ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΑΚΙΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΑΚΙΑ!

    Δεν αντεχω αλλο να ζω με τα σκουπιδακια πανω μου και γυρω μου.
    Σημερα ημουν στη σχολη και ημουν γεματος σκουπιδια στις τσεπες του μπουφαν, που κανανε ενα φουσκωμα.Ενιωθα πραγματικα απαισια, φριχτα.Ενιωθα πολυ βρωμιαρης.Δεν αντεξα και εφυγα την τελευταια ωρα.Το λεωφορειο αργουσε.Εκανε ζεστη.Δεν αντεχω τη ζεστη.Ειχε πολυκοσμια.Δεν αντεχω την πολυκοσμια.Σκουπιδια παντου, ολη η Αθηνα μια χωματερη.Η απεργια εκανε το τοπιο πιο αισχρο και ανυποφορο απ' οτι ηδη ηταν.Και καθομασταν οι βλακες και ακουγαμε τους υποψηφιους για τις εκλογες στη τηλεοραση να τσακωνονται για τα σκουπιδια και την καθαριοτητα της Αθηνας, που τοσο καιρο δεν τα βλεπουν και μονο σε προεκλογικη περιοδο τα θυμουνται...Υποκριτες.Ποιος τους εχει αναγκη; Λες και αμα θα βγει ο Καμινης ή ο οποιοσδηποτε Καμινης θα αλλαξει κατι σε αυτη την πολη.Αμα εμεις οι ιδιοι δεν αλλαξουμε νοοτροπια κανενας δημαρχος δε θα κανει τιποτα.Καμια φορα μου φαινονται πως ολα αυτα, δημαρχοι, περιφερειαρχες και εγω δεν ξερω τι, ειναι απλα για το θεαθηναι και για τυπικους λογους.Αερας κοπανιστος δηλαδη.
    Σημερα κατεβηκα δυο φορες επιτηδες απο το λεωφορειο για να μαζεψω κατι που ειδα.
    Μετα οταν γυρνουσα σπιτι, κουρασμενος και εκνευρισμενος, ειδα εναν αλλοδαπο, να ψαχνει τους καδους απορριματων στο δρομο.Μαζεψε κατι, σαν περιοδικο, σαν διαφημιστικο, ενα εντυπο τελος παντων, που ηταν, κατι σαν πορτοκαλι χρωμα, και εγραφε πανω κατι με ασπρα κεφαλαια γραμματα, νομιζω.Πλησιασα λιγο να δω τι γραφει.Νομιζω εγραφε "ΓΥΜΝΗ". Γυμνη ομως τι; Αληθεια; Μου φανηκε πολυ περιεργο.Κολλησα.Ακολουθησ α τον βρωμερο και αθλιο ρακοσυλλεκτη.Εψαχνε σε ολους τους καδους και μαζευε πραγματα.Ευτυχως εγω δεν εχω φτασει σε αυτο το σημειο.Μετα κολλησα με την τσαντα που ειχε στους ωμους και εβαζε την πραματεια του, και πλησιασα να τη δω απο κοντα.Μετα πηρα το θαρρος και του ζητησα να μου δωσει αυτο το περιεργο εντυπο, αλλα αυτος μου μου εριξε μια κοφτη ματια και μου ειπε "οχι" και εφυγε.Ηταν πολυ ταπεινος, πολυ ασχημος, γυρω στα 40, ηταν ενας αθλιος, παρακατιανος, ρακενδυτος, κουρελιαρης ρακοσυλλεκτης.Συνεχισα να τον ακολουθω επειδη ειχα κολλησει με αυτο το πραγμα.Γιατι να πρεπει να ερχομαι σε αυτη τη θεση; Μου ειναι δυσκολο να μιλαω σε ξενους, οταν προκειται να τους ρωτησω κατι που θα αφορα καποιον ψυχαναγκασμο μου.Δε μπορω να το κανω, δεν το αντεχω."Πρεπει να το κανεις, πρεπει να εισαι τολμηρος, η ζωη θελει τολμη", λεει μια φωνη μεσα μου.Δε με ενδιαφερει μια τετοια ζωη τοτε.Ας μην ειμαι τολμηρος.Και; Γιατι πρεπει να ειμαι; Γιατι να υπερβω τα ορια μου; Ποσο μαλλον για εναν ψυχαναγκασμο; "Ναι αλλα πρεπει να εισαι τολμηρος προκειμενου να νικησεις τον ψυχαναγκασμο" επιμενει η φωνη.Μα το θεμα ειναι να νικησω τον εναν ψυχαναγκασμο ή την ψυχαναγκαστικη διαταραχη στο συνολο της; Και γιατι να αφησω να μου χαλασει η μερα, που δεν τολμησα να νικησω τον ψυχαναγκασμο, σκεφτομαι απο τη μια, και γιατι δεν αφηνω να μου χαλασει η μερα και ας μην κανω οσα εχω προγραμματισει να κανω, αγνοωντας τον ψυχαναγκασμο, και κανοντας ετσι αυτο που προτεινει η συμπεριφορικη θεραπεια.Και υπαρχει αλλο τροπος μηπως; Πως θα καταφερω να το σταματησω αυτο το πραγμα; Τι πρεπει να κανω; Η συνηθεια ειναι δυσκολο να την αφησεις ετσι απλα.Ειναι θεμα τελικα να το παρεις αποφαση μια και καλη; Εγω δε μπορεσα να το κανω αυτο μεχρι τωρα.Μαλλον δε θελησα.
    Μου φαινεται καμια φορα πως εχω πιασει πατο.Και λενε οτι οταν πιανεις πατο, μετα προς τα πανω μπορει να πας, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα, επαναπροσδιοριζεσαι, επαναπροσδιοριζεις τη ζωη και τους στοχους σου, ξεκινας απο την αρχη.Εχω πιασει ομως πατο; Θελω να πιασω; Και ποτε θα πιασω; Μηπως γινεται να μην πιασω εντελως πατο και να ανεβω σιγα σιγα παλι προς τα πανω;
    Πως ομως; Πως; Και ποτε;

    http://anisixos.blogspot.com

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω εγω πιστευω πως παντα υπαρχει κ ο παρακατω-πατος....αλλα μην σε πτοει αυτο.

    γραφεις πολυ ωραια. που χαθικες?

    να σου πω.........τελικα καμια προοδο με τον γιατρο??????????????????
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. ΖΕΣΤΗ, ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΑΚΙΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-08-2010, 13:23
  3. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...
    By miou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-2009, 20:27
  4. Ντρεπομαι, αλλά...
    By bologna78 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 29-09-2009, 11:10
  5. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •