Κομμενο μηνυμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743

    Κομμενο μηνυμα

    Καλησπέρα
    Χθες και σημερα αναρτησα δυο ποστ οπου και στα δυο λειπουν μερικες αραδες.Κανω κατι λάθος εγω?Και αν ναι πως μπορω να το αποφύγω?

    Ευχαριστω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κ εγω επισης το επαθα αυτο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Ξερεις που οφειλεται?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    οχι,περιμενω κ εγω να ακουσω..

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    383
    Καλημέρα,

    Μία πιθανή αιτία θα ήταν το κείμενό σας να υπερβαίνει τον μέγιστο δυνατό αριθμό χαρακτήρων, δηλαδή τους 10.000 χαρακτήρες / post. Σε μία τέτοια περίπτωση, όμως, το κείμενο που «απουσιάζει» θα είναι οι τελευταίες γραμμές, και όχι γραμμές ενδιάμεσα στο κείμενο. Θα θέλατε να μου δώσετε link προς τα συγκεκριμένα post όπου και παρατηρήσατε το πρόβλημα; (Για να βρείτε το ακριβές link προς κάποιο συγκεκριμένο μήνυμα, δεν έχετε παρά να δείτε στα δεξιά του μηνύματος τον αριθμό του, και να δείτε σε ποιο link οδηγεί).

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Καλημέρα: Εδώ ένα λινκ με κομμένο μήνυμα από την dora-agxos http://www.e-psychology.gr/forum/sho...l=1#post208186
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ποσταρα μια λυση-μπαλωμα για το προβλημα στο τεχνικο θρεντ:



    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...l=1#post208466

    Λιγο μπελας αλλα νομιζω θα εχει αποτελεσμα, λογικα, και εφαρμογη σε ολα τα κομμενα ποστ.
    Last edited by oboro; 01-12-2010 at 12:40.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Καλημερα
    Αν καταλαβα καλα

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...ωρισμου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλημερα

    Ναι ας πουμε σ' αυτη την περιπτωση, πας στο αρχικο ποστ του θεματος που ποσταρες και κανεις κλικ το "edit"... Λογικα θα βρεις το κειμενο ολοκληρο στην φορμα διορθωσης. Οποτε μπορεις να το επιλεξεις απο τον διαολο και μετα =Ρ, να το κανεις copy, να κανεις "back" στον browser σου και να ποσταρεις μετα το υπολοιπο κειμενο σαν νεα απαντηση στο θρεντ. Θελεις να το δοκιμασεις?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Ναι Oboro θα το δοκιμασω.Σ ευχαριστω πολυ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    οκ : ) ελπιζω να μη σε μπερδεψα! αν ναι πες μου
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Oboro προσπαθησα να το δοκιμασω αλλα στα θεματα που εχουν κοπει δεν μου βγαζει το κουμπι edit παρα μονο σ αυτα που ποσταρα σημερα οπου δεν υπάρχει προβλημα.Παρα ολα αυτα νομιζω οτι το επιασα.Αν πάλι οχι σε ρωταω ξανα αν δεν σε πειραζει.....και πάλι ευχαριστω πολυ!!!!!!

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    383
    Στο post που ανέφερε ο Γάτος πιο πάνω, το έκανα εγώ το edit και όντως έπιασε η λύση που πρότεινε ο oboro. Το θέμα, ωστόσο, δεν είναι να παραμείνουμε στο πως λύνεται το πρόβλημα, αλλά στο ΤΙ δημιουργεί το πρόβλημα, και φυσικά να το εξαλείψουμε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Συμφωνω... Παντως δεν περιμενα να μπορει να αποκατασταθει το κειμενο με εντιτ στο ιδιο το ποστ! Θετικο αυτο. Αν το αποτελεσμα ειναι το ιδιο με εντιτ απλου μελους, θα μπορουμε μονοι μας να αποκαταστησουμε τα μηνυματα που εχουμε μολις ποσταρει οταν βλεπουμε οτι δεν εμφανιστηκαν σωστα. Τα υπολοιπα ελπιζω δεν θα ειναι μεγαλος κοπος να αποκατασταθουν χειροκινητα, εστω αυτα που εγιναν προσφατα..? Μεχρι να βρουμε τουλαχιστον τι φταιει. Στο θρεντ του ανεμου ας πουμε, υπαρχουν 3 μηνυματα που φαγωθηκαν.

    Υποψιαζομαι πως τα κομμενα μηνυματα, οι χαρακτηρες που δεν εμφανιζονται σωστα και τα λινκς που μεταφερθηκαν "σβησμενα", συνδεονται μεταξυ τους - ενδεχομενως ειναι συνεπειες του ιδιου προβληματος. Aeon, μπορεις να κανεις το ιδιο κολπο σε ενα ποστ που περιεχει "σβησμενο" λινκ να δουμε αν θα επανελθει? Ας πουμε σε καποιο απο αυτα:

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...-music/page249
    Last edited by oboro; 01-12-2010 at 20:45.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    383
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Συμφωνω... Παντως δεν περιμενα να μπορει να αποκατασταθει το κειμενο με εντιτ στο ιδιο το ποστ! Θετικο αυτο. Αν το αποτελεσμα ειναι το ιδιο με εντιτ απλου μελους, θα μπορουμε μονοι μας να αποκαταστησουμε τα μηνυματα που εχουμε μολις ποσταρει οταν βλεπουμε οτι δεν εμφανιστηκαν σωστα. Τα υπολοιπα ελπιζω δεν θα ειναι μεγαλος κοπος να αποκατασταθουν χειροκινητα, εστω αυτα που εγιναν προσφατα..? Μεχρι να βρουμε τουλαχιστον τι φταιει. Στο θρεντ του ανεμου ας πουμε, υπαρχουν 3 μηνυματα που φαγωθηκαν.

    Υποψιαζομαι πως τα κομμενα μηνυματα, οι χαρακτηρες που δεν εμφανιζονται σωστα και τα λινκς που μεταφερθηκαν "σβησμενα", συνδεονται μεταξυ τους - ενδεχομενως ειναι συνεπειες του ιδιου προβληματος. Aeon, μπορεις να κανεις το ιδιο κολπο σε ενα ποστ που περιεχει "σβησμενο" λινκ να δουμε αν θα επανελθει? Ας πουμε σε καποιο απο αυτα:

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...-music/page249
    Το κείμενο υπάρχει καταχωρημένο, για Χ λόγους που προς στιγμήν υποπτεύομαι ότι ΙΣΩΣ έχουν να κάνουν με τις ajax δυνατότητες του λογισμικού, αλλά ΔΕΝ εμφανίζεται. Τουλάχιστον σε όσα πρόλαβα να δω έως και τώρα. Αυτό που δεν μπορεί να με υποψιάσει προς κάποια κατεύθυνση ... είναι το γεγονός οτι σε εμένα, τόσο σε μικρού μεγέθους μηνύματα όσο και στο ένα μεγάλου μεγέθους κείμενό μου, δεν μου συνέβη ποτέ.

    Άρα, εύλογα, ερωτώ: είναι κάποια δυνατότητα που εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη και κάποιοι από εσάς έχετε κάνει χρήση της; Είναι κάποια συγκεκριμένη διακασία που ακολουθείτε όταν δημοσιεύετε ένα μήνυμα; Ή απλά.... τυχαίνει σε random συνθήκες;

    Τέλος, θα ήθελα να μου δώσεις ΑΚΡΙΒΕΣ link προς το κείμενο που θέλεις να δοκιμάσω.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ένα μήνυμα που αξίζει να διαβάσετε...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-02-2010, 14:51
  2. Ειδατε το μηνυμα μου υπευθυνοι του φορουμ;
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2008, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •