Μιλουσαμε για διαζυγιο,ειπε πωσ αν φυγω απο την Αθηνα θα παει δικαστικα... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    μπολτ, δν με κατάλαβες πώς το εννοούσα.
    δν το διευκρίνισα κ εγώ.
    όταν είπα για κενό, εννοούσα πως ο αυταρχικός τύπος δν θα θα αφήσει να περάσει έτσι το βγαίνω από το σπίτι κ πηγαίνω νυχτερινό.
    επίσης το ότι χώρισε, αγόρασε σπίτι κ αυτοκίνητο, αυτονομήθηκε δλδ θέλει χρόνο.
    στο συγκεκριμένο παράδειγμα, υπήρχε βοήθεια.
    είτε οικονομική, είτε πρακτική.
    η άντα δν νομίζω πως την έχει.
    από όσο ξέρω κατάγεται από άλλη χώρα κ δν έχει συγγενείς εδώ.
    αυτό ήθελα να πω.
    http://www.mazi.org.gr/

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Βασικα οντως. λιγο λιγο και εγω ανακαλυπτω ολο και νεες πληροφοριες που δεν ειχα δει πριν χμμμ...

    αλλα ναι το οτι δεν εχει σογια εδω αν οντως ισχυει , ειναι οντως ενα θεμα μμμ...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν νομιζω να φοβασαι το δικαστηριο ε?
    Το θεμα ειναι να σταθεις στα ποδια σου οικονομικα κλπ.΄και να εισαι ανεξαρτητη.
    Οσο για την σχεση δεν μπορω να ξερω πως θα εξελιχθει , αν τα βρειτε ή οχι , εαν αλλαξει ο ενας απο τους δυο κλπ.
    Αλλα προτρεχει να γινεις ανεξαρτητη παση θυσια ωστα να μπορεις να παρεις αποφασεις , πραγμα το οποιο δεν ειναι καθολου ευκολο δεδομενου πως εχει η κατασταση στην Ελλαδα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Aντζικάκι, λίγα στα γρήγορα. Διάβασα το θέμα σου ξημερώματα, γιατί ήμουν κουκουβάγια λολ. Λοιπόν...σου κάνει εντύπωση πως κάποιος που σε ξέρει τόσο καλά όπως έγραψες μπορεί να χρησιμοποιεί αυτή του γνώση με αθέμιτους σκοπούς? ΚΑΚΩΣ σου κάνει εντύπωση. Αν δε σου έκανε, θα ήσουν ξεφτέρι στα παιχνίδια ελέγχου που παίζονται πολλές φορές στις σχέσεις. Έχεις στο νου σου την έννοια της αγάπης που περιλαμβάνει όρους όπως αυτός της αυτοθυσίας, γιατί είσαι ένα κακοποιημένο παιδί και ο άντρας σου αυτό το γνωρίζει και σε χειρίζεται αναλόγως. Σόρρυ, αλλά δεν τον θεωρώ καθόλου υπέροχο όπως τον περιγράφεις. Υπέροχος θα ήταν ένας σύντροφος που θα ήθελε το "καλό" σου, δίχως αυτό το καλό να έπρεπε απαραίτητα να τον περιλαμβάνει. Τα υπόλοιπα είναι σάλτσες. Δυστυχώς όταν το ένα μέρος σε τέτοιες σχέσεις αρχίζει να αναδιαπραγματεύεται τους όρους της σχέσης, τότε το ανασφαλές μέρος της σχέσης αντιλαμβάνεται την αναδιαπραγμάτευση ως προσωπική απειλή, αντί ως ευκαιρία για αλλαγή όσων δεινών κάνουν τη σχέση δυσλειτουργική. Το τοπίο της σχέσης κλυδωνίζεται κάθε φορά που οτιδήποτε κουνιέται, λες και πρέπει πάντα να είναι καθετί στη θέση του την αρχική, και οι τριγμοί και οι ρωγμές της σχέσης γίνονται όχι μόνο ορατές αλλά και έχουν έναν συναισθηματικό απόηχο που σοκάρει. Λογικό λοιπόν να αισθάνεσαι σα να σε πάτησε αμάξι, αλλά σε πατάει ο άντρας σου και όχι κανένα τογιότα. Οι υποτιθέμενές σου ελλείψεις θα έρχονται κάθε φορά στο προσκήνιο, όταν εσύ θα προσπαθείς να αλλάξεις τους όρους, άρα και ο ρομαντισμός σου λειτουργεί εναντίον σου, ξέχνα τα υπέροχος και αντίκρισε την αλήθεια. Η αλήθεια είναι πως τα κακοποιημένα άτομα δεν έχουν την καλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους και γίνονται εύκολα θύματα σε τέτοια "υπέροχα" άτομα. Δηλαδή χειριστικά και ελεγκτικά. Εσύ λες πως θα καθόσουν και δέκα χρόνια χωρίς φράγκο, αυτός το περιμένει από εσένα, γιατί γνωρίζει πού πατάει αυτή σου η αυτοθυσία, πατάει στο παρελθόν σου και το απηχεί. Το παιδί γίνεται ένα μέσο ελέγχου, είναι άλλη μία χειριστική συμπεριφορά του, όπως και αυτή που είχες περιγράψει άλλοτε, πως σε θέλει δίχως κύκλο, άρα δίχως εξωτερικές επιρροές ώστε να μην απειλείται επίσης από τυχόν σου ψαξίματα και απόκτηση εμπειρίας, που θα σε έκαναν λιγότερο ευγνώμονα και περισσότερο διεκδικητική. Η οικονομική σου εξάρτηση από αυτόν είναι άλλο ένα θεματάκι. Όλα αυτά και άλλα έρχονται και δένουν τη σούπα της σχέσης, που έκανες απ' ό,τι κατάλαβα αρκετά μικρή, αν είσαστε μαζί τόσα χρόνια ήδη. Ως μικρή και κακοποιημένη η ανάγκη σου για αποδοχή ήταν μεγάλη και πιεστική και σκίαζε την κρίση σου, προσωπική μου άποψη. Ήρθε και το παιδί πριν προλάβετε να δείτε πολλά ο ένας για τον άλλο. Η οικονομική δυσπραγία έγινε μεγαλύτερη και φυσικά αυτό γεννάει την αμφισβήτηση της αυτοθυσίας, που είναι ένα κατασκεύασμά σου, δεν ισχύει τέτοιος κανόνας, να "πρέπει να αντέχω", εσύ τον έφτιαξες για να μπορείς να κάνεις μία υπεραναπλήρωση για τα ιδεατά σου μειονεκτήματα, που εσύ πιστεύεις ότι έχεις και που καλό θα ήταν να τα σκεφτείς, δουλέψεις και ανατρέψεις.

    Επίσης, θα σου συμβούλευα να προσπαθήσεις να αποκτήσεις μία δουλειά, ώστε να γίνεις περισσότερο ανεξάρτητη, να πας το παιδάκι σου σε ένα δημόσιο σταθμό για να αρχίσεις να έχεις τη δική σου ζωή, την έξω από το σπίτι, και να σταθείς στα πόδια σου λίγο λίγο, ώστε όταν θα θέλεις να φύγεις από οποιαδήποτε σχέση της ζωής σου δε γουστάρεις να μπορείς να το κάνεις, δίχως να γίνεσαι θύμα των συνθηκών που σε καθιστούν ευάλωτη σε χειρισμούς.

    Καλή συνέχεια.
    Καλα Ρειν μου..χεχεχ καμιιιια σχεση ομωσ... χεχεχεχ...

    δεν ειμαι το καιμενακι .. κακοποιημενακι .. ανυμπορακι που περιγραφεισ..

    να τα παρω ενα ενα γιατι μαλλον παρεξυγιθηκα.. λοιπον..

    ''Έχεις στο νου σου την έννοια της αγάπης που περιλαμβάνει όρους όπως αυτός της αυτοθυσίας, ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΧΙΕΙγιατί είσαι ένα κακοποιημένο παιδί και ο άντρας σου αυτό το γνωρίζει και σε χειρίζεται αναλόγως. ΙΣΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΥΠΟΣΥΝΙΔΗΤΑ ΠΑΡΑ ΘΕΜΙΤΑΥπέροχος θα ήταν ένας σύντροφος που θα ήθελε το "καλό" σου, δίχως αυτό το καλό να έπρεπε απαραίτητα να τον περιλαμβάνει. ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΔΩ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ Δυστυχώς όταν το ένα μέρος σε τέτοιες σχέσεις αρχίζει να αναδιαπραγματεύεται τους όρους της σχέσης, τότε το ανασφαλές μέρος της σχέσης αντιλαμβάνεται την αναδιαπραγμάτευση ως προσωπική απειλή, αντί ως ευκαιρία για αλλαγή όσων δεινών κάνουν τη σχέση δυσλειτουργική. Το τοπίο της σχέσης κλυδωνίζεται κάθε φορά που οτιδήποτε κουνιέται, λες και πρέπει πάντα να είναι καθετί στη θέση του την αρχική, και οι τριγμοί και οι ρωγμές της σχέσης γίνονται όχι μόνο ορατές αλλά και έχουν έναν συναισθηματικό απόηχο που σοκάρει ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ.. ΕΓΩ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΙΣ ΑΛΑΓΕΣ..ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΕΙΤΕ ΧΑΡΕΣ ΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΩΣ,ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΣΚΙΝΗΤΟΣ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ.. ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ ΜΙΑ ΧΛΙΑΡΗ ΣΧΕΣΗ..ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΡΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΤΡΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΝΙΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.. ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΙΣΩΣ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΣΤΑΣΙΜΟΥΣ..ΚΑΙ Η ''ΚΙΝΗΣΗ'' ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΤΑΣΙΜΟ ΚΑΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΙΣΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ..:)



    Λογικό λοιπόν να αισθάνεσαι σα να σε πάτησε αμάξι, αλλά σε πατάει ο άντρας σου και όχι κανένα τογιότα. XEXEXEXE
    Οι υποτιθέμενές σου ελλείψεις θα έρχονται κάθε φορά στο προσκήνιο, όταν εσύ θα προσπαθείς να αλλάξεις τους όρους, άρα και ο ρομαντισμός σου λειτουργεί εναντίον σου, EDΩ ΔΙΑΦΩΝΩ.. Ο ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΟΡΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ..

    Η αλήθεια είναι πως τα κακοποιημένα άτομα δεν έχουν την καλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους και γίνονται εύκολα θύματα σε τέτοια "υπέροχα" άτομα. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Η ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ..ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΠΙΣΙΝΕΣ..ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΩΘΗΚΑ.
    Δηλαδή χειριστικά και ελεγκτικά. ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΔΗΜΑΓΩΓΟΣ ΕΙΝΑΙ .. ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΝΟΙΧΤΑ, ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ΚΟΛΠΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ.
    Εσύ λες πως θα καθόσουν και δέκα χρόνια χωρίς φράγκο, αυτός το περιμένει από εσένα, ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.. ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΠΩΣ ΕΦΟΣΩΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ , ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΕΙΚΙΩΘΕΛΩΣ ΚΑΙ ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ..ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΘΥΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΜΟΥ ΘΥΣΙΑ..ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΑ ΣΥΧΝΑ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΕΞΟΔΩΝ ΕΓΩ..ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ .. ΜΕ ΘΥΜΩΝΕΙ , ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΔΙΚΗΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΩΕΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.

    γιατί γνωρίζει πού πατάει αυτή σου η αυτοθυσία, πατάει στο παρελθόν σου και το απηχεί. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.
    Το παιδί γίνεται ένα μέσο ελέγχου, είναι άλλη μία χειριστική συμπεριφορά του, ΜΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ...ΚΑΙ ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ .. ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ''ΠΟΝΤΟΥΣ''ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ..ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΛΗΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΑ..
    όπως και αυτή που είχες περιγράψει άλλοτε, πως σε θέλει δίχως κύκλο, άρα δίχως εξωτερικές επιρροές ώστε να μην απειλείται επίσης από τυχόν σου ψαξίματα και απόκτηση εμπειρίας, ΔΙΧΩΣ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ..ΟΧΙ ΑΝΤΡΙΚΟ..ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ..
    που θα σε έκαναν λιγότερο ευγνώμονα και περισσότερο διεκδικητική. ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..ΧΕΧΕΧΕ..ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ,ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΜΑΤΑΡΑ, ΞΕΡΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΕΚΔΗΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ, ΠΩΣ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.. ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ.. ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΤΣΙ...ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΧΕΧΕΧΕΧΧΕ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...ΣΥΝΑΙΧΕΙΑ

    Η οικονομική σου εξάρτηση από αυτόν είναι άλλο ένα θεματάκι.

    ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΗΞΕΡΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΤΕ.. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΕΡΝΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΣΣΑ ΦΕΡΝΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ.. ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΑΦΗΣΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΙΕ ΑΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ.. ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.. ΟΡΓΑΝΩΝΩ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΓΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ 5 ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΜΟΥ ΠΟΡΟΙ ΘΑ ΣΤΕΡΕΨΟΥΝ.. ΣΤΗΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΒΓΑΛΤΟ ΣΠΟΥΡΓΗΤΑΚΙ ΡΕΙΝ ΜΟΥ ΚΑΛΗ.. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ , ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ (ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΗ)..ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ, ΚΑΡΔΙΑ, ΑΓΑΠΗ..ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ..ΠΙΣΜΑ..ΘΕΛ ΗΣΗ ΓΙΑ ΖΩΗ .. ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ..ΕΡΩΤΑ..ΖΩΗ..

    Όλα αυτά και άλλα έρχονται και δένουν τη σούπα της σχέσης, που έκανες απ' ό,τι κατάλαβα αρκετά μικρή, αν είσαστε μαζί τόσα χρόνια ήδη. ΣΤΑ 22.. ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΛΙΚΑΣ.. ΝΕΑΡΟΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΧΕΧΕΧΕ
    Ως μικρή και κακοποιημένη η ανάγκη σου για αποδοχή ήταν μεγάλη και πιεστική και σκίαζε την κρίση σου, προσωπική μου άποψη. Ήρθε και το παιδί πριν προλάβετε να δείτε πολλά ο ένας για τον άλλο. Η οικονομική δυσπραγία έγινε μεγαλύτερη και φυσικά αυτό γεννάει την αμφισβήτηση της αυτοθυσίας, που είναι ένα κατασκεύασμά σου, δεν ισχύει τέτοιος κανόνας, να "πρέπει να αντέχω", εσύ τον έφτιαξες για να μπορείς να κάνεις μία υπεραναπλήρωση για τα ιδεατά σου μειονεκτήματα, που εσύ πιστεύεις ότι έχεις και που καλό θα ήταν να τα σκεφτείς, δουλέψεις και ανατρέψεις.


    ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ..ΓΙΑΤΙ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ.. :):):) ΣΥΝΑΙΧΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΠΡΟΣΤΑ..ΚΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ..ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ.. ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΝΩ -ΠΑΝΤΑ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΕΥΧΕΝΕΙ ΣΥΝΑΙΧΩΣ?ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ XEXEX
    Επίσης, θα σου συμβούλευα να προσπαθήσεις να αποκτήσεις μία δουλειά,

    ΟΠΩΣ ΠΡΟ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝΩ. KAI ΚΣΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΡΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΤΟΣΑ ΣΗΜΕΙΑ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ:)
    ώστε να γίνεις περισσότερο ανεξάρτητη, να πας το παιδάκι σου σε ένα δημόσιο σταθμό

    AYTO HTAN ETSI KI ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ

    για να αρχίσεις να έχεις τη δική σου ζωή, την έξω από το σπίτι, και να σταθείς στα πόδια σου λίγο λίγο, ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΕΚΟΜΑΙ.. ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ.. Ο ΓΑΜΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ..ΧΕΧΕΧΕ
    ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΥΓΩ.. ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ..ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.. ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΣ.. ΚΑΠΟΙΟΝ Π ΟΥ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΜΕΡΕΣ Η ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΣΤΩ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ.. ΜΠΛΕΞΑΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΜΑΣ..ΧΕΧΕΧΕ
    ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ..ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ..ΜΟΥ¨ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑΤΗΣΩ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by alexandros3 View Post
    Να πω και κάτι άλλο; Αν μου επιτρέπεται;
    Νοιώθεις ότι νοιώθει καλά που τα γράφεις εδώ όλα Adzik?
    Ή είναι κάτι που θα τον απομακρύνει περισσότερο;
    Απλώς μια σκέψη.
    (από την άλλη έτσι έχεις και τη συνεισφορά της rain που είναι καταλυτική :D )
    Δεν γνωριζει πωσ το λεω σε εσασ εδω.. και δεν χρειαζεται να το ξερει.. οπωσ εκεινοσ ισωσ ανοιχτει σε φιλουσ του ετσι κι εδω εδω σε φιλουσ μου μιλαω.. ακομη και να του πω ομωσ πωσ εχω περιγραψει την κριση μασ εδω.. δεν θα πειραχτει..σαφωσ δεν θα κανει παρτυ..ομωσ γνωριζει πωσ εγω καποιουσ πραγματικουσ φιλουσ εχω εδω στο φορουμ..οπωσ και το οτι απο την στιγμη που εγω δεν εχω ουτε καποιον να τα πωσ και νω νιωσω ασφαλησ η πωσ με καταλαβαινουν.. μπορει να με βοηθησει το να μιλησω με καποια παιδια.. εκτοσ αυτου γενικα εγω δεν εχω μεγαλα θεματα ταμπου..μη σου πω και σχεδον δεν εχω ταμπου..θεωρω τα παντα ανθρωπινα.. και ανθρωπινα και προσπαθω να τα δεχομαι και να τα αντιμετωπιζω..οπωσ χερομαι να μοιραζομαι τα πιο υπεροχα πραγματα με ανθρωπουσ..ετσι δεν φοβαμαι .. να μοιραζομαι και να περνω στηριξη.. απο ανθρωπουσ που ξερω πωσ τουλαχιστον με νοιαζονται.. εστω και ιντερνετικα..χαζο??? απο την στιγμη που κανεισ δεν παθανει ζημια.. ειναι αποδεκτο..ειδικα αν βγει κατι καλο...απο αυτο ετσι δεν ειναι:)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν μπορω να καταλαβω Αντζικ...εισασταν δυο και οι δυο οικονομικα ανεξαρτητοι και τα βγαζατε περα οικονομικα πολυ ασχημα...ενω αυτος δουλευε και δεν εφευγε απο την Αθηνα για αυτο το λογο?
    Ρωταω γιατι σαφως με τον ενα εκτος (περαν διατροφης) ισως ζορισουν τα πραγματα.
    Δεν ξερω και αν Αθηνα μενατε σε νοικι , αλλα αν μεταφερθεις σε αλλη πολη θα πρεπει να πληρωνεις και νοικι και πολλα.
    Ειναι συγκρουση του τι θελω ...το πως εχει η κατασταση και τι ειμαι διαθετειμενος να κανω για να την αλλαξω...καπως ετσι το βλεπω.

    Τωρα εαν ζητας συμβουλη περι χωρισμου ή οχι λογω συναισθηματικου τομεα...εμμ σε αυτο εισαι εσυ που αποφασιζεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Αντα ,
    τι σε χαλαει περισσοτερο?
    απο ολα αυτα που γραφεις,βλεπω πολλα κοινα και στο δικο μου γαμο..
    Αλλα για σκεψου..ποιο ειναι το πρωτο που σου τσιναει..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    (να πεταχτω και εγω απο το πουθενα τωρα σε αυτο το θρεντ!)


    Εγω να ξερεις Αντζικ, ειχα "θυμωσει" ηδη εδω και καμποσο καιρο οταν ελεγες πως δεν σε αφηνει να βγαινεις εξω με παρεες μονη σου , πως ζειτε κλειδωμενοι σπιτι σας , πως σου λεει οτι "ετσι πρεπει να ειναι η κατασταση" κτλ Αν το συνεχιζες και αλλο θα ελεγες οτι εχετε 2 γευματα την μερα, 20 λεπτα στο προαυλιο , και μετα τις 10 τα κελια κλεινουν και πρεπει να εισαι πισω στο κελι για την καταμετρηση!

    Ε καλα μπολτακι μου κι εσυ πιαααα το παρακανεσ..χεχεχεχ... παρ ολο που ισωσ φαινεται απο τα γραπα(τα οποια μπορει να εινα ισυχνα παρεξυγισημα.. η ατελη..λογο του φραπτου λογου..ε δεν γραφουμε και ολοκληρα μυθηστορηματα με ολεσ τισ λεπτομεριεσ..χεχεχε)ημαστε νεαρο και μοντερνο ζευγαρι.. σαφωσ και επεβαλα κι εγω νομουσ και κανονεσ σε αυτη την σχεση , σαφωσ και αντηλιφθηκα .. καποια πραγματα με τα οποια θελησε θεμητα η αθελα να με καπακωσει.. και τα ανετρεψα.. και βγηκα μονη μου.. και με φιλο μου.. και στο τηλεφωνο κααπου καπου η στο φεισ μιλαω με τον καλητερο μου φιλο και καποια καινουρια ατομα που σιγα σιγα μπηκαν στην ζωη μου και σιγααααααααααααα σιγαααααααααααααα καπωσ δενομαστε..και ειναι δικοι μου φιλοι πανω απ ολα..και οχι κοινοι μασ γνωστοι.. κατα την γνωμη μο εφοσων εχω φτασει στο σημειο να καταφερνω κααπωσ να μπορω να αρχιζω να εχω καποιον κοινωνικο φιλικο κυκλο μου διχνει πωσ τοσα χρονια που παλευο και δουλευω μεσα μου.. πιανουν τοπο..
    ειναι πολυ νεα..και εχω παλεψει πολυ για να ειμαι ενα μικρο και κακομοιρο θυμα.. απλωσ οταν αντιλαμβανομαι πωσ αυτα που συνηδιτα θυσιαζω για κατι αλλο ..ειτε αυτο λεγετε ισσοροπεια στο σπιτι ειτε αγαπη.. ειναι πολλυ περισσοτερα απο αυτα που θα επρεπε και ειναι δικαιο.. ε .. θυμωνω.. και η αδικια για εμενα ειναι τρομερη κινητηρια δυναμη.. μονο που συχνα ειδικα οταν ο αλλοσ επιμενει οσο εγω πωσ εγω εχω αδικο.. και τερμα.. γιναται μπουρλοτο..και καταστροφικη..γινεται θυμοσ.. το παλευω.. ομωσ.. πλεων δεν σηκωνω χερι.. και δεν φωναζω οσο φωναζα.. δουλευω την δαιχειρηση του θυμου μου.. μοναχα οταν μου ειπε πωσ θα μου παρει το παιδι του εδωσα μερικεσ μπουνιεσ στο στηθοσ..γιατι ξεπερασε καθε οριο.. αυτο ηταν καθαρο οριο μου..το οριο την αγαπησ θα ελεγα...




    Με αυτο που ειπε οτι θα σου παρει το παιδι , υπονοοντας το οποιο φ,χ,ψ ψυχολογικο παρελθον σου , μου φαινεται περασε καθε οριο. ειδεσ που συμφωνουμε!!!:):):)

    Το ξερω οτι σους καυγαδες οταν εχουμε μια ιδεα να πουμε κατι, τοτε 99% θα ειναι μια κακη ιδεα και θα βγει βαρυ πραγμα , παρολα αυτα οπως και να το δεις θα μπορεις να το λες οχι για ακομα μια βδομαδα μεχρι να ξεχαστει , αλλα και μετα απο 10 ολοκληρα χρονια. Θα εχεις να λες "Καποτε με απειλησε οτι θα μου παρει το παιδι πατοντας πανω μου.Τι να εκανα?" για μια ζωη.


    Απο την αλλη βεβαια εχει και λιγο τα δικαια του (αν δεν τα χανει με αυτο που πεταξε μονομιας) με την λογικη οτι εχει μια καλη δουλεια, και οτι επαρχια δε θα βρει ευκολα κατι τοσο καλο , οπως εσυ λες. Δηλαδη δεν το κανει για τον εαυτο του μονο αλλα και για εσενα και τον μικρο. Αν και εδω που τα λεμε πιστευω οτι κατα πολυ βαθος για τον εαυτο του κανει ωστε να ειναι αυτος τελικα ικανοποιημενος (αρχηγος, καλη δουλεια, η οικογενεια του, το σπιτι του, βασιλιας κτλ)
    ισωσ επειδη κι εγω κατα βαθοσ νιωθω πωσ μονο την ανεση του σκεφτεται θυμωνω τοσο που και νιωθω τετοια αδικια.. βεβαια .. ειναι δικαιωμα του καθενοσ να σκεφτεται την ανεση του..



    .
    Μπραβο στην κοπελα εκεινη που περιγραφεισ... ηταν σοφη.. και καλη μητερα.. ετσι πρεπει να ημαστε.. δυνατες, αποφασιστικεσ.. και θαραλεεσ ειδικα οταν τα ορια ξεπερνιουνται..ολα γινονται στην ζωη... νομιζω πωσ αυτο με κουρασε το να ακουω πωσ '' αυτο δεν γινεται..το αλλο δεν γινεται..η ειναι τρομερα δυσκολο..σχεδον ακατορθωτο'' ε λοιπον αν δεν δοκιμασεισ δεν μπορεισ να ξερεισ.. προσπαθησε και μετα πεσ δεν γινεται.. ε μααα
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by 3wtiko View Post
    όμορφη άντα,
    δεν νομίζω ότι θα έρθει η στιγμή να αντιμετωπίσεις αυτα τα δυσάρεστα που γράφεις.
    είναι μόνο δυσάρεστες σκέψεις ,άντε και δυσάρεστες κουβέντες,
    το τι λέμε με το τι κάνουμε έχει μεγάλη απόσταση και όταν μάλιστα ενδιάμεσα υπάρχει αγάπη όλο και μεγαλώνει αυτή η απόσταση.
    κρίση είναι και θα περάσει,.....στάνταρ.....
    δείξτε ότι ακόμη έχεται την διάθεση να αγαπιέστε και κάθε φορά όλο και πιο πολύ,
    για να είστε εσεις ευτυχισμένοι και εμένα να μου τρέφεις τις ελπίδες μου ,
    ότι οι άνθρωποι μπορούν να αγαπιούνται αληθινά!!
    πολλες καλημέρες!!
    πολυ πιθανων να εχεισ δικιο.. να ειναι οι μηνεσ αυτοι μια τερααααααααααααααστια κριση..ειναι και επικαιρο χεχεεχ... απο την αλλη..μου τελειωνει η διαθεση να αγαπηθουμε.. να προσπαθησω να τον ξαναερωτευτω και αυτο ειναι το πιο ανυσηχιτικο και τρομαχτικο απ ολα...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by arktos View Post

    άντα, διάβασα πως ο άντρας σου χρωστάει κιόλας.
    αυτό να ξέρεις είναι δυσβάσταχτο.
    ελπίζω να το καταλαβαίνεις.

    σαφωσ και το καταλαβαινω.. αλλα εκεινοσ εβαλε τα χερακια του και εβγαλε τα ματακια του.. κι εγω περασα δυσκολα..αλλα δεν ξοδευα αλογιστα κι ετσι δεν χρωσταω.. ζουσα με 3 ευρω την μερα και αρρωστη και απο πανω για καιρο..δεν λεω πωσ παντα μπορεισ να γλυτωσεισ το χρεοσ..προσ θεου ομωσ και το ''κανω οικονομια'' βοηθαει πολυ..:)
    το ότι δν σε άφηνε να βγεις τώρα το θυμήθηκα που το είπε ο άλεξ νομίζω.
    πώς λατρεύεις έναν άνθρωπο που σε θέλει εσώκλειστη? .. εδω οπωσ ειπα και πιο πανω φανηκε καποια υπερβολη.. η αληθεια ειναι πωσ κι εγω για πολλα χρονια ενω ειχα την αναγκη για κοινωνικο κυκλο.. δυσκολευομουν να ακολουθησω κανονεσ ενοσ τετοιου κυκλου.. ακομη δυσκολευομαι συχνα.. αλλα λιγοτερο..πια ευτυχωσ..


    οι φίλοι είναι απαραίτητοι στη ζωή μας, όπως κ η διασκέδαση μας. αυτο σιγα σιγα.. το νιωθω .. ακομη εχω καποια θεματα με αυτο..απο μονη μου..
    η ρέιν στο είπε σωστά πως σε χειρίζεται κατά πως θέλει αυτός. οχ οχι..χεχε
    δν ζούμε στην εποχή που οι γυναίκες έκαναν ότι διατάζει ο αφέντης.
    χελόου πες του. χεχεχεχε
    σου ξαναλέω πως το οικονομικό παίζει μεγάλο ρόλο ( όταν χρωστάει κιόλας ), αλλά θέλεις κ εσύ τη ζωή σου.
    αυτός τώρα θέλει κ την πίτα κ το σκύλο.
    επειδή τώρα έχω την εικόνα καλύτερα στο μυαλό μου.
    :):)
    :)..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    Βασικα οντως. λιγο λιγο και εγω ανακαλυπτω ολο και νεες πληροφοριες που δεν ειχα δει πριν χμμμ...

    αλλα ναι το οτι δεν εχει σογια εδω αν οντως ισχυει , ειναι οντως ενα θεμα μμμ...
    :) ε ολο και καποιον εχω.. αλλα βασικα ειμαι μονη..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν μπορω να καταλαβω Αντζικ...εισασταν δυο και οι δυο οικονομικα ανεξαρτητοι και τα βγαζατε περα οικονομικα πολυ ασχημα...ενω αυτος δουλευε και δεν εφευγε απο την Αθηνα για αυτο το λογο?
    Ρωταω γιατι σαφως με τον ενα εκτος (περαν διατροφης) ισως ζορισουν τα πραγματα.
    Δεν ξερω και αν Αθηνα μενατε σε νοικι , αλλα αν μεταφερθεις σε αλλη πολη θα πρεπει να πληρωνεις και νοικι και πολλα.
    Ειναι συγκρουση του τι θελω ...το πως εχει η κατασταση και τι ειμαι διαθετειμενος να κανω για να την αλλαξω...καπως ετσι το βλεπω.

    Τωρα εαν ζητας συμβουλη περι χωρισμου ή οχι λογω συναισθηματικου τομεα...εμμ σε αυτο εισαι εσυ που αποφασιζεις.
    το μεγαλητερο ποσοστο του μισθου του παει στισ τραπεζεσ.. σε νοικι ζουμε..στην επαρχια ειναι πιο φθηνα βρε Κιπακο μου..
    εχεισ δικιο και για την συγκρουση..:)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τι θα κανεις Αντζικ? Πως θα κινηθεις , ποιες οι σκεψεις σου?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    Αντα ,
    τι σε χαλαει περισσοτερο?
    απο ολα αυτα που γραφεις,βλεπω πολλα κοινα και στο δικο μου γαμο..
    Αλλα για σκεψου..ποιο ειναι το πρωτο που σου τσιναει..
    μετα απο πολυυ σκεψη ..και μηνεσ προσπαθειων να καταλαβουμε..τι φταιει..

    νομιζω πωσ τελικα ειναι το ερωτικο στιχειο..η ελλειψη την καλησ, ταιριαστησ ερωτικησ ζωησ και για τουσ δυο μασ φυσικα.... και ολο το ζορι που μου στηχησε τον ερωτα μου..

    εγω μπορουσα παντα να νιωθω ερωτα για τον αλλον για χροοοοοοονια.. και μπορουσα να ξεπερασω κααααθ δυσκολια.. αλλα χωρισ ερωτα. ..(οχι σεξ...αλλα και ερωτικη ταυτιση φυσικα).. χανεται και η διαθεση..

    εσεισ αντεχεται ακομα?ειστε καλα?εχετε παιδακι?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχολιαστε αυτο που ειπε ο χριστος
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-11-2010, 17:14
  2. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  3. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 12:07
  4. Μα να μη μπορώ να φύγω και ας είμαι σίγουρη!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2009, 22:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •