Είναι τρελό αυτό που συμβαίνει-να το διαβάσετε όλοι! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 133
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τεσπα, μην κολλήσουμε εκεί τώρα, εγώ πιστεύω μου την είπες, εσύ δεν το πιστεύεις αυτό. Όσο για την απάντηση, εννοώ στο πρώτο ποστ, τι γνώμη έχεις. Αλλά άσε, δεν θέλω να την ακούσω. :)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σόρρυ δες το μήνυμα σου!!! Δλδ λες πες μ την γνώμη σου και μετά άσε δεν με ενδιαφέρει. Αφού δεν θες να την ακούσεις δεν θα την πάρεις... και ναι τώρα σου την είπα!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Aν μας μένουν τ'αρνητικά μονάχα,φυσικό δεν είναι να εστιάζουμε στον εντοπισμό των πιθανών κινδύνων?
    Αν δίνουμε ισάξια προσοχή και στα θετικά,αρχίζαμε λίγο λίγο να τα παρατηρούμε,τότε το μάτι μας θα μάθαινε να αφήνει και το καλό να μπαίνει στο παιχνίδι,να το εκτιμά και να του δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσει να υπάρχει.Επίσης αυτό θα βοηθούσε και την ψυχολογία σου,καθώς τώρα νιώθεις πως απειλείσαι διαρκώς από τους άλλους,με αποτέλεσμα να είσαι ευερέθιστη και τρωτή σε θυμό και άγχος.

    Μία πρόταση.Να στρέψεις την προσοχή σου όχι σε ό,τι επιβεβαιώνει την ματιά σου στον κόσμο(κακός),αλλά σε ό,τι επιβεβαιώνει και την ύπαρξη του καλού,ώστε να βελτιωθεί και η ψυχική σου υγεία(με τη μείωση του στρες και του θυμού) και η επικοινωνία σου φυσικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Σόρρυ δες το μήνυμα σου!!! Δλδ λες πες μ την γνώμη σου και μετά άσε δεν με ενδιαφέρει. Αφού δεν θες να την ακούσεις δεν θα την πάρεις... και ναι τώρα σου την είπα!
    Δεν είπα δεν με ενδιαφέρει, απλά θα με στενοχωρήσει όσο μπορώ να στενοχωρηθώ οκ? Και αν δεν σου τη λένε μην την λες.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Aν μας μένουν τ'αρνητικά μονάχα,φυσικό δεν είναι να εστιάζουμε στον εντοπισμό των πιθανών κινδύνων?
    Αν δίνουμε ισάξια προσοχή και στα θετικά,αρχίζαμε λίγο λίγο να τα παρατηρούμε,τότε το μάτι μας θα μάθαινε να αφήνει και το καλό να μπαίνει στο παιχνίδι,να το εκτιμά και να του δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσει να υπάρχει.Επίσης αυτό θα βοηθούσε και την ψυχολογία σου,καθώς τώρα νιώθεις πως απειλείσαι διαρκώς από τους άλλους,με αποτέλεσμα να είσαι ευερέθιστη και τρωτή σε θυμό και άγχος.

    Μία πρόταση.Να στρέψεις την προσοχή σου όχι σε ό,τι επιβεβαιώνει την ματιά σου στον κόσμο(κακός),αλλά σε ό,τι επιβεβαιώνει και την ύπαρξη του καλού,ώστε να βελτιωθεί και η ψυχική σου υγεία(με τη μείωση του στρες και του θυμού) και η επικοινωνία σου φυσικά.
    Δεν αλλάζει τίποτα βρε Ρέιν με το να αλλάζω τη ματιά μου πιστεύω. Τα πράγματα ίδια θα είναι. Ίσως το κάνω αυτό, δεν ξέρω. Αλλά η κακία δεν παύει να είναι κακία, και να κάνει κακό. Εκτός και αν κλείνω τα αυτιά μου στον κόσμο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Τελικά θες να ακούσεις την γνώμη μου ή όχι; Έχεις τους ίδιους φόβους με εμένα πάντως αλλά εσύ σε έναν Τεράστιο βαθμό.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Άμα είναι καλή να την ακούσω. Αλλιώς τι να την ακούσω; Όσο για το φριεντς, άστο καλύτερα, δεν σε ξέρω, και μάλλον δεν ταιριάζουμε, συνεπώς δεν σε πειράζει να το σβήσω;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    όχι φυσικάάάάά. Σβήσε την. ;) Κοίταξε ο λόγος που δεν θα σου πω την γνώμη μου είναι επειδή δεν ξέρω ούτε πως θα το πάρεις. Επομένως άσε το καλύτερα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Οκ, δεν έχω τίποτα άλλο να πω.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    Η κακια οπως και η καλοσυνη ειναι κομματια της ανθρωπινης συμπεριφορας και της αρμονιας τοu κοσμου light...

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by roula35 View Post
    Η κακια οπως και η καλοσυνη ειναι κομματια της ανθρωπινης συμπεριφορας και της αρμονιας τοu κοσμου light...
    Εσύ μπορείς να τα αντέξεις; Εγώ δεν μπορώ... Σκέφτομαι να αυτοκτονήσω, αλλά δεν θα νοιάξει κανέναν, οπότε θα μείνω στον πάτο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    αυτό πάντως π σου είπα στην αρχή ισχύει. Τα παίρνεις πολύ σοβαρά βρε light... το φρεντ ρικουέστ είναι σαν παιχνίδι ένα πράγμα. Το παίρνεις όμως και αυτό τόσο σοβαρά πάλι αισθάνεσαι απειλητικά.. Δλδ επειδή πρόσθεσες και τον αλλο έγινες φίλος κολλητός; Ανοίξου λίγο; Έχεις δημιουργήσει μια προστατευτική ασπίδα γύρω σου που σε εμποδίζει. Αυτό σου το λέω με αγάπη και όχι με κακία. Άντε καλό απόγευμα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    αυτό πάντως π σου είπα στην αρχή ισχύει. Τα παίρνεις πολύ σοβαρά βρε light... το φρεντ ρικουέστ είναι σαν παιχνίδι ένα πράγμα. Το παίρνεις όμως και αυτό τόσο σοβαρά πάλι αισθάνεσαι απειλητικά.. Δλδ επειδή πρόσθεσες και τον αλλο έγινες φίλος κολλητός; Ανοίξου λίγο; Έχεις δημιουργήσει μια προστατευτική ασπίδα γύρω σου που σε εμποδίζει. Αυτό σου το λέω με αγάπη και όχι με κακία. Άντε καλό απόγευμα.
    Ναι,έτσι είναι,βάζουμε τους κολλητούς μας εκεί. Γιατί να ανοιχτώ,να φάω στην μάπα και άλλη κακία; Όχι, να μου λείπει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Και πως θα έρθει ο κολλητός αν συνέχεια νιώθεις απειλή και μιλάς επιθετικά φοβούμενη μην σου επιτεθούν;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Και πως θα έρθει ο κολλητός αν συνέχεια νιώθεις απειλή και μιλάς επιθετικά φοβούμενη μην σου επιτεθούν;
    Εγώ έτσι είμαι. Σε κάθε μου λέξη, κάθε μου κουβέντα ή πράξη, ακούω και μια κακία. Έχω κουραστεί πια. Γι'αυτό δεν θέλω κολλητιλίκια.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 22:34
  2. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 14-12-2009, 13:37
  3. Γιατι πάντα μου συμβαίνει αυτό;
    By interzone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 02-08-2007, 03:22
  4. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
    By kostis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 16-11-2006, 00:45
  5. Κάτι μου συμβαίνει...Μήπως είναι κατάθλιψη?
    By nickrock_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2005, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •