίεση έκανα μπάμ, και το μπάμ αυτο μου έφερε εμμονές, εμμονές και σκεψεις μακάβριου περιεχομένου, ποτε δεν ήμουν βίαιος ή νευρικός και ποτέ δεν θα μπορούσα να βλάψω ουτε μυρμύγκι που λένε, μετα το περιστατικό αυτο έχω σκέψεις οτι μπορεί να κάνω κακό σε κάποιον δικό μου ή σε άσχετο, επίσης παρόρμηση ( να νιώσω ξαφνικό βράσιμο που λές και να μού ρθει να κάνω κακό ) έχω νιώσει 2 φορές που με άφησε σύξηλο και πανικόβλητο αυτη αντίδραση μου, απο τότε ψάχνω και εγώ να μάθω τί έπαθα και το τί έχω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ισως εισαι κ εσυ ενας απο τους πολλους σαν κ μας με ανεξελεγκτα νευρα.....καλητερα να το κοιταξεις να τα προλαβαινει κανεις νωρις αυτα. εγω κινδυνευω γτ ειμαι και κοριτσι κ δν καταλαβαινω που μπλεκω συχνα...ισως στην θολουρα μ τα βαλω κ με αντρα η με γερο η με οτιδηποτε.....δν νιωθω απο κινδυνο εκεινη την ωρα κ θα την πατησω κ φοβαμαι μετα που το σκεφτομαι τι μπορει να χα παθει. γιατρο εχεις?τι εχει πει?η χειροτερη αντιδραση σ ποια ηταν?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Καμία σχέση δεν έχει να κάνει με νεύρα, ήταν αντιδράσεις χωρίς λογο και αιτία, έτσι ξαφνικά μου βγήκε θυμός και οργή. Καμιά ψύχωση ελπίζω να μήν ειναι μονο.
    Δεν έχω κάνει ποτέ πράξη κάτι, μόνο παρορμήσεις και σκέψεις έχω νιώσει. Αλλα με φοβίζει αφάνταστα ολο αυτο, γιατι να συμβαίνει, στο ξαφνικό και άσχετο να ανεβάζεις θερμοκρασία και να νιώθεις σαν να θες να σκοτώσεις άνθρωπο? Τραγικό απλα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ε αμα σου συμβαινει συχνα να το δεις!γενικα ειναι η φυση τ ανθρωπου να θολωνει μερικες φορες σαν ανθρωπος, αλλα αμα γινεται πολυ σε συχνα σε υπερβολικο βαθμο πχ καθε μερα ειναι ανησυχιτικο τοτε εχεισ προβλημα.........ειναι οπως η ιδψ για ατομα που πλενουν μονιμωσ τα χερια τους. κ μεις τα πλενουμε αλλα οχι καθε λιγο κ λιγακι οπως εκεινοι...τοτε φαινεται το προβλ καποιου οταν κανει κατι σε υπερβολικο βαθμο απ το φυσιολογικο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    33
    Konstantine,

    Mono gia alous to skeftese i kai gia ton eauto sou?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ?
    By BrokeN_DoLL in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 96
    Last Post: 17-09-2011, 22:01
  2. μαυρο χαλι
    By vick in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 09-07-2009, 16:13
  3. Μαύρο
    By Time in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-12-2008, 20:58
  4. Serotax - Κατάθλιψη - Μαύρο - Αλκοόλ
    By BurnOut in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 03-04-2008, 19:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •