ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437

    ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ :(

    σημερα δεν βγηκα καθολου απο το σπιτι, δεν μπορω, θελω να ειμαι ξαπλα στο κρεβατι, ανασκελα, και να χαζευω το ταβανι με τις ωρες, βαριεμαι να σηκωθω ακομα και οταν θελω να παω τουαλετα, και οταν παω σχεδον σερνομαι, προσπαθησα να παω στο γηπεδο για κανω εστω και μια στροφη και νομισα πως θα πεσω κατω και δεν θα ξανασηκωθω.. δεν εχω ορεξη για φαγητο καθως στο λαιμο με πνιγει ενας κομπος.. δεν εχω διαθεση ουτε για σεξ.. δεν θελω να βλεπω κανεναν, δεν θελω να ακουω κανεναν, ετσι νιωθω. παιρνω anafranil των 75 mg 2 φορες τη μερα επι 25 ημερες.. αν καποιος μπορει, και πιστευει οτι μπορει να με συμβουλεψει, ας το κανει. συγνωμη αν σας κουρασα. ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε πας για καταθλιψη, βρισκεσαι ηδη εκει. απλα μαθε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν, και να ξεχνας ετσι εστω και λιγο το προβλημα σου. αν δε μπορεις να πας γηπεδο και εισαι ολη μερα ξαπλα δεν αλλαζει κατι. τουλαχιστον ειχες τη δυναμη να ποσταρεις εδω, κατι ειναι κι αυτο. υπαρχουν τοσα αλλα πραματα που μπορεις να κανεις ακομα και στο ιντερνετ, για να ξεχαστεις και να περασει η ωρα σου ευχαριστα. οσο σκεφτεσαι το προβλημα ομως, τοσο χειροτερα θα γινεσαι.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    49
    μπορει να ειναι απλα η μερα ασχημη,δεν ειναι σίγουρο ότι θα είσαι έτσι και αύριο, είναι και αυτά τα χριστούγεννα στη μέση που μας φορτώνουν ψυχολογικά, όλοι πρέπει να ειμαστε χαρούμενοι, ε δε γίνεται...
    πήγαινε για κανά ποτό, για περπάτημα (θα μου πεις τι σου λεω τώρα), αλλά κάνε κάτι που παλιά σου εφτιαχνε τη διαθεση, κάντο κι ας μη το πιστεύεις, μπορεί να βοηθήσει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    πηγα σιγα, σιγα και με το ζορι να γραφτω γυμναστηριο, γραφτηκα, και ξεκινησα να κανω καποιες ασκησεις, δυσκολευομουν παρα πολυ, σε μια στιγμη οταν σηκωθηκα απο το μηχανημα που χρησιμοποιουσα μαυρισαν γυρω τα παντα, δεν εβλεπα τιποτα, κρατηθηκα μη σωριαστω κατω μεχρι να συνελθω, οσοι ηταν γυρω μου και με ειδαν καταλαβαν οτι δεν ημουν καλα, παρολα ταυτα συνεχισα το προγραμμα μου μεχρι να το βγαλω εις περας, τα καταφερα, αλλα ζαλιστηκα για μια ακομη φορα καθως εβγαινα απο το γυμναστηριο... τωρα ειμαι σπιτι μου οπου νιωθω πλεον ασφαλης, αλλα εχω φοβερο τρεμουλο σε ολο μου το σωμα, τρεμω σαν να εχω παρκινσσον (να επισημανω οτι εχω τρεμουλο εδω και 2 βδομαδες, αλλα τωρα εχω πολυ περισοτερο)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by seleios View Post
    πηγα σιγα, σιγα και με το ζορι να γραφτω γυμναστηριο, γραφτηκα, και ξεκινησα να κανω καποιες ασκησεις, δυσκολευομουν παρα πολυ, σε μια στιγμη οταν σηκωθηκα απο το μηχανημα που χρησιμοποιουσα μαυρισαν γυρω τα παντα, δεν εβλεπα τιποτα, κρατηθηκα μη σωριαστω κατω μεχρι να συνελθω, οσοι ηταν γυρω μου και με ειδαν καταλαβαν οτι δεν ημουν καλα, παρολα ταυτα συνεχισα το προγραμμα μου μεχρι να το βγαλω εις περας, τα καταφερα, αλλα ζαλιστηκα για μια ακομη φορα καθως εβγαινα απο το γυμναστηριο... τωρα ειμαι σπιτι μου οπου νιωθω πλεον ασφαλης, αλλα εχω φοβερο τρεμουλο σε ολο μου το σωμα, τρεμω σαν να εχω παρκινσσον (να επισημανω οτι εχω τρεμουλο εδω και 2 βδομαδες, αλλα τωρα εχω πολυ περισοτερο)
    εγω θα σου πω ενα τεραστιο μπραβο,που ενιωθες τετοια δυσφορια κ παρολ'αυτα συνεχισες την γυμναστικη σου!ευγε δυνατο αγορι!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    εγω θα σου πω ενα τεραστιο μπραβο,που ενιωθες τετοια δυσφορια κ παρολ'αυτα συνεχισες την γυμναστικη σου!ευγε δυνατο αγορι!!
    ευχαριστω πολυ για τα ευσημα ! !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by seleios View Post
    πηγα σιγα, σιγα και με το ζορι να γραφτω γυμναστηριο, γραφτηκα, και ξεκινησα να κανω καποιες ασκησεις, δυσκολευομουν παρα πολυ, σε μια στιγμη οταν σηκωθηκα απο το μηχανημα που χρησιμοποιουσα μαυρισαν γυρω τα παντα, δεν εβλεπα τιποτα, κρατηθηκα μη σωριαστω κατω μεχρι να συνελθω, οσοι ηταν γυρω μου και με ειδαν καταλαβαν οτι δεν ημουν καλα, παρολα ταυτα συνεχισα το προγραμμα μου μεχρι να το βγαλω εις περας, τα καταφερα, αλλα ζαλιστηκα για μια ακομη φορα καθως εβγαινα απο το γυμναστηριο... τωρα ειμαι σπιτι μου οπου νιωθω πλεον ασφαλης, αλλα εχω φοβερο τρεμουλο σε ολο μου το σωμα, τρεμω σαν να εχω παρκινσσον (να επισημανω οτι εχω τρεμουλο εδω και 2 βδομαδες, αλλα τωρα εχω πολυ περισοτερο)
    στο γυμναστήριο σου έπεσε η πίεση (ορθοστατική υπόταση) γι αυτό μαύρισαν τα πάντα. συμβαίνει, δεν είναι κάτι φοβερό. μην το φοβάσαι. να πίνεις συνέχεια νεράκι, και επίσης μισή ώρα πριν πας φάε μια κουταλια μέλι και λίγα καρύδια. έχε μαζί σου τσίχλες, αν νιώσεις έτσι ζαλάδα, φάε μία, η γλυκιά γέυση θα σε συνεφέρει λίγο.

    το τρέμουλο μετά, είναι μάλλον επειδή καταπονήθηκαν λίγο τα νεύρα, βγήκε λίγη αδρεναλίνη, εσύ είσαι ήδη κάπως άσχημα, γι αυτό και το νιώθεις πιο έντονα. το έχω πάθει κι εγώ. γενικά να ξέρεις ότι η γυμναστική στρεσάρει το σωμά, μετά από λίγο όμως θα νιώσεις τα οφέλη της. γι' αυτό ξεκίνα χαλαρά. 45 λεπτάκια, 10 λεπτά διάδρομο στην αρχή και δέκα στο τέλος και στο ενδιάμεσο μερικές ασκησούλες, κανέναν κοιλιακό. μπες χαλαρά, μην ζορίζεσαι στην αρχή! ελπίζω με τον καιρό να νιώσεις καλύτερα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by seleios View Post
    ευχαριστω πολυ για τα ευσημα ! !

    εγώ όταν έχω κατάθλιψη μόνο στο γιατρό πάω κ σ΄αυτόν με το ζόρι.
    είσαι σε καλό δρόμο!
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    χε χε AYTA.........που ειπαν παραπανω !!!!!!!!!!
    Last edited by soft; 24-12-2010 at 07:47.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by claire View Post
    επίσης μισή ώρα πριν πας φάε μια κουταλια μέλι και λίγα καρύδια.
    ΑΠΑ ΠΑ! το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω λογω ανεβασμενης (στο κοκκινο) λιμπιντο και εφιδρωσης λογω αυτης.. εμενα λειτουργει σαν βιαγκρα το μελι μαζι με τα καρυδια.. και σε πολλους αλλους.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εναλλακτικά, φάε μια κουταλιά της σούπας μούσλι, ή σκέτα καρύδια, ή σκέτο μέλι, ή αμύγδαλα. είναι και λίγο στο μυαλό σου ότι έχει αυτό το εφέ πάνω σου ο συνδυασμός μέλι-καρύδι.

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  2. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  3. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •