δωρο στον εαυτο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    δωρο στον εαυτο μου

    Ειμε σε αρκετα down φαση και σκεφτομαι να παρω ενα δωρο στον εαυτο μου μιας και εχω απο την συνταξη λεφτα και παρω τα πανω μου.Πειτε ιδεες.Ταξιδι δεν μπορω να κανω γτ με πιανουν αγχοι και δεν το ευχαριστηθω.Laptop δεν το χρησιμοποιω πολυ το κομπιουτερ παρα μονο για μουσικη και chat Στις ταινιες δυσκολευομια να παρακολουθησω.Ειμε στα προθυρα αν οχι εχω φτασει ηδη καταθλιψης με τασεις αυτοκτονιας πολλες.Πειτε καμια ιδεα.

  2. #2
    Ως πόσα λεφτα εισαι διατεθειμενος να δωσεις?
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    mexri kI 2.000 ευρο

  4. #4
    Σαρεσουν τα ηλεκτρονικα παιχνιδια? Παρε ενα ps3 ή ενα xbox360. Θα σου ερθει και πολυ πιο φτηνα. Ή ένα καλό κινητό να βαζεις μουσική που κατεβαζεις. π.χ iphone 4g. Ή κανα μηχανακι (αν οδηγεις και δεν εχεις) για βολτες. Εμενα μαρεσουν οι βόλτες πολύ. Άλλη αισθηση.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μπορεις να παρεις ρουχα!!!!!!!!!!!!!!!

    η μπορεις να τα δωσεις κ σε μενα κ να σου κανω κανα χορευτικο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Skiaxtro View Post
    mexri kI 2.000 ευρο

    κάνε ανακαίνιση στο δωμάτιο σου!
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μπορεις επισης να κανεις μια καλη πραξη κ να μου τα στειλεις :P

    λοιπον σκιαχτρο 2000 ευρω ειπες??λοιπον αν δεν σου λειπει κατι συγκεκριμενο(συσκευες,κτλ) εγωξερεις τι θα εκανα?θα γλεντουσα!ριξε το εξω ρε αδερφακι μου!φατα ολα!τι να παρεις λαπτοπ?κ παιχνιδια??αυτα μας τρωνε την ζωη!βγες εξω!φαε πιες!αν δεν σου αρεσει αυτο που σου λεω,κανε αυτο που λεει η αρκτος!ανακαινιση! :)
    Last edited by Aeon; 01-12-2010 at 20:01. Reason: Επαναφορά του κειμένου που έλειπε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ωραία σκέψη! "δωρο στον εαυτο μου"
    αληθεια δεν νομίζετε οτι μερικες φορες αξιζει κ ο εαυτος μας ενα δωρο?
    εγω θα προτιμουσα να φτιαξω κατι, δλδ να δημιουργησω κατι ευχάριστο, όμορφο που θα περναω τον ελευθερο χρόνο μου. πχ οπως προειπε η αρκτος, ανακαινιση στο δωματιο ή η τοποθετηση καποιου αντικειμενου που θα με ικανοποιουσε πχ πολυθρονα μασαζ. χμ.. προσωπικα τα τελευταια χρηματα που ειχα τα εκανα ενυδρειο κ εστησα ενα σουπερ ουαου με φυσικη βλαστηση κ τροπικα ψαρια κ εκτος οτι τα χαζευω κ ηρεμω εχω κ συγκεκριμενες ασχολιες να τα φροντιζω κ περναω τον χρονο μου. παντως θα σου προτεινα να παρεις ενα κατοικιδιο για συντροφια κ να φτιαξεις το χωρο του. αν ειχα 2000 να σπαταλησω, σιγουρα θα επαιρνα ενα γουεστι http://petz-westhighlandterrier.blogspot.com/ (αληθεια αμα δεν το θες εσυ να το φροντισεις, δεχομαι να στο μεγαλωσω χιχι) σκεψου ομως τι θα ηταν προτιμοτερο για εσενα.. παρε εναν αργιλε (καπνο με γευση κερασι προτεινω..) κ σκεψου σαν πασας..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {πορεις να παρεις ρουχα!!!!!!!!!!!!!!!

    η μπορεις να τα δωσεις κ σε μενα κ να σου κανω κανα χορευτικο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! }<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<εδω εχεις νομιζω την καλυτερη προταση !!!!!!!!!!!!!!!!!! αν δε σε ικανοποιει και αυτη ,,,,θα σου προτινα να δεις πρωτα τις ΑΝΑΓΚΕΣ σου , να τις ιεραρχησεις , και να τα δωσεις στην Α'..........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by mstrouf View Post
    ωραία σκέψη! "δωρο στον εαυτο μου"
    αληθεια δεν νομίζετε οτι μερικες φορες αξιζει κ ο εαυτος μας ενα δωρο?
    εγω θα προτιμουσα να φτιαξω κατι, δλδ να δημιουργησω κατι ευχάριστο, όμορφο που θα περναω τον ελευθερο χρόνο μου. πχ οπως προειπε η αρκτος, ανακαινιση στο δωματιο ή η τοποθετηση καποιου αντικειμενου που θα με ικανοποιουσε πχ πολυθρονα μασαζ. χμ.. προσωπικα τα τελευταια χρηματα που ειχα τα εκανα ενυδρειο κ εστησα ενα σουπερ ουαου με φυσικη βλαστηση κ τροπικα ψαρια κ εκτος οτι τα χαζευω κ ηρεμω εχω κ συγκεκριμενες ασχολιες να τα φροντιζω κ περναω τον χρονο μου. παντως θα σου προτεινα να παρεις ενα κατοικιδιο για συντροφια κ να φτιαξεις το χωρο του. αν ειχα 2000 να σπαταλησω, σιγουρα θα επαιρνα ενα γουεστι http://petz-westhighlandterrier.blogspot.com/ (αληθεια αμα δεν το θες εσυ να το φροντισεις, δεχομαι να στο μεγαλωσω χιχι) σκεψου ομως τι θα ηταν προτιμοτερο για εσενα.. παρε εναν αργιλε (καπνο με γευση κερασι προτεινω..) κ σκεψου σαν πασας..

    αυτό είναι δείγμα από σκυλί, στρουμφ....
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ωραια ερωτηση σκιαχτρο κ ωραιες απαντησεις:)

    πιστευω πώς πολυ καλη ιδεα ειναι της mstroumf. μετα, θα μπορουσες να δεις αν στην περιοχη σου παιζει κατι που σε ενδιαφερει να ασχοληθεις. πχ. αν σε ενδιαφερει να μαθεις κατι κ παιζουν σχετικα σεμιναρια ή μαθηματα (πχ φωτογραφια,γυμναστικη, κολυμβητηριο ) κ να αγορασεις κ σχετικο εξοπλισμο. (εμπνευστηκα απο αλλο θεμα, αλλα νομιζω οτι κολλαει κ εδω:))
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Οι καλύτερες επιλογές είναι του mstrouf (κατοικίδιο) αλλά και της meeeeeeeeeeeee (το χορευτικό φυσικά). :d Πέρα από την πλάκα το κατοικίδιοοοοοοοο!!!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Ψηφίζω πολυθρόνα-μασάζ που είπε ο mstroumf!!! Το Πράκτικερ έχει φέρει κάτι απίθανα μαξιλάρια-καθίσματα που τα βάζεις σε μια καρέκλα και απολαμβάνεις μασάζ σιάτσου! Και δεν είναι πολύ ακριβά, ξεκινούν από 70 ευρώ, ενώ ένα πολύ καλό κάνει 100 ευρώ (Επειδή έχεις αυτή τη στιγμή κάποια χρήματα, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα ξοδέψεις αμέσως όλα! Φύλα τα για την άσχετη στιγμή που θα βρεις κάτι που θα σου κάνει στ' αλήθεια κλικ)
    Και το κατοικίδιο είναι καλή ιδέα, αλλά... θα πρότεινα με δοκιμή! Αντί να πας να αγοράσεις ένα σκυλάκι, μπορείς να φιλοξενήσεις προσωρινά κάποιο που έχει ανάγκη. Έτσι θα δεις αν μπορείς να τα βγάλεις πέρα και αν αντέχεις τη δέσμευση. Δεν ξέρω πού μένεις, αλλά αν ψάξεις σε ιστοσελίδες όπως π.χ. adespoto.gr, interpet.gr σίγουρα θα βρεις σκυλάκια και γατάκια που έχουν ανάγκη από ένα προσωρινό σπίτι φιλοξενίας μέχρι να υιοθετηθούν. Ε, και αν στην πορεία "τα βρεις" με το νέο σου τετράποδο συγκάτοικο, μπορείς να τον κρατήσεις για πάντα!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εμενα η απαντηση μου γιατι σβηστηκε?εμεινε μιση κ δεν βγαινει κ νοημα..ελεος!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πρόσφερέ τα σε συνανθρώπους σου που έχουν ανάγκη.Αντί να ψάχνεις απεγνωσμένα να πάρεις άλλο ένα υλικό αγαθό που θα λειτουργήσει ως υποκατάστατο προσωρινό,σα μία κενή προσφορά για τεχνητή άνοδο,θα μπορούσες να συμβάλεις στο δικό σου κομμάτι αλληλεγγύης σε ζόρικους καιρούς.Μία διαφορετική ματιά,να δώσεις αντί να πάρεις.Μία άλλη προσέγγιση,να κρατήσεις ένα μέρος για σένα,και να προσφέρεις το άλλο.Εγώ θα ακολουθούσα αυτή εδώ ακριβώς.Κι επίσης συμφωνώ και με τη Nat,οι καιροί είναι δύσκολοι,σου έδωσε μία χρησιμότατη κατεύθυνση,να σκεφτόσουν και το αύριο,που δεν προβλέπεται και ρόδινο,γρουμφ.

    Ό,τι πεθυμάς και ό,τι θέλεις όμως και εύχομαι γρήγορα να ξεπεράσεις τα νταουνιάσματα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πίστη στον εαυτό μου...
    By astimatnam in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2010, 02:36
  2. Η αδερφή μου δεν πιστεύει στον εαυτό της...
    By aggelos_a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-08-2010, 14:41
  3. Ψέματα στον εαυτό μου...
    By Demetr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 108
    Last Post: 11-06-2010, 03:20
  4. Tι δωρο θα παρετε στον / στην αγαπημενη σας?
    By Mariah in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 12-02-2010, 22:55
  5. Replies: 26
    Last Post: 21-02-2009, 23:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •