ΔΑΙΜΟΝΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71

    Unhappy ΔΑΙΜΟΝΕΣ

    ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΚΑΝΑΜΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΚΗΝΥΓΑΝΕ ΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ο οργανισμός σου κατέρευσε από το άγχος και το στρες. Δεν είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που το έχει πάθει αυτό.

    Ζήτα βοήθεια καταρχάς από ανθρώπους ποιυ εμπιστεύεσαι.

    Άσε τους δαίμονες για τους παππάδες και κοίτα να σώσεις τον εαυτό σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    αποκλειεται να σασ ειπαν στα θρησκευτικα οτι υπαρχουν δαιμονεσ που μπορουν να μπουν στο ανθρωπινο σωμα μαλλον κατι δεν καταλαβεσ καλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916

    Lightbulb

    Βρε κοπέλα μου δεν θα σε ρωτήσω γιατί έκανες την έκτρωση αλλά γιατί δεν πήρες προφύλαξη; Δεν θα σου πω αν είναι αμαρτία ή όχι δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά καταλαβαίνεις πως μιλάς για μια ζωή;; Δεν είναι κάτι άψυχο.

    Τώρα στο άλλο που λες. Προφανώς πιστεύεις κάπου για να μιλάς για δαίμονες. Να ξέρεις πως αν πιστεύεις με όλη την δύναμη της ψυχής σου και της καρδιάς σου οι δαίμονες σύμφωνα με την θρησκεία δεν μπορούν να σε πειράξουν. Να σου πω τι έγινε. α) αγχώθηκες υπερβολικά β) φοβήθηκες γ) ίσως νιώθεις και τύψεις. Συμβαίνουν αυτά παραπάνω; Αν νιώθεις τύψεις πήγαινε να εξομολογηθείς και κοίταξε να κρατήσεις αυτό που έκανες σαν μάθημα για το μέλλον και όχι σαν κάτι που θα σε αφήσει πίσω. Οκ κούκλα μου. Καλό κουράγιο και μην το βάζεις κάτω και την επόμενη φορά προσεκτικά,

    *Πως μπήκε αυτό το σημάδι στο μήνυμα μου ρε παιδιά;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Ενα μεγαλο μπραβο στον π@π@ρα θρησκευτικο που τρομοκρατει μικρα παιδια σε μια ευαισθητη ηλικια οπου υποτιθεται θα επρεπε να διαμορφωνουν την κριση τους!!!
    Ο τροπος που διδασκουν την θρησκεια ειναι απαρχαιωμενος... Μιλανε ακομα για αδαμ και ευα!!! Ελεος!!! Στον μεσσαιωνα ζουμε???

    Κοριτσακι μου, το εχω ζησει και εγω, οχι σε τοσο εντονο βαθμο, αλλα το εχω ζησει... Μεχρι που συνειδητοποιησα οτι αυτες ειναι ιστοριες για αγριους! Μα πανω απ ολα αναληθειες! Αν ρωτησεις εναν παπα αν υπαρχουν δαιμονες και αν μπορουν να μπουν μεσα σου, το πιθανοτερο ειναι να σου πει ναι, και να σου δωσει να διαβασεις προσευχες! Το ιδιο και καποιος απο αυτους του αγνωστικιστες τυπου "πυλες του ανεξηγητου". Αν ρωτησεις ενα επιστημονα ή εναν οποιονδηποτε μορφωμενο ανθρωπο το πιθανοτερο ειναι να γελασει και να πει οτι απλως εχει ισχυρη φαντασια...

    Το να ρωτας αν υπαρχουν δαιμονες ειναι σαν να ρωτας αν υπαρχουν βρικολακες... Ταπεινη μου αποψη, ειναι ολα ενα ματσο μπουρδες!

    Απ οτι καταλαβα εχει αγχωθει για το αν εκανες καλα που εκανες εκτρωση... Κατα την γνωμη μου εισαι μικρη ακομα και εκανες πολυ καλα που εκανες εκτρωση, γιατι εχεις ολη την ζωη μπροστα σου και δεν εισαι ετοιμη για ενα μωρο. Μην ακους ανθρωπους που προσπαθουν να σε γεμισουν τυψεις! Το απερισκεπτο ειναι να ΜΗΝ κανεις εκτρωση σε τοσο μικρη ηλικια. Και εκτος απο αυτο, με την λογικη τους, καθε ωαριξια ή εκσπερματωση χωρις γονιμοποιηση θα πρεπει να θεωρειται φονος...
    Μην σκας! Η θρησκεια πρεπει να συμβαδισει καποτε με την εποχη της και ειναι πραγματικα θλιβερο το ποσο κακο μπορει να κανει σε μια εαυσθητη ψυχη...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Π.Χ.ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΑ.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΕΜΜΑΤΑ ΗΞΕΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΑΦΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΛΑΚΙΑ ΕΓΙΝΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Καλό μου παιδί, είσαι σε μια πολύ ευαίσθητη ηλικία...Το ότι έκανες έκτρωση, είναι από μόνο του ένα πολύ μεγάλο συναισθηματικό φορτίο που μια ώριμη γυναίκα δυσκολεύεται ν' αντέξει, πόσο μάλλον εσύ. Πρέπει κατά την γνώμη μου να ενημερώσεις αμέσως τους γονείς σου για το συμβάν και να επισκεφτείτε μαζί έναν ειδικό που θα σε καθοδηγήσει να ξεπεράσεις αυτές τις δύσκολες στιγμές και κατά δεύτερο λόγο ίσως θα έπρεπε οι γονείς σου να καταγγείλουν στο σύλλογο γονέων και κηδεμόνων τον εκπαιδευτικό που σας γεμίζει τα κεφαλάκια σας με δαίμονες και κουραφέξαλα και παίζει με τις ψυχές αθώων παιδιών...
    Το θέμα σίγουρα θα κλειδωθεί μια και λόγω ηλικίας έχεις παραβιάσει τους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ, ωστόσο θεωρώ πως σαν επόμενο βήμα πρέπει να ζητήσεις οπωσδήποτε την συνδρομή των γονιών σου και μαζί θα ξεπεράσετε το πρόβλημα που σε βασανίζει...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ.ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΛΑΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΣΕ ΚΟΥΡΕΛΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΝΙΩΘΕΤΕ ΤΩΡΑ?ΚΟΥΝΑΝΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΕΣ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΚ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΕΙ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΑΥΤΟ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    θα συμφωνήσω με τον/την sabb το να το μοιραστείς με τους δικούς σου όσο σκληρό και αν είναι είναι το 1ο βήμα! Σε παρακαλώ πραγματικά κάνε το γιατί είναι αμαρτία να κάνεις τέτοιες σκέψεις και να μην μπορείς να προχωρησεις στην ζωή σου. Είσαι παιδί ακόμα! Μην το αφήσεις να περάσει μόνο του σε καμία περίπτωση θες στήριξη!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #11
    Quote Originally Posted by simetra View Post
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ.ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΛΑΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΣΕ ΚΟΥΡΕΛΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΝΙΩΘΕΤΕ ΤΩΡΑ?ΚΟΥΝΑΝΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΕΣ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΚ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΕΙ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΑΥΤΟ.
    ΄Καταλαβαίνεις βέβαια πως είναι αδύνατο να πιστέψουμε κάτι τέτοιο, έτσι? Αν υπήρχε τέτοιος καθηγητής θα τον είχαν πάει φυλακή και σίγουρα οι ψυχολόγοι δεν αντιδρούν έτσι.
    Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτά περί δαιμόνων και άλλων μεταφυσικών μπορεί να οφείλονται σε έντονο άγχος και όσο περνάει ο καιρός να χειροτερευει. Μπορεί να νομίζεις πως οι γονείς είναι εχθροί σου, αλλά είναι οι μόνοι πραγματικοί σύμμαχοι σου. Μίλησε τους και πήγαινε σε έναν ειδικό, όπως σε συμβούλευσε και ο σάββας. Μακάρι να ήξερες πόσο σημαντικό είναι μπροστά στις όποιες φοβίες σου για την κατσάδα που θα ακούσεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Καλά πάει καλά ο καθηγητής σας τι σας διδάσκει?? Τι είναι αυτά τα πράγματα; Άκου συμφωνία με τον έξω και μακριά. Έλα χριστέ και παναγία.

    Αυτά π λες τα κάνει ο ψυχίατρος με τα φάρμακα όχι ο ψυχολόγος ρε συ. χαχα
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    Σκεψου οτι επειδη ειμαι μικρη δεν με απαλασει κανενας απο τις συνεπειες...αμα τους το πω δεν θα με στειριξουν θα στεναχωριθουν θα γινω και εγω χεροτερα...γιατι να στεναχωριουντε τρεις (εγωκ οι γονεις μου) αντι για εναν εμενα αφου εγω το κανα.Ειμαι 15 και εχω καταστρεψει την ζωη μ απο τωρα να καταστρεψω και τους γονεις μου?Που δεν ου εχουν στερειση τιποτα?που δεν εχω ουτε ενα παραπονο?Που μου χουν δοσει αρχες και εγω τισ πατησα τις εγραψα.ετσι οπως εχω γινει τωρα ειναι το τιμημα που πληρωσα για αυτο που ηθελα να παρω.Εφοσον ηθελα να κανω εκτρωση τωρα ειμαι ετσι χαλια δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα στην ζωη

  14. #14
    Quote Originally Posted by simetra View Post
    Σκεψου οτι επειδη ειμαι μικρη δεν με απαλασει κανενας απο τις συνεπειες...αμα τους το πω δεν θα με στειριξουν θα στεναχωριθουν θα γινω και εγω χεροτερα...γιατι να στεναχωριουντε τρεις (εγωκ οι γονεις μου) αντι για εναν εμενα αφου εγω το κανα.Ειμαι 15 και εχω καταστρεψει την ζωη μ απο τωρα να καταστρεψω και τους γονεις μου?Που δεν ου εχουν στερειση τιποτα?που δεν εχω ουτε ενα παραπονο?Που μου χουν δοσει αρχες και εγω τισ πατησα τις εγραψα.ετσι οπως εχω γινει τωρα ειναι το τιμημα που πληρωσα για αυτο που ηθελα να παρω.Εφοσον ηθελα να κανω εκτρωση τωρα ειμαι ετσι χαλια δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα στην ζωη
    Αρχή σε έναν άνθρωπο είναι να μην είναι ψυχοικά ανήθικος.
    Εκανες ένα λάθος, δεν θα καταστρεψεις όλη σου τη ζωή από αυτό. Δεν χρειάζεται να μιλήσεις για την έκτρωση. Πες τους όλα αυτά που νιώθεις και πειστους να πας σε έναν ψυχολόγο. Εκεί υπάρχει απόρρητο. Βοήθησε τον εαυτό σου. Μακάρι να ήξερες πόσο σημαντικό είναι αυτό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by simetra View Post
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ.ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΛΑΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΣΕ ΚΟΥΡΕΛΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΝΙΩΘΕΤΕ ΤΩΡΑ?ΚΟΥΝΑΝΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΕΣ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΚ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΕΙ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΑΥΤΟ.
    Είσαι 15 χρονών κι έχεις την άποψη πως οι ψυχολόγοι σε γεμίζουν φάρμακα , το λες με την σιγουριά προσωπικής εμπειρίας ή πιστεύεις πως η σημερινή επιστημονική κοινότητα λοβοτομεί εν είδει "Φωλιάς του Κούκου", όσους νοσούν ψυχικά ? Πιστεύεις πως θα βοηθήσεις περισσότερο τον εαυτό σου αν αποσιωπήσεις το συμβάν της έκτρωσης και παραμείνεις εγκλωβισμένη σε υπερβατικές ανοησίες που σε αποπροσανατολίζουν ? Πως μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου από την στιγμή που η ίδια δεν έχεις την ωριμότητα να αντιληφθείς το μέγεθος της ανοησίας που καταστρέφει την ψυχική σου υγεία , εν είδει δαιμόνων, αντίχριστων, τη σάρα τη μάρα και το κακό συναπάντημα ?
    Βάλε το καλά στο μυαλό σου...Αυτός ο εγκληματίας που σας "ποτίζει" με ιδέες που μπορούν να γυρίσουν σε ψυχωτικά σύνδρομα, πρέπει να καταγγελθεί , γιατί καταστρέφει ψυχές. Δεν υπάρχει τίποτε από αυτά που λέει, ούτε δαίμονες, ούτε αντίχριστοι , ούτε χαρτορίχτρες, ούτε διαβόλοι, ούτε τριβόλοι.... Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις, τόσο πιο γρήγορα θα μπορέσεις να επανέλθεις στη πραγματικότητα....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. οι δαίμονές μου...
    By nektaria78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 02-03-2010, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •