Μέγεθος πέους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Μέγεθος πέους

    Σύμφωνα με έγκυρο λινκ το πέος των αντρών χωρίζεται σε δύο κατηγορίες. Στο surprise πέος το οποίο μακραίνει όταν διεγείρεται και το standard το οποίο φαίνεται μεγάλο αλλά δεν μεγαλώνει πολύ όταν διεγείρεται. Αυτά, είπα να το μοιραστώ να το συζητήσετε αν θέλετε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    :confused:
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Σύμφωνα με έγκυρο λινκ το πέος των αντρών χωρίζεται σε δύο κατηγορίες. Στο surprise πέος το οποίο μακραίνει όταν διεγείρεται και το standard το οποίο φαίνεται μεγάλο αλλά δεν μεγαλώνει πολύ όταν διεγείρεται. Αυτά, είπα να το μοιραστώ να το συζητήσετε αν θέλετε.
    ινσεκτ με προβληματισες τωρα..:confused:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ελπίζω να είναι θετικός προβληματισμός τουλάχιστον...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εγω ενα θελω να καταλαβω

    οι γυναικες που κανουν αλλαγη φυλλου

    τι σοι πεος εχουνε????
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    insect,

    κάτι σαν kinder έκπληξη;;; :)

    Οκ, δεν μπορώ να ξέρω εσύ ως άντρας τι προβληματισμούς έχεις σχετικά με το θέμα αυτό,
    πάντως για μένα δεν είναι και τόσο ζήτημα του ''φαίνεσθαι''..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    insect,

    κάτι σαν kinder έκπληξη;;; :)

    Οκ, δεν μπορώ να ξέρω εσύ ως άντρας τι προβληματισμούς έχεις σχετικά με το θέμα αυτό,
    πάντως για μένα δεν είναι και τόσο ζήτημα του ''φαίνεσθαι''..
    Σε μια έρευνα με πενήντα περίπου γυναίκες διάβασα πως όλες έκριναν την απόλαυση που τους προσέφερε το σεξ με βάση το μέγεθος του πέους... Μου έκανε εντύπωση...

    Βέβαια δεν τα πολυπιστεύω και όλα αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ. Κυκλοφορεί πολύ γνώμη σκόρπια και χάνεται η ουσία. Εγώ πάντως αν θες να με ρωτήσεις πιστεύω πως η γυναίκα είναι εγκεφαλικό πλάσμα και απολαμβάνει το σεξ με τον εγκέφαλο καταρχάς, το εκφραστικό βλέμμα,, τα λόγια θαυμασμού, το πονηρό λογάκι, το ωραίο φιλί, το σωστό άγγιγμα, όποιος καταφέρει να ανακαλύψει την γυναίκα που ποθεί την έχει κερδίσει πιστεύω αρκεί να μην κάνει το λάθος να επαναπαυτεί γιατί την χάνει. Αυτή είναι η γνώμη μου!

    Εσύ που είσαι γυναίκα crazy_diamond μπορεί να συμφωνείς με αυτά που λέω .. δεν ξέρω... εσύ τι λες?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Σε μια έρευνα με πενήντα περίπου γυναίκες διάβασα πως όλες έκριναν την απόλαυση που τους προσέφερε το σεξ με βάση το μέγεθος του πέους... Μου έκανε εντύπωση...

    Βέβαια δεν τα πολυπιστεύω και όλα αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ. Κυκλοφορεί πολύ γνώμη σκόρπια και χάνεται η ουσία. Εγώ πάντως αν θες να με ρωτήσεις πιστεύω πως η γυναίκα είναι εγκεφαλικό πλάσμα και απολαμβάνει το σεξ με τον εγκέφαλο καταρχάς, το εκφραστικό βλέμμα,, τα λόγια θαυμασμού, το πονηρό λογάκι, το ωραίο φιλί, το σωστό άγγιγμα, όποιος καταφέρει να ανακαλύψει την γυναίκα που ποθεί την έχει κερδίσει πιστεύω αρκεί να μην κάνει το λάθος να επαναπαυτεί γιατί την χάνει. Αυτή είναι η γνώμη μου!

    Εσύ που είσαι γυναίκα crazy_diamond μπορεί να συμφωνείς με αυτά που λέω .. δεν ξέρω... εσύ τι λες?
    insect,

    θεωρώ πως κάθε άτομο έχει τις προτιμήσεις του γενικότερα.

    Δεν ξέρω αν μπορούμε να γενικεύουμε και να λέμε πως όλες οι γυναίκες
    και μόνο οι γυναίκες ερεθίζονται εγκεφαλικά. Στη δική μου περίπτωση ισχύει και αυτό.
    Όμως, μη ξεχνάμε.. το σεξ έχει να κάνει με ένστικτο. Η διάθεση αυτή ξεχύνεται από μέσα μας σα λάβα, δεν είναι θέμα μυαλού,
    αλλά μετράει βέβαια και πώς θα μας ''εμπνεύσει'' ο άλλος.
    Και είναι και θέμα χημείας. Πώς θα ταιριάξουν τελικά δύο άνθρωποι στο κρεββάτι. Δεν υπάρχει συνταγή γι' αυτό.

    Από εκεί και πέρα είναι όμορφο αυτό που γράφεις.. ''ανακαλύπτω''!
    Ναι, είναι υπέροχο να εξερευνείς και να ανακαλύπτεις τον άλλο στο θέμα του σεξ.
    Κι αυτός εσένα.
    Να αφήνεσαι, να αφήνεται.. να μη διστάζεις δηλαδή να είσαι όπως νιώθεις, να κάνεις αυτό που βγαίνει τόσο φυσικά ακόμα και να ανακαλύπτεις δικές σου
    πτυχές που δεν τις ήξερες, ή να γεύεσαι μια πρωτόγνωρη απόλαυση. Και ναι, θέλει και παιχνίδι :)

    Το άλλο που αναφέρεις, ότι επαναπαύεται κανείς και χάνει τον άλλο.. αυτό πάει και λίγο αλλού.
    Οι σχέσεις θέλουν συνεχή προσπάθεια, και το αρχικό πάθος δεν είναι άσβηστο.
    Μέσα σε μια σχέση όταν υπάρχουν θέματα άλυτα αντανακλούν και στο σεξ.

    Πάντως, για εμένα θα σου πω πως όταν κάνω σεξ είμαι εκεί, ολόκληρη, παρούσα,
    ζωντανή και αυτός ο ''παλμός'' είναι εκκωφαντικός..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Μαλιστα! Standard vs. Surprise λοιπον. Κι εγω που αναρωτιωμουν χρονια τωρα ποια η αντιστοιχη ορολογια του "shower vs. grower". =P Αν και τελευταια κινουμαστε σαν εθνος στον αστερισμο του Standard & Poor's περισσοτερο. The Surprise from Iceland...


    Quote Originally Posted by researcher View Post
    εγω ενα θελω να καταλαβω

    οι γυναικες που κανουν αλλαγη φυλλου

    τι σοι πεος εχουνε????
    Δεν εχουνε!
    Last edited by oboro; 21-01-2011 at 08:47.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Προτιμώ το μέτριο και παχύ, λολ. Ίνσεκτ, δεν είναι κανόνας η προτίμηση κάποιων γυναικών. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες το ίδιο κριτήριο. Αλλά έχω υπόψιν μου πως το μεγάλο μήκος θεωρείται προσόν, δεν είναι όμως απαραίτητα. Ένα υπερβολικό μήκος για παράδειγμα, μάλλον πρόβλημα θα το θεωρούσα, παρά προνόμιο. Άουτς. Άσε που ο άντρας μετά πρέπει να είναι πάντα προσεκτικός, η προετοιμασία πάντα ανάλογη, δηλαδή τα προκαταρκτικά να τραβάνε σε μάκρος, κτλ.
    Πάντως, είναι και ένα στοιχείο που έχει να κάνει το concept του ανδρισμού, άρα πρέπει να εξετάζουμε και αυτή τη σχέση. Υποθέτω πως έχει μία βάση εξελικτική, για σκέψου πχ αυτό εδώ, ο άντρας με μεγάλο πέος φτάνει πιο βαθιά, πιο κοντά στον τράχηλο της μήτρας, άρα και αυξάνονται οι πιθανότητες για γονιμοποίηση?? Ίσως να έχει παίξει και αυτό ένα ρόλο στην προτίμηση, από εξελικτική άποψη.
    Και μπορεί ταυτόχρονα να δημιουργεί ένα κόμπλεξ η σύνδεση αρρενωπότητας με μέγεθος, και τέτοια παραδείγματα ανθρώπων που το μέγεθος του μορίου τους τους προβληματίζει υπάρχουν πολλά. Εκεί βασίζεται και το εμπόριο μεθόδων μεγένθυσης του πέους, λολ
    Το βρίσκω ανόητο, εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις που όντως το μόριο είναι τόσο μικρό που να δημιουργεί θέμα στη σεξουαλικές πρακτικές του ζευγαριού, ή να έχει κάποιες αρνητικές επιπτώσεις στην ψυχολογία του άντρα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    8
    παιδια δεν μετραει το μεγεθος αλλα η τεχνικη που χει ο καθενας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Σύμφωνα με έγκυρο λινκ το πέος των αντρών χωρίζεται σε δύο κατηγορίες. Στο surprise πέος το οποίο μακραίνει όταν διεγείρεται και το standard το οποίο φαίνεται μεγάλο αλλά δεν μεγαλώνει πολύ όταν διεγείρεται. Αυτά, είπα να το μοιραστώ να το συζητήσετε αν θέλετε.
    Στην Ολλανδία έχουν και όνομα για την κάθε κατηγορία. Δεν μπορέσαμε όμως να βρούμε τις αντίστοιχες λέξεις στα ελληνικά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by μαρια25 View Post
    παιδια δεν μετραει το μεγεθος αλλα η τεχνικη που χει ο καθενας.
    Φτάνει να βρίσκεται μέσα σε λογικά πλαίσια. Ούτε τεράστιο, ούτε ανύπαρκτο.

  13. #13
    Άμα είναι κανονικό, μέσος όρος νομίζω ότι είναι εντάξει. Απ εκεί και πέρα πιστευω είναι η πράξη και ο ερωτισμός που προσφερει ο αντρας.
    γιάννης

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    πολυ ενδιαφερoν θεμα, αλλα αν πω για το μοριο μου (οπως ειχα αναφερει τις προαλλες σε ενα θεμα) θα εχω προβλημα με την remedy αμα ακουει για "προικισμενους" την πιανει οιστρος. οποτε δεν θα σχολιασω τιποτα.. :(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Σε μια έρευνα με πενήντα περίπου γυναίκες διάβασα πως όλες έκριναν την απόλαυση που τους προσέφερε το σεξ με βάση το μέγεθος του πέους... Μου έκανε εντύπωση...

    Βέβαια δεν τα πολυπιστεύω και όλα αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ. Κυκλοφορεί πολύ γνώμη σκόρπια και χάνεται η ουσία. Εγώ πάντως αν θες να με ρωτήσεις πιστεύω πως η γυναίκα είναι εγκεφαλικό πλάσμα και απολαμβάνει το σεξ με τον εγκέφαλο καταρχάς, το εκφραστικό βλέμμα,, τα λόγια θαυμασμού, το πονηρό λογάκι, το ωραίο φιλί, το σωστό άγγιγμα, όποιος καταφέρει να ανακαλύψει την γυναίκα που ποθεί την έχει κερδίσει πιστεύω αρκεί να μην κάνει το λάθος να επαναπαυτεί γιατί την χάνει. Αυτή είναι η γνώμη μου!

    Εσύ που είσαι γυναίκα crazy_diamond μπορεί να συμφωνείς με αυτά που λέω .. δεν ξέρω... εσύ τι λες?
    εχμ
    να σου απαντησω εμμεσα....
    ειναι γνωστη η αποψη που λεει οτι το μεγεθος δεν εχει καμια σημασια, αλλα μονο η τεχνικη, τα καλα αισθηματα κλπ κλπ κλπ και οτι οπως και να χει απο αποψη ανατομιας ενα πολυ μετριο (εως και πολυ μικρο)μεγεθος "την δουλεια του την κανει".
    κι ενα μικρο η ανυπαρκτο στηθος μικρες η ανυπαρκτες καμπυλες, τγην δουλεια τους την κανουν, αλλα αν ρωτησεις εναν αντρα αν παιζει ρολο γι αυτον το μεγαλο στηθος σε σχεση με το ανυπαρκτο, ΣΥΝΗΘΩΣ θα σου πει οτι παιζει. ο λογος δεν ειναι λειτουργικος , αλλα φαντασιωσικος.
    το ιδιο ισχυει και για το πεος κι ας μην κοροιδευομαστε με πολιτικλι κορεκτ ΨΕΜΑΤΑ....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μέγεθος......
    By angel7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 16-03-2010, 10:07
  2. galop μεγεθος
    By liveloula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 30-09-2009, 15:05
  3. Το μεγεθος του οργανου και ο ρολος του στο σεξ
    By πανος12345 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 0
    Last Post: 29-07-2009, 16:17
  4. Το μέγεθος μετράει
    By Lee in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-02-2009, 06:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •