gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    βασιλη, μολις διαπιστωσα οτι εκτος απο "πειραχτηρι" εισαι λιαν ομοφοβικος... ειναι ενα θεμα που πρεπει να σε απασχολει.

    φιλικα στο λεω

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    εχω παρατηρησει πως σε ολα τα θεματα,επικαλεισαι τον θεο γιαυτο στο λεω!ο θεος(ο καθενας ας τον ονομασει οπως πιστευει)αγαπαει ολα τα πλασματα του,ανεξαρτητως σεξουαλικης επιλογης,ολα στην ζωη ειναι!δεκτο να μην σου αρεσει,σεβασου το ομως!ναι πιστευω στον θεο της αγαπης που δεν διακρινει τους ανθρωπους σε γκει και στρειτ!αυτα περι θρησκεια τωρα,ξεφυγε το θεμα..

    Υ.Γ:αληθεια τι πιστευεις αν ενας γκει παει στον παπα να εξομολογηθει?εγω σου λεω οτι ο παπας θα ενδωσει τεκνον μου!
    ετσι, αυτο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Συμφωνω οτι ειναι θεος της αγαπης αλλα και δικαιος.Και σε ολα τα θεματα δεν επικαλουμε τον θεο.Το σεβομαι δεν προσβαλα κανεναν και ουτε προκειται.Δεν βαζω ταμπελες σε ανθρωπους απλα ειπα οτι ειναι τελειως λαθος
    Στον ερμη τον τρισμεγιστο αναφερεται οτι οι ατεκνοι αντρες σαυτη την ζωη ηταν ομοφυλοφιλοι στην προηγουμενη!Ασ μη λενε πολλα οι αντρακλες μιας και υπαρχει μεγα μυστηριο στην υπαρξη!!!!!!!!!!

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Παιδιά δεν σας παρακολουθώ, αλλά είναι τελείως παράλογο το θέμα για μένα.

  5. #35
    Quote Originally Posted by lightbluepath View Post
    Παιδιά δεν σας παρακολουθώ, αλλά είναι τελείως παράλογο το θέμα για μένα.
    Αφου σε παραλογο κοσμο ζουμε

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Αφου σε παραλογο κοσμο ζουμε
    Αυτό να μου πεις, δίκιο έχεις.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250

    Τι εννοει ο ποιητής?

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157
    Ευχαριστώ πολύ για τις αποψεις όλων σας και για τη βοήθεια.Προσωπικά δεν πιστεύω δυστυχώς ή ευτυχώς σε κανέναν θεό αν για εσάς έχει κάποια σημασία στο οτι δεν ντρέπομαι για το οτι ειμαι bi, για μένα πάντως δεν έχει καμία.Απλά οτι μπορώ να δώσω σε έναν άντρα μπορώ να το δώσω και σε μια γυναίκα,τόσο απλά και χωρίς ενοχές.
    Τέλος πάντων, ξέφυγε τελείως το θέμα, σημασία έχει οτι με τη βοήθεια απο καποια άτομα εδω έκανα καποια σωστα βήματα και κατάλαβα καποια πραγματα.
    Ευχαριστώ και πάλι παιδιά.. :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Μου αρέσει που πολλοί το παίζουν θεοσεβούμενοι εδώ μέσα!!! Για να είστε όμως και πραγματικά θεοσεβούμενοι θα πρέπει

    α) να κάνετε σεξ/έρωτα ΜΟΝΟ για τεκνοποίηση
    β) να μη χρησιμοποιείτε ποτέ προφυλακτικό
    γ) να το κάνετε σε ιεραποστολική στάση και όχι να κάνετε τα όργια της Λουκρητίας Βοργίας!
    .............

    Αλήθεια τα κάνετε όλα αυτά και άλλα 10000 πράγματα που ζητά η εκκλησία; Ξεχωρίζετε το σωστό από το λάθος (που έτσι σας έμαθαν κι έτσι σας συμφέρει) σε αυτό όμως το κομμάτι δεν σας ενδιαφέρει που σύμφωνα με την εκκλησία αν τα κάνετε κάνετε και εσείς αμαρτήματα. Κι αν δεν σας νοιάζει τότε και η απάντηση αυτών που πιστεύετε πως κάνουν λάθος είναι να μην σας νοιάζει επίσης. Κι επειδή είστε και "θεοσεβούμενοι" ο χριστός δίδαξε να μην κρίνετε! Αλλά το μικρόβιο του κάθε χριστιανόπληκτου πάντα είναι εκεί κρίνει, κατηγορεί πιστεύοντας πως κηρύττει τον λόγο του Θεού και πως θα κερδίσει μια θεσούλα στον παράδεισο κάτω από τα Χερουβίμ.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Αγαπητή in_flames αν και σου έδωσαν συμβουλή κι οι υπόλοιποι θα ήθελα να σου πω κι εγώ κάτι.

    Αυτό που λες είναι αδύνατο να γίνει δυστυχώς. Σε αυτήν την κοινότητα (gay) θεωρούν φυσικά πως οι σχέσεις δεν πρέπει να είναι όπως αυτές των ετερόφυλων (μονογαμικές) αλλά πολυγαμικές. Για να το κάνεις όμως αυτό πρέπει να το έχεις στο αίμα σου. Εσύ φαίνεται πως ήδη στη σκέψη έχεις λυγίσει. Επίσης εσύ είσαι 1 άτομο με την προσωπικότητα σου και τα χαρακτηριστικά σου. Αυτό σημαίνει πως δεν είσαι υποχρεωμένη να ακολουθήσεις τους "κανόνες" της gay κοινότητας και να κάθεσαι να μοιράζεσαι το άτομο σου με κάθε αρσενικό που θα βρίσκεται μπροστά του.

    Από εκεί και πέρα πρέπει να βάλεις τις σκέψεις σου σε μια σειρά. Αν είσαι πραγματικά ερωτευμένος δεν έχεις ούτε όρεξη, ούτε κέφια να δεις άλλο άτομο παρά μόνο τα μάτια του/της αγαπημένου/ης σου. Ηθικά δεν είναι σωστό να σε έχει εσένα δεσμευμένη κι εκείνος να ζει σαν ελεύθερος και να κάνει γνωριμίες μέσω ίντερνετ! Το καλό φυσικά είναι πως υπάρχει ειλικρίνια. Ζήτησε του όμως να σου πει τι είναι αυτό που θέλει. Εσύ φαίνεσαι πως δεν θα αντέξεις σε μια τέτοια κατάσταση. Θα αντέξεις 1,2,3,13 κάποια στιγμή θα σπάσεις. Στην τελική σκέψου αξίζει σε εσένα όλο αυτό (και δεν εννοώ πως κάνει κακό το λέω σε άλλο επίπεδο); Βεβαίως δεν μπορώ να πω αν είναι κακό ή καλό αυτό που θα κάνει αλλά εσύ προφανώς δεν γύρισες να κοιτάξεις άλλο πρόσωπο επομένως εφόσον εκείνος ειχε σκοπό να το κάνει έπρεπε να σε προειδοποιήσει γιατί κι εσύ μπορεί να κλώτσησες πολλά τρίτα πρόσωπα!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Συμφωνώ απόλυτα με το Γάτο. Επίσης, είμαι πολύ στεναχωρημένη από κάποια άτομα που σχολιάζουν αφοριστικά. Υποτίθεται ότι είναι ένα forum αλληλοβοήθειας και υποστήριξης. Η κοπέλα δήλωσε κάποιο πρόβλημα που την απασχολεί και ζήτησε βοήθεια και όχι κριτική περί ηθικής κλπ. Επίσης δε ζήτησε από κάποιον τη γνώμη του για το αν είναι σωστό ή ηθικό να έχεις οποιασδήποτε άλλης μορφής σεξουαλική ταυτότητα εκτός από τη straight μορφή της. Αναφέρθηκε σε θέμα σχέσης που την προβληματίζει και την μπερδεύει. Εξάλλου δε μπορώ να καταλάβω γιατί να χαλάμε το θέμα κάποιου προκειμένου να βγάλουμε προσωπικές μας απόψεις που ουδεμία σχέση έχουν με την ουσία του πράγματος. Σε τι εξυπηρετεί δε μπορω να καταλάβω. Ούτε έβρισε, ούτε έθιξε κάποιον. Για όποιον θέλει να πει τις όποιες απόψεις ή διαφωνίες του για θέματα σεξουαλικής ταυτότητας μπορεί να ανοίξει ένα thread με ανάλογο θέμα. Πέρα από την όποια σεξουαλική ταυτότητα έχει επιλέξει να έχει κάποιος, είναι άνθρωπος με ψυχή και αισθήματα. Και καλό θα ήταν να είμαστε πιο προσεκτικοί με αυτά που λέμε γιατί φαντάζομαι όλοι σε αυτό το forum έχουμε προσωπική εμπειρία από πληγωμένα αισθήματα γνωρίζουμε πολύ καλά πόσο πονάει η απόρριψη. Από τη στιγμή που κάποιος ανοίγει ένα thread, σημαίνει ότι μας κάνει την τιμή να μοιραστεί μαζί μας ένα πρόβλημά του που δε μοιράζεται πολλές φορές ούτε και με το πιο αγαπημένό του πρόσωπο. Ας εκτιμάμε λοιπόν το γεγονός κι εμείς με τη σειρά μας και αν δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε καλό είνα μερικές φορές να σιωπούμε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Ομοφοβικοί όλου του κόσμου ενωθείτε κάτω από το λάβαρο της θρησκευτικής επανάστασης όπου τα αγγούρια όλου του κόσμου θα καούν στην πυρά για να μην αναδεικνύουν με το σχήμα τους φαλλικά σύμβολα που μόνο αναγούλα φέρνουν. Με οδηγό τον Άνθιμο, θα εξαφανίσουμε από προσώπου γης, όλους εκείνους που δεν πορεύονται με τον θείο λόγο του θείου Χαραλάμπη, που όταν δει γκέι βγάζει σπυριά και και σταυροκοπιέται τρις κοιτώντας πάντα την ανατολή, ο δούλος του θεού - που μα τω Θεώ που πιστεύετε μας τάχετε πρήξει οι θεούσοι κι οι ομοφοβικοί αυτού του φόρουμ...

    Αν δεν έχετε να πείτε ένα καλό λόγο στήριξης για τον συνάνθρωπο σας χωρίς να κολλάτε ταμπέλες με βάση το τι κάνει στη κρεβατοκάμαρα του - και που δεν σας ενδιαφέρει άλλωστε - δεν μπορείτε να φαντασθείτε τι καλές υπηρεσίες μπορείτε να του προσφέρετε , βγάζοντας τον σκασμό , αλλά με τέτοιο εκκωφαντικό τρόπο, που ν'ακουστεί το σκάσιμο της σιωπής σας μέσα από τα ηχεία του pc μας.

    Ενδεχομένως, με τέτοια συμπεριφορά, να κερδίσετε και μια θεσούλα εκ δεξιών του πατρός στην επουράνια χαζομάρα, γιατί από αριστερά θα κάθονται τα χερουβείμ και τα σεραφείμ και θάχει ολίγον τι συνωστισμό....

    ΥΓ1 VassilisA , έχεις ένα θέμα με τ' αγγούρια, να το κοιτάξεις, είναι καθαρά φρουτογενής πυγολαμπιδίαση από εξωγενείς παράγοντες που μπορεί να εξελιχθεί σε λαχανώδη κυτταροπλάσμωση με απρόβλεπτες συνέπειες...
    ΥΓ2 Weakbutpowerful, σε όλα τα θέματα δεν μπορεί να βάζεις ανάμεσα τον θεό που πιστεύεις, δεν μπορεί να τρέχει όπου νομίζεις πως θα πρέπει να ρίχνει φωτιές, η θρησκεία δεν μπορεί να λύνει προβλήματα ψυχής, απλά γιατί όσοι προσπαθούν να την επιβάλουν (την θρησκεία) , την έχουν ήδη χάσει (την ψυχή τους...)

    Η ανοησία έχει και όρια.....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #44
    Με βαλατε στον τοιχο ολοι μου φαινεται λες και εκρινα την κοπελα ή ειπα καμια κακια.Και εσυ sabb δεν εισαι σε θεση να ξερεις αν η θρησκεια μπορει να λυνει προβληματα ψυχης.

  15. #45
    Quote Originally Posted by in_flames View Post
    Ευχαριστώ πολύ για τις αποψεις όλων σας και για τη βοήθεια.Προσωπικά δεν πιστεύω δυστυχώς ή ευτυχώς σε κανέναν θεό αν για εσάς έχει κάποια σημασία στο οτι δεν ντρέπομαι για το οτι ειμαι bi, για μένα πάντως δεν έχει καμία.Απλά οτι μπορώ να δώσω σε έναν άντρα μπορώ να το δώσω και σε μια γυναίκα,τόσο απλά και χωρίς ενοχές.
    Τέλος πάντων, ξέφυγε τελείως το θέμα, σημασία έχει οτι με τη βοήθεια απο καποια άτομα εδω έκανα καποια σωστα βήματα και κατάλαβα καποια πραγματα.
    Ευχαριστώ και πάλι παιδιά.. :)
    εγω θα σου έλεγα απλά μην ασχολείσαι...δεν μπορούμε να αρέσουμε και να συμφωνούμε με όλους..

    Διαβάζοντας απ την αρχή το θέμα σου, πραγματικά χάρηκα που υπάρχουν ζευγάρια με τοση ειλικρινή σχέση όπως η δική σας.
    Αυτό από μόνο του είναι τεράστια επιτυχία.
    Συνήθως οι άντρες που ειναι μπαι, το κρύβουν απ τη γυναίκα τους όπως και κείνη επίσης αν θελει και γυναίκες και αυτό είναι απίστευτη υποκρισία, γεγονός που θέτει τους ανθρώπους σε μια φτιαχτή-απο τους ίδιους-πραγματικότητα.
    Δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω κάτι στο θέμα, καθώς δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο, αλλα και μόνο που είστε σε διαδικασία κουβέντας και ανάλυσης, λέει πάρα πολλά.
    Ίσως θα έπρεπε να τον "δεις" όταν λειτουργεί με τον άλλο άνθρωπο, όχι σαν τον φίλο σου, αλλα σαν το κομματι του εαυτού του που δεν σου ανήκει.

    πι ες: και όχι δεν θα σε κάψει ο Θεός. υπάρχουν τόσοι δολοφονοι/παιδεραστες/εμποροι καθε ειδους που περιμένουν στην σειρά, που ακόμη και αν ήθελε δεν θα του έμενε καθόλου φωτιά.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  2. Σχεση
    By zinovia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-2009, 17:19
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  4. σχεση
    By zinovia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-08-2008, 20:56
  5. Η σχέση
    By vasos panagiotou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 09-03-2007, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •